HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nem jön Windows 10 a Surface-re - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nem jön Windows 10 a Surface-re Értékeld a témát: -----

#81 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:05

@LCoder: a virtualboxban nekem idáig CSAK viszta és utánuk kijövő sorscsapások voltak lassúak, az XP pl. 20 szekundum alatt áll fel még a 900as Celeronom is hidegindításból a VBOXban máig.

#82 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:28

@hekkelek2: egy olyan 900 Mhz-es gépben gyorsabb nem túlzok, de 10szer!!!!!!! a Windows XP ,amiben még VTx support sincsen nemhogy duplamag meg sok Gigahertz

#83 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:36

@LCoder: "A virtualboxban a linux is BRUTÁLISAN görény lassú hígfos. Pedig az én gépemben is van hardveres virtualizáció támogatás, és ez 4 magos AMD proci... Sajna, ez ilyen játék. Anno próbáltam olyat, hogy majd minden gépem virtualboxban lesz, de felejtős. Ugyanazon a masinán a virtualizált windows + visual studio kb. 10x olyan lassan fordította le a projektemet mint natívan. a linuxon is erősen látszott hogy nem natív."

Másik gépben nincs VTx csak egy sima Intel Dual Kór , de azon a Windows 8 és 10 e sem indul virtualizálva és ehhez képest már azért testeltem rajta néhány ezer Linuxdisztrót amelyek telepítés NÉLKÜL is többet tudtak 10szer gyorsabban mint ez az okádék telepítve....

#84 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:38

@LCoder:
akkor értelemszerűen kihagyod az életedből a html5 + js-t, és betölti más a piaci űrt.
nekem egyébként tökmindegy, felhasználói oldalon élhetőbb megoldásnak tűnik, mint a flash, amit egyébként a tablet/telefon részről már rég hanyagolnak. az meg, hogy mindenhova natív app-al futó dolog legyen a telefonhoz, nonszensz. évek óta buzzword, elég sokan mögé álltak.
nekem egyébként elég fontos érv, hogy kikapcsolható pl. a parancsfile futtatása.
biztos lennének minden szempontból kedvezőbb megoldások a tartalomfogyasztáshoz, de ahhoz lehet, hogy újra fel kellene találni az internetet, erre pedig a geriken kívül kevesen képesek.
most épp ez van, úgy tűnik, ezt dobta végül a gép.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#85 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:40

@hekkelek2:
mi lenne, ha mondjuk virtualizáció nélkül tennél már fel valamit? így kb. úgy néz ki a dolog, mindig sírsz, mint a fürdős kurva, röhögni rajtad már épp kevés, meg szánakozni is, érdemi információ meg nulla.
flesike, tessék végre összekapni magad.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#86 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:45

@avmanster: "mi lenne, ha mondjuk virtualizáció nélkül tennél már fel valamit? í"

Virtualizálva telepítem elvégre ez csak egy "béta" verzió, nem válasz arra, hogy mitől pörgeti üresjáratban 99%-on folyamatosan a CPU-t egy olyan gépben (legyen ez akár virtuális akár valós) amiben IGENIS megkapta a minimális gépigényét.

#87 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:46

amire feltettem a win8-at (pár desktop meg laptop), usb pendrive-ról, ott kb. 20-45 perc alatt fent volt (hardvertől függően 1-6 éves desktop/laptop), nem nyígett semmi miatt, driverek voltak, nyomtató, szkenner rendben. mennek szép rendben, fagyások nélkül.
nekem nem kéne, még shell-el sem, mert hiányzik pár dolog.
linux mint alatt is mindet megpróbáltam, a fele géphez utána kellett volna nézni, molyolni, erre nekem sem munkában, sem szabadidőben nincs érkezésem.
akkor miről beszélünk?

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#88 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 11:48

virtualizációval lófaszt sem tudsz meg egy oprencerről, csak adott hardverkörnyezet alatt. az csak a hülyegyerekek játéka.
ha majd kijön a win10, megnézem, felteszem, oszt van, amelyik gépen lesz meglepi, van ahol meg nem.
ez így megy érdemben.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#89 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 13:44

@avmanster: Telefonon a js alapú megoldások eleve halottak, ahogy tableten is. Ha nem hiszed, próbáld ki Pl. a jquery mobile demo appját androidon.

#90 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 26. 13:50

@LCoder: "elefonon a js alapú megoldások eleve halottak, ahogy tableten is. Ha nem hiszed, próbáld ki Pl. a jquery mobile demo appját androidon."

+1 ...vagy Opera Minin bárhol..


#91 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 14:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Sanyix - Dátum: 2015. 01. 25. 00:48

@xclusiv: LO calc első indítás volt 3 másodperc. utána 1 másodperc. Ez is olyan marhaság amit valami hülye elkezdett, azóta meg szajkózzák, és meg se nézik mi van...

Mióta SSD-t használok nálam is gyors.

#92 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: drmeszaros - Dátum: 2015. 01. 25. 13:26

Ez erdekes, mit epitettel Flash-re, ami SL-el bukas lett volna? Max legotornyot, az a te szinted:)

Hogy mit építettem _volna_? Pl. egy sw fejlesztő céget? (Bár tudom a te szinteden ez értelmezhetetlen, a csattogós lepkénél lemaradtál.)

(Amúgy nem építettem semmit se flash-re, se sl-ra (flash helyett sl-ra meg pláne nem), ez csak egy példa volt arra, hogy komolyabban megszoptam volna, ha ezt teszem.)

Idézet

Bar a kerdes koltoi, mert nyilvan gozod sincs a technologiakrol, Hekkelek szinten dobalozol a buzzwordokkel, ami az erveles legalja :)

Nyilván egy pár napja regisztrált, 6 hozzászólásos fikanick fogja megmondani, hogy mihez értek és mihez nem. :D
Az eddigi hozzászólásaid alapján még flessdizájnor szintjét is messze alulmúlód, öcsi. Eddig csak köpködni tudtál, nagyon örülünk hogy itt éled ki a frusztrációidat....

Idézet

A sok troll szakertooo!:)

Van itt elég troll, szóval nem hiányoztál, megvoltunk nélküled is.

#93 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 26. 14:38

Üzenet megtekintéseIdézet: LCoder - Dátum: 2015. 01. 25. 15:57

@xclusiv: "Nagyrészt ma is abból élnek"

Már régen nem. És egyre kevésbé - ma már épeszű ember csak nagyon speciális területre indít úgy win32 API-s fejlesztést. De ez már 10 éve is így volt.

Ezt úgy értettem, hogy a win32 apiból, az arra épülő termékekből élnek. Gyakorlatilag az egész üzletük a win32-re épül: windows, desktop office, win server, sql server, stb.

Szerintem könnyebb azt felsorolni, ami nem épül rá a termékeik közül: wp, winrt (vagy hogy a fenébe hívják ezt a surface csodát), .net, web-es office, felleg, kb. ennyi. De ez utóbbiak is kérdés, hogy mennyire épülnek win32 api-ra is a háttérben.

Szerintem nem lövök nagyon mellé azzal, hogy a bevételeik 90%-a a (legalább részben) win32 api-ra épülő termékekből jön. Ezért szerintem a win32 api eltávolítását várni, hát izé, finoman szólva is irreális belátható időn belül.

#94 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 28. 06:54

@xclusiv: Nem láttam a fentiek forrását, így nem tudom hogy mennyire épülnek a win32-re. Egy C++-os progit meg lehet írni win32-re, meg általánosra is. Lehet, hogy már jó ideje trend arrafelé, hogy távolodjanak a win32 API-tól. Ami annyira nem is feltétlenül nagy mutatvány, Pl. a .NET-et meg lehet írni win32 nélkül is - lásd a mono-t ami úgy 70%-ban .NET kompatibilis (kb. ennyit fed le a .NET API-ból, és a maradék 30% sem azért nincs meg mert kellene neki a win32, hanem mert nincs aki Pl. a WPF-et implementálja, a MS pedig nem nyitotta ki a forrását).

#95 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 28. 14:32

Üzenet megtekintéseIdézet: LCoder - Dátum: 2015. 01. 28. 06:54

@xclusiv: Nem láttam a fentiek forrását, így nem tudom hogy mennyire épülnek a win32-re. Egy C++-os progit meg lehet írni win32-re, meg általánosra is.

Tény. De nem tartom valószínűnek, hogy az általánost irányt erőltették volna mondjuk egy 10-20 éve fejlesztett program fejlesztésénél...
És azt se hiszem, hogy könnyű lenne "win32 mentesre" átírni a létező kódbázist...

#96 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 29. 17:07

Először is kijönnek egy óriási lózunggal, hogy UGYANAZ Windows 10 fog futni mindenhol.

Aztán szép lassan kiderül, hogy:

https://www.hwsw.hu/hirek/53474/microsoft-windows-10-wp8-okostelefon-frissites.html

Sem a (saját termékű) Lumiák , sem a -szintén saját termékeik- Surface-ek nem kapják meg a Windows 10-et.

Engem mondjuk cseppet sem izgat a dolog, mert magasról teszek az összes az XP után kijött winFOS-ra, de azért jókat röhögök ilyenkor.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó