HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: IBM: leépítés lesz, csak nem tudni, mekkora - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: IBM: leépítés lesz, csak nem tudni, mekkora Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 27. 15:40

Belsős információk alapján elképesztően nagy leépítésre készül az IBM. A cég tagadja, hogy ilyesmit tervezne, mondván, csak a megszokott, rendszeres átszervezés zajlik. A kritikusok szerint a cég játszik a szavakkal és etikailag is kifogásolható gyakorlatot folytat.
https://www.hwsw.hu/hirek/53480/ibm-elbocsatas-leepites-atszervezes-cringely-forbes.html

#2 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 15:40

"a vállalat hosszú ideje folyamatosan cseréli az amerikai munkavállalókat a fejlett országokban lakó, az IBM kötelékébe tartozó, de lényegesen olcsóbb dolgozókra, akik képtelenek azonos színvonalon teljesíteni"

Inkább fejlődő országokba, nem?

#3 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 01. 27. 15:57

@xclusiv: azaz, javítom. legközelebb használd pls a piros hibajelző gombot.

#4 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 16:39

"de lényegesen olcsóbb dolgozókra, akik képtelenek azonos színvonalon teljesíteni"

Ez is megérne egy cikket. Sokan kimutatták már ezt. Például Mo.-on több munkaórában harmadannyi "hozzáadott értéket" sikerül előállítanunk. ez a szomorú.
Aki dolgozott pár évet nyugatabbra, az tudja miről beszélek..

#5 Felhasználó inaktív   pret83 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 503
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 16:51

@Leni: Ez erdekelne, kifejtened kicsit?

#6 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 17:24

@pret83: Most hirtelen ezt találtam, de eredetileg nem itt olvastam:
http://www.hrportal.hu/c/termelekenyseg-es-munkaido-rosszul-all-hazank-20110304.html

Idézet: "Eszerint a németek 92,9 százalékot termelnek meg GDP-arányosan, a magyarok viszont a jóval hosszabb munkaidejük mellett is csak 43,9 százalékot. Az Európai Unióban ez az arány 78,6 százalék."

#7 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:03

az ibm-nek mar regen vege
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#8 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:06

aham. tehat ha mi leirjuk hogy "public class" akkor az fele annyit er mint x km tavolabbi helyen? :p
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#9 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:10

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2015. 01. 27. 18:24

@pret83: Most hirtelen ezt találtam, de eredetileg nem itt olvastam:
<a href="http://www.hrportal.hu/c/termelekenyseg-es-munkaido-rosszul-all-hazank-20110304.html" target="_blank" rel="nofollow">http://www.hrportal.hu/c/termelekenyseg-es-munkaido-rosszul-all-hazank-20110304.html</a>

Idézet: "Eszerint a németek 92,9 százalékot termelnek meg GDP-arányosan, a magyarok viszont a jóval hosszabb munkaidejük mellett is csak 43,9 százalékot. Az Európai Unióban ez az arány 78,6 százalék."


Erről volt egy kicsit "elemzőbb" hangvételü cikk is. És a fő problémát abban látták hogy mi többnyire "beszállítóként" dolgozunk. Az itthoni munkás összeszerel egy Audi-t, ami x munkaórájába kerül, de az előállított "érték" alacsony marad, mert az anyacég fizet az "összerakásért", ami elég kevés. Az autót kiviszik, ott a német munkás lemossa, felrakja rá a rendszámot, a másik eladja, mondjuk 150%-os haszonnal, és máris mekkora "értéket" állítottak elő. Kicsit pongyola a megfogalmazás, nem vagyok gazdasági szakember, de valami ilyesmiről van szó a legtöbb esetben. Az itt dolgozó IBM-esnél is hasonló lesz a helyzet, mert a tényleges "nagy" haszon nem itt fog keletkezni....
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#10 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:18

@Leni:
egyrészt, a gdp csak a keletkezés helyét nézi, azt nem, kik részesülnek belőle a szomszédban.
másrészt, olcsó munkaerő alacsonyabb a gdp-t eredményez, emlékeim szerint.
bár mindig utáltam a közgázt, rohadtul nem is értek hozzá, de ez ebben a formában ezzel az arányszámmal inkább statisztikai fasság szagú, mint nem.
azt aláírom, nem túl motivált a magyar (egy németországi fizetés mellett már azért az lesz), de a fenti arányszám egy kicsit túlzó.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#11 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:34

@Leni: "Aki dolgozott pár évet nyugatabbra, az tudja miről beszélek.."

Nem tudom, milyen helyen voltal, de nekem egesz mas tapasztalatom volt eddig. Inkabb delphijos-nak lesz igaza, mert a linkelt informacio mogott nem volt valodi tartalom.

#12 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:36

@avmanster: +1. Szerintem ezt a HR-esek vagy a fonokseg szereti, mert meg lehet magyarazni, hogy miert nem lesz tobb fizetes: ugye megirta a hrportal is, hogy milyen szarul dolgozunk.

#13 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:40

Én eddig nem tapasztaltam, hogy a nyugati munkaerő termelékenyebb lenne, sőt, informatikában pont, hogy nem igaz ez a megállapítás. A magyarok ezen a téren kifejezetten jó szakembernek számítanak, és a munkamorállal sincs gond.
Rengeteg nemzetközi projektben dolgozok és nem egy olyan esetet éltem át személyesen, amiben a nyugati anyacég nyomta le a "keleti blokkban" lévő leányvállalaton a saját rendszerét úgy, hogy a nyugatiak csak meetingeltek (ugyanabban a témában 6-8 alkalommal) és csak szidták a magyarokat, hogy nem dolgoznak rendesen. Közben ők csak folyamatosan azt hajtogatták, hogy X határidőre be kell vezetni az új rendszereket/folyamatokat. Hajtották a magyarokat, ők esténként meg a kocsmában lógtak, amíg a hazai csapatok érdemi munkát végeztek. A meetingeken is csak fröcsögtek, hogy a magyarok mennyire nem dolgoznak, de senki nem mert beszólni nekik. Kivéve egy alkalmazottat, akit ki is akartak rúgatni, mondván nem csapatjátékos, de miután közölte a külföldiekkel a hazai IT igazgató, hogy ha megteszik, akkor a nyugati csapat vállalja a felelősséget a határidőért, mert ő az egyetlen aki átlátja a folyamatokat, akkor kicsit visszább vettek. Onnantól mindenki azt az illetőt tolta előre a meetingeken, mert tudták, hogy érinthetetlen :)
Az indiai persze megint csak más tészta. Volt olyan többéves projektünk, amiben kb. 2,5 havonta cserélődtek a tagok, mert max. 3 hónapot tartózkodhattak az országban. Az újoncokat be kellett tanítani, meg kellett ismerniük a projektet, ami volt pár hét. Vagyis inkább 2 hónap, mert amire azt mondták, hogy megértették, arról is kiderült, hogy távolról sem. Valahogy más kultúra, egyszerűen nem tudják megszokni az európai gondolkodásmódot.
Azaz hazánkat ne soroljuk informatika tekintetében a fejlődő országok közé. A távolkelet... az már más tészta.

#14 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 18:41

@avmanster: "kik részesülnek belőle a szomszédban"

Bárhogy magyarázzuk, a tény az tény marad. Ilyen-olyan okból ahogy keletebbre megyünk csökken a hatékonyság, szakértelem, motiváció. Mondjuk Indiáig. Utána kici kínai már szorgalmas.

És lehet azt mondani, hogy a szomszéd részesül belőle, de hogy ez legyen a "szomszédnak" is fel kellett építenie németes precizitással, szorgalommal, szaktudással.

Namármost, ha egy átlagos magyar munkásemberre gondolok nem ez a három fogalom jut az eszembe. :) Tudom nem szép általánosítani, de a fenti tulajdonságokkal rendelkező mérnökember is elég ritka hazánkban. Így lesz igazán nehéz a "beszállítói" státuszt lecserélni "értékteremtő" státuszra.

És akkor még nem beszéltünk arról, hogy teljesen hiányzik az a 40-55 év közötti menedzser réteg, akik képesek innovatívan gondolkozni, következetesen csapatot vezetni, szakmailag kifogástalanok, és akikre a mostani 30-40 éves generáció példaképként tud tekinteni, mint követendő minta.

#15 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 19:32

hat persze, azert van az intelnek indiaban kozpontja, s nem itt.

van a jolmukodo olajozott multi ahol "papirtologatassal" dol el hogy akkor most melyik reszleg mennyire hatekony.

a MOL az egyik leghatekonyabb multi az iparagaban. szted?

az egyik amerikai gumigyar kifakadt a franciaknak hogy vagy dolgoznak rendesen vagy bezarnak. szep kis felhaborodas lett belole.
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#16 Felhasználó inaktív   dkekesi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 19:46

@Leni: "Bárhogy magyarázzuk, a tény az tény marad. Ilyen-olyan okból ahogy keletebbre megyünk csökken a hatékonyság, szakértelem, motiváció." Kíváncsi vagyok, hogy szerinted mi az az ilyen-olyan ok. Mert tapasztalatom szerint az informatikában egyszerűen nem igaz, amit állítasz. Annyi hihetetlenül gyenge megoldást látunk nyugaton (és a németek messze a legrosszabbak - pl. belgák, hollandok sokkal jobbak), hogy az már vérlázító. És az a legszörnyűbb, hogy idehívják a nyugati szakembereket 1200-1500 EUR/fő napidíjért + 4-5*-os szálloda, és velünk csináltatják meg azt, ami utána nekik nem megy. Ugyanazzal a rendszerrel dolgozunk, mégis rácsodálkozik a nagy nyugati szupercég, hogy miket lehet kihozni a megoldásból. Lerakják az abszolút minimumot és nem veszik a fáradtságot, hogy egy tényleg jó rendszert hozzanak ki a termékekből. Az is csodaszámba megy, ha a jogszabályoknak elsőre megfelel a megoldás.
"És akkor még nem beszéltünk arról, hogy teljesen hiányzik az a 40-55 év közötti menedzser réteg, akik képesek innovatívan gondolkozni, következetesen csapatot vezetni, szakmailag kifogástalanok, és akikre a mostani 30-40 éves generáció példaképként tud tekinteni, mint követendő minta."
A 18-25 éves generációnak kell a minta. Nem az, hogy kijövünk az egyetemről/fősuliról, és máris húzzuk a szánkat, ha a semmi tudásért nem kapunk milliós fizetést és cégautót.

#17 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 20:24

@Leni:
ezt nem is vitatom, csak az arányokat.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#18 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 20:25

@dkekesi: Hát én nem az informatikáról beszéltem, hanem úgy általában Magyarországról. Az IT még kb jól áll, abban versenyképesek vagyunk szakmailag, de nem vagyunk menedzsment és munkaszervezési szempontból! Ha jók lennénk nem hívnák ide a németeket dupla pénzért. Ugye a hatékonyság nem kizárólag a produktumból (szoftver) áll! Azt el kell adni (marketing, sales), be kell vezetni, szupportálni kell.
A legtöbb magyar cégnek (KKV) még üzleti tervük sincs, csak dolgoznak bele a nagyvilágba. Kint meg (többnyire) úgy nem kezdenek bele egy vállalkozásba, hogy ne lenne meg az üzleti terv.
Nyilván vannak kivételek mindkét oldalon.

[Ha már terméket kell előállítani, netalántán gyártani (prototípust) majdnem esélytelen lesz olyan alvállalkozót találni, aki megfelelő minőségben (és mennyiségben), időre le tudna bármit is gyártani.]

"A 18-25 éves generációnak kell a minta. "

Ez is megérne egy misét, de ennek nyilván más az oka. Szerintem sokkal nagyobb baj, hogy hiányzik a tökös 40-55 éves generáció, akiknek a hiánya miatt " idehívják a nyugati szakembereket 1200-1500 EUR/fő napidíjért ".

#19 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 20:30

@avmanster: "csak az arányokat"

Az arányokat nem én számoltam ki, vagy pontos vagy nem, de a lényeget tekintve mindegy is..

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 27. 21:14

ibm


Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó