HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Indul a nagy Windows töredezettségmentesítés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Indul a nagy Windows töredezettségmentesítés Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 22. 12:33

Nagyon fontos üzleti döntést hozott a Microsoft: egy évig ingyenes frissítésként kínálja a Windows 10-et a Windows 7 és Windows 8 felhasználóinak. Miért születhetett ez a döntés, milyen hatásai lehetnek és milyen vízióba illeszkedik mindez? Összeszedtük a rendelkezésre álló információkat.
https://www.hwsw.hu/hirek/53462/microsoft-windows-toredezettseg-platform-winrt-fejleszto.html

#2 Felhasználó inaktív   Bijesz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 12:38

Rengeteg eszköz/periféria driver nem működik vagy win 8 alatt vagy pedig win 8.1 alatt, ezek win7 alatt mentek.

A "hibás" driver pedig nézőpont kérdése, ha kiadok egy szoftvert (a driver is az) és tesztelem a cél platformon, majd használják hiba nélkül évekig, ezek után a én nem gondolom, hogy hibás lenne.

Ha van egy model amit követni kell és nem követte a fejlesztő ezért az új windows verzióban nem megfelelően működik akkor a driver akkor bár fejlesztő okozta a problémát, de az ms hagyta működni.

Mi a manóért létezik a WHQL ha nem veszik észre a "hibás" drivereket?


#3 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 12:59

WiFi lapka a legkisbb gond, néhány ezer FT ért lehet venni miniPCI vagy miniPCIe támogatott Wifi kártyát (max akkor gond ha naves gyáró BIOS-a white listes (azaz csak néhány bővítőkártyát fogad el), de általában azt is meg lehet oldani.

Nagyobb szívás ha a CPU nem támogatott.
Olyan is van hogy támogartott, de még sem.
8.1 frissítés teljesen használhatatlanná tette a faim ASrock 970 E3-as lapján az Phenom X4 II CPU-val, le kellett venni, Win 8 tökéletes. CPU és proci is támpgatott elviekben, de még sem.
(81-et direktbe meg 8.0-ás hivatalos licence-vel nem lehet feltenni, csk 8.0-8.1 sorrendben...ez is marhaság. féle az ingyenses Win 10 is problémás lesz...

#4 Felhasználó inaktív   kenand 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:01

Azért nagyon szomorú és as Win 8/8.1 minőségét tükrözi, hoyg az XP is még elterjettebb, mint a 8+8.1...2 gépen van Win 8/8.1 nekünk mert XP-ről frissítettünk rá, akcióban (SSD-hez kapva, vagy 8E FT-ért megvéve), de a Win 7 sokkal-sokkal jobb.

#5 Felhasználó inaktív   Mehenion 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:16

@HEKK_ELEK: de most komolyan. orvos látott már?

#6 Felhasználó inaktív   Mehenion 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:17

@kenand: 1x futottam bele not supported CPU-ba, X2 4400+, de ott már a 8.1 (x64) telepítő sem volt hajlandó elindulni. x86 gyönyörűen felment és megy azóta is.

#7 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:45

@kenand: "81-et direktbe meg 8.0-ás hivatalos licence-vel nem lehet feltenni, csk 8.0-8.1 sorrendben...ez is marhaság. féle az ingyenses Win 10 is problémás lesz..."

Marhaság. Az RTM 8.1-hez is volt generikus kulcs (pl a professional-hez a XHQ8N-el kezdődő, amit ha felhivtad volna az MSINFO-t akkor le is diktáltak volna, de persze neten is fent van generic serial-ra keresve ) amivel fel tudtad telepiteni, de aktiválni nem tudtad, azonnal dobta az ablakot, hogy beird a 8.0-s kulcsodat, amivel már engedte aktiválni.

De ma már még ez sem kell, a 8.1 update 1-es iso helyből elfogadja a 8.0-s kulcsokat.

Utána kéne kicsit olvasni a dolgokat mielőtt leszarozunk valamit, főleg, ha a hiányos ismereteket még extrapoláljuk is egy meg sem jelent termékre...

#8 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:53

@kenand: "de a Win 7 sokkal-sokkal jobb."

Miben olyan sokkal-sokkal jobb, mondj már valamit. Sokkal lassabb mint a 8, nem tudsz nyelvet váltani csak ultimate-en, sokkal szarabbul skálázódik nagyfelbontású monitoron mint a 8, onedrive-al nem szinkronizálja a beállitásaidat, filejaidat, task manager tökhülye a 8-hoz képest, ott azonnal látod melyik program tekeri pl. a hdd-t, meg nincs heatmap sem, nincs storage spaces és akkor olyan finomságokba bele se menjünk, mint a virtual smartcard amivel pl. vállalathoz belépek a gépemről tpm-el stb-stb.

Ma leülök egy w7-hez csak azt látom mennyire béna a 8.1-hez képest.

#9 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 13:59

@Mehenion: de most komolyan. orvos látott már?
látta. inkább disszidált az országból. azóta nem tudtak neki keríteni még egy ilyet sem.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#10 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 14:53

@Modeller: Ha már itt tartunk: van update 1-es ESD verzió is? :) Mert amikor anno olcsóért megvettem a 8-ast, illetve a 8.1 update-et, akkor még a régi módszer ment, tehát 8.1 nem ette meg a 8.0-ás kulcsot. Viszont ha újra kellene húznom a Win8.1-et, akkor vajon van ilyen ESD, amiből iso készíthető? Nem Enterprise verzióra gondolok természetesen. :)
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#11 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 14:54

Előzőhöz még egy dolog: mivel megvettem anno a Win 8.0-át, a Microsoftnál van olyan hely, ahol a megvett telepítő ismét letölthető (pl. isoban), nem csak a downloaderrel? :) Vagy akár a downloader is jó, ha lehúzza az update1 verziót, amiből iso készíthető.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#12 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 15:04

Ez lesz a microsoft OS X-e, csak ok nem penzert fogjak adni a service meg feature pack-eket (mint ahogy az alma csinalta eleinte). ;-)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#13 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 01. 22. 15:14

@Mykee: Van: http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

De van számtalan torrentes mirror is a gyári ISO-khoz, ezeket MD5 alapján lehet ellenőrizni, hogy valóban a Microsofttól származó, szűz image-ek.

#14 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 15:47

"A Windows 8-cal is rengeteg újítást kapott a motorháztető alatt a Windows, ez a Windows 10-zel is folytatódik - új memória- vagy energiamenedzsment, gyorsabb működés jellemzi az újabb rendszereket. Ezen felül a Windows 10 a felhasználói felületet is jó irányba fejleszti tovább, az egységes értesítések vagy a virtuális asztalok mind-mind hiánypótló funkciók."
Valójában NEM és NEM - és ezért nem is terjed el a Win8. A Win7-hez képest egyszerűen nem jobb. Nem is rosszabb, nem is jobb - akkor meg mi a f.sznak variálni - akár ingyen, mert letölti az ember - ha 1x nem jobb?
A Win7 egy stabil rendszer, a Win8 semmivel se gyorsabb. Jó, lehet hogy ki lehet mutatni mérések során hangyaf.szni teljesítmény növekedést - de gondolom csökkenést is, ha mást mérünk. Vagy átállítunk 1 registry értéket a Win7-ben, és máris gyorsabb lesz.
A felület meg senkit se érdekel. Jött ez a drága jó Win8 az új laptopon, mondtam hogy hol lehet ezen programot futtatni - megmutatták a kereső mezőt, meg hogy hogy lehet kihúzni ikonnak - onnan kezdve én egy elégedett Win8 felhasználó vagyok. Elindítok egy programot - elindul mind -, alt+tabbal átváltok a másikra - a többi oprendszer funkciót pont leszarom. Ezek meg ugyanúgy működnek Win7-en mint Win8-on. És nyilván leszarja a felhasználók nagyobbik része, aki nem buherál oprendszert, hanem használ programokat. Van az az 1 százalék - és most lehet túlbecsültem, meg a hwsw-n nyilván több - oprendszerbuzi - ők rakják fel az új oprendszereket hogy kipróbálják. Én meg azt mondom mint a Bajner: NEMÉRDEKEL.

#15 Felhasználó inaktív   bviktor 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 902
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 15:56

@kenand: check your facts. Ez mar nem igaz.

#16 Felhasználó inaktív   Modeller 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 16:51

@NancsiBacsi: "Vagy átállítunk 1 registry értéket a Win7-ben, és máris gyorsabb lesz."

Azért ezt a titkos w7 registry értéket megoszthatnád, szerintem sokan megköszönnék.

#17 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 16:59

Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért akarja az MS a Win32-őt, és miért eröltetik ezt a fos WinRT-t??
Komolyan kérdezem, mert nem értem.
Különösen fura, hogy továbbra is ezt a vasat próbálják meg ütni, miközben a Win10 egyik legnagyobb hívószava pont az, hogy "olyan lesz, mint a Win7" ide értve a start menü visszatérését, és sok hasznos változást is.

Tényleg nem értem, hogy miért lenne jobb a WinRT, mint a Win32 arról nem is beszélve, hogy én még tényleg nem láttam olyan WinRT-s (megrós) alkalmazást, ami a Win32-es progik tudásának akár csak a 100-át is bírta volna. Metró alatt eddig csak és kizárólag laggos, instabil, nullfunkciós appok voltak elérhetőek.

#18 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 17:03

"Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért akarja az MS a Win32-őt" ... mármint leradírozni!

#19 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 17:28

Üzenet megtekintéseIdézet: Totó779 - Dátum: 2015. 01. 22. 17:03

"Valaki el tudná nekem magyarázni, hogy miért akarja az MS a Win32-őt" ... mármint leradírozni!

Gondolom azért, mert ez az idestova 20 éves technológia (és az általa megkövetelt kompatibilitás) már inkább gátja, mint előmozdítója a fejlődésnek.

#20 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 22. 17:32

@Gálffy Csaba: Köszönöm, ezt a linket nem ismertem, sőt: anno ilyen tool sem volt, trükközni kellett egy 8.1-es telepítőért. :-) De most szedem is le, mert lassan érik egy újrahúzás, mert érezhetően lassul a cucc.
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó