HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A foodpandáé lett a NetPincér - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A foodpandáé lett a NetPincér Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 12. 17. 14:03

Elkelt Magyarország egyik legrégebbi online szolgáltatása, a 2012 óta intenzív nemzetközi terjeszkedést folytató foodpanda lett a NetPincér új tulajdonosa.
https://www.hwsw.hu/hirek/53337/foodpanda-netpincer-online-kereskedelem-piac.html

#2 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 14:03

Lol! Pont a napokban gondolkodtam, hogy vajon mennyi ertelme lenne Netpincer mellett foodpanda-n is szetnezni, de akkor ez a dilemma megoldodott :DD

#3 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 17. 14:08

Én nem fordítva. Ez meglepő. Napokban pont pofáztunk róla, pár kisebb kinőtt, nem is tudom mi lett velük, vagy kíváncsi lennék olyanokra, hogy a kicsik saját oldalain rendelnek-e valamit, vagy továbbra is a NetPincérről, esetleg kaja.hu vagy társai mennyire mennek, nem akarja-e bekebelezni?
Make love not Wor.

#4 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 15:40

@Jahno: a kicsik altalaban benaznak. Pl. a Pizza Paradicsom sajat oldalan vannak kepek, a Netpincer oldalan meg nincsenek. Raadasul a kepek is olyanok, hogy ha van vesszo a kaja neveben, akkor nem mukodik :D

A Wasabi meg olyat csinal, hogy ha Netpincerrol rendszelsz, kapsz 10% kupont, amit viszont csak a sajat oldalukon tudod bevaltani. Oke, akkor rendelsz a sajat oldalon, ott viszont kupont nem kapsz a rendeles utan :D Ugyhogy naluk most azt csinalom, hogy egyszer itt, egyszer ott, igy kvazi 5% a kedvezmeny :D

A kaja.hu nem rossz, az olcso eteleik gagyik de a dragabbak kozott vannak brutal jok. Ellenben az szerintem egyetlen etterem, nem ilyen netpincer-szeru gyujtohely. De lehet tevedek.

#5 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 12. 17. 17:44

@bviktor: A saját oldalas kedvezményt nyilván azért adják, hogy ne a NetPincéren rendelj, mert ha azon keresztül veszel kaját, akkor nekik jutalékot kell fizetni. Sok kiszállító cég csinálja, hogy a NetPincéren rendelt étel mellé küld egy saját étlapot, amin alacsonyabb árak vannak mint a NetPincéren.

#6 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2014. 12. 17. 17:44

A fentiek természetesen csak saját tapasztalatot tükröznek.

#7 Felhasználó inaktív   Stanlee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 17. 18:19

A Rocket Internet most nagy hype itt Németországban, főleg a tőzsdei bevezetés után lett nekik annyi pénzük, mint a szemét (előtte is sok volt). Figyelemreméltó üzletpolitikájuk van: főleg Afrikában nyomulnak mint ebay meg amazon klón. Itt meg az amazon babérjaira akarnak törni a ruha + kiegészító szegmensben, a drágább márkákat árulva.

#8 Felhasználó inaktív   takumi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 13:33

@bviktor: Nem tudom neked milyen van, de nekem az van a kuponon, hogy visszavonásig érvényes. Nem kell újat kérni a kedvezményhez.

#9 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 16:16

@Bodnár Ádám: Pont 10% a Netpincér default jutaléka.
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#10 Felhasználó inaktív   cix 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 69
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 08:24

@Tassadar: a foodpanda 17%, a netpincer a felvásárlás után 18%, és azóta eltekintenek a kauciótól és havi fix díjtól.... Egyébként a netpincér cca .4X akkora forgalmat tudott mint a panda, nem voltak képesek itthon kinőni magukat a tv reklámok ellenére sem, ezért kellett a felvásárlás.
CIX

#11 Felhasználó inaktív   Stanlee 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 20. 15:19

@cix: Az eves beszamoloik alapjan tenyleg nem valtozott az arbeveteluk az elmult 4-5 evben. Nem latok ra az ettermes piacra, de a bevetel-koveteles alapjan ugy tunik, hogy a jutalek negyedet nem fizetik ki nekik az ettermek, gondolom ezert kell a kaucio es a havi fix dij. A hazai novekedes elmaradasat meg abban latom, hogy az altalad emlitett nagyon magas jutalekot csak a piacon levo ettermek egy resze tudja kifizetni, tehat a ceg nem tudott olyan ettermeket pluszban felhajtani, akik a brutalis jutalekot hajlandoak lennenek kifizetni. Lehet, hogy alacsonyabb jutalekkal tobb ettermet tudnanak a rendszerbe behozni, de valoszinuleg a jutalekfizetesi hajlandosag is csokkenne ez altal. Szerintem 5-10%-os jutalek, relative jol kezelve a pontosan fizetoket, szelesebb tomegeket tudna elerni, tehat lehet, hogy a bevetelei is jobban nonenek. De az adozas utani nyereseguk meg igy is 100 m folott volt, ami miatt en sem valtoztatnek a jelenlegi rendszeren cegvezetokent.

A kulfoldi terjeszkedes hianya meg alap a magyar cegek eseteben. Biztosan tudtak volna terjeszkedni, csak ugye arra penz kell, kilepsz a komfortzonabol, es akkor jon az, hogy nem ismered az uj piaci szereplok igenyeit, nehezen valtoztat a ceg a mar jol bejaratot hazai modszerein, es marad inkabb itthon.

#12 Felhasználó inaktív   EV6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 22. 12:49

Kép
processzort tervezni gyartani nem kulonosebben nehez, csak tapasztalat es penz kell hozza, a tudas fonn van a neten - vers
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam. - Gyula2222
...a végtelen felénél túl helyezkednek el... - flashdesignor
...jönnek a további tovább konkretizálások egészen addig, h egy egy adott esetben pontosan mik és hogyan vannak. - Gyula2222

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 22. 14:42

Nekem mindegy ki a tulaj, csak maradjon használható mint eddig.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 22. 15:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2014. 12. 22. 14:42

Nekem mindegy ki a tulaj, csak maradjon használható mint eddig.


Eleve az integráció sokáig bír tartan. Láttunk már sok hasonlót, aztán majd kiderül.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó