HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Még mindig nem téríti vissza a pénzünket a Valve - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Még mindig nem téríti vissza a pénzünket a Valve Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 19. 13:50

Álhír járta be az online játékos sajtót, miszerint a Steamen vásárolt játékok árát a Valve visszafizeti az Európai Unió állampolgárainak 14 napos időkereten belül, és bármilyen indoklás nélkül élhetnek ezzel a jogukkal. Valójában a frissített felhasználó szerződést értelmezték sokan rosszul. Gyakorlatilag semmi nem változik, csak az EU fogyasztóvédelmi elveinek megfelelően kellett átfogalmazni a bekezdést.
https://www.hwsw.hu/hirek/53726/steam-eula-refund-visszafizetesi-garancia-valve.html

#2 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 13:50

Azért lássuk be, finoman szólva életszerűtlen lenne ha 14 nem után csak úgy vissza lehetne téríteni a játékok árát. Ennyi idő alatt bőven végigjátsszák a gamerek a játékokat. Gyakorlatilag ingyenes game kölcsönzőt csinálna az EU a Steamből ha 14 nap után feltétel nélkül visszajárna a teljes ár.

#3 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 15:31

@java787: Vihar a biliben, digitális tartalmakra amúgy sem vonatkozik az elállás joga, legalábbis a magyar:

"m) a nem tárgyi adathordozón nyújtott digitális adattartalom tekintetében, ha a vállalkozás a fogyasztó kifejezett, előzetes beleegyezésével kezdte meg a teljesítést, és a fogyasztó e beleegyezésével egyidejűleg nyilatkozott annak tudomásul vételéről, hogy a teljesítés megkezdését követően elveszíti a 20. § szerinti jogát."

Ezen felül szoftverekre sem vonatkozik amiknek csomagolása meg lett bontva, amit azért találtak ki hogy ne fordulhasson elő az általad vázolt visszaélés, itt a felbontást nyugodtan ki lehet cserélni a fiókhoz rendeléssel. Tehát magyar szemszögből nézve a Steamet nem lehet elmarasztalni jogilag, maximum annyiban, hogy nem követi a trendeket.

#4 Felhasználó inaktív   java787 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 349
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 15:58

@egymajom: Nem akarom elmarasztalni a Steamet! :) A Steamnek köszönhetően negyed áron de gyakran tizedannyiért lehet beszerezni egy címet mint magyarországi lemezes boltban.

#5 Felhasználó inaktív   egymajom 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 808
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 16:02

@java787: Azt inkább a cikknek szántam, mert nekem úgy jön le belőle, mint ha ezen kötelezettségét nem teljesítené a Steam, ami egyszerűen nem igaz, mert nincs ilyen kötelezettsége.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 19. 17:05

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2015. 03. 19. 13:50

Azért lássuk be, finoman szólva életszerűtlen lenne ha 14 nem után csak úgy vissza lehetne téríteni a játékok árát. Ennyi idő alatt bőven végigjátsszák a gamerek a játékokat. Gyakorlatilag ingyenes game kölcsönzőt csinálna az EU a Steamből ha 14 nap után feltétel nélkül visszajárna a teljes ár.


Steam úgyis követi órára, hogy mennyit játszottak vele, ebből kellene valami olyat kihozni, ami mindenkinek jó. Bár az, hogy valami mindenkinek jó, az ritka opció lesz.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 17:46

@Jahno: Kb fél óra játék után rá lehet jönni, hogy egy játék jó-e vagy sem. Ha bevezetnék, hogy fél óra játékig vissza lehet kapni a pénzt(meg kell indokolni(pl rossz grafika, gagyi történet, nagyon bugos)) akkor arra ösztönözné a kiadókat, hogy jó játékokat adjanak ki

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 19. 17:49

Üzenet megtekintéseIdézet: iasatan - Dátum: 2015. 03. 19. 17:46

@Jahno: Kb fél óra játék után rá lehet jönni, hogy egy játék jó-e vagy sem. Ha bevezetnék, hogy fél óra játékig vissza lehet kapni a pénzt(meg kell indokolni(pl rossz grafika, gagyi történet, nagyon bugos)) akkor arra ösztönözné a kiadókat, hogy jó játékokat adjanak ki


Akkor minek kavarni? Fél óra legyen ingyen, mint demó verzió, utána fizetős. Bár én Steamet csak érintőlegesen ismerem, lehet vannak demók, vagy ki tudja. Sok usernél látom, én max. felrakom és közvetítek a support felé.
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 18:40

@Jahno: Már több éve nincsenek demók(vagy ha vannak is nem reklámozzák őket)

#10 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 20:05

@Jahno: "Steam úgyis követi órára, hogy mennyit játszottak vele, ebből kellene valami olyat kihozni, ami mindenkinek jó. Bár az, hogy valami mindenkinek jó, az ritka opció lesz."

Azért eddig elég jól megoldották, szinte minden szolgáltatásukkal. A valve ráadásul hajlandó változtatni dolgokon, ha az negatív hangulatot eredményez a vásárlók körében.

Egyébként tényleg az lehetne a megoldást, hogy a pénzvisszafizetés lehetősége ugyan adott lenne, de kitétel volna, hogy adott, játékban töltött időn túl, már ne legyen lehetséges.

#11 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 19. 21:29

Üzenet megtekintéseIdézet: java787 - Dátum: 2015. 03. 19. 13:50

Azért lássuk be, finoman szólva életszerűtlen lenne ha 14 nem után csak úgy vissza lehetne téríteni a játékok árát. Ennyi idő alatt bőven végigjátsszák a gamerek a játékokat. Gyakorlatilag ingyenes game kölcsönzőt csinálna az EU a Steamből ha 14 nap után feltétel nélkül visszajárna a teljes ár.

Azért az apple mégis megteszi
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 19. 21:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 03. 19. 21:29

Azért az apple mégis megteszi


Ja, csak az másnak a miféle programját árulja, amiért nehezebb felelősséget vállalni. Valamint régebben volt vele gondom, elég rövid az idő, nekem sok bug vagy használhatatlanség ki sem derül, vagy nagyon sok ingyenes cuccba futottam bele, csak a pluginok/egyebek voltak fizetősek, amit szintén nem lehetett visszakérni.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 21. 12:00

@iasatan: akkor tönkremennének

#14 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 21. 12:06

eleve ki az a hülye, aki állandóan update-elő bloat fos klienst felrak. offline módban nem érheted el a megvásárolt (feltelepített) játékaidat meg hasonlók

#15 Felhasználó inaktív   attila9988 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 21. 14:59

@lolwut: Ez nem teljesen így van. Nézz utána.

Mellesleg nem updatel állandóan, csak ha érkezett frissítés az adott termékhez. Régen bezzeg milyen jó is volt, amikor letöltős oldalakról vadásztad a patch -eket igaz? ;P

#16 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 21. 18:54

@attila9988: nem tudom mire gondolsz, a psn-es és gog-os játékokat nem kell patchelni. régen pedig még az "egyfájlosítás" idejében nem volt külön crack vagy patch és 100%ig legálisnak számított hazánkban

#17 Felhasználó inaktív   lolwut 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 21. 18:57

@attila9988: egyébként patch vagy crack nélkül csak lamerek töltenek fel bármit is, ha már itt tartunk. rendes scene release-eknél elképzelhetetlen az ilyesmi, szóval ha vadásznod kellett, nagyon rossz helyen keresgélődtél

#18 Felhasználó inaktív   KoLaMan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 02. 16:58

Üzenet megtekintéseIdézet: lolwut - Dátum: 2015. 03. 21. 13:06

eleve ki az a hülye, aki állandóan update-elő bloat fos klienst felrak. offline módban nem érheted el a megvásárolt (feltelepített) játékaidat meg hasonlók


Aha, meg a windows is baszik elindulni, ha nincs internet, és nem tud bejelentkezni a live jelszavammal... vagy mégse?
Próbáltad már valaha is a Steam kliensét?
Természetesen offline módban is elérhetem a játékokat, és azok játszhatóak.
Hogy update legyen-e (kliensre, és játékokra) teljeskörűen állítható, bétáról a teljes tiltásig.
Hogy bloat? Nem az, még a nagy kép móddal sem, és bár minden szoftver legalább ilyen stabil lenne (azzal együtt, hogy nálam engedve van a bétára frissítés).
Amúgy a többi amit írtál stimmel.

#19 Felhasználó inaktív   Hanem007 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 24. 15:17

A steam felhasználók nem a vásárlói szerződés nézegetéséből jöttek rá, hogy vissza lehet váltani a játékokat hanem abból, hogy a steam szépen mindenkinek elküldte, hogy 'mostantól visszaválthatod a játékot'. Erre kétféle lehetőség van:
1 - Ha nem töltötted még le, akkor két héten belül indoklás nélkül visszakérheted az árát
2 - Ha letöltötted, de két óránál kevesebbet játszottál vele, két héten belül visszakérheted az árát.
Nem értem honnan veszitek, hogy nem lehet. Próbáltátok már? Még én sem próbáltam, de én elolvastam, hogy mit írtak róla és nem azt amit a cikkben olvastam...



Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó