HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nincs többé böngészőválasztó képernyő a Windowsban - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nincs többé böngészőválasztó képernyő a Windowsban Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 12. 18. 18:41

Többé nem találkoznak a felhasználók a kikényszerített böngészőválasztó képernyővel, lejárt az öt éves program időtartama. A 2009 decemberében indult felület jobbára hatástalan maradt, az Internet Explorer dominanciáját nem törte meg, a Chrome pedig ettől függetlenül tudott felfutni.
https://www.hwsw.hu/hirek/53345/microsoft-browser-choice-internet-explorer-bongeszo.html

#2 Felhasználó inaktív   Zotya84 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 70
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 18:41

Végre.

Hisz aki tudott böngészőt választani, annak nem kellett, aki meg nem, az meg úgysem választott vele semmit...

#3 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 18:41

Szerintem amúgy sem volt túl sok értelme. Sosem használtam IE-t, de az alternatívát sem ebből a listából választottam ki. Igazából csak zavart, hogy minden reinstall után még plusz egy hülyeséggel is bajlódni kellett. Jobb ez így.

#4 Felhasználó inaktív   MacikaG 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 77
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 19:06

Nekem sosem jelent meg, de nem is hiányoltam. Amikor reinstall Win volt, a driverek után azonnal a firefox+chrome kettős ment fel.

#5 Felhasználó inaktív   zyrobs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 364
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 19:52

Elég álszent kezdeményezés volt egyébként is, ugyanezzel az erővel mehetne böngészőválasztó androidra, de akár a Google kezdőképernyőjén is lehetne inkább böngészőválasztó mint egy "Böngéssz gyorsabban a Chrome-al" gomb.

#6 Felhasználó inaktív   Mehenion 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 20:08

@MacikaG: sokáig FF párti voltam, mióta megjelent az IE11 azóta viszont más nem is jöhet szóba. sokkal gyorsabb és stabilabb mint akár az FF akár a Chrome.

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 18. 20:42

Üzenet megtekintéseIdézet: zyrobs - Dátum: 2014. 12. 18. 19:52

Elég álszent kezdeményezés volt egyébként is, ugyanezzel az erővel mehetne böngészőválasztó androidra, de akár a Google kezdőképernyőjén is lehetne inkább böngészőválasztó mint egy "Böngéssz gyorsabban a Chrome-al" gomb.


Itt mobilon a Chrome 300 megát foglal, szívesen leverném, de gyárilag rajt van és nem lehet.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 21:15

@Jahno: ilyeneket ne irjál, majd arra is jön egy böngészõválasztó. :D
Nekem már a Windowsos is sok volt, egyfelõl a kikezdhetetlen logika miatt, ami létrehozta. Másfelõl buta volt mint a föld. Hibába telepítettem elsõ indításkor a Firefoxot, õ meg jelent akkor is kínálgatni, és külön le kellett tiltani, hogy ugyan legyen már szíves kussolni. Ráadásul úgy emlékszem, hogy a szûz w8-hoz frissítésben érkezett...

Szerkesztette: map 2014. 12. 18. 21:21 -kor

" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#9 Felhasználó inaktív   siriq 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 124
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 18. 23:25

Mondjuk nekem mindegy mert van 4-5 web browser a gepen. Aranylag aktivan hasznalom mindegyiket.

#10 Felhasználó inaktív   gsar 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.847
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 00:33

@zyrobs:
Nem artana tajekozodni kommenteles elott.
A Windows-on azert volt bongeszovalaszto, mert a Microsoft maga talalta ki ezt az opciot, egy kemenyebb versenyjogi buntetes elkerulese erdekeben. Ha a Google-t is bepanaszolja valaki a versenyjogi birosagon, azert mert monopol helyzetet kihasznalva torzitja a versenyt (olyan sikeresen mint tette azt anno a Microsoft), es ha a hatosagok jogosnak talaljak a panaszt, akkor (lehet hogy) a Google-nek is lesz lehetosege arra, hogy az esetleges birsag elkerulese erdekeben felajanlja azt az opciot, hogy X evig egy bongeszovalasztot mutat a keresojeben a Chrome reklamja helyett. Aztan persze a hatosagnak lesz lehetosege elfogadni / visszautasitani a Google ajanlatat.
Persze az, hogy anno a Microsoft a bongeszovalaszto bevezetesevel uszott meg egy buntetest, nem teszi a bongeszovalaszto megjeleniteset iparagi kovetelmennye minden bongeszot fejleszto ceg szamara.
Nem mellesleg a Google anno azert kezdett a Chrome fejlesztesebe mert a tobbi bongeszo JavaScript motorja nem volt eleg gyors ahhoz, hogy a Google megfelelo webappokat alapozhasson rajuk. Ebbol kovetkezoleg a Google reszerol jogosnak tunik egy olyan bongeszo ajanlasa, ami valoban kepes megfelelo felhasznaloi elmenyt nyujtva futtatni a Google alkalmazasait.
Nem mellesleg a bongeszok ma mar csak az alapertelmezett keresomotor miatt fontosak a Google-nek es a Microsoft-nak. Nyilvanvaloan a Microsoft azert orul ha valaki IE-t hasznal, mert ugy jo esellyel BING-et is fog hasznalni. Ebbol kovetkezoleg aki azert kezd el Chrome-ot hasznalni IE utan, mert mar alapbol Google felhasznalo, nem jelent veszteseget a Microsoft szamara. Az o alapertelmezett keresoje mar igy is a Google, az meg hogy valaki ingyen hasznalja az IE-t a Google keresojvel, nem jelent profitot a Microsoftnak. Nem veletlen hogy a Microsoft emiatt meg nem is tamadta meg a Google-t.
Ami az Androidot illeti: A Chrome nem resze az Androidnak. A gyartok maguk telepitik a Chrome-ot a keszulekeikre, igy ha valaki bongeszovalasztot akar latni Androidon, annak az osszes gyartot egyenkent kellene beperelnie.

#11 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 01:28

@map: "Hibába telepítettem els indításkor a Firefoxot, meg jelent akkor is kínálgatni, és külön le kellett tiltani, hogy ugyan legyen már szíves kussolni."

Ha nem telepíti a legfrissebb IE változatot, akkor szépszerével a régebbi IE verziókat ajánlgatja!:D


#12 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 10:55

Én a fekonf szövegen sírtam be mindig, hogy "Most keg kell hozni egy fontos döntést..." vagy mi.
Komolyan, mintha egymást kizáró lehetőségek lennének, és ne futna egymás mellet gond nélkül több eltérő böngésző.


#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2014. 12. 19. 12:15

Üzenet megtekintéseIdézet: colosdr - Dátum: 2014. 12. 19. 01:28

@map: "Hibába telepítettem els indításkor a Firefoxot, meg jelent akkor is kínálgatni, és külön le kellett tiltani, hogy ugyan legyen már szíves kussolni."

Ha nem telepíti a legfrissebb IE változatot, akkor szépszerével a régebbi IE verziókat ajánlgatja!:D


Nem. Én mindig feltettem az IE-t és akkor is jot és ajánlgatott, már faszkivolt, megnyomtam az IE-t, közölte, hogy fent van. Aztán induláskor megint. Végén már majdnem FireFoxot is telepítettem cask azért, hogy kussoljon.
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 13:02

Ha már böngésző, csak nálam szarakodik a net? Külföldről kiszolgált oldalak alig-alig akarnak bejönni Telenor mobilnetről. Nem jött be a LinkedIn sokadikra sem, és azóta próbáltam mást, ami hazai az bejött(pl.:HWSW), de mondjuk a Facebook, Tumblr már nem.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 14:59

Már megjavult.
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   tefolibo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 465
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 15:40

Egy bírósági döntés miatt volt ez így. Nem voltam túl boldog én sem a böngészőválasztó panel felbukkanásakor. Valóban, azóta az Internet Explorer lett a legjobb böngésző, a többi pedig megmaradt bughalmaznak.

#17 Felhasználó inaktív   YleGreg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.586
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 18:29

@tefolibo: Jó pár platformon jó pár böngészőt használok "mindennapos" felhasználási szokások mellett, így azt, hogy bughalmaz nem tudom alátámasztani, imho tök egyformák, nem jobb vagy rosszab, hanem inkább máshogy hülye némelyik.

#18 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 19. 20:48

népi európácska

#19 Felhasználó inaktív   azbest 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 20. 01:37

Néhányszor találkoztam a böngészőválasztóval.
Előugrott az ablak, majd fölé egy újabb ablak, hogy akkor az internet explorer legyen az alapértelmezett, ugye?
Nem hiszem, hogy a böngészőválasztónál ne lehetett volna letiltani az internet explorer alapértelmezetté tevését kérő ablakot. Ez is egy módja volt a szabotálásnak.

#20 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 12. 20. 08:43

Ha valóban bekerülnek majd win32 alkalmazások az Áruházba akkor alapvetően okafogyottá is vált. Meg hát ez is valami EU-s poénkodás volt ha jól emlékszem.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó