HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbálható a Prezi-versenytárs Microsoft Sway - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbálható a Prezi-versenytárs Microsoft Sway Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 12. 17. 08:38

Eltörölte a várólistát a Sway szolgáltatás elől a Microsoft, az innovatív prezentációs platform mindenki számára elérhető mától. Az Office alkalmazások új generációjának is beillő Sway komoly újdonságokat hoz, mind a felhasználói felület, mind a működés alapjait illetően - szakmabelieknek feltétlenül ajánlott a kipróbálás.
https://www.hwsw.hu/hirek/53330/microsoft-office-sway-prezentacio.html

#2 Felhasználó inaktív   martonx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 867
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 08:38

Szvsz a Prezi is egy túlhype-olt ****.
Biztos ennek az új izének a kipróbálásához is tömegek állnak sorba...

#3 Felhasználó inaktív   Makula 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1.497
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 09:23

Nem volt sor...
De nem érzem az átütő erőt a prezi is inkább volt geek szarság szerintem, de ez a sway még az sem...

#4 Felhasználó inaktív   Balázs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 09:28

@martonx: Nem arról van inkább szó inkább, hogy nem te vagy a célcsoport? Meglátásom szerint, például a tanárok szívesen használják a Prezit.

#5 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 12:08

@martonx: Én is sokáig ezen a véleményen voltam, míg két hete nem kellett egy olyan prezentációt tartanom, ahol sok összefüggést kellet vizuálisan megjeleníteni (azaz nem kellett, de sokkal érthetőbbé tette). El is kezdtem PowerPointban, de nem volt sz igazi. Aztán megnéztem a Prezit és végül abban csináltam meg, és nagyon tetszett mindenkinek, sőt, még azt is felfogták, hogy miről beszéltem (ami azért nem utolsó szempont) :)
Viszont PowerPointtal több nagyságrenddel gyorsabban lehet slide-okat készíteni. Sokkal egyszerűbb mindent formázni. Preziben kifejezetten bosszantó, hogy nyilaknak, frame-eknek max 5 színből lehet választani, ha ennél több kell, akkor CSS-ben lehet túrni. További furcsaság, hogy egy textboxon belül csak egyféle betűméretet lehet használni, csak színezni (itt persze van vagy 40 féle szín!) és bold+italic kombinációt lehet állítani.
Ami viszont kifejezetten zavart, az az offline végzett műveletek szinkronizálása: állandóan coflict-ra hivatkozott (offline és online tartalom eltérő), holott csak én szerkesztettem a prezentációt. Sokszor volt olyan, hogy feltöltöttem az offline prezit a prezi.com-ra és írta, hogy az utolsó módosítás 3 napja történt, plusz még conflict is volt... Azaz ilyen vacak bugokat simán javíthatnának, főleg, hogy az offline használatét még fizetni is kell.

#6 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 12:19

Ja és ha bármilyen extra shape-et akarsz (lekerekített sarkú négyszög, hatszög, stb), akkor megintcsak CSS túrás következik. Ami jó, csak nem az a szint, amit PowerPoint tud. A Prezi nagyon jól indult, de valahogy a fejlesztések lelassultak. Pedig célszerű lenne egy csomó kényelmi funkciót átvenni. Szóval nem mondom, hogy mindenre Prezit használnék, de van pár eset, amikor jól tud jönni.

#7 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 12:44

Én is próbálkoztam három évvel ezelőtt a prezivel -- azután a nehézkes UI meg a limitált képességek miatt hagytam az egészet, megcsináltam inkább PPT-ben a prezentációt és a prezizést letoltam a grafikusoknak, akik meg is csinálták ügyesen. Egyszer-kétszer jó meg geek volt (felsővezetői prezentációnak), de -- ahogyan martonx meg Makula is megjegyzik -- ez egy vizuális csicsa, de úgyamúgy munkára nem alkalmas azok számára, akik PPT-ben dolgoznak nap mint nap. Ahogyan a Sway sem, ahogyan elnézem.

Hasonlít ez ahhoz, mint amikor korábban ha nagyon oda kellett tenni magunkat prezentáció-ügyileg, akkor elővettük a Flasht vagy még korábban a Directort, és animálgattunk/parasztvakítgattunk kicsit -- de a PPT-nek fura módon nem ez az elsődleges funkciója, hanem maga az alkotás (amire félig-meddig jó is, bár lehetne sokkal jobb ennyi év után), amire a prezi, sway jelenleg még nem alkalmasak. (Bár a prezit régen próbáltam, lehet, hogy megint kellene.)

#8 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 13:49

Én nem értem hogy ha valamit ennyit programoznak mint a Prezit, akkor az hogy lehet nehézkes és bugos. Valaki valamit rosszul csinál.

#9 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 18:09

@NancsiBacsi: hjah, mert van vagy 50-100 fejlesztojuk es meg mindig ilyen hibak vannak/limitalt kepessegek.. mit csinal az a rengeteg ember? CSS turas...??? pfff...

#10 Felhasználó inaktív   moreecqa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 22:38

Na a köcsög májkrémszaftnak ebbe is bele kell rondítania, mint 90-es évek idején a szerverpiacba, amikor a SZERVEREK unix-ok, solarisok, meg novellek voltak. Nem vinfosok.

http://youtu.be/LAr3XbqUbjo


#11 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 23:31

A prezi nem rossz cucc, de nagyrészt valóban parasztvakítás, a felhasználó ha nagyon belelendül, akkor simán a tartalom rovására tud menni a látvány.
Én a faék egyszerűségű prezentációkat kedvelem, ahol a kulcs szavak, kulcs mondatok, összefüggések szerepelnek, a magyarázat meg elhangzik szóban. Így egy előadást ha meghallgatok, aztán elfelejtek, akkor a kulcsszavak alapján bevillan az elfelejtett tartalom is. Ehhez célszerű ha nem izeg-mozog a környezet, és marad a prezentáció az ami: sorvezető a lényeghez.

Persze ha egyébként a prezentációnak nincs értelme, mert csak egy PR fogás pl. a felső vezetés számára hogy milyen g3ci jók vagyunk, minket válasszatok, akkor az a legjobb ha van pucér nős sablon, aminek be lehet járni a területeit, - így tuti emlékezni fognak rá a döntéshozáskor.

#12 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 10:22

@k_chris: És arra a tenger sok fejlesztőre 1 projectjük, ami 5 éve élesben fut, és már előtte is 20-an írták.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó