HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Már videochatelni is lehet a Lync és Skype között - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Már videochatelni is lehet a Lync és Skype között Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 12. 08. 14:47

Teljes átjárhatóságot biztosít a Skype és vállalati csevegőszoftvere a Lync között a Microsoft. A vállalat a hanghívások és szöveges chat mellett már a két szolgáltatás közti videobeszélgetésekre is lehetőséget ad - még néhány hónapig, 2015 első felétől ugyanis a Lync Skype for Business néven fut majd tovább.
https://www.hwsw.hu/hirek/53289/microsoft-skype-lync-chat-videohivas.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 08. 14:47

Ideje volt. Most mar csak azt kene megoldani, hogy mindenhol normalisan latszodjanak az elozmenyek. Az osszes.

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 08. 15:09

Üzenet megtekintéseIdézet: bviktor - Dátum: 2014. 12. 08. 14:47

Ideje volt. Most mar csak azt kene megoldani, hogy mindenhol normalisan latszodjanak az elozmenyek. Az osszes.


Lyncnél látszódna, cask gondolom felétek is központilag leszabályozták. Itt én is szorgalmasan mentettem, aztán letiltották, mert túl sokat idéztem. Nem ártana keresni sem benne.
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 08. 16:20

Nálunk a cégnél letiltották már réges-régen a Skype-ot. Amióta a Win8-on külön app van metrora, amely kizárólag a live-al megy, gyakorlatilag az MS házon belül döngöli földbe a frissen felvásárolt chat klienst. Nem beszélve a Viber és WhatsApp térhódításáról. Úgyhogy a Skype már csak egy döglött tehén kultusza.

#5 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 08. 16:32

Üzenet megtekintéseIdézet: tefolibo - Dátum: 2014. 12. 08. 16:20

Nálunk a cégnél letiltották már réges-régen a Skype-ot. Amióta a Win8-on külön app van metrora, amely kizárólag a live-al megy, gyakorlatilag az MS házon belül döngöli földbe a frissen felvásárolt chat klienst. Nem beszélve a Viber és WhatsApp térhódításáról. Úgyhogy a Skype már csak egy döglött tehén kultusza.


Naja, de cégen belül meg ott a Lync, nem? Mindenbe integrálható királyság.
Make love not Wor.

#6 Felhasználó inaktív   [LL]Neo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 08. 19:26

Ez csodás,most már csak az kéne, hogy 2 különböző lync-et használó tudjon egymással kommunikálni... A skype mehet, minden jöttmentnek lehet adatot szivárogtatni, de 2 lync na az nem tud egymással kommunikálni... Ennyit erről. Csatlakozok az előttem szólóhoz, a konkurencia wiber whatsupp facebook messenger, hangouts már túlhaladta a skype-t...
INTEL CORE2DUO 6550 2,33Ghz GIGABYTE P35 DS3L 4*1Gb GEIL VALUE 800Mhz DDR2 5-5-5-15 SAPHIRE ATI RADEON 3870 ARTIC COOLING SILENTIUM T1 PRO SAMSUNG 2232BW RAZER COPPERHEAD

#7 Felhasználó inaktív   zomby1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 08. 22:56

Tud két különböző Lync egymással kommunikálni

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 08. 23:59

Üzenet megtekintéseIdézet: [LL]Neo - Dátum: 2014. 12. 08. 19:26

Ez csodás,most már csak az kéne, hogy 2 különböző lync-et használó tudjon egymással kommunikálni...


Szerintem tud.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 01:39

csodálatos, mert skype és skype között sem lehet zökkenőmentesen videóchatelni, mióta a program a microsoft tulajdonában van

#10 Felhasználó inaktív   Peugeot 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 151
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 05:00

@Geri: Én rendszeresen videochatelek a lányommal skypeon L820-L625-el, a nyomi UPC-29 körzetből 2,5Mbps neten.

#11 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 08:39

@"Geri": én rendszeresen videochatelek, magyar android-os mobil és usa pc, magyar pc és német pc között és magyar android-android között is, néha mobilneten, néha wifi-n. 1-2 mp-es megakadáson kivül soha nincs vele baj, azt is általában mozgó járműben.
(ja barátnőm kb ugyanezeket elvégzi csak ipad-del, neki sincs gondja, igy valszeg nálad van a probléma)

#12 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 09:20

Én is rendszeresen skype-olok Németország, Ausztrália és Magyarország között mindenféle eszközökkel (PC, iPad, Androidos telefon és tablet), és szerintem is csapnivaló a skype minősége. A hang még úgy elmegy, a videó használhatatlan.

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 09. 09:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2014. 12. 09. 09:20

Én is rendszeresen skype-olok Németország, Ausztrália és Magyarország között mindenféle eszközökkel (PC, iPad, Androidos telefon és tablet), és szerintem is csapnivaló a skype minősége. A hang még úgy elmegy, a videó használhatatlan.


Rendes net kell alá. Sarki ingyen wifiken én is szoptam sokat.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   [LL]Neo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 45
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 10:07

@zomby1: Jelentem nem tudj... de a kezedbe adom bármikor a gépem előre egyeztetett helyen és időben. Ha van megoldásotok megköszönöm, de hálózati szintű tiltásra gyanakszom, ismétlem nem lehet más lync szerverre bejelentkezett felhasználóval csevegést folytatni az én esetemben.
INTEL CORE2DUO 6550 2,33Ghz GIGABYTE P35 DS3L 4*1Gb GEIL VALUE 800Mhz DDR2 5-5-5-15 SAPHIRE ATI RADEON 3870 ARTIC COOLING SILENTIUM T1 PRO SAMSUNG 2232BW RAZER COPPERHEAD

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 10:14

Üzenet megtekintéseIdézet: [LL]Neo - Dátum: 2014. 12. 09. 10:07

@zomby1: Jelentem nem tudj... de a kezedbe adom bármikor a gépem előre egyeztetett helyen és időben. Ha van megoldásotok megköszönöm, de hálózati szintű tiltásra gyanakszom, ismétlem nem lehet más lync szerverre bejelentkezett felhasználóval csevegést folytatni az én esetemben.

De tud. User error.
Meg két skype is tud.
Rinyáló buzik vagytok.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 09. 10:42

Üzenet megtekintéseIdézet: [LL]Neo - Dátum: 2014. 12. 09. 10:07

ismétlem nem lehet más lync szerverre bejelentkezett felhasználóval csevegést folytatni az én esetemben.


Oldja meg a gazdája és nem a gépen múlik, hanem a többin. Nálunk működik, éppen ezzel játszódom, mert másik féle a szopás. Keress olyat, aki azon a szerveren van, amin én és tesztelgessünk házon belüli verziókat.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Benoke 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.490
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 11:14

Már csak azt kéne megoldani hogy a Skype minősége az új verziókkal ne romoljon hanem javuljon és használható legyen...

#18 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 14:37

@Benoke: +1.

#19 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 18:08

én rendszeresen videóchatelnék, csak immáron 3. éve nem hajlandó működni vele a webkamerám. sötét a kép, és ennyi. ha ld_preloaddal megpróbálok egy bizonyos, workaroundok által említett so-t betölteni, akkor bizonyos verziókkal működik, bizonyos verziókkal nem, de ha működik is, instabillá válik tőle maga a skype, és randomra lefagy, ha pl véletlenül megnyitom a menüt bizonyos pontokon.

ez azért távol áll a normális működéstől, pedig azóta már teljesen újra is telepítettem egyszer a gépet.

#20 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 09. 21:14

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2014. 12. 09. 18:08

én rendszeresen videóchatelnék, csak immáron 3. éve nem hajlandó működni vele a webkamerám. sötét a kép, és ennyi. ha ld_preloaddal megpróbálok egy bizonyos, workaroundok által említett so-t betölteni, akkor bizonyos verziókkal működik, bizonyos verziókkal nem, de ha működik is, instabillá válik tőle maga a skype, és randomra lefagy, ha pl véletlenül megnyitom a menüt bizonyos pontokon.

ez azért távol áll a normális működéstől, pedig azóta már teljesen újra is telepítettem egyszer a gépet.

Mert nem szeretnek.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó