HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Már mobilon és tableten is tévézhetnek a UPC ügyfelei - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Már mobilon és tableten is tévézhetnek a UPC ügyfelei Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 22:32

Üzenet megtekintéseIdézet: miharabbi - Dátum: 2015. 02. 28. 15:40

Igazából azt nem érem

Ezért megérte regisztrálni, gratulálunk...

#22 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 02. 28. 22:35

Üzenet megtekintéseIdézet: miharabbi - Dátum: 2015. 02. 28. 15:40

Az alkalmazás nagyon jó!
Igazából azt nem érem, hogyha van kábeles előfizetésem már van, akkor miért kell a parabolás szolgáltatásáért is fizetni. Az interneten keresztül adják a második szolgáltatást, de parabolát kérek helyette azért dupla pénzt kérnek. Ugyanez a kábelnettnél. WiFree ingyen van, ha van, de a mobilosért megint csak újabb pénzt kérnek. A telefont megint csak ingyen adja. EZ akkor lenne korrekt, ha van kábeles, net, telefon, TV előfizetésem, ingyen adja, ha kell a mobil net, telefon, TV hozzáférést, vagy a parabolás elérést, vagy rosszul gondolom.

Mert a kabeles tv-d egy magyar cegtol jon, a lavoros meg egy hollandtol (nem mellesleg annak telepitesi- es eszkozigenye is van), igy nehez lenne (akarcsak jogilag/penzugyileg) egy elofizetokent mutatni teged. A net hasonlo, de meg meg bonyabb, leven nem mobilszolgaltatok, nincs sajat halozatuk se, igy nagykerben veszik es felulmatricazzak a vodafone-tol. Wifree-vel a upc sajat halozatat hasznalod korlatozott savszellel (tehat sok vizet nem zavarsz vele), mobilnethez meg egy teljesen mas infrastrukturat kell hasznalni, ami raadasul nem is sajat, a frekvenciakert meg tizmilliardokat fizettek a mobilszolgaltatok, igy eleg meglepo elvaras, hogy te ezt ingyen szeretned hasznalni, szoval igen, rosszul gondolod ;)
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#23 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 13:35

@asdf: Kár, hogy a Google nem indult a magyar mobilfrekvenciapályázaton. Akkor lenne ingyenes mobilcsomag is. Csak minden telefonhívás után jönne egy telemarketinges hívás, a megelőző telefonbeszélgetésben elhangozott szavak statisztikai kielemzésével kiválasztott, téged éppen érdeklő terméket árusító cégtől :)

#24 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 14:17

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2015. 02. 28. 23:31

Kinél hogy. Én pl. több olyan háztartást is ismerek, ahol az egy főre jutó TV készülék (stb-ok) száma kisebb egynél :)
De nem is ez a lényeg. Nálam pl. nincs TV a konyhában, az erkélyen, a fürdőszobában, és a WC-n se. Persze nem mondom, hogy kibírhatatlan volt eddig az életem mert nem nézhettem tévét ezeken a helyeken, de pl. egy kád vízben elfeküdve jó néha filmet nézni. Vagy az erkélyen, cigizés közben, stb. Mondjuk az ilyen igényeimet NAS-ról elintéztem eddig is magamnak, de szerintem fincsi kis extra ez a upc-től.

Van olyan ismerősöm is aki moon buggyt játszott a routeréről. Szerintem semmi értelme de ő nagyon élvezte. Egy házban ha átgondoltan lett kiépítve a kábelcsatornarendszer, semmilyen problémát nem jelent egy újabb tv kábel behúzása az íróasztal mellé. TV vevős 20" körüli monitorokat és hasonló méretű tévét is lehet venni kevesebbért mint egy tabletet. Fürdőszobába biztosan nem vinnék számítástechnikai eszközt. A vízpára nem tesz jót nekik. Ellenben lehet kapni kádat beépített tv-vel. Annál ügyelnek a pára és vízállóságra.
// Nem dohányzok. Káros az egészségre! :) //

Idézet

Hát igen, upc is ad olyan beltérit amilyet (amíg ilyen szolgáltatásom volt addig, khmm, kiélveztem én is), vagy ad CI kártyát a TV-hez, amihez kevesen vesznek beltérit (már ha megy vele, nem tudom).

Olyan beltérit biztosan nem a a UPC ami tud cardsharinget. :)

Idézet

Az nem túlzottan érdekel, hogy _szerinted_ mi ennek az értelme :)
A mindigtv és a upc csatornakínálata pedig ég és föld (van a családban mindkettő), ráadásul a (fizetős) mindigtv-t egy darab készüléken nézheted ha jól tudom.

A Mindigtv nagyobb csomagja igen, fizetős. Bár vannak kódolatlan csatornák is. Előnye azonban, hogy bárhol működik ami nem lebecsülendő szempont. Az 1.4 mbps sávszélességigény mobilinternet számára kihívást jelent rossz lefedettségű és városi túlzsúfolt területeken is. Egy havi 2 GB-os mobilnet csomag csak 3.3 órányi UPC tévézésre elég. A Mindigtvhez ugyanúgy rendelhető társkártya mint más tv-szolgáltatásokhoz. Összesen három kártyát használhatsz ami szintén megfelel a magyarországi gyakorlatnak. Egy broadcast rendszerű digitális tv-szolgáltatás mindig előnyben lesz.

Idézet

Tőled több falnyira van egy lekorlátozott sávszélű guest ap, többnyire az amúgy is telehányt 2.4-es sávon, szóval nagy csodát nem érdemes tőle várni. De várd ki azokat a tapasztalatokat nyugodtan :)

Már ne sértődj meg, de engem nem érdekel, hogy _szerinted_ és _hited_szerint_ mennyire használható a UPC Wi-free hálózata ha semmi tapasztalatod. Műszaki kérdések filozófiai síkra terelésével tele van a padlás és minden magyar fórum. Tisztában vagyok a wifi lehetőségeivel, FON hálózathoz is volt szerencsém. Annyira nem tartom kutyaütő cégnek a UPC-t, hogy egy használhatatlan szolgáltatást reklámozzon tízmilliókért. Lehetséges, hogy a UPC szándékai ellenére mégsem jó eléggé a wi-free, azért kérdezem. Hátha van itt valaki aki már használta.

#25 Felhasználó inaktív   mackosajt111 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 469
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 19:41

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2015. 03. 01. 15:17

Már ne sértődj meg, de engem nem érdekel, hogy _szerinted_ és _hited_szerint_ mennyire használható a UPC Wi-free hálózata ha semmi tapasztalatod. Műszaki kérdések filozófiai síkra terelésével tele van a padlás és minden magyar fórum. Tisztában vagyok a wifi lehetőségeivel, FON hálózathoz is volt szerencsém. Annyira nem tartom kutyaütő cégnek a UPC-t, hogy egy használhatatlan szolgáltatást reklámozzon tízmilliókért. Lehetséges, hogy a UPC szándékai ellenére mégsem jó eléggé a wi-free, azért kérdezem. Hátha van itt valaki aki már használta.


Ahogy már írtam (#9): "Wi-free, többnyire megyeget, de nem stabil." (Lenovo tablet, Sony mobil, Acer laptop.)

Egyébként kölcsönkértem a családból egy MyUPC azonosítót és kipróbáltam: Laptopon rendesen megy, de az Atom procis házimozi pécén (ami /ellentétben pl. a laptoppal/ az 1080p-t is vígan viszi hardveresen pl. XBMC-ben) folyamatos bufferelési problémái vannak, nagyon lassan indul, teljes képernyőre nem tudom kirakni és amikor nem ír problémát, akkor is kockás, szaggató a képe.

Szerkesztette: mackosajt111 2015. 03. 01. 19:43 -kor


#26 Felhasználó inaktív   miharabbi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 19:50

Szerintem nem. Ha fizetek egy szolgáltatónak egy vezetékes elérést, ez lehet tv, net, telefon, de a szolgáltatásaiban van lavóros, IpTV és mobilnet, mobiltelefon szolgáltatása, miért kér azokért is pénzt pluszba. A netért én fizetek, tehát arra használom amire akarom, akkor jogos elvárásom, hogy ne fizessek egy helyhez kötött és egy nem helyhez kötött szolgáltatásért ismételten. Szerintem, ha meg tudják tenni, hogy a kábeltv mellé ingyen adja a mobil tv-t, akkor a kábelnet mellé a mobilnet-et és a vezetékes mellé a mobil telefont is tudná ingyen adni. Az meg engem mint fizetőt nem érdekel, hogy holland olasz vagy magyar a cég, akinek ugyanaz a neve és a pénzem is ugyanoda folyik be:) De látszik, hogy azért a bevétel a legfontosabb, és a tv-n van a legkisebb veszteség. Ingyen bobilt mindenkinek, így a korrekt,

#27 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 20:20

@miharabbi: "Ingyen bobilt mindenkinek, így a korrekt,"

Legyen. De akkor a kétszeres havi díj miatt se sírj majd.

#28 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 01. 20:27

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2015. 03. 01. 14:17

Van olyan ismerősöm is aki moon buggyt játszott a routeréről. Szerintem semmi értelme de ő nagyon élvezte. Egy házban ha átgondoltan lett kiépítve a kábelcsatornarendszer, semmilyen problémát nem jelent egy újabb tv kábel behúzása az íróasztal mellé. TV vevős 20" körüli monitorokat és hasonló méretű tévét is lehet venni kevesebbért mint egy tabletet. Fürdőszobába biztosan nem vinnék számítástechnikai eszközt. A vízpára nem tesz jót nekik. Ellenben lehet kapni kádat beépített tv-vel. Annál ügyelnek a pára és vízállóságra.
// Nem dohányzok. Káros az egészségre! :) //

No, ahol lakok semmiféle kábelcsatornarendszer nincs (mindigtv-hez sokszor nem is kell amúgy, csak 220). Nem akarok újabb monitorokat vagy TV-ket venni, tablet viszont van. A páráról tudok, de vállalom a kockázatot. És kádat se tervezek cserélni (bár lehet szükséges lesz azt is szétbombázni, azért remélem nem),
A dohányzásról tudom hogy káros, de sajnos dohányzok.

Idézet

A Mindigtv nagyobb csomagja igen, fizetős. Bár vannak kódolatlan csatornák is. Előnye azonban, hogy bárhol működik ami nem lebecsülendő szempont. Az 1.4 mbps sávszélességigény mobilinternet számára kihívást jelent rossz lefedettségű és városi túlzsúfolt területeken is. Egy havi 2 GB-os mobilnet csomag csak 3.3 órányi UPC tévézésre elég. A Mindigtvhez ugyanúgy rendelhető társkártya mint más tv-szolgáltatásokhoz. Összesen három kártyát használhatsz ami szintén megfelel a magyarországi gyakorlatnak. Egy broadcast rendszerű digitális tv-szolgáltatás mindig előnyben lesz.

Az ingyenes (khm, adóból fizeted) mindigtv az mtv, annak elég csenevész a kínálata. A mindenhol működik minimum megcsillagozandó, van ahol egy szál dróttal is megy, máshol pedig komoly antennát kell kiépíteni hozzá. A mobilnet az ilyen, szerintem ez a horizon elsősorban nem arra van kitalálva, hogy a mai magyar körülmények között mobilnetről nézd huzamosabb ideig. A társkártyáról nem tudtam, de logikusnak tűnik. A broadcast persze előny, de hátrány is lehet (nincs annyi freki dvb-t freki, hogy annyi kanális legyen mint kábelen vagy akár netes stream-en.)

Idézet

Már ne sértődj meg, de engem nem érdekel, hogy _szerinted_ és _hited_szerint_ mennyire használható a UPC Wi-free hálózata ha semmi tapasztalatod. Műszaki kérdések filozófiai síkra terelésével tele van a padlás és minden magyar fórum. Tisztában vagyok a wifi lehetőségeivel, FON hálózathoz is volt szerencsém. Annyira nem tartom kutyaütő cégnek a UPC-t, hogy egy használhatatlan szolgáltatást reklámozzon tízmilliókért. Lehetséges, hogy a UPC szándékai ellenére mégsem jó eléggé a wi-free, azért kérdezem. Hátha van itt valaki aki már használta.

A garantált 0/0, nyilván. Nem kizárt, hogy _bizonyos esetekben_ működni fog, de erre nem lehet építeni.

Szerkesztette: xclusiv 2015. 03. 01. 20:28 -kor


#29 Felhasználó inaktív   Lewes 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 12:23

29-es körzetben rakom, az ügyfélszámom 5 karakteres. Hogy a lópikulában tudok a myUPC-re regisztrálni, ha az 10 karakteres ügyfélszámot akar?

Lewes

#30 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 13:29

Itt lenne az ideje egy eredeti magyar kocka- horrorfilmnek:

A 29-es körzet

Szerkesztette: zoozo 2015. 03. 02. 13:34 -kor


#31 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 14:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Lewes - Dátum: 2015. 03. 02. 12:23

29-es körzetben rakom, az ügyfélszámom 5 karakteres. Hogy a lópikulában tudok a myUPC-re regisztrálni, ha az 10 karakteres ügyfélszámot akar?

Megnezed a szerzodesedben, rajta kell hogy legyen, az az ugyfelszam amit keresel nincs rajta a szamlan.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#32 Felhasználó inaktív   Angeldust 

  • Újonc
  • Pipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 02. 18:25

Itt lakok a nagy büdös "Bezzeg-városban" , Hódmező-Lázár-helyen. Se híre, se hamva UPC kábelnek, csak egyszerű műholdas Direct elérhető a faluban... :( Miért nem lehetséges annak az ügyfélszámával regelni a My UPC-be? Külön cég? Ezúton tiltakozom a földrajzi fekvésünk eme diszkriminatív megnyilvánulása okán! Nincs valami "kiskapu", hogy esetleg mégis valahogy legyen kiscsaládnak Horizon Go? Bezzeg az egy főre jutó térfigyelő kamerák száma a faluban a legnagyobb az országban... Vagy akkor törjem fel a rendszerüket és nézzem azt inkább a Go helyett? :)

#33 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 03. 08:25

"Már mobilon és tableten is tévézhetnek a UPC ügyfelei"

Pontatlan. Ha nem android, vagy IOS, akkor nem használható.
Hiába na, csinálhat akár világbajnok telefonokat az Ms, ha a "kis részesedés->alkamazáshiány->kis részesedés" ördögi köréből nehéz lesz kitörnie.

#34 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 03. 08:59

Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2015. 03. 03. 08:25

"Már mobilon és tableten is tévézhetnek a UPC ügyfelei"

Pontatlan. Ha nem android, vagy IOS, akkor nem használható.
Hiába na, csinálhat akár világbajnok telefonokat az Ms, ha a "kis részesedés->alkamazáshiány->kis részesedés" ördögi köréből nehéz lesz kitörnie.

Szomszed hir hogy az android+ios mar majdnem 100%-os piaci reszesedest szerzett... nem meglepo. Egyebkent az asztali verzio silverlight-ot hasznal, azt nem lehet elerni egy Windows-os telefonrol?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#35 Felhasználó inaktív   chriss745 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 99
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 03. 13:30

Megkérdeztem az ügyfélszolgálaton, állítólag ennek a forgalma nem számít bele a havi 300GB-os keretbe, hát remélem úgy is lesz.

#36 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 22:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Angeldust - Dátum: 2015. 03. 02. 18:25

Itt lakok a nagy büdös "Bezzeg-városban" , Hódmező-Lázár-helyen. Se híre, se hamva UPC kábelnek, csak egyszerű műholdas Direct elérhető a faluban... :( Miért nem lehetséges annak az ügyfélszámával regelni a My UPC-be? Külön cég? Ezúton tiltakozom a földrajzi fekvésünk eme diszkriminatív megnyilvánulása okán! Nincs valami "kiskapu", hogy esetleg mégis valahogy legyen kiscsaládnak Horizon Go? Bezzeg az egy főre jutó térfigyelő kamerák száma a faluban a legnagyobb az országban... Vagy akkor törjem fel a rendszerüket és nézzem azt inkább a Go helyett? :)

Igen, jó pár éve külön cég.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#37 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 15. 18:53

Ide írom be, hátha valaki találkozik ugyanezzel a hibával, amivel én. Akinek csak karikázik a mobilján a Horizon Go és nem jön be a video, annak ajánlom, hogy keressen rá a 2.1.5 verzióra! Az apkexplorer.com oldalon még elérhető alább, érdemes eltenni és nem frissíteni, amíg meg nem oldják a hibát. Ezzel tuti megy a stream!
http://www.apkexplor...ionandroid.html

Hatalmas köszönet a segítségért a UPC ügyfélszolgálatának!
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#38 Felhasználó inaktív   Keem1 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 189
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 15. 19:41

"a tartalmak egy része jogi okokból ezeken az eszközökön nem érhetők el"
Ez mekkora baromság. Ha UPC tévé előfizető vagyok és a tévémen hozzáférek X műsorhoz, a tartalomszolgáltatót miért zavarja, ha nem csak otthon férhetek hozzá? Ha nem vagyok otthon, akkor tévén nem nézem, hanem pl. a balatoni nyaralómban, tableten. De persze Magyarország, itt semmi nem úgy működik, hogy egyszerű legyen, hanem túlbonyolítva, megnehezítve még a legalapvetőbb dolgokat is.


Üzenet megtekintéseIdézet: KoLaMan - Dátum: 2015. 03. 03. 09:25

"Már mobilon és tableten is tévézhetnek a UPC ügyfelei"

Pontatlan. Ha nem android, vagy IOS, akkor nem használható.
Hiába na, csinálhat akár világbajnok telefonokat az Ms, ha a "kis részesedés->alkamazáshiány->kis részesedés" ördögi köréből nehéz lesz kitörnie.

Azért nem csak a MS a ludas ebben, hanem a júzer is, aki eleve döglött rendszerre épít...

Szerkesztette: Keem1 2015. 05. 15. 19:43 -kor

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013)
Dropbox regisztráció Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

#39 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 17. 19:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Keem1 - Dátum: 2015. 05. 15. 19:41

"a tartalmak egy része jogi okokból ezeken az eszközökön nem érhetők el"
Ez mekkora baromság. Ha UPC tévé előfizető vagyok és a tévémen hozzáférek X műsorhoz, a tartalomszolgáltatót miért zavarja, ha nem csak otthon férhetek hozzá? Ha nem vagyok otthon, akkor tévén nem nézem, hanem pl. a balatoni nyaralómban, tableten. De persze Magyarország, itt semmi nem úgy működik, hogy egyszerű legyen, hanem túlbonyolítva, megnehezítve még a legalapvetőbb dolgokat is.

Baromság, de nem országspecifikus.
A tartalomszolgáltatók sok olyan szart is előír(hat)nak a kábelszolgáltatónak, aminek nincs sok értelme, de benne van a szerződésben, ha azt a kanálist akarják sugározni akkor alá kell írni.
Mittomén, engedi kábelen sugározni, de IP-n nem. Vagy épp engedi IP-n, de csak saját hálózatról. Vagy engedi bármilyen hálóról, de csak adott országbeli IP-re (mert más országba másnak adta el).

És ezek még azok a pontok, amiket különösebb gondolkodás nélkül aláírnak a kábelcégek, mert kb. az előfizetőik 1%-át érinti ez a téma maximum. Ami persze nem azt jelenti, hogy nem járna nekik is a faszkorbács (lásd digisport, vagy a legutóbbi externet/deninet vs. lgi @bix téma), de ezért pont nem ők a hibásak.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó