HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Rangsorolási szignállá válik a mobilbarát megjelenítés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Rangsorolási szignállá válik a mobilbarát megjelenítés Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 02. 27. 14:13

Eddig csak megkülönböztető címkét kaptak a mobilra optimalizált oldalak a Google keresőjében, áprilistól viszont rangsorolási szignállá válik a tulajdonság. Jelentősen befolyásolja majd a keresőben elért helyezéseket mobilos böngészéskor.
https://www.hwsw.hu/hirek/53630/google-mobilbarat-rangsorolas-kereso.html

#2 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 14:13

Jogos!
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#3 Felhasználó inaktív   randomly 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 262
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 17:51

Tökéletesen tudom olvasni a nem mobil barát oldalakat is a Nexus 5-ről. Persze a flash az jogos a többi butaság. Pláne responsive design. Legyen külön m. akinek elég a puritánság akinek meg jobban tetszik a 2 oszlop vagy 3 oszlop fejléc lábléc annak ott a www. _szerintem_

#4 Felhasználó inaktív   Laslow 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 102
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 18:49

A responsive design szerintem úgy általában egy éppen felkapott tévút: ugyan minden kijelzőn nagyjából jól néz ki az oldal, de sehol sem tökéletesen. Ez nekem nem opció - rangsoroljon hátrébb a Google, ha akar, akkor sem lesz responsive design az oldalamon.
Szexi lányok: http://laslow.hu/lanyok/

#5 Felhasználó inaktív   weblapro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 19:39

Egyetértek az előttem szólóval, a responsive tényleg nem jó megoldás, csak kényszermegoldás. És is vállalom a hátrébbsorolást.
Travelminit.hu – Segítünk a szállásfoglalásban.

#6 Felhasználó inaktív   weblapro 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 27. 19:50

Persze kérdés, hogy a hátra rangsorolás mennyire lesz súlyos és mire adják a büntit.
Travelminit.hu – Segítünk a szállásfoglalásban.

#7 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 00:30

en nem ertem, hogy honnan teved ide ennyi barom, es meg aszt latszatot is keltik szszel, hogy ertenek a webdizajnhoz.

Persze ez, mert valamibol meg kell elniuk azoknak is, akik ertik a responziv lenyeget, meg azt, hogy nem a pixeleket nezegeti senki, hanem az __erdot__.

Sok kavet ittam, vagy ez velemszuletett?!



#8 Felhasználó inaktív   EasyRider73 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 13:00

Ó, nézz körül a magyar weben, amit nagyrészt ezek a jómunkásemberek hozak össze. Nem csoda, hogy lassan megszűnik, és marad a facebook meg a google helyette. Pedig azok reszponzívak. Vagy pont azért?


#9 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 15:48

@weblapro: Te vállalod a hátrébb sorolást? Ez két dolgot jelenthet: az egyik, hogy a saját kis oldalad főzögeted, tehát nem oszt, nem szoroz, hogy hol állsz a keresési listán. A másik verzió, hogy fizetett webdesigner vagy, ezesetben viszont más faszával vered a csalánt, ha nem érdekel a visszasorolás. Az én agyam tuti felbaszná, ha megrendelnék egy szolgáltatást, amit aztán a kivitelező nem megfelelően csinálna meg csak azért, mert derrogál neki. Biztos is lehetsz benne, hogy abban a pillanatban ahogy egy webes jelenlétre komolyan adó cég észreveszi, hogy azért kerültek hátrébb a listában, mert basztál mobilra optimalizált oldalt is csinálni, úgy rúgnak ki, hogy a lábad nem éri a földet.

@randomly: mégis ki mondta, hogy a Google responsive oldalakat vár el? Az elvárás az, hogy legyen mobilos változat is.

@Laslow: neked is csak azt tudom mondani, mint weblapro-nak. A saját oldaladdal azt csinálsz, amit akarsz, de amint weblapépítésből akarsz megélni, csúnya meglepetések fognak érni, ha így gondolkodsz. Amúgy áruld már el légyszi, hogy miért ne lehetne olyan responsive designt csinálni, ami minden felületen tökéletes! Most komolyan. Mondd nyugodtan, hogy a te tudásod nem terjed ki rá, és senki nem fog megszólni érte. De ne tedd itt a szakértőt, miközben nyilvánvaló, hogy nem vagy az.

#10 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 17:28

Üzenet megtekintéseIdézet: cpctcg - Dátum: 2015. 02. 28. 00:30

en nem ertem, hogy honnan teved ide ennyi barom, es meg aszt latszatot is keltik szszel, hogy ertenek a webdizajnhoz.

Persze ez, mert valamibol meg kell elniuk azoknak is, akik ertik a responziv lenyeget, meg azt, hogy nem a pixeleket nezegeti senki, hanem az __erdot__.

Sok kavet ittam, vagy ez velemszuletett?!

Te meg azt hiszed, tudsz magyarul.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#11 Felhasználó inaktív   fagzal 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 320
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 16:14

A reszponzív design egy *olcsó* megoldás. Én a magam részéről rühellem. Az más kérdés, hogy van *adaptív* design is, csak sokkal több munkát igényel. Na ANNAK már van értelme.

#12 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 17:26

@fagzal: A reszponzív design az elegáns megoldás, az adaptív meg a fapad. És igen sokkal több munka van vele, több a hibalehetőség is. Nem igazán nevezném elegánsnak. Már régóta volt rá lehetőség, valahogy mégsem igazán akart elterjedni. Nem véletlenül.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó