HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Nemet mondtak a roamingdíj csökkentésére az uniós tagállamok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Nemet mondtak a roamingdíj csökkentésére az uniós tagállamok Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 05. 12:59

Három évig maradna a mobiltelefon-használat felára a honos hálózaton kívül az Európai Unióban, vagyis 2018-ig szinte biztosan fizetni kell majd a barangolásért, vagy roamingért. Ezt vetíti legalábbis előre, hogy az Európai Tanács tegnap délután gyakorlatilag visszadobta a Bizottság (Parlament által már elfogadott) előterjesztését a roamingdíjak idei eltörléséről.
https://www.hwsw.hu/hirek/53659/europai-unio-tanacs-parlament-roaming-mobiltelefon-szabalyozas-barangolas.html

#2 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 12:59

Mocsok pöcsvakaró bürokraták!

#3 Felhasználó inaktív   lugosi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.063
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:00

Túl szép volt ahhoz hogy igaz legyen.

#4 Felhasználó inaktív   vili72 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:32

"Mindenki nyugodjon le a p****ba!" Komolyan Koi Tamas?????? Legyszi keress masik melot. Ez nem ujsagiras.

#5 Felhasználó inaktív   vili72 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:39

@patikaatika: Ugy hivjak, uzlet. Lehet jobbat kitalalni, hajra :)

#6 Felhasználó inaktív   cpctcg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 875
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:52

@vili72: nugodj le a picsaba jobban teccett volna? Csak a csillagok zavarnak, vagy eltevedtel meseorszagban?


#7 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:53

Végül magának rúg öngólt a mobillobbi. Már egy ideje kétkártyás mobilt használok. Csak kártyafüggetlen mobil jöhet szóba, így a szolgáltatói ajánlatok nem érdekelnek, nem kötök hûségszerzõdést. 2 kártyás okostelefont Kínából lehet jó áron venni, ezért már megszoktam: ha mobilvásárlás akkor kínai webshop.
Így külföldön másik kártyahelyre ottani sim kerül, természetesen mobilnetes. Beszélni pedig voip-on beszélek majdnem 1 eurocentes percdíjjal. Ha nem vagyok külföldön még használom a mobilszámomat telefonálásra de egy év múlva sanszos, hogy már csak voip-ot fogok használni mindenhol. 2018-ig szinte biztosan váltani fogok voip-only-ra otthon is.
Kis kellemetlenséget okoz országonként a második sim kártya cseréje, de roaming költségek elkerülésére ennyi belefér. Szerintem erre rajtam kívül sokan mások is rá fognak jönni.

Szerkesztette: zoozo 2015. 03. 05. 13:56 -kor


#8 Felhasználó inaktív   Laezar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 13:56

És azzal mi van, hogy a drága rózsaszín Telekom pl. 201 Ft-ot számol fel percenként üzleti tarifában ha osztrák mobilszámot hívok itthonról? Vagy egy 176 Ft-os német mobilhívást mi indokol? Semmi más, csak a pofátlan lehúzás. Sajnos bár igyekszünk, nem mindig tudjuk VoIP-on keresztül intézni ezeket a hívásokat.

#9 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:03

@Laezar: Voip nemcsak EU-n belül hanem az egész világon univerzális. Csak az olyan gerillákon túli, drón se látta országokban kerül sokba a percdíj mint Bissau-Guinea. Megközelítőleg 1.2 eurocentre jön ki egy perc mobilhívás bármely európai országba. Hsdpa kapcsolat már megfelelő voip-ra.

#10 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:23

Nosza voipozzatok, de itt ne rííjatok :-)

#11 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:26

Az üzleti és turista (tehetősebb) rétegek lenyúlásával keresztfinanszírozzuk a szegényebb rétegek (havi 0-500Ft-ot költő) költségeit.

Ez olyan mint a szocik idején a gázártámogatás.
Nekem azért volt 67%-kal drágább (60 helyett 100Ft/m3) - hogy másoknak olcsó legyen...
Szerencsére a Fidesz (egyik ritka de nagyon jó) intézkedése eltörölte ezt a marhaságot.

A roaming ennél azért igazságosabb - a tehetős rétegnek otthon nem drágább...

#12 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:27

..csak utazáskor

#13 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:32

@szomova: VoIP-oznék, de tiltva van a mobilhálózaton a 4G-s szerződésekben.

#14 Felhasználó inaktív   SPQR333 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 14:39

@Gálffy Csaba: Ezért örzöm nagy becsben a régi Djuice-os kártyás SIM kártyámat, évente egyszer rátöltök 3000ft-ot, csak, hogy ne vesszen el. Azon még a legkisebb mobilnet vásárlása esetén is működik a VoIP. Egy darabig használtam is, 1-2Ft-os percdíjjal jó volt telefonálni, aztán bementem a szolgáltatómhoz, hogy sokallom a 20ft-os percdíjat, és már egy ideje inkább VoIP-on telefonálok, erre levitték 11Ft-ra, a jobb hangminőség miatt az már megmaradt...

#15 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:01

@szomova: Szerintem fórumon nem szimpatikus a corporate patriotism. Még úgy sem ha nem nevesítesz mobilszolgáltatót.
:-)

#16 Felhasználó inaktív   zoozo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 225
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:02

@Gálffy Csaba: VPN kell, akkor nem mûködik a voip tiltás.
A netsemlegesség jegyében meg is tilthatná a Bizottság a szolgáltatóknak a voip tiltást. Majd utána lobbiznak és gáncsolnak a Tanácsban. :-) De itt még nehezebb lesz megvédeni az álláspontjukat.

Szerkesztette: zoozo 2015. 03. 05. 15:05 -kor


#17 Felhasználó inaktív   k_chris 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:19

Ha már nem törölték el legalább csökkenthették volna a díjakat még egy fokkal. Én azt mondom aki nem lóg folyamatosan a mobilon annak a percenkénti huszonpár Ft-os fogadott hívás és SMS már a fájdalomküszöb alatti díjtételt jelent, illetve ha nagyon kell a 75Ftos indított hívás is belefér. Én nem azért megyek turistáskodni hogy az otthoniakkal tartsam folyamatosan a kapcsolatot, a helyzetjelentésre (minden rendben) meg ezek a díjak nem vészesek (EUn belül!). Ilyen díjak mellett szerintem felesleges macera mindenhova prepaid kártyát venni, és azok sem olcsóak (igaz utána fillérekért lehet dumálni). Viszont ha visszatekintek az elmúlt 2-3 évre lenne 3-4 idegen SIM-em ami vagy lejár vagy nem, és benne állna jópár ezer ft.

#18 Felhasználó inaktív   szomova 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.549
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:25

@zoozo: akkor lefordítom.
Kifigurázom azokat akik egyszerre sírnak a magas roaming ár miatt, és mondják hogy nekik nem is kell, mert sokkal jobb a voip.
A patriotizmus csak hab a tortán. nem is gondoltam, hogy kilátszik...


#19 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:54

Üzenet megtekintéseIdézet: vili72 - Dátum: 2015. 03. 05. 13:32

"Mindenki nyugodjon le a p****ba!" Komolyan Koi Tamas?????? Legyszi keress masik melot. Ez nem ujsagiras.

sosem volt az
de legalább már nem a dojcsákdani csinálja, az még szarabb volt
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#20 Felhasználó inaktív   patikaatika 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 05. 15:58

@szomova:
Az én szám nem sír, mert nem beszélek külföldről sokat csak maga az vicces hogy mint EU nem képes ezt határozottan és gyorsan keresztül verni a tagállamokon, hogy akarnak így gazdasági reformokat mert piaci előnyt ha ezt sem birták lenyomni a torkukon?
Pár hete próbáltam a GoogleTalk-al magyar vonalas számot hívni otthoni wifi hálózatról de feladtam, kb minden második szót értették/értettem, nem tudom ez más szolgáltaónál hogy van de kicsit lehangoló volt. Amúgy meg nem a voice romaing a giga üzlet hanem a data romaing, arról még szó nincs hogy azt valaha csökkentsék, ha így haladunk emelni fogják a tarifákat :D



Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó