HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kritikus hibát foltoztak a Blackphone-on - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kritikus hibát foltoztak a Blackphone-on

#21 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 11:43

@patikaatika:
és biztos, hogy attól kell félni, ezt a Mindekori Hatóság teszi meg veled? Szerinted mekkora erőforrás kell ahhoz, hogy mindent és mindenkit folyamatosan és mentve és nyomon követve...
Kik adják a hátteret? A díjemberek a holisztikus tárolókkal és Astar Sheran felügyeli őket a Csillaghajóról?
A helyedben azért jobban félnék attól, hogy valami alkalmazás letiltja a telódat és pénzért oldhatod fel, hogy valaki hozzáfér a jelszavakhoz és lenullázza a bankszámládat, hogy véletlenül kipostolod a szarjaidat valahova, hogy rossz címzettnek megy el egy email, ésatöbbi. De én már csak ilyen maradi vagyok, nem azt tételezem fel, hogy terroristának néznek, hanem hogy áldozatnak és nem azt feltételezem, hogy a rendszer ellenségének néz, hanem hogy ilyen-olyan állampolgárának, akit amúgy is rendesen meg lehet szivatni akár internet nélkül is (főleg úgy), meg sms és piszkos fotók nélkül is. Én már csak ilyen maradi vagyok és két lábbal állok ezen a kibaszott földön.
Azt feltételezem, hogy rendőrségünk, akik még egy kamerafelvétel átnézéséhez is lusták, max akkor jutnak hozzá a telómhoz, ha elveszik tőlem, és a cellainfókat csak akkor keresik, ha valamivel összefüggésbe hoztak.
Szerintem kurva szánalmas feleslegesen rettegni elvi dolgokon. Általában a dologtalan gyökerek szokták elkövetni.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#22 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 11:49

@Totó779: Inkább dugjátok csak a fejeteket a homokba
-
miért, ha seggembe dugom fel a fejem, ott jobb lesz? szerintem ott csak szarszag van... bár téged látva, lehet neked pont nem, mert a NAGYBETŰVEL beszélő fajtád a száján keresztül szarik...
én max annyit látok benne, hogy jó kis film, sorozat, sci-fi, könyv alapanyag. kb. ennyire érinti az életemet, és nagyjából ennyire tudok hatni rá.
de egyébként akkor menj tüntetni kis táblácskával a kezedben megfelelő helyekre... ha meg akkora formátumú ember vagy, hogy akkor valszeg nem itt nyígnál a hwsw fórumon, hanem le sem szarnád... mindig az egér az elefánt meg a híd jut eszembe rólatok.
nincs egyébként jobb dolgod? gdp-t termelni a bélrendszeredben folyamatosan termelődő szar mellé még pluszban?

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#23 Felhasználó inaktív   Totó779 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 372
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 12:00

@avmanster: Te beszélsz?? LOL.

#24 Guest_hekkelek2_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2015. 01. 29. 12:28

@YleGreg: "Kiváncsi vagyok, hogy mikor jelennek meg a telefonokon a virtualizációra alapuló biztonsági megoldások.
Ha külön virtuális gépben futna az adott kommunikációért felelős réteg, akkor annak kompromittálásával még nem szereznének meg olyan érzékeny információkat, - például a névjegyzéket, - amiket a jelenlegi egy kernel címtartományos módszerek mellett simán lehet olvasni ha root jogot szereztél valahogy."

100%-ig eegyetértek, sokéves tapasztalatom az, hogy valódi biztonságot csak a Virtualizált, homokozóba zárt rendszerekben lehet elérni, gyakori snapshotokkal, a HOST (teljesen nyílt kódú) kordában tartásával, az összes biztonsági szoftver egy kalap szart sem ér. Az egyetlen valódi megoldást a teljes particiós lemezképekkel (tükör-biztonsági-másolatok) és a Virtualizációval lehet elérni.

Van ilyen megoldás : ubuntu4Android kezdeményezés


#25 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 13:16

Jól van Totó, buksisimi

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#26 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 13:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Nameless - Dátum: 2015. 01. 28. 21:07

"a javítás kiadása után a Blackphone tényleg azt nyújthatja, amit eredetileg is megígért"

A következő hibáig.

Pontosan.

Idézet

Androidra nem lehet építkezni...

Konkrétan le van írva a cikkben, hogy a saját, tsudálatos és "biztonságos" sw-ükben volt a hiba.
Vegyük észre, hogy ez a hiba független attól, hogy droid, vindóz, vagy épp qnx van alatta...

#27 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 16:25

Üzenet megtekintéseIdézet: patikaatika - Dátum: 2015. 01. 29. 11:12

@drmeszaros:
A vicces az hogy nem az NSA törte fel aki mint tudjuk direkt erre a célra specializálódott hanem egy független szakértő, ennyit a szuper védelemről, ergo amit a szakértő meg tudott csinálni más is megcsinálhatja. Ahol van egy biztonségi rés ott van másik is, legyen ez az arany szabály :)
Én leszarom az egész dolgot mert nem vennék semmi pénzért sem ilyen kütyüt amiről eleve tudni lehetett hogy látszat biztosnágot ad és csak idő kérdése hogy mikor bukik el.
Persze valaki ebből is jól megszedte magát, hajrá, erről szól a világ, elhitetni valamit a tudatlanokkal és kaszálni rajtuk.

Biztonsági rés mindenhol van. Lefeljebb nem ismerik még. Meg kisebb az esélye, hogy ki tudják használni.
Egy komoly auditnál sem azt mondják, hogy "nincs biztonsági rés", hanem azt, hogy "nincs eddig ismert sebezhetőség". Lehet holnap vagy 10 perc múlva már lesz, mert találnak egy új sebezhetőséget.

#28 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Totó779 - Dátum: 2015. 01. 29. 11:26

Nem is említve, hogy ha figyelitek, követitek az EDDIGI amcsi titkosszolgálati módszereket, vannak már BIZONYÍTOTT esetek, melyekben az elfogott elektronikus kommunikációt arra használták, hogy bizonyos nemzetközi beszállítói tendereken az amerikai cégeket juttassák előnyhöz, mondjuk európai cégekkel szemben.
Az Airbus pl több tíz milliárd dolláros beszerzéseket bukott el, mert érdekes módon a Boeing csak egy kicsivel tudott alájuk ígérni.

Ez lehallgatás nélkül is ment mindig is. Mindenki megvásárolható, főképp ahol ekkora összegek jönnek-mennek, ott cseppen valakinek a zsebébe, és ennyi.

#29 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 16:35

Tényleg erős fronthatás lehet mostanában.

#30 Felhasználó inaktív   drmeszaros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 18:08

Üzenet megtekintéseIdézet: patikaatika - Dátum: 2015. 01. 29. 11:08

@drmeszaros:
Jól értem hogy most ahhoz tapsolsz hogy "bármit" megszerzhetnek rólad a telefonodon keresztül?
Pl scenárió, fog tetszeni érzem

Erkölcsi szempontból nem vagy éppen fedhetetlen, vannak a telefonodon pl sms-ek ne adj isten pikáns képek, ezekhez a "hatóság" vagy akárki szépen hozzájut a tudtod nélkül, elteszik, archiválják majd mondjuk 5 év múlva szeretnél a közéletben elhelyezkedni egyik párt színében. A fantáziádra bízom hogy milyen események történhetnek
Nem kell semmi extra és perverzre gondolni hogy mit tartasz a telefonodon de elég ha számodra kellemetlen lenne ha kikerülnének ezek a fotók, másik lehetőség pl beteg vagy és erről chatelsz valakivel és ehhez a loghoz is hozzájutnka, millió ilyet lehet még írni.
De ha neked az intimitás meg az egyén szabadságod nem fontos akkor nincs miről beszélni, erre írtam egyszer hogy akkor te biztos olyan vagy aki megengednéd hogy telerakják kamerával a lakását de szerződésben garantálnák hogy egy nap után törlik a felvételeket és senki nem nézi meg azokat, megengednéd, ha nem miért?


Ja ertem, szoval csak a szokasos beszari paranoia :)
Tehat az konteod szerint "valaki" azert gyujt adatokat MINDEN mobilozorol, es tart fenn iszonyatos koltsegen infrastrukturat es archivumot, hogy ha egymilliobol egy ember a tavoli jovoben sikeres lesz, akkor majd holmi ex norol keszitett homevideoval zsaroljon, es a sokszorosat nyerje vissza :)
Ez tenyleg eleg eletszeru es uzletileg megalapozott pelda:)
Ha mar igy kitalaltad, igazan epithetnel ra egy vallkozast... :)
Mondjuk ennel joval olcsobb lefizetni egy bekamerazott kurvat, hogy a mar befutott celszemelyt kompromitalja, aztan mehet a zsarolas :)






#31 Felhasználó inaktív   drmeszaros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 18:12

Üzenet megtekintéseIdézet: Totó779 - Dátum: 2015. 01. 29. 11:26

AKKOR SZERINTETEK MIÉRT KÖLTENEK EL DOLLÁR SZÁZMILLIÁRDOKAT ARRA, HOGY ILYEN MEGFIGYELŐRENDSZEREKET ÉPÍTSENEK KI?? Ráadásul nem csak a kormányzatok, de privát cégek is?

Konkretan kirol van szo, csak nem az ufokrol?
Csak nem Pataki a szomszedod?
ja bocs, akkor mar ertem:)




#32 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 18:56

azért ez egy jóféle projekt:
http://index.hu/tech/2015/01/14/palantir/

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó