HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Idén lesz végre értelme az okostévéknek? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Idén lesz végre értelme az okostévéknek? Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Lorinser 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 130
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 11:30

@ZoliJ: igazad van, én értelmeztem rosszul a cikket: ez valóban az Android TV platformról szól. Az eddigi Philips TV-ben pedig Android 4.valahányas rendszer fut. A kettő valóban más.

#22 Felhasználó inaktív   domel 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 18
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 09. 23:26

Én láttam Toshiba és Samsung okostévéket az elmúlt évben, és azok szarra nem valók (ami az internetet illeti). Egyedüli értelmes dolog a miracast, amivel képeket küldhetek át telefonról a TV-re, ha fényképeket akarok mutogatni a rokonoknak, de ezen kívül értelmes dolgot nem tudnak, mert ott minden 50x több időbe tellik, legyen az weboldal, youtube vagy facebook alkalmazások. A játékok is primitívek.
Az LG "mutogatós" távirányítója (magic motion) jónak néz ki, de még nem találkoztam közelebbről vele.

#23 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 10:46

Üzenet megtekintéseIdézet: leslie - Dátum: 2015. 01. 07. 14:29

Fenének sem kell. Még egy hibalehetőség. Legyen rendes bemenete, jó képe, jó ára, oszt csoki, ennyit várok el egy tv-től.

Nagyjából jah.
55-60", 2-3 HDMI bemenet, vilagbéke. Igazából még tuner se kellene bele. Meg hangszóró se. Csak egy olcsó, de jó képminőségű megjelenítő eszköz legyen. Nem kell 3D meg okosság.

Szerkesztette: Iguana 2015. 01. 14. 10:58 -kor

Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#24 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 14. 10:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Iguana - Dátum: 2015. 01. 14. 10:46

Nagyjából jah.
55-60", 2-3 HDMI bemenet, vilagbéke. Igazából még tuner se kellene bele. Még hangszóró se. Csak egy olcsó, de jó képminőségű megjelenítő eszköz legyen. Nem kell 3D meg okosság.


Mégis ezek a drágábbak. Bár lehet olyan, mint a többi cucc, hogy azért kerül többe, mert ezt a sok extrát mind ki kell venni belőle, az viszont feláras.
Make love not Wor.

#25 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 10:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 01. 14. 10:51

Mégis ezek a drágábbak. Bár lehet olyan, mint a többi cucc, hogy azért kerül többe, mert ezt a sok extrát mind ki kell venni belőle, az viszont feláras.

Más indokot én se találtam.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#26 Felhasználó inaktív   Kecsöpp 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.043
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 19. 18:08

2 év telt el és ma sincs semmi értelme ezeknek :)
World Of Warcraft / Arathor / Rise Legacy


#27 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 12. 19. 22:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Kecsöpp - Dátum: 2016. 12. 19. 18:08

2 év telt el és ma sincs semmi értelme ezeknek :)


Szerintem alakul, de mindegy,
Make love not Wor.

#28 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 30. 20:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Kecsöpp - Dátum: 2016. 12. 19. 17:08

2 év telt el és ma sincs semmi értelme ezeknek :)

Öcsém, milyen régi fórumozók kerülnek elő. Épp nemrég olvastam az egyik hozzászólásod valami ősrégi GTA-s topikban, akkoriban még valami halálfej vagy mi volt az avatarod.

Ja, nincs sok értelme az okostévének, mivel szoftveresen elég kötött platform, frissítéseket sem sokáig kap egy-egy rendszer, úgy ahogy hozzák ki az újabb modelleket, meg adott rendszerre is elég kevés számú app elérhető, elég kevés az értelmes közötte, és egy idő után azok sem frissülnek. Jóformán, akinek okostévéje van, az is médialejátszásra, böngészésre, YT-ozásra használja, esetleg akinek van Netflix appja, és előfizetett, akkor még arra, és kifújt. Érdemesebb akkor már egy gépet rákötni, vagy valmi külső okosító dobozt, többet tudnak, és talán olcsóbban is kijön, mint a butatévé és okostévé közötti árkülönbözet.

Ugyanez a helyet a 3D-vel, nagyon kevés valódi 3D-s film van, a többi csak ilyen átkonvertált, ál3D-s (ez olyan, mintha kihajtogatós könyvből ugrottak volna elő a papírvékonyságú, kivágott figurák).

A tévéknél úgyis az a szempont inkább, hogy szép képe és hangja legyen, legyen rajta mindenből elég csatlakozó. A fogyasztás sem annyira szempont, mert ezek az új LED-es LCD-k már nem fogyasztanak sokat, ha nem max fényerőn és ragyogással nézi az ember. Az okosság, meg a 3D a legutolsó szempont tényleg. A 4K-nak lenne értelme, de aki tévéként használja, annak itthon FullHD-s anyag sem sok van, nem hogy 4K-s, a 4K-s kijelzővel csak annyira megy, hogy az SD-s tartalom még kockásabbnak látszik.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#29 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 01. 15:50

Mondjuk a Sony Android tv-je már izgalmasabb, mert, tudtommal, elvileg egyéb forrásból is telepíthető rá app, nemcsak a google play store-ból.
(Csak a biztonsági opcióknál engedélyezni kell.)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó