HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt az első, külföldi magyaroknak szánt mobilszolgáltatás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt az első, külföldi magyaroknak szánt mobilszolgáltatás Értékeld a témát: -----

#121 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 08:40

@colosdr: "a képesítés, nyelvtudás hiánya a romákra igencsak jellemző vonás és valószínűsíthető, hogy számos hasonló ismerőse van!"

Nem nincs roma ismerősöm és nem roma ismerősökről beszéltem akik visszajöttek külföldről. Volt közötte IT területen dolgozó és logisztikával foglalkozó is.

"Egyébiránt a HUP már többször tető alá hozott, az érdemes-e külföldön dolgozni kérdéskörhöz
kapcsolódó írásokat és az értelmetlen vita ott is fellángolt, természetesen hasonló hevülettel.)
De ez pontosan tudja!"

"Ez a mondat a HUP-ról származik és más tollából, azért változtatás nélkül átvenni, ez igen elmés!:)"

Akkor jól értem, hogy csak kamu volt a fenti kijelentés, hogy átvettem változtatás nélkül más irását? És megy tovább a terelés, beismerés helyett?

#122 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 18. 17:21

Üzenet megtekintéseIdézet: Modeller - Dátum: 2014. 12. 18. 08:40

@colosdr: "a képesítés, nyelvtudás hiánya a romákra igencsak jellemző vonás és valószínűsíthető, hogy számos hasonló ismerőse van!"

Nem nincs roma ismerősöm és nem roma ismerősökről beszéltem akik visszajöttek külföldről. Volt közötte IT területen dolgozó és logisztikával foglalkozó is.


Nekem mondjuk van arab színés ismerősöm. Vagy kocsmáros. Meg pedikűrös. Vagy éppen DJ. Mittomén, szerintem teljes lista van darukezelőzől a művezetőig, ezek mellé akad jópár hálózatos mérnök, VMware tudós és sok más is. Ilyenkor mi van? Azon kívül, hogy csütörtök?
Make love not Wor.

#123 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 23:17

@Modeller: "Nem nincs roma ismerősöm és nem roma ismerősökről beszéltem akik visszajöttek külföldről. Volt közötte IT területen dolgozó és logisztikával foglalkozó is."
"Nem nincs roma ismerősöm és nem roma ismerősökről beszéltem akik visszajöttek külföldről."

"És megy tovább a terelés, beismerés helyett?"

Ahogy látom igen, gond nélkül ferdít!:)

Előbb én kérdeztem, amelyre nem kaptam választ!

Tisztelettel, Dr. Hortobágyi Zsolt


#124 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 02:38

@Jahno: Sarkítok, de a képesítés hiánya Modeller esetében mit is jelenthet!:XD

Képesítés nélküli IT területen dolgozó és szintén képesítés nélküli logisztikával foglalkozó
munkatárs? Az IT területen dolgozó szórólapot oszt a helyi PC paradicsomhoz!
A logisztikai munkatárs meg pontos tájékoztatást ad az elérhető kocsmákról és az
italszállításról!:XD

Meg elfogó országúti gépjármú 5000 francia frankért! Milyen lehet az?

1:36
https://www.youtube....h?v=piQPaxlZWu4

#125 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 08:55

@colosdr: "Előbb én kérdeztem, amelyre nem kaptam választ!"

te nem kérdeztél, hanem állitottál egy ordas nagy hazugságot, amit persze bizonyitani nem tudtál. Most meg hadoválsz segélyért kiutazó romákról, mintha bármi közük lenne a külföldre menekülő és csalódó emberek tömegéhez.

#126 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 20. 11:28

@Modeller: Maradjunk a valóság talaján, ha lehet!Ha önt zavarja az ostobasága engem nem érdekel!
Miért kellene bizonyítanom bármit is.
Mindenesetre szánalmas a vergődése, gondolom az általános iskolai végzettség itt is befigyel!:)

Nem az a lényeg mit mondanak, hanem ki mondja!

A segélyért kiutazó romákat ön említette, én nem!
Az természetesen elhiszem, hogy csalódó tömegek jönnek haza, de én nem ismerek ilyen történetet.

A vita többi részét inkább elektronikus levelezésben, hogy mások ne legyenek részesei az értelmetlen vitának!

#127 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 20. 22:16

@colosdr: Lehet ezt bárhogy magyarázni, de Te állítottad hogy Modeller szó szerint vett át mástól szöveget, azrán amikor ő kérte, hogy mutass bizonyítékot (permalink), hogy mégis mi alapján vádolod ezzel, akkor te inkább elkezdtél minden másról beszélni, és nem kértél bocsánatot hogy tévedtél, sem pedig nem mutattál bizonyítékot amjt jogosan kért, márpedig tisztességes ember nem vádaskodik bizonyíték nélkül, és beismeri ha téved.

Úgyhogy kapj elő egy permalinket, vagy kérj bocsánatot mert ártatlanul vádoltad, vagy szégyeld magad.


#128 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 21. 00:08

@YleGreg: Modeller írta "Ez voltmár? Csak hogy a mesetörténetek helyett a valósághoz közelebbi számokról legyen szó költségek terén."

Már a mesetörténetek megfogalmazás is sértő lehet azon személyek számára, akiknek sikerült külföldön is boldogulni.

Mesetörténetek? Hol?

Ez volt az első kérdésem, amelyre érdemben egyáltalán nem érkezett válasz!

Utána egy igen sértő hozzászólás adam.k hozzászólásához!

@adam.k: "amilyen az ember, olyan az ismerose is. Nyilvan nem veletlen, hogy mi nem ismerjuk egymast "

OMG. Az ilyeneknek tényleg jobb, ha minél távolabb vannak Magyarországtól.

Az, hogy a belinkelt statisztikát se értetted, már meg sem lepődök, csak nyomod tovább a marhaságot.
_______________________________________________________________________________

"Úgyhogy kapj elő egy permalinket, vagy kérj bocsánatot mert ártatlanul vádoltad, vagy szégyeld magad."

Egyébként meg viccnek szántam, ezért volt hangulatjel a mondat végén.
(Nem tudom milyen a nexus kettejük között!)

@colosdr: "Ez a mondat a HUP-ról származik és más tollából, azért változtatás nélkül átvenni, ez igen elmés!:)"

Egy pallérozottabb elme elüthette volna egy viccel, az összes HUP hozzászólást én írom, mint
bértollnok, esetleg bármi mással!

Egyébiránt voltak itt értelmes hozzászólások is, adam.k, Jahno, Bitbohóc,NancsiBacsi,YleGreg :) és többek jóvoltából, volt olyan történet, amelyeket igaznak gondolok, például enet jóvoltából.

Más!

A családi indíttatás is eltérő e téma körül.

Édesapám Hortobágyi József bronz, és ezüstokleveles feltaláló, erősáramú villamosmérnök,
gyengeáramú technikus, villanyszerelő mester volt. Édesanyámmal Miskolci Egyetem - bányamérnöki kar. )a legteljesebb szegénységből kezdtek, de a három poronty arra sarkalta az édesapámat, hogy mint villanyszerelő
brigádvezető (Azidőtájt természetesen "csupán" technikus volt!) a Tesco németországi üzleteinek felépítésében segédkezzen.

Mindezt a hetvenes évek elején, utána a család a kor anyagi viszonyai szerint
jó anyagi körülmények közé került. Németországban szállásra nem kellett költenie, a dohányzásról ott szokott le, de nem ő volt az egyetlen, aki ott dolgozott.
Tökéletesen beszélte a német nyelvet
és jó szakembernek tartották.(Most az NSZK és az NDK közötti különbségekre nem térnék ki.)

Kicsiny hazánkban a hetvenes évek elején a Nutella is csodaszámba ment!:D


#129 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 21. 14:16

Ertem, nincs se permalink, se bocsanatkeres. Gratulalok.

#130 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 21. 16:54

@YleGreg: én nem lepődtem meg...

És szegény adam.k-nak is rettentő durván a lelkébe tiportam, akivel nem véletlen nem ismerjük egymást, beszarás :)

colosdr lassan flessi szintű trollszintre emelkedik, ami mindenképpen elismerésre méltó.

#131 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 23. 01:00

@YleGreg: Ékezet sincs!:Gratulálok! Még az ASCII karaktertáblát is elvitte a krampusz! :D

És szegény adam.k-nak is rettentő durván a lelkébe tiportam, akivel nem véletlen nem ismerjük egymást, beszarás :)

Meg nyilvánvalóan hülye, mert a belinkelt statisztikát sem érti, "beszarás!" :)

OMG Madarat tolláról, embert barátjáról!;)

#132 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 23. 01:34

@Modeller: Nagyon sajnálom, hogy az elsődlegesen viccnek szánt dolog, ilyen érzelmi rombolást okozott! Bocsánat érte!

Egy megjegyzés csupán, tessék a mondat végi hangulatjelet nálam is komolyan venni,
nem véletlenül van ott, lesz ott a jövőben is.

A sajnálatosan jobb időket megért HOC honlapon kapott cromwell (Kis c kezdőbetű!:)
becenévvel 2000 óta írtam IT vonalon hozzászólásokat, kiváló eredménnyel blogoltam is!
VMware, avagy mit ér vele ha él vele! írásomat igen sokan olvasták!
(Talán Jahno is.:)

http://www.hoc.hu/forum?catid=48&view=topic&id=2401&layout=default&limitstart=0&start=6

Karácsony előtt különösen nem ildomos a másikat ócsárolni, ilyenkor sokan érzékenyebbek is!

Tisztelettel, Dr. Hortobágyi Zsolt



#133 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 23. 21:31

@colosdr: Ékezetek hiányába belekötni igen elmés! :-)


#134 Felhasználó inaktív   bakagaijin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 14:48

Bocs, hogy ontopic vagyok, de szerintem ez jó. Mármint, hogy végre valaki meglépte. Ugyanis a nagy szolgáltatók ezt már nagyon régóta megtehették volna hiszen jelen vannak a legtöbb EU-s országban (legfeljebb más-más néven), csak egyszerűen nem volt érdekük. Szóval ha beválik, akkor valószínű ők is lépni fognak előbb-utóbb.



Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 5
  • 6
  • 7
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó