HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Leáll az Android 4.0 támogatása - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Leáll az Android 4.0 támogatása

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 05. 03:11

Megkezdődött az Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) támogatásának leállítása - jelentette be a Google. Első körben a cég a friss böngészőt vonja meg a rendszer felhasználóitól, a Play Services viszont marad.
https://www.hwsw.hu/hirek/53653/google-chrome-android-4-0-ice-cream-sandwich.html

#2 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 03:11

én például nem frissítem a rendszerkomponenseket, sőt, utólag uninstalláltam minden rendszerfrissítést, mert valahogy nincs kedvem a 350 mega szabad belső tárhelyből 300-at felajánlani a google bloatware fosainak.

#3 Felhasználó inaktív   strogg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 644
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 09:26

Ez a dolog azért aggasztó szerintem, mert a droiddal szerelt készülékek gyártói vagy frissitik az androidot vagy nem. És a készülékek komoly hányadát egyáltalán nem frissítik. Amíg szinte minden lumiára lesz windows 10 és maximum töredékére nem esetleg, addig droid fronton pont fordítva: sok készülékre jön droid frissítés a többségére meg nem lesz.
Magyarul nagyon sok gyártó készülékénél új droid kiadás = új készülék különben totálisan esélyes, hogy ráfutsz erre.
...oooO..............Ubuntu 10.10
.....(....)...Oooo...
......)../.....(....)....
.....(_/.......)../.....
...............(_/.......
:: Dancsok "strogg" Zoltan ::
:: www.dancsokzoltan.com ::
:: Skype: mms_strogg ::
:: strogg@dancsokzoltan.com ::
:: dancsok.strogg.zoltan@gmail.com ::

#4 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 03. 05. 09:34

@"Geri": A 300 mega szabad belső tárhelyért te és a gyártó vagy felelős, nem a Google.

#5 Felhasználó inaktív   TBG 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 96
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 09:43

Hát jah. A visszafelé kompatibilitás kényszere a szoftveripar egyik rákfenéje :)

#6 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 11:32

Üzenet megtekintéseIdézet: galffy - Dátum: 2015. 03. 05. 09:34

@"Geri": A 300 mega szabad belsõ tárhelyért te és a gyártó vagy felelõs, nem a Google.


A google abban felelős, h gombamód szaporodnak a bloatware szarjai (hangouts, google music, meg a lófasz társai), amit a telefon automatice feltelepít. A napokban kellett rootolnom asszony vmi lófasz lg telefonját, mert természetesen ezeket a szarokat nem lehet leszedni, csak rootként. Egyszerűen használhatatlanul belassult, már telefonálni sem volt jó ezektől a szaroktól. Azóta rendben van, mint új korában.

Szerkesztette: leslie 2015. 03. 05. 11:32 -kor

Az nevet utoljára, aki először üt.

#7 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 11:53

@leslie: Egyetértek. Ráadásul a frissítések úgy mennek fel, hogy a telepítőik is fennmaradnak, majd kétszer annyi helyet foglalva. A poén, hogy egy app több részből áll, így a franc sem tudja, hogy mit szabad leszedni és mit nem, és mi mit ránt magával.

Másrészt: driverek. Komolyan mondom, nem lenen ennyi elektromos hulladék, ha driverek íródnának az új rendszerekre (Windows, Android stb.). Oké, lassítaná a fejlesztési piacot is, viszont a vasnak semmi baja és sokszor még így sincs maximálisan kihasználva. Ha lenne sok pénzem, driverkészítő céget alapítanék, és aztán ide nekem a vasakat, csak győzzük kódírással.

Lévén azért nem tudok átállni 4.0.4-ről Cyanogenre sem, mert pár fontosabb hardverre nem írták meg az újabb drivereket (HDMI, ANT /oké, ezt nem használom/ és analóg rádió /ez fáj a legjobban/, de a Wifi is instabil a legtöbb esetben a changelogok szerint).
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#8 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 11:56

@Gálffy Csaba: És miért is nem adhatna a Google egy minimal packot az ilyen készülékekre? Miért kell egy Chrome telepítőnek is 50 megát zabálnia? De mélyebbre ások: miért nem lehet egyből SD-re telepíteni, miért kell a letöltésnek mindenképp memóriába mennie és aztán települhet SD-re? Ott a 16 GB a telefonon, akkor miért nem mehet oda a temp állomány, ha van? Durván fogalmazva egy IF: ha van ott bazinagy tárhely, azt használja tempnek, ha nincs, akkor a memóriát. Érdekes, egy .NET telepítő tud így dolgozni... De mit értek én ehhez?
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#9 Felhasználó inaktív   Giggsy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 17:54

@strogg: És miért lesz a Lumiák többségére Windows 10? Mert egy kézben van a szoftver és hardver. Ennyi. A Nexusokra folyamatos és stabil frissítés van (a Galaxy Nexus az egyedüli kivétel, de az is csak a processzor drivereinek hiánya miatt), minden más miatt a gyártók faszát kell csapkodni, nem a Google-t kritizálni.

@Mykee: a telepítők nem maradnak fenn, ezt a marhaságot honnan szedted? Androidon van egy rendszer és egy adatpartíció. A rendszer partícióról te csak futtatni tudsz, írni nem írhatsz rá, így mikor egy rendszeralkalmazás frissül, a telepítés az adatpartícióra kerül. Nem kétszer foglal helyet, mert a rendszerpartícióhoz te amúgy sem férhettél hozzá soha. Azt meg nem is értem, hogy mi az, hogy az app több részből áll. Mégis miről beszélsz te? Olyan esetleg előfordulhat, hogy az alap alkalmazás tudását egy másik bővíti funkciókkal (Hangouts és Hangouts Dialler) de azért annál sincs szükség ráépülő doktori diplomára, hogy meg tudd állapítani, melyik épül melyikre. A Chrome telepítőnek meg azért kell 50 Megának lennie (ami amúgy csak 30 Mega, legalábbis 4.4-en), mert bele kell gyömöszölni a sok túlhaladott szar miatt is dolgokat, hogy azokon is működjenek. Nem tudom nézted-e, a Firefox telepítője sem nagyon kisebb. Olyannyira, hogy konkrétan nagyobb, mert 4.4-re a Firefox 34 Mega.

#10 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 18:45

@Giggsy: "És miért lesz a Lumiák többségére Windows 10? "

Azert ezt meg is kell erni, ahogy egy bolcs roka mondta egyszer, mert lattunk mi mar WindowsPhone eseten csodakat.

#11 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 20:06

@Gálffy Csaba: én?! :D

#12 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 03. 05. 21:57

@"Geri": Igen, te. Rossz telefont választottál.

#13 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 23:33

@Gálffy Csaba: Sony Ericcson Xperia Mini Pro.

,,Az Xperia mini pro látványos fejlődést mutat az első generációhoz képest, szinte hihetetlen, hogy annak megjelenése óta még csak bő egy év telt el. Az okostelefonos piacra jellemző lendületes fejlődés a Sony Ericsson egyedi telefonját is eltalálta, a legjobb eredménnyel. A gyorsabb processzor, a nagyobb és jobb kijelző, illetve a korszerű operációs rendszer nagyon jó elegyet alkot az előd kialakításával. A telefon árazásának köszönhetően mindenképp komoly szereplő a középkategóriában, ha valaki ebben a szegmensben keres telefont, számolnia kell a japán-svéd gyártó legújabb termékével - ami valószínűleg a legmagasabb dicséret, amit ki tudunk osztani.""

-Gálffy Csaba, 2011. augusztus 24. 10:46, HWSW
https://www.hwsw.hu/hirek/47235/sony-ericsson-xperia-mini-pro-android-gingerbread-okostelefon-kiprobaltuk-teszt.html

#14 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 01:06

no hallod, aki ilyen hirforrasbol tajekozodik! :-p
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#15 Felhasználó inaktív   delphijos 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 07:04

Üzenet megtekintéseIdézet: 'Geri' - Dátum: 2015. 03. 06. 00:33

@Gálffy Csaba: Sony Ericcson Xperia Mini Pro.

,,Az Xperia mini pro látványos fejlődést mutat az első generációhoz képest, szinte hihetetlen, hogy annak megjelenése óta még csak bő egy év telt el. Az okostelefonos piacra jellemző lendületes fejlődés a Sony Ericsson egyedi telefonját is eltalálta, a legjobb eredménnyel. A gyorsabb processzor, a nagyobb és jobb kijelző, illetve a korszerű operációs rendszer nagyon jó elegyet alkot az előd kialakításával. A telefon árazásának köszönhetően mindenképp komoly szereplő a középkategóriában, ha valaki ebben a szegmensben keres telefont, számolnia kell a japán-svéd gyártó legújabb termékével - ami valószínűleg a legmagasabb dicséret, amit ki tudunk osztani.""

-Gálffy Csaba, 2011. augusztus 24. 10:46, HWSW
<a href="https://www.hwsw.hu/hirek/47235/sony-ericsson-xperia-mini-pro-android-gingerbread-okostelefon-kiprobaltuk-teszt.html" target="_blank" rel="nofollow">https://www.hwsw.hu/hirek/47235/sony-ericsson-xperia-mini-pro-android-gingerbread-okostelefon-kiprobaltuk-teszt.html</a>


Ez volt négy éve. Akkor az tényleg jó is volt. Akkor már tegyük szóvá hogy az első pc-m komplett vinyóját elfoglalná csak az IE. Skandallum.
PS3 ID: delphijos , PC: Éppen hogy csak AT, kizárólag netezésre

#16 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 14:40

azért aligha avult el ez a telefon 3,5 év alatt. nincs ezzel semmi baj. meg aztán, ezen van billentyűzet is.

#17 Felhasználó inaktív   Mykee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 22:21

@"Geri": Én is Xperia Pro-t használok a billentyű miatt. :) De állítólag nem volt kereslet a billentyűs telefonokra, ezért nem gyártanak ilyet. Nekem viszont nagyon kényelmes a használata, de frissítés... No az sehol nem lesz már.

@Giggsy: "Azt meg nem is értem, hogy mi az, hogy az app több részből áll." Márpedig ha kártyára telepítesz, attól még a memóriában ottmarad pár mega, ami több app esetében szépen gyűlik. Az meg, hogy egyik frissítés a másikra épül egyértelműen bizonyítható: amikor egy olyan alkalmazást akarsz leszedni, ami többször lett frissítve, előbb a frissítés jön le és visszaáll a gyári állapot (néha akár az eddigi foglalás fele marad csak), majd aztán veheted le az eredeti appot is. Elég sokat kell sakkoznom a telepítésekkel, és volt, hogy a Chrome frissítés nem ment fel, de ha előtte teljesen leszedtem és aztán tettem fel, akkor meg simán, szó nélkül, mert több helye volt. De jártam ilyen érdekességekkel a Google Mapszel is: backupoltam, majd törölni akartam, de csak a friss verzió törlődött, a gyári verzió nem, pedig rootolt a telefon...
Mivel sacc 300 megán kell egyensúlyozzak, ezért állandóan mentenem kell az appokat az adataikkal együtt (az más kérdés, hogy néha kézimunka ez utóbbi részt visszatenni, hiába a ROM Toolbox, nem tudja visszaállítani néha).
Sukitore - Igényes, párosan írt erotikus történetek

#18 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 01:30

mykee: nekem a 4es droid elég rá, semmi olyanra nincs szűkségem, amit ez ne tudna. tudok vele fényképezni, 720p videót felvenni (raktam bele egy 32 gigás memóriakártyát), programozni (van rajta gcc, és IDE, tudok apk-t is exportálni), van rajta pár játék, az aksija is kibír egy napot, ha használgatom a készüléket. lehet rajts videót nézni, torrentezni, ja, és persze telefonálni is lehet vele.

#19 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 13:44

tudja azt valaki, hogy miert terjedt el, hogy a telefonok hattertarat memorianak nevezik? es akik igy tesznek, azok vajon hogy hivjak ugyanezekben a telefonokban az operativ tarat?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#20 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 14:11

@bogdan: mert a mai telefonok döntő többségében lévő háttértárak mindegyike (belső, vagy külső) valamilyen típusú memória révén materializálódik. bár tényleg szerencsésebb lenne háttértárnak nevezni a naív felhasználók összezavarásának megelőzése érdekében, de ez a megfogalmatás is pontos. telefonok esetén ez a három paraméter terjedt el a megnevezésre:

-belső memória, vagy belső tárhely
-külső memória, vagy külső tárhely (régebben mmc vagy sd kártya, ma mikrosd)
-és természetesen RAM

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó