HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Pályahosszal előzi a HDMI-t az új superMHL - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Pályahosszal előzi a HDMI-t az új superMHL Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 07. 16:46

Akár másodpercenként 120 képkocka sebességgel továbbít 8K videót az MHL szabvány legfrissebb verziója. A superMHL névre keresztelt megoldáshoz - amely már nem csak a mobil eszközöket hivatott kiszolgálni - új csatlakozó is tartozik.
https://www.hwsw.hu/hirek/53398/mhl-hdmi-szabvany-kabel-csatlakozo-8k.html

#2 Felhasználó inaktív   Watt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 369
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 16:46

Őszinte első felhorkanásom: Ez meg mi a f*sznak? 8K 120fps??? Értem én, hogy jövő, de... Én is sokfps mániákus vagyok... De erre én is azt mondom... Minek?
Áhhh... öreg vagyok én már ehhez...

#3 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 16:54

@Watt: Azt hallottam (olyantól, aki már látta), hogy a 4K olyan vizális élményt jelent (kisebb méretű TV képernyőn is), hogy jobb, mint a 3D... Ahogyan a számítógép-kijelzőn is a retina kijelző... A 120fps pedig pihenteti a szemet és szebb is.

#4 Felhasználó inaktív   kekegsm 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 16:57

@Watt: nekem már a 4k is túlzás. Teljesen jól elvagyok a 1440x900/13,3" -al...

#5 Felhasználó inaktív   beef 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 18:04

Én azt nem értem minek erőltetik a HDMI-t, mikor ott a mindenben jobb ingyenes alternatíva a DisplayPort.

#6 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 18:17

A DisplayPortot is sürgette mindenki. Most meg mindenki jól leszarja. Majd megjelenik erre is egy 3 millió forintos tévé techdemónak, aztán mégiscsak jó lesz az a HDMI 2.0, utána meg a 3.0.

#7 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 18:22

nem ez a 8k? 8192 × 4320
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#8 Felhasználó inaktív   Litoria 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 07. 22:23

@Asker: 16:9 képarány esetén 7680 × 4320. A 8k felbontások és képarányok:

10080 × 4320 21:9
8192 × 4320 ~17:9
7680 × 4320 16:9
8192 × 5120 16:10
8192 × 8192 1:1 (fulldome, pl. planetáriumokban)


#9 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 00:17

@Watt: jaj nem már biil gates memóriája steve jobs kijelzőmérete most meg te is :D


#10 Felhasználó inaktív   Seregély 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 434
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 00:24

@Szerzetes: van nálunk a cégnél egy Pana 42" 4k LCD mellette egy sima Full HD-s. Eddig vakteszten, natív felbontású anyaggal, 1.5m távolságból senki nem tudta megmondani melyik a HD melyik a 4k. Szerintem minimum 55" kell, hogy értelme legyen a nagyobb felbontásnak.

#11 Felhasználó inaktív   antyg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 509
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 09:42

@Szerzetes: "olyantól, aki már látta", azért mondta ezeke, mert biztos érdeke, hogy az emberek ezt vegyék!
Bizonyos felbontás felett a szem már nem képes megkülönböztetni az egyiket a másiktól viszont a jó megjelenítéshez erősebb teljesítményű eszközök kellenek, ami több fogyasztással járhat, nagyarán, csak az energiaszolgáltatók járhatnak jól, meg azn gyártók, akik el tudják adni ezt a maszlagot a népnek.

#12 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 09:52

@Szerzetes: Aki ezeket látja, jellemzően nem mondhatja azt, hogy nem nagy durranás. Még a hwsw se írhatja meg azt egy teszt termékről, hogy lófasz meg esti fény - ilyet csak a totalcar tehet. Mondjuk utána nem is kapnak az adott gyártótól egy darabig tesztautót :-D

#13 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 09:55

Egyébként meg ez a kábel ormótlanul vastag - mint egy párhuzamos printer kábel. Azt is utálta mindenki, ennek a végére meg ha telefont raknak, lerántja a kábel súlya.

#14 Felhasználó inaktív   Track-R 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 204
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 10:32

És miért is nem lehet a HDMI-t továbbfejleszteni? A HDMI a kvázi standard, végre kezd kialakulni egy stabil állapot, ott van minden TV-n, laptopon, és projektoron. Erre most jön valami agytröszt, hogy dobjuk ki az egészet a szemétbe, ha már ilyen korrektül működik. Na nemár. Meg kell csinálni a HDMI 3.0-t, működjön az összes tökfeleslegesen nagy felbontással és tökéletesen nékülözhető egyéb feature-rel, de ne kezdjünk már csatlakozóformátumot innoválni ha nem muszáj. Csak sávszél növelés kell, semmi más.
"...UNIX alatt tehát igenis nem azonos a valami, Valami és a VALAMI fájl!..."  Bartók Nagy János, Laufer Judit: UNIX FELHASZNÁLÓI ISMERETEK

#15 Felhasználó inaktív   Cat 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 627
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 11:30

"akár három méterre is" ez mekkora királyság :)
Lelki szemeimmel már látom, amint a mobiltelcsimről streamelek 4k videót 120 fps-sel egy a 4k tévémre egy vastag, sprőd kábelen ami "akár" 3 méteres is lehet. Hogy is tudtam eddig létezni enélkül?

#16 Felhasználó inaktív   jeriko2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 154
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 13:47

Egyszer rájöhetne valaki, hogy a 4k video, meg a 120 fps-es 8k-s video (meg a streamelt zene meg még ezer egyéb dolog) mind digitális adat, kvázi ugyanúgy lehet továbbítani (lehetőleg minél gyorsabban, biztonságosabban) - akár optikai kábelen. Csak a kábel két végére dugott eszközöket el kell(ene) látni egy olyan protokollal, hogy csatlakozás után "lebeszéljék" egymással, ki milyen típusú adatot tud küldeni, fogadni, állapodjanak meg a közös codekben/tömörítésben, amit mindkét oldal ismer, aztán hajrá. Így ha a mobilomat egy erősítőre kötöm, akkor a mobil jelzi felém, hogy oda tud küldeni audio streamet, ha a tv-re, akkor oda video és audiot, de akár fogadni is tudja (és pl. menteni a belső memóriába), és mindkettőnek tud küldeni vezérlő utasításokat (hangerő, csatorna váltás stb. stb.) - hogy milyen tömörítéssel teszik mindezt, az meg engem mint felhasználót had ne érdekeljen.

Így elég lenne fejleszteni egyetlen kábelt, amit biztonságosan be tudok dugni bárhova, anélkül hogy bármelyik végén sérülne az eszköz; és kellene (hosszú távra) egy open source protokoll, amivel az eszközök tudják magukat azonosítani, képességeikről tájékoztatni a másik oldalt (pl. maximális fogadni képes sávszélesség). Ha idővel jönnének újabb codek-ek, azokat akár szoftveresen is lehetne frissíteni régebbi eszközökbe. Ráadásul visszamenőleg is kompatibilisek lennének egymással.

Ja persze ez nyilván nem üzlet a kábelgyártóknak...

#17 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 14:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Seregély - Dátum: 2015. 01. 08. 00:24

@Szerzetes: van nálunk a cégnél egy Pana 42" 4k LCD mellette egy sima Full HD-s. Eddig vakteszten, natív felbontású anyaggal, 1.5m távolságból senki nem tudta megmondani melyik a HD melyik a 4k. Szerintem minimum 55" kell, hogy értelme legyen a nagyobb felbontásnak.

Hát egen, csak ugye az 55"-ost se 1,5 méterről nézik, mint ahogy jellemzően a 42"-est se. És 2 méterről az 55-ösből pont ugyanannyira nem látod a 4k-t, mint ahogy 42-esnél 1,5 méterről.

Itt a szokásos kis táblácskám, amit linkelni szoktam (innen)
Kép

#18 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 08. 14:15

Üzenet megtekintéseIdézet: jeriko2 - Dátum: 2015. 01. 08. 13:47

Egyszer rájöhetne valaki, hogy a 4k video, meg a 120 fps-es 8k-s video (meg a streamelt zene meg még ezer egyéb dolog) mind digitális adat, kvázi ugyanúgy lehet továbbítani (lehetőleg minél gyorsabban, biztonságosabban) - akár optikai kábelen.

Ja persze ez nyilván nem üzlet a kábelgyártóknak...


Miért, optikai kábelt ehhez nem kell gyártani és nem tudja eladni? Esetleg az általam ismert gyártóknak pont nem cask kábelük van, hanem ilyesmire rögtön aktív dogoz és bármi is. Főleg ha az optika végére is kell valami.
Make love not Wor.

#19 Felhasználó inaktív   jeriko2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 154
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 08. 16:52

@Jahno: Szerinted miért telt 10 évbe szabványosítani a mobil töltőket, és miért csak külső nyomásra történt ez meg?
Ugyanez igaz minden másra is.

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 01. 08. 18:39

Üzenet megtekintéseIdézet: jeriko2 - Dátum: 2015. 01. 08. 16:52

@Jahno: Szerinted miért telt 10 évbe szabványosítani a mobil töltőket, és miért csak külső nyomásra történt ez meg?
Ugyanez igaz minden másra is.


Miért, szabványosak? Sok cuccnál microUSB, de szerintem azért, mert cask rájöttek, hogy úgyis lehet vele tölteni, szinkronizálni/kártyát olvasni is kell. Jön majd a teljes felhős/online világ, mikor neten másolgaton a memkártyára, akkor majd visszatérnek a kreténnél kreténebb töltőkhöz.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó