HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Okostelefonok: itt a gyártók sorrendje - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Okostelefonok: itt a gyártók sorrendje Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 01. 29. 19:45

Nagy csata dúl a gyártók között az okostelefonos trónért, az Apple elképesztő negyedéve szinte a trónra röpítette a gyártót. A Lenovo és a Huawei le tudta szakítani a versenytársakat és a Samsung-Apple kettős nyomába eredt.
https://www.hwsw.hu/hirek/53499/samsung-apple-lenovo-huawei-xiaomi-okostelefon-idc.html

#2 Felhasználó inaktív   zetor2000 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 555
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 19:45

Az a hír járja, hogy a Sony kilép az okostelefonos biznicből, a Blackberry-t meg mindenki megvenné...
Ki az a Mailer Daemon, és honnan tudja az e-mail címem?

#3 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 19:54

@zetor2000:
szerintem a gúglinak pont eggyel több van már kipipálva ilyen mobiltelefon gyártókból a bevásárlási listán, mint kéne...

Szerkesztette: Csula kapitány 2015. 01. 29. 19:57 -kor

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#4 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 20:36

És a vicc az, hogy bemegyek egy telefonboltba, és egyik készülék sem tetszik igazán. Valami mindig hibádzik -- dizájnban, szoftverben, képességekben, szolgáltatásokban... Nem tudok egy olyan telefont se mondani, amellyel maradéktalanul elégedett lennék.

Bőven van még hová fejlődni.

#5 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 22:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2015. 01. 29. 20:36

És a vicc az, hogy bemegyek egy telefonboltba, és egyik készülék sem tetszik igazán. Valami mindig hibádzik -- dizájnban, szoftverben, képességekben, szolgáltatásokban... Nem tudok egy olyan telefont se mondani, amellyel maradéktalanul elégedett lennék.

Bőven van még hová fejlődni.

Ugyanez van minden műszaki cikknél. Autó, laptop, tévé, stb. Lehetne "tökéletest" csinálni, de akkor mi adná el a következő generációt?
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#6 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 22:23

@potyo: Neeem... pont az, hogy nincs ez. Kinézel egy autót, megveszed, tetszik. Kinézel egy TV-t, hazaviszed és ha nem rossz benne valami kifejezetten akkor tetszik. Megkockáztatom hogy még a laptopokkal is így vagyunk.

A telefon az valahogy más.

#7 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 29. 22:54

@Szerzetes: Kinézek egy autót, megveszem és tetszik, ez szerintem pont nincs így. Pl. ha egy coupé-t veszek, akkor azzal nem megyek pecázni, ha meg egy terepjárót, az minek a városba - stb. Az, hogy "az adott feladatra", ezzel van a gond a telefonoknál is. Pl. egy 5.5-ös mobil nekem már kényelmetlenül nagy magammal hordani, egy 4.7-es meg kicsi böngészni :) Innentől már csak kompromisszumot tudok kötni. Abban viszont egyetértek, hogy simán lehet olyan feature-öket kiválasztani, hogy nem találsz megfelelő eszközt. Egy autót fel lehet extrázni, egy telefont nem. Engem pl. a vezeték nélküli töltés hiánya - nem mindenféle hackeléssel -, illetve az igény a gyári, kb. vanilla androidra eleve bekorlátoz. Kb. választhatok, hogy kell-e Nexus 5 vagy nem. (És akkor lemondtam az AMOLED kijelzőről...)



#8 Felhasználó inaktív   kekoma 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 05:24

S mindegyik irányítója az isteni zöld robot!

#9 Felhasználó inaktív   kekoma 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 05:25

S mindegyik irányítója az isteni zöld robot!

#10 Felhasználó inaktív   potyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.610
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 08:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Szerzetes - Dátum: 2015. 01. 29. 22:23

@potyo: Neeem... pont az, hogy nincs ez. Kinézel egy autót, megveszed, tetszik. Kinézel egy TV-t, hazaviszed és ha nem rossz benne valami kifejezetten akkor tetszik. Megkockáztatom hogy még a laptopokkal is így vagyunk.

A telefon az valahogy más.

Dehogynincs így. smart tévén pl. a böngésző egy rakás hulladék, majd a következő generáció jobb lesz. Vagy a csatornaneveket nem tudod a számgombokkal beírni (2->ABC, 3->DEF, stb.), hiába vannak ott a betűk a távirányítón, hanem a fel-le nyilakkal hajtod végig az egész karakterkészletet. Aztán van olyan, hogy nem tudod a digitális és az analóg csatornákat vegyesen egy listába összeállítani, hanem van külön digitális és van analóg lista. És akkor a lassú csatornaváltásról még nemis beszéltünk.

Laptopnál is valami mindig kimarad. Pár éve mikor laptopot kerestem, akkor vagy ki van spórolva belőle a gigabites lan, vagy a bluetooth, vagy a memória, vagy kevés rajta az usb, vagy nincs beépített kamerája, vagy kicsi a képernyőfelbontás. Nyilvánvalóan aprópénzes dolgok, aztán mégsem találtam olyat, ami minden igényt kielégít.
Én még nem láttam ilyet, aki ilyen gyorsan ilyen sok időt elpazarol!

#11 Felhasználó inaktív   VIC20 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 374
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 08:27

@kekoma: Ja, az Iphone-oké főleg...

#12 Felhasználó inaktív   Naspolya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 114
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 16:51

Jó, de az autót vezetjük, kényelemre vágyunk, általában tudják az elvárhatót. Tévét nézni szeretnénk, általában tudják amit kell. Fényképezőt fényképezni veszünk, azt tudja amennyiért vettük (jó esetben).Telefonnal tele...ezerféle multimédiás dolgot szeretnénk fogyasztani, és mindig van ami hiányzik az összetett felhasználáshoz. Hol az akksi, hol a kamera, hol az SD kártya.
Azért gyakran lehet látni a szándékosságot is a gyártóktól, de az is benne van a pakliban, hogy minden igénynek nehéz megfelelni.

#13 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 30. 19:40

Megvettem életem első "okos"telóját. Megvoltak az igényeim. Offline GPS, minél nagyobb akksi, dual sim 5col IPS, lehetőleg 4G. 100 ezer alatt nem lett volna ami mindezt tudja. Mondanom se kell hogy annyit nem adok telefonért. 40 ért találtam majdnem minden igényt kielégítő Lenovo-t.
Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#14 Felhasználó inaktív   NSX82 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 16
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 11:43

valaki mesélje már el neklem h a lenovo melyik modellel vagy modelekkel ér el ekkora részesedést?
én még ember kezébe nem láttam lenovo telefont.

#15 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 15:42

NSX82: úgy hogy Lenovo + Motorola.

Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#16 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 19:17

@NSX82: Kína nagy.

#17 Felhasználó inaktív   Szerzetes 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 01. 31. 20:52

Az autó a legtöbb esetben hozza az alap funkcionalitást (be lehet indítani, elindul, működik benne a biztonsági öv, a kezelőszervek stb).

Az asztali PC windows-zal is hozza az alap funkcionalitást, be lehet úgy állítani, ahogyan szeretnéd.

A mobiltelefonok alapvető pontokon bosszantanak. Most beszéltem egy másik Lumia 530 tulajjal, neki sem jönnek meg az üzenetek (skype, viber értesítés is akadozik). A keresés gomb minden WP-n idegesítő. Az Androidos telefonoknak is megvannak a maguk idegesítő szokásai, amelyek nap mint nap bosszantanak. Mind az iPhone-on, mind a WP-n halálra idegesít, hogy nem tudsz csak úgy szimplán zenét/filmet átmozgatni a telefonra stb.

Ha ugyanez lenne az autókban (a kezelőszervek nem az elvárt módon működnének stb.) akkor a falra másznánk tőle.

#18 Felhasználó inaktív   junior117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 537
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 01. 19:14

Lenovo ezen elcsodálkoztam picit ismerve mostani tényeket :( nagyon sok baj van velük! decemberben adtam le, mert nem volt olyan funkció benne amivel eladták és meg lettem tévesztve. Dec.30 -tól tegnapig amikor kaptam értesítést hogy mehetek be, de pénzt adták vissza. Persze fogyvéd, békéltető mindenki be volt vonva, sőt nmhh is érdeklődött hogy küldjem már el nekik az anyagokat, mert kíváncsiak rá hogy adhattak el olyan készüléket amiben ázsiai GSM funkciók és hanghívás amit EU-ban letiltottak... :D jó kérdés és kérték hogy a garancia levélben hol van CE eus szám.. én nem találtam ilyet. Magyarországon nincs lenovo csak Lengyelben.. A7 3G tablet kapcsán nem az én ügyem volt az első ..
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#19 Felhasználó inaktív   shepwayne 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 03. 12:57

@Szerzetes: A 8-as WP óta háttértárként látja a Windows a telefont és bármit másolhatsz rá, csak simán át kell húzni.

#20 Felhasználó inaktív   mrlujoak 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 04. 16:56

...és akkor a Sony beszámolója is befutott:

2014Q4: 80 millió dollár nyereség, 12 millió leszállított mobil.


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó