HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: TypeScriptre vált az AngularJS - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: TypeScriptre vált az AngularJS Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   Leni 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.173
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 12:15

@Fleshdesigner: Meg ugye a flash se..:)

#62 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 12:35

@Leni: ezt nem is mondtam, viszont úgy jópár hsz-szal feljebb kifejtettem, hogy a HTML5-öt anno pont ezen elv mentén kezdték el fejleszteni, nevezetesen, hogy a mobil/tablet-en és a pc-n egységes legyen a megjelenés , nos ez kudarcot vallott és a HTML5 videók a youtube-on konkrétan szarabb minőség mellett, jobban is húzzák a proci taszkidejét.. KUKA ! most tilthatom le böngészőnként ezt a kula HTML5 medialejátszást.

#63 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 12:37

@Gabibácsi: "Mondjuk nekem lubuntun kurvára nincs feltéve."

Neked nincs, az internetezők maradék 99.99%-ának, meg fel van rakva.

#64 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 12:40

@Fleshdesigner: "...most tilthatom le böngészőnként ezt a kula HTML5 medialejátszást..."

amit eddig legalább a böngésző kontentblokkolásával legalább júzer-interakcióhoz lehetett igazítani, most viszont magától megintulnak a kéretlen , brutálmódon belassító reklámvideók a háttérben.. :banghead: :taps:

#65 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 13:15

@Fleshdesigner: "böngésző kontentblokkolásával legalább júzer-interakcióhoz lehetett igazítani, most viszont magától megintulnak a kéretlen , brutálmódon belassító reklámvideók a háttérben"
megint balfasz vagy. nekem egy sem indul el, csaki amitr le. a procit sem eszi, mint a szar fless. és legalább nem szarja össze magát, hogy újra kelljen indítani a böngészőt. mert ezt folyamatosan csinálja. ugyan nancsinénnye a múltkor elmagyarázta, hogy szar a böngésző, szar az oprendszer, ezeket kell cserélni.
és mielőtt elkezdesz gajdolni, hogy nem, nem szarja össze magát, keress rá a neten. sokaknak probléma.
a fless megérett a pusztulásra, remélem pár év és eltúnik a gecibe a videolejáccó részből, mert már régóta csak játékokban van jelentőség, meg multimédiás tartalom közvetítésében.
pontleszarom, mi a kínja a html5/js-nek, amíg nem kell miatta naponta 2x újraindítanom a böngészőt, míg a szar fless miatt igen.

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#66 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 13:36

Ha jól értem, akkor a lényeg, hogy a Google dobja a Dartot? Mert ez nagyjából ennyit jelent.

Na és mire megy a typescripttel a Safari és a Firefox? Mert gondolom a cél őket kitúrni, úgyhogy a lassú cross-compilingon kívül gondolom mást nem kapnak, beleszólást főleg nem.

Az ES6 és a következőkben kissé több lehetőséget látok.

#67 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 13:50

@faster: lényegében az összes a JS-en alapuló fork egy lémer, amatőr és gyenge próbálkozás az Action Scripthez képest , böngészőként más-és-más, verzióról verzióra másképpen összehulló, megpusztuló , széteső oldalak és kódok , jó ha azon a mind az 1 böngészőn elfut egy darabig úgy ahogy eltervezték az oldal, a következő verzióig, amire optimalizálták eredetileg.

#68 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 13:55

@Fleshdesigner: Én nem írtam semmi ehhez kapcsolódó állítást. A hír igazából nem is a Javascriptről szól, ha jobban megnézed, hanem épp a Javascript háttérbe szorításából.

#69 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 13:57

@avmanster: És még mindig nem érted. Talán ha elolvasnád újra hogy mi volt az állítás, akkor értenéd. De ehhez már szükség lenne egy legalább 50 -es iq -ra, ami neked ugye nincs meg, szóval szerintem inkább hagyd a fenébe, és szólj be valami bunkóságot, ahogy egyébként is szoktad.

#70 Felhasználó inaktív   macibaci 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 97
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 14:04

@faster: Nekem meg pont az ellenkezője jött le a cikkből. Nem kinyírni akarják a js-t hanem továbbfejleszteni a typescriptes irányba.

#71 Felhasználó inaktív   faster 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.106
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 14:10

@macibaci: A Javascript szabványos fejlesztése az Ecman keresztül zajlik. Hogy pontosan kik szólhatnak bele, és kinek milyen súlya van, arról gőzöm sincs, de nyilván nem csak a Google és a Microsoft. Ellentétben ezzel a szuper typscripttel, ami egyszerre akar c# és javascript lenni. Vagy mi a bánat.

#72 Felhasználó inaktív   drmeszaros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 14:59

Üzenet megtekintéseIdézet: macibaci - Dátum: 2015. 03. 09. 14:04

@faster: Nekem meg pont az ellenkezője jött le a cikkből. Nem kinyírni akarják a js-t hanem továbbfejleszteni a typescriptes irányba.



Igy van, de nem typescriptes iranyba, hanem ES6-ra, ami ad nemi tipusossagot a mostani ES5-hoz kepest.
A typescript es az atscript is egy preprocessor, amivel lehet ES5 kompatibilis javascriptet gyartani, amit a mai bongeszokben levo ES5 js motorok is elfuttanak.

Most annyi tortent, hogy a googol kitalata, hogy az angular kovetkezo verziojat mar ES6-ra targeteli es atirjak az egeszet atscriptre (ami a typescript tovabbfejlesztese),
de mivel az ms eszbekapott es beleteszi az typescript kovetkezo verziojaba a hianyzo funkciokat, a gogol ugy dontott, dobja az atscriptet es typescriptben irja az angulart.

Ami azer jo, mert ha a bongeszok atallnak ES6-ra 1-2 ev mulva, akkor ugyanabbol a forrasbol lehet ES6-os javascriptet forditani es akkor lesz tipusus JS,
es az osszes siro-rivo kioregedett buzerans hwsw forumtoroll bekaphatja, aki amaitt hisztizuk, hogy nincs tipusossag a js-ben....

Masszoval a typescript egy ideiglenes nyug, es par ev mulva ugy elfelejetjuk, mint a flasht...

#73 Felhasználó inaktív   Csula kapitány 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.793
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 09. 16:19

@attila9988: És még mindig nem érted. Talán ha elolvasnád újra hogy mi volt az állítás, akkor értenéd.
olvasom, hogyaszongya:
Leni: Azzal vitatkoztam, hogy vannak a "szkript nyelvek" és a "programnyelvek" (#6). Ez szerintem a minden bogár rovar esete..
atikusz a fikusz: Ha igazad lenne, akkor nem is létezne a "scripting language" fogalma.... de létezik, és ennek oka is van.
szerény személyem: a programnyelveken belül egy adott fajta programnyelv
-
ha te nem tudod feldolgozni, mit jelent a bogár-rovar mondás, az hadd ne az én saram legyen, hanem az általános iskolai tanulmányaidé, esetleg a géneké, amit örököltél.
szeretnél még rohangálni tátott szájjal a faszerdőben, vagy mára esetleg tényleg ennyi elég lesz már, mert jóllakott a telhetetlen kicsi szájacskád?

Idézet

A materialista hitűek számára értelmezhetetlen a galaktikus geometria változásával vezérelt ciklikusságok.

#74 Felhasználó inaktív   NWNE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 6
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 10. 22:27

Azert nem akkora a gaz a javascripttel, mint sokan mondjak. Eloszor is ha weben nagy tomeget akarsz elerni, akkor sajnos nem nagyon van mas lehetoseg. vagyis meg kell probalnod a hianyossagait elfedni, a keresztplatformos es bongeszos dolgokat frameworkokkel (ha csak a dom manipulaciot es az ajax hivasokat nezzuk, akkor ezek azert eleg jol muzsikalnak hosszutavon is), a quick-and-dirty vs nagy rendszerek epitese problemakat, meg ugyes rendszertervezessel es kodszervezessel. epithetsz fel hatalmas rendszereket is kisebb epitokockakbol, amelyek kepesek egymassal kommunikalni. a kisebb epitokockakat meg konnyu kiismerni, megismerni, modositani adott input es output feltetelek mellett.
legtobbszor az a gond a webes fejlesztesekkel, fejlesztokkel, hogy ha js, akkor spaggetikent programoznak, mondvan ezzel csak igy lehet. pedig ez nem igaz. a js-el is egesz jo lehet hozni az oop-t, es nem is megeroszakolasrol van szo, benne van a nyelvben. meg kurvara nem muszaj osszevegyiteni a html-t a js-el, meg is ezt teszik, pedig a view es logika szetvallasztasa azert eleg regi tetel. szoval szerintem, hamar js, akkor hoborges helyett esszel es nincs gond, vagy kezelheto

#75 Felhasználó inaktív   Fleshdesigner 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 11. 07:24

@NWNE: "Eloszor is ha weben nagy tomeget akarsz elerni, akkor sajnos nem nagyon van mas lehetoseg."

PC-n az emberek 99.99%-ának fel van telepítve a flesh

http://www.adobe.com/mena_en/products/flashplatformruntimes/statistics.html

A kliens oldalon keresve sem tudsz mondani, ennél könnyebben programozható, nyelvet.

Mobil/tablet részen pedig, az oké hogy nincs flesh, de a JS is kiesik pl. az egyik legnépszerűbb mobil böngészőn (5%-os mobilpiaci részesedés ) az Opera Minin..

http://www.netmarketshare.com/browser-market-share.aspx?qprid=1&qpcustomb=1

Azért nem akkora a gáz a FLESH-el sem , mint sokan mondják !

Én speciell 15 éve egyetlen darab böngésző fagyást - még BÉTA verziókban sem- láttam a Macromedia/Adobe Flash miatt..

#76 Felhasználó inaktív   drmeszaros 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 11. 08:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Fleshdesigner - Dátum: 2015. 03. 11. 07:24

@NWNE: "Eloszor is ha weben nagy tomeget akarsz elerni, akkor sajnos nem nagyon van mas lehetoseg."
PC-n az emberek 99.99%-ának fel van telepítve a flesh




Nagyszeru, de a nepek 33%-a mar nem hasznal PC-t... es ez csak noni fog... ezert doglott a flash es nem fejleszti erdemben mar a macromedia se :)

http://gs.statcounte...1502-201502-bar

#77 Felhasználó inaktív   hobord 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 11. 14:30

@Fleshdesigner ;)

Az első plugin amit felteszek mindenhol:
https://www.google.c...-8#q=flashblock

És mennyire hálások akiknek megmutatom, hogy van ilyen...
Maga a plugin létezése meg, hogy megírták több böngészőre is, minimum elgondolkodtatásra kell hogy sarkaljon....

De tulajdonképpen nekem tök 8, szerintem a JS kódolók örülnek, hogy általad egy konkurenciával kevesebbel kell megharcolniuk...

Én inkább mobil eszközökre koncentrálok, ott a flash nem létezik, html5 meg csak szoszo (bár vannak izgalmas megoldások JS-ben az igaz)...

#78 Felhasználó inaktív   inf3rno 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 116
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 20. 11:37

@zakzag: Egyáltalán nem közelező típusosan használni a typescriptet, régebben nézegettem, teljesen visszafele kompatibilis, szóval még ez a legjobb alternatíva, ha összehasonlítod mondjuk egy dart-al vagy coffeescript-el. Én személy szerint a natív js-t preferálom, csak az zavar benne, hogy rémálom a böngészőew fejlesztés, ha nem használsz keretrendszert.

#79 Felhasználó inaktív   inf3rno 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 116
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 20. 11:39

@LCoder: Js-ben simán lehet jó oo kódot írni, az inkább a te képességeidet minősíti, hogy nem tudsz.

#80 Felhasználó inaktív   zakzag 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 30. 23:09

@inf3rno: inkább azt akartam a kommentemmel mondani, hogy a JS fejlesztők nagy része még JSben sem tud programozni, nemhogy egy Typescriptben. A JS szerintem jó nyelv a hiányosságai ellenére, de hozzá egy olyan fejlesztői kultúra fejlődött ki, akik max 30 sort tudnak struktúráltan leírni és erre még büszkék is. Ehhez pedig pont megfelelő volt régebben a jQuery, mostanában pedig ugyanolyan népszerű az Angular.js ezen emberek között.

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó