HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: A netsemlegesség új ellenfele: a Google - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: A netsemlegesség új ellenfele: a Google Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 13:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Asker - Dátum: 2015. 02. 27. 12:44

de ha ezeken szeretsz rugozni, pls melyik a jobb: nem befizetni az adót, vagy a befizetett pénz 10 százalékára keresztet vetni.
just for instance: a mcdonalds most csalt el egy milliard eurot, ami tulajdonképpen egyfajta inverz korrupcio.
mikor szopik a nép jobban? ha az 1mrd eurobol 10 százalékot levesznek "az alkotmanyos koltsegek" ala korrupcio a multik nyelven,
vagy az egész 1 mrdnak lehet utni bottal a nyomat. "csak" 900 millio euro a kulonbseg.

Már ha csak 10%-ot nyúlnak le, ugye.
A másik dolog meg az, hogy az adócsalás felderítése az állam feladata, szóval ez nem érv szerintem.

#62 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 13:53

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2015. 02. 27. 14:41

Már ha csak 10%-ot nyúlnak le, ugye.
A másik dolog meg az, hogy az adócsalás felderítése az állam feladata, szóval ez nem érv szerintem.

tolem lehet 20% is. a nagysagrendeken nem változtat.

te mond :D ennyire szelektiv a latasod hogy azt mar nem lattad amit az idézett szoveg alatt írtam le?

Idézet

ofkoz ez nem mentseg az allami korrpuciora! de a vilag ilyen ^^

hogy kinek mi a feladata, az a lopas tenyen nem valtoztat, mindket esetben maganemberek kovetik el, egyszer nem fizeti be, egyszer meg kozpenzt sibol el. az eredmeny ugyanaz, kevesebb jut arra amire kellene.

Szerkesztette: Asker 2015. 02. 27. 13:58 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#63 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 00:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Asker - Dátum: 2015. 02. 27. 13:53

te mond :D ennyire szelektiv a latasod hogy azt mar nem lattad amit az idézett szoveg alatt írtam le?

Na most már álljunk meg egy pillanatra

Onnan indultunk, hogy ezt írtad: "ameddig ez nincs meg addig nemárt feltokésíteni a megfelelo ipart. ami ugye "diszkriminativ"."

Amire én leírtam, hogy te nyilván a közpénzből feltőkésített cégekre gondolsz, ezt többször is leírtam, egyszer se cáfoltad hogy erről lenne szó.
Erről én leírtam, hogy ez - itthon legalábbis - a korrupció melegágya, ebből valóban versenyképes cég nem lesz (legalábbis egyetlen példát se tudok erre felidézni, te se hoztál), az - elméletileg - erre költött pénzt csak simán ellopják.


Aztán erre jöttél azzal, hogy de mgmt is kéne...
Leírtam hogy kéne, már ha az lenne a cél amit írsz, de a cél csak a lopás. (Ha tudsz ellenpéldát akkor írd meg légyszi.)

Aztán jöttél azzal, hogy "teljesen indiffirenes egy kezdo vallalatnak hogy allami pénzel kitomottek-e a versenytarsai vagy csupan a piaci erofolényukkel élnek vissza, ugyanugy szopoagra kerul"
Erre írtam ellenpéldát is, reakció nélkül maradt. Persze ennek sincs köze az eredeti állításodhoz.

Aztán jöttél azzal, hogy de a mcdonalds mennyi adót is csalt.
Aminek szintén semmi köze a témához.

Most meg már ugyanezt a fingot reszelgeted, hogy ugye "lopas ... maganemberek kovetik el, egyszer nem fizeti be, egyszer meg kozpenzt sibol el"



Én meg ezt a fingreszelést már kezdem kurvára megunni, szóval visszamennék az elejére: szerintem az általad írt "feltokésíteni a megfelelo ipart" című mondat a magyar gyakorlatban semmi mást nem jelent, mint hogy közpénzt lopnak el a magyar politikusok a haverjaikkal (bűntársaikkal, családjukkal, stb.) együtt.

A kérdésem az lenne, hogy _erre_ az állításomra tudsz-e érdemben reagálni? Erre, és érdemben.

Szóval nem a mekdónácc, nem az epül, nem a gugli, nem a kovács és társai kft. adócsalása érdekel, nem a korrupt magáncéges tisztségviselők vagy a társasházi közösképviselők ügyei.

Szóval kérlek válaszolj érdemben az eredeti felvetéseddel kapcsolatos véleményemre, vagy inkább hagyjuk abba ezt a lassan bogdani méreteket öltő fingreszelést...

#64 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 18:52

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2015. 02. 28. 01:46

Aztán jöttél azzal, hogy "teljesen indiffirenes egy kezdo vallalatnak hogy allami pénzel kitomottek-e a versenytarsai vagy csupan a piaci erofolényukkel élnek vissza, ugyanugy szopoagra kerul"
Erre írtam ellenpéldát is, reakció nélkül maradt. Persze ennek sincs köze az eredeti állításodhoz.
irtal egy a milliohoz kivételeket, aztan magad meg is válaszoltad:

Idézet

Persze nyilván az átlagos startup bedől, az átlagos "kiscég" soha nem fog megnőni.

Idézet

Aztán jöttél azzal, hogy de a mcdonalds mennyi adót is csalt.
Aminek szintén semmi köze a témához.
Most meg már ugyanezt a fingot reszelgeted, hogy ugye "lopas ... maganemberek kovetik el, egyszer nem fizeti be, egyszer meg kozpenzt sibol el"
a ketto eredmenye ugyanaz.

Idézet

Én meg ezt a fingreszelést már kezdem kurvára megunni, szóval visszamennék az elejére: szerintem az általad írt "feltokésíteni a megfelelo ipart" című mondat a magyar gyakorlatban semmi mást nem jelent, mint hogy közpénzt lopnak el a magyar politikusok a haverjaikkal (bűntársaikkal, családjukkal, stb.) együtt.

A kérdésem az lenne, hogy _erre_ az állításomra tudsz-e érdemben reagálni? Erre, és érdemben.

Szóval nem a mekdónácc, nem az epül, nem a gugli, nem a kovács és társai kft. adócsalása érdekel, nem a korrupt magáncéges tisztségviselők vagy a társasházi közösképviselők ügyei.

Szóval kérlek válaszolj érdemben az eredeti felvetéseddel kapcsolatos véleményemre, vagy inkább hagyjuk abba ezt a lassan bogdani méreteket öltő fingreszelést...

tegnapi post:

Üzenet megtekintéseIdézet: Asker - Dátum: 2015. 02. 27. 13:44

? mondtam hogy nem korrupt?

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#65 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 21:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Asker - Dátum: 2015. 02. 28. 18:52

...

Akkor asszem ezt befejeztük.

#66 Felhasználó inaktív   xbandoo 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 64
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 11:00

Amíg a szolgáltató nem ért a saját hálózatához (itthon sajnos ez elég gyakori), addig nem hiába félnek, hogy el fognak közművesedni...ami paradigmaváltás nélkül elkerülhetetlennek tűnik SDP ide, vagy oda...

Nem az átküldött biteket kell tokenre váltani, hanem a nagyvasakat, amiket kitesznek...és amíg az egészhez kb. annyit értenek, hogy van ez a IP és akkor lehet vele csomagokat küldeni, addig nem is fognak előrelépni. Meg lehet nézni az 5G-s törekvéseket...sávszélesség hajkurászás...meg önkonfiguráció, hogy ne kelljenek a hálózati mágusok...per pillanat csak futnak a kapacitásigények után...

...pont, mint a közművek anno...

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó