HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Itt a Microsoft eddigi legolcsóbb okostelefonja - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Itt a Microsoft eddigi legolcsóbb okostelefonja

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 14. 16:34

A Microsoft bemutatta legújabb, a piac legalját célzó okostelefonjait, a Lumia 435-öt és 532-t. A vállalat februárban dobja piacra a készülékeket, ezzel új front nyit a szuperolcsó telefonok csatájában, a korábban már visszaskálázott 500-as sorozat alatt indul a 400-as család.
https://www.hwsw.hu/hirek/53430/lumia-532-435-okostelefon-microsoft.html

#2 Felhasználó inaktív   Bgs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 168
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 16:34

"Ezek után nem meglepő, hogy abszolút low end, belépő kategóriás telefonról van szó: a manapság már határozottan kicsinek számító, 4 hüvelykes TFT kijelző felbontása 480x800 pixel, pixelsűrűsége pedig szerény 233 PPI. Az eszközben egy 1,2 gigahertzes chip teljesít szolgáltatot, két darab, harmatgyenge Cortex-A7 maggal. [...] Az okostelefon hátlapjára egy 3,15 megapixeles kamera jutott, az előlapon pedig egy VGA szenzor figyel - ezek még a belépőszinthez képest is alacsony értékek."

Érdekes, hogy a szinte betűre azonos paraméterek mennyire más kisérőjelzőket kaptak :D


#3 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 17:01

Ha már ennyire mély-budget mobil, akkor inkább a Samu óccsó mobilja:
https://www.hwsw.hu/hirek/53427/samsung-okostelefon-z1-tizen-beleposzint.html
Arra legalább vannak alkalmazások is androidkompatibilitása miatt.

Androidos budgetből is ezen az árszinten többszörös rammal és kétszer ennyi A7 maggal vehető mobil, sokkal jobb képernyővel.
http://goo.gl/Dp7jxM


#4 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 17:25

@Bgs: Ez microsoft, az meg nem ;)
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 17:36

@java787: Inkább egyik sem. Ez kb. 4 éve volt a belépő szint.

#6 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 18:04

@Sanyix: Ha a Samu nem lenne annyira skót és hajlandó lenne egy kis aprópénzt fizetni a hwsw cikkekre:

"Ezek után nem meglepő, hogy kedvező árú, belépő kategóriás telefonról van szó: a manapság ugyan már határozottan kicsinek számító, 4 hüvelykes TFT kijelző jól illeszkedik az átlagember kezébe, felbontása 480x800 pixel, pedig bőven elégséges mindennapi használatra. Az eszközben egy 1,2 gigahertzes chip teljesít szolgáltatot, két darab, Cortex-A7 maggal pont azt nyújtja amire az átlagembernek a mindennapokban szüksége van. [...] Az okostelefon hátlapjára egy 3,15 megapixeles kamera jutott, az előlapon pedig egy VGA szenzor figyel - egy mobilban többre nincs is szükség."

egyből így nézne ki a cikk szövege. :)

#7 Felhasználó inaktív   sir ny4 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 18:33

:DD

#8 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 20:10

@java787:
ez annyira lenovo, hogy még õk sem tudják, közük van hozzá. gondolom mindent úgy mutat szofferesen, ahogy kell, oszt muzsikál benne 1 giga ram, kotvadék cpu, a képernyő csak a spájzban látszik, legjobb esetben talán 720p, érzékel 3 ponton, meg az akku lehal 3 nap alatt.
a kínaiak már a kínait is hamisítják.
tele van a net ilyenekkel. te meg még mindig hiszel a mesékben. megártott a sok kakaó?

Szerkesztette: Csula kapitány 2015. 01. 14. 20:14 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#9 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 21:41

@java787: (nevedből ítélve) Fejlesztőként te komolyan erre a két mobilra beszélnéd rá a vásárlókat?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#10 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 22:16

@Tassadar:
milliószor inkább egy belépő 1 giga ramos, 4 magos wp, mint a samsung saját berhelésű vagy megy, vagy nem az androidos app (ebből csak a szopás lesz, érzem az erőben a halovány remegést), meg valami tényleg 3 tál rizsből lefizettük az éjjeliőrt és kikukáztunk pár dolgot valami bérgyártó cuccából átszitált dolgok.
egyébként gondolom valami átcímkézett távolkeleti csoda.
múltkor ezen röhögtem nagyot.
http://www.gizchina.com/2014/10/27/warning-jiayu-warn-fake-jiayu-g4s-g5s-models-flooding-market/
és ez még egy helyi, prémiumnak számító, de közepes gyártó.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#11 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 14. 22:35

@Tassadar: Kis pénz, kis foci.
De még itt is van különbség. Van olyan ismerősöm aki egyetemistaként nem engedhet meg drága mobilt magának évente. Kínából vett egy hasonlót, szintén Lenovo. Azért a pénzért egy használható mobilt kapott kártyafüggetlenül. Véleményem szerint sokkal jobb választás kis pénzű vásárlóknak mint egy Galaxy Y vagy Lidl-pultos Alcatel vagy olcsó Lumia.
Mivel a kínaiak nem babrálnak sokat az Androiddal és erősebb a hardver, a végeredmény sokkal jobb mint egy alsó Samsung TouchWizzel lassított Androiddal.

#12 Felhasználó inaktív   Tassadar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.662
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 07:56

@java787: Engem kirázz a hideg, ha IT-sként a telefonokban kevésbé jártas ismerősnek egy amúgy is gyengébb QA-al rendelkező (ha egyáltalán van), garancia és támogatás nélküli, isten se tudja, hogy mivel buherált, de legalább hetekig tartó szállítással súlyosbított szutykot ajánlanak.
Azt gondolod, hogy a fentiek mellett értékelni fogja a +2 core-t?
Én mágussá, ezzel a köznapi értelemben véve polihisztorrá váltam.
Vannak gyümölcsbor receptek normál (bóti sör (candida albicans)) élesztővel.

#13 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 11:29

@Tassadar:
ezt még én is csak bármikor beizzítható tartalék telefon mellett mertem bevállalni, amúgy még prémiumnak számító kínai márkával is.
egyelőre nem bántam meg, a telefon jó, vannak hibái (gps vacak, de gyalogos közlekedéshez elfogadható, wifi gyengébb mint az átlag, van hozzá már 4.4, de egyelőre nem berheltem fel rá, ami megy, működik, jó, ahhoz én már nem nyúlok), tényleg nem tudok a mao-i kínálatból beszerezni ilyet, ami beférne, az jóval drágább, vagy olyan samu, ami ua. hivatalosan nem forgalmazott, ha gond van, akkor a zuggms bolttal küzdhet az ember.
egyébként sem rajongok a samukért. ha tőlük kellene választani, akkor max az s4 mini dual sim jöhetne szóba, ami azért bug-os meg túlárazott.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#14 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 14:12

Üzenet megtekintéseIdézet: HEKK_ELEK - Dátum: 2015. 01. 15. 13:32

Egyszerűen nem tudnának NEKEM annyit fizetni, hogy egy gagyi Androidos készülék helyett - a legalsóbb kategóriából- ezekkel a trágyákkal cumizzak...

Ok, pihenhetsz.

#15 Felhasználó inaktív   Tron65 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.738
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 14:19

Ahhoz képest viszont, hogy még mindig TELEFONnak nevezzük ezeket a masinákat, brutális értékek.
Tényleg: lehet velük TELEFONálni? Erről ugyanis egy szó nincs a cikkben.
Az analfabétáknak ugyanúgy ízlik a betűtésztával készült leves?

#16 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 14:57

@avmanster: Valószínűleg MediaTek SoC-ra épül a mobil. Azokban nincs iránytű ami több navigációs szoftver elvár, de hiányában is működik rosszabb pontossággal. További problémaforrás szoftveres eredetű hiba ami javítható: https://www.youtube....h?v=ZnY_425NgB0
Hardveres, tervezési hiba is lehetséges, de ez csak a kínai márkájú mobilok kisebbségét érinti.

#17 Felhasználó inaktív   ProgServ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 290
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 15:25

Most Karacsonykor vettem ilyen..fogalmamsincs milyen Nokiat... 20 000 ft volt hangszoroval a t-nel. feltoltokarisan...windowsos.
Az elado szabalyosan fel volt haborodva, hogy nme elofizetessel veszem.
Na mindegy, a lenyeg, hogy nagyon gyos.
Mihez tudom hasonlitani?
Van ilyen Samsung Pocket Neo-m, HTC ONE-om (a regi), iPhone-om, Xperia Sony-m.
Sebessegre ez a kis olcso Nokia felveszi a versenyt az iPhone-al!
Ami mindenkepp dicseretes!
A droidok meg osszevissza lagolnak fagynak, ujraindulnak..mind, kivetel nelkul.
Hat nem igazan vagyok MS fan, de egesz jopofak ezek a kis olcso telefonok, eleg erosek, gyorsak.
Sokkalsokkal inkabb ilyet vennek masnak is mint egy androidot, akar 60 000res kategoriaig.

Az meg hogy van olyan gyors mint az iPhone...megdobbento. Azert megiscsak 10-es annyiba kerul.
Szep teljesitmeny a MS-tol....olyan jo cuccaik vannak neha, csak a marketingjuk ritka szar.

#18 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 15:59

@ProgServ: Biztosan "nagyon gyos" az új mobilod de, hogy a helyesírásodra rossz hatással van az is nyilvánvaló.
Csak nem Soltész Gögyhöz van szerencsénk?
http://pcvilag.muska...oV4/cov4-30.jpg

Szerkesztette: java787 2015. 01. 15. 16:03 -kor


#19 Felhasználó inaktív   _svd_ 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 16:43

Most Lumia 535-öt használok.
Napi használatra tökéletes. Nem egy játékos telefon, de a napi használatban gördülékeny.
© _sVd_ 2011

#20 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 15. 19:02

@java787:
mtk persze. meg full fém. meg 10-ből 8 embernél szarakodik. ezt előre tudtam. meg nem is kell nekem. ha meghal az autós navi, akkor veszek oda egy másikat. nem szeretnék telefonról navizni.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó