HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: TypeScriptre vált az AngularJS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: TypeScriptre vált az AngularJS Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 06. 15:18

Meglepte a webes fejlesztői közösséget a Microsoft és a Google közös bejelentése, a keresőóriás által karbantartott AngularJS keretrendszer következő, 2.0-s verziója a Microsoft-féle TypeScriptben készül. Ehhez a nyelvnek is módosulnia kellett. Összefogtak a nagyok.
https://www.hwsw.hu/hirek/53663/google-microsoft-angularjs-typescript-framework-es6-atscript.html

#2 Felhasználó inaktív   zakzag 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 15:18

Remélem jól kivágják maguk alatt az ágat és jól a földre csücsülnek. Az angular úgy szar, ahogy van, ha még nem natív jsben lesz írva, akkor konkrétan használhatatlan lesz mindennapi munkára is. A hipszter freelancer programozók teljes örömére, akik mostmár típusosan fognak tudni írni spagettikódot typescriptes angularban. Sok js fejlesztő duzzogni fog, aki eddig sem értette a javascriptet. Ezután a typescriptet nem fogja.

#3 Felhasználó inaktív   drmeszaros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 15:49

Üzenet megtekintéseIdézet: zakzag - Dátum: 2015. 03. 06. 15:18

Az angular úgy szar, ahogy van.


Akkor mi az ami hasznalhato helyette?

#4 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 18:56

Sok gagyi halmaz egy helyen . az ACTION script az egyetlen járható út

#5 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 19:40

A scriptnyelv scriptelésre való, a programnyelv meg programozásra. A probléma csak az a js-sel és társaival, hogy scriptnyelvet akarnak használni programozásra, ami alapvetően nem arra való. A js különösen nem, ez a nyelv méltán pályázhat a világ legszarabbul tervezett programnyelvének a címére. A 6-osban már pár hülyeséget javítanak, de alapvetően az egész nyelv arra van kihegyezve hogy spagetti kódot írjanak benne.

#6 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 06. 20:42

LCoder: Bullshit! Nincs szkriptelés! Csak programozás van, feladattal és megoldási lehetőségekkel, a végeredmény pedig minden esetben program lesz.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#7 Felhasználó inaktív   LCoder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.409
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 09:30

@philcsy: Már hogy a fenébe ne lenne scriptelés. És egy nagyon hasznos kis dolog tud lenni. Pl. ha csinálsz egy számlázóprogramot, és szeretnéd ha a usernek legyen lehetősége Pl. egyedi árszámítási módszert kitalálni anélkül hogy neked ehhez át kellene írnod a programod, akkor beépítesz egy scriptelési lehetőséget. Ehhez pedig az olyan nyelv az ideális, ami egyszerű. Pl. nincs típuskezelés, objektumok, semmi olyan ami megbonyolíthatná az end user életét.
A másik terület, ahol hasznos a scriptelés amikor gyorsan kell összeütni rövid, egyszer használatos dolgokat. Tipikusan ilyenek voltak DOS-os környezetben a bat fájlok, vagy linux alatt a shell scriptek. Persze ma már linux alatt ott a python, windowson meg sajnos ott a powershell - ahelyett hogy a MS is hallgatott volna az idők szavára, és nem a 30 évvel ezelőtti unixos shellek szellemét próbálta volna összehozni az oop-vel és a .NET frameworkkel... Itt a rövidség, tömörség a lényeg, cserébe senkit nem érdekel a hosszú távú karbantarthatóság és az átláthatóság.

Szóval, scriptelés bizony van, és vannak scriptnyelvek amik bizony erre ideálisak. Egyszerűek, könnyen tanulhatók, és az end-user ha csak nem csinál valamilyen egészen orbitális marhaságot, akkor mindig kap valamilyen eredményt, Pl. ha összeadja az 5-öt és az almát, akkor nem típuskeveredési hibát kap, hanem 5 almát.

A másik oldalon vannak a programnyelvek. Amiket arra találtak ki, hogy nagy rendszereket írjanak bennük. Ott nem az a fő szempont, hogy fél nap alatt el lehessen sajátítani az alapokat, hanem az, hogy lehetőség szerint csökkentsük a hibalehetőségeket, és minél átláthatóbb, karbantarthatóbb rendszerek szülessenek. Ezért használnak a bankoknál és más multiknál az üzleti logikában javát, C#-ot és nem javascriptet.

#8 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 11:39

@LCoder: A javasript arra tökéletesen jó, amire annó a netscape szánta.... webes elemek kaptak némi interaktivitást.
Csak ma akarnak mindent ebben írni. Amíg ez nem volt terv, nem is volt vele gond.

#9 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 12:02

@LCoder: Nem értek egyet. a JS is egy programnyelv. Az, hogy típusos vagy nem típusos, az csak egy tulajdonság. Én azt gondolom, ha ha van input->feldolgozási logika->output, akkor az bizony programozás. A minősége és a mélysége lehet vita tárgya, de a ténye nem.

Alapvetően, ahol vannak változók, elágazások ciklusok, azok mik?:) Hol a határ? A deklarálásnál?

Ennyi erővel a Java, C# se program nyelv, mert nem kell memóriát foglalni, felszabadítani, hanem csak a C az. Ja várj, a C sem az, mert ott nem kell regisztereket kezelni. Ja várj, az se programozó, aki nem tudja az assembly utasítás bináris gépi megfelelőjét...

#10 Felhasználó inaktív   sir ny4 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 12:59

@Leni: "Ja várj, az se programozó, aki nem tudja az assembly utasítás bináris gépi megfelelőjét..."

semmi hasonlóról sem írt. Szerintem olvasd újra.

#11 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 13:15

@Leni: Lehet a definíciókon rugózni, de attól még tény marad az, hogy el kéne törni azoknak a kezét, aki JS-ben több mint 30 sort leír. Mivel az a fos nem való többre, mint 30 sor.

#12 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 13:39

el tudna nekem valaki mondani, hogy mi az elonye, ha egy nyelv nem tipusos?

"Pl. ha összeadja az 5-öt és az almát, akkor nem típuskeveredési hibát kap, hanem 5 almát."
ez szerintetek helyes eredmeny..? szerintem a helyes valasz 6! ;-)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#13 Felhasználó inaktív   Yv@n 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 14:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Leni - Dátum: 2015. 03. 07. 13:02

Hol a határ? A deklarálásnál?

Megmondom én neked, nem is olyan bonyolult: amiben az itt arcon pörgő legények szeretnek programozni, no az a kemény férfias programnyelv, amiben nem az szarfos script.

#14 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 15:08

LCoder: A parancsértelmező semmiben nem különbözik egy virtuális géptől. A funkcionalitás lehet korlátozott, de ez nem feltétlenül van így minden esetben. Már rég nem egyszerű parancskötegelésről van szó.

Egy böngészőben futó programhoz egy böngésző által értelmezett szkript nyelv egyáltalán nem hülyeség, és attól, hogy a js erre nem mindig alkalmas, egy js-re épülő új nyelv még alkalmas lehet. Mai szemmel az "igazi programozási nyelvek" elődei se tűnnek alkalmasnak komoly fejlesztésre, mégis tovább tudtak fejlődni.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#15 Felhasználó inaktív   map 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.559
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 16:28

@bogdan: LCoder konkatenált, te meg konfabulálsz :D A masinába be van "huzalozva" egy logika, és valójában a civilizációnk egy tisztes idiótája, aki minden adattal kényszeresen kezdeni akar valamit, de ettől a válasz nem helyes. Persze, ha a "helyesség" és egyébb fogalmakat nagyon szigorúan veszem. :)
Szerintem a leghelyesebb, ha a compótáló készülék visszakérdez, hogy:
Kedves Kezelő! TE MIÉRT KÉRSZ TŐLEM HÜLYESÉGEKET?
Szóval szerintem típusosság nélkül lehet élni... csak nem érdemes :D

Mondjuk én az egész feszengésnek nem látom értelmét... a földeken egész életében traktorral rodeózók sem fogják sosem méltatni, hogy mennyire jó, hogy gyártanak smartot is :D
" Ebben a 3 bekezdésben több tárgyi tévedés van mint egy egész évnyi Index techrovatban"
"Linkelj még pár perpetuum mobilét, meg egy Széles Gábor portrét, és akkor elhiszek neked mindent!"

#16 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 17:04

Elmondanám, hogy a JS / HTML / CSS koncepció miért nem jó és nem is lesz soha szemben a Flash-el:

Ahány böngésző , annyiképpen értelmezi a kódot, aminek a következtében egyfelől a fejlesztők életét keseríti meg a különböző böngészők lekérdezése, és különböző környezetbe való optimalizáció, ezzel szemben a FLESS-nek egyetlen fejlesztője van , ugyanaz a kód 100%-ig ugyanúgy néz ki bármilyen környezetben , ahol egyébként a fless, mint bővítmény lefut. A helyzet hasonló kicsit a Windows kontra Linux esetében a Windows mellett érvelőkéhez hasonlóan: zárt kód, mögött egyetlen fejlesztőcsapat ül, míg a különböző Linuxokat, különböző csapatok , különböző elvek mentén "tákolják".

Soha nem lesz egységes -egyfelől márcsak elvből sem- a különböző böngészők fejlesztési irányvonala, sőt néha-néha homlokegyenest egymással szembe mennek (konkurrálási és egyéb okokból: lásd pl. a különböző webes videóformátumok támogatása mögött tornyosuló erőket, egyfelől a zárt, de könnyen kisajátható, és könnyen fizető és ütőképes DRM-mel rendelkező x264 , másfelől a totális nyíltságon alapulú webm és tsai..)

#17 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 17:12

bogdan:
""Pl. ha összeadja az 5-öt és az almát, akkor nem típuskeveredési hibát kap, hanem 5 almát."
ez szerintetek helyes eredmeny..?"
Igen, ez egy helyes eredmény, legalábbis a legtöbb esetben ezt várjuk egy szöveg és egy szám összeadásánál. Típusos nyelv is ezt az eredményt adja, ha definiálva (és támogatva) van "int2string" automatikus konverzió. Java is ezt csinálja.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#18 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 17:19

Fleshdesigner: Ez nem a js, hanem a a böngészőmotor készítők hibája. Ugyanez volt régen a C-vel is, egyáltalán nem volt triviális, hogy ugyanaz a kód mindenhol, és ugyanúgy fordul. C-nél a szabványosítást komolyan vették, és ez megoldotta a problémát, js esetén szartak bele.
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#19 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 18:24

@bogdan: ""Pl. ha összeadja az 5-öt és az almát, akkor nem típuskeveredési hibát kap, hanem 5 almát."
ez szerintetek helyes eredmeny..? szerintem a helyes valasz 6! ;-)"

Valójában a helyes az, ha egy ilyen program el se indul, hanem fordítási időben jelzi, hogy hiba van. A JS, és általában a nem típusos nyelvekkel az a legnagyobb gond, hogy el tudod úgy indítani, hogy van az összes szintaktikai hiba (pl. elírások). Vagyis egy JS szerű nyelvnél a tesztelés sokkal több időt igényel, mint egy normális típusos, változó deklarációs nyelvnél.

#20 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 07. 18:31

philcsy: no de azert, mert a string bovebb tipus, vagy mert szamit a sorrend? (alapvetoen az a+b es a b+a nem szokott mindig azonos eredmenyt adni kulonbozo tipusok eseten, mert hat nem biztos, hogy egyertelmu, hogy melyikhez is kene igazitani a masikat!)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó