HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Zabáljuk a streaming videót - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Zabáljuk a streaming videót Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 23. 19:09

Folyamatosan erősödik a többképernyős tévézés trendje itthon is, a televízió mellett a tableten és telefonon is egyre több videót fogyasztanak a hazai nézők. A hagyományos tévézést támadja az on-demand streaming is, amely a lineáris, élő műsorok mellett igen népszerű.
https://www.hwsw.hu/hirek/53739/multiscreen-online-streaming-telekom-enet.html

#2 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 23. 19:09

zabaljuk a cikk irojat is!

ez most egyebkent komoly? szerkesztosegi elvaras, vagy direkt igy keresi a hwsw a friss _husi_ szerzoket??
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#3 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 03. 23. 19:46

A címet én adtam, és valóban kissé husi vagyok, de csak a közeli Meki miatt!

#4 Felhasználó inaktív   'Geri' 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.056
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 23. 20:24

sportolj!

#5 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 23. 22:49

Szép mese, kamukutatás kamuszámaival dekorálva. A magyar valóság félmilliós tagszámú vezető torrentportál úgy, hogy sorban állnak a meghívókért. A torrent itt nemzeti közmű.

Ezt a reklámcikket a Telekom vagy a UPC íratta?

(Zsuzsika volt a múltkori HWSW üzemzavar oka?)

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 07:22

Üzenet megtekintéseIdézet: bogdan - Dátum: 2015. 03. 23. 19:09

zabaljuk a cikk irojat is!

ez most egyebkent komoly? szerkesztosegi elvaras, vagy direkt igy keresi a hwsw a friss _husi_ szerzoket??

Nem baj az, csak csöcsös is legyen :up:
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   galffy 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 821
  • Csatlakozott: 2011. jan. 24.

Elküldve: 2015. 03. 24. 08:10

@JMG: És a torrentnél csak a YouTube népszerűbb - állítja a kutatás is. Nem látom, hogy hol lenne kifogásolható ez a mondás.

#8 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 12:11

@Gálffy Csaba: Youtube-(Netflix)&Torrent = http://popcorntime.io/

Az új generáció.

Ezt a bekezdést vitatom:
"Hogyan állunk a filmekkel? A hagyományos tévénézés legnagyobb vetélytársa ezen a területen a streaming, a megkérdezett felnõttek mintegy 42 százaléka néz ilyen forrásokból teljes filmeket. Ezt szorosan követi a fájlcsere, 39 százalékkal, a felvett tévés filmek illetve online videotékák messze lemaradva, 17 illetve 11 százalékos felhasználói bázist tudhatnak magukénak."

Ugyebár a streaming forrás nem Netflixet és hasonló szolgáltatásokat jelent, hanem ingyenfilmek.cc meg teljesfilmek.info típusú oldalakat (*nem valós, csak a jelenségre utaló címeket írtam) jelent. Vagy a Youtube "teljes filmek" rovata is népszerű filmforrás.
Statisztikát ezek az oldalak nem szoktak közzétenni és sok titkosított kapcsolatot használ de legyen 42%, ezen ne vitázzunk. Viszont ez a 42% is torrent forrásból szerzi be a videókat, a torrent ökoszisztéma kinyújtott karja.

A Popcorn Timeról már csak a magyar szinkron hiányzik. Mint minden ez is késve jut el magyar nyelvű internet világába. Már most érzékelhető milyen hatással fog járni a PC-n mobilon tableten működő "ingyen netflix" Popcorn Time Magyarországon is.

Szerkesztette: JMG 2015. 03. 24. 12:15 -kor


#9 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 12:38

@JMG: "A Popcorn Timeról már csak a magyar szinkron hiányzik."

Ez nem is varhato, mivel semmilyen mas nyelven sincs rajta hangsav, csak az eredeti.

Abban viszont nem ertek egyet, hogy a torrent olyan meno volna, egyertelmuen szorul vissza. A tobbseg inkabb a (rossz minosegu) streaming oldalakat latogatja, mert ott a legtobb film magyarul (szinkronnal) nezheto. De voltak nyugat-europai (nem angol anyanyelvu) ismerosok is, a fiatalok tobbsege szinten nem ismerte a torrentet, vagy ha igen, akkor bonyolultnak velte. Ha tudsz angolul, akkor az Amazon Prime havi 5 fontert nehezen uberelheto, meg a kinalat is jobb, mint a Netflixen.

#10 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 13:16

@UnA: Azok a fiatalok még inkább gyerekek lehetnek ha túl bonyolult nekik a torrent használata. Magyarországon már a gépesített nagymamák is megtanulták használni úgy, hogy a magyar torrentportálokon még házi szabályok is vannak. :D

A Popcorn Time használata viszont még a Netflixnél is egyszerűbb, a képminősége pedig abszolút veri a valóban gyenge magyar streaming oldalak videominőségét úgy, hogy még nem is jár nagyobb adatforgalommal.
Magyar Popcorn Time nem rakétatudomány. A program nyílt forráskódú, elég ha valaki ír egy patchet hozzá ami lehetővé teszi külső fájlból a második audiót. Akkor csak fenn kell tartani egy magyar szinkronportált hozzá. A magyar feliratokat is egy másik forrásból szedi a Popcorn Time.

#11 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 15:07

@JMG: Lehet, hogy nem hiszed el, amit irtam torrent vs. streaming temaban, de nekem ez a tapasztalatom. Ha beszelek valakivel, aki nem informatikai erdeklodesu, akkor altalaban meg a fogalmat sem ismerik.

A Popcorn a magyar feliratokat az opensubtitles.org-rol szedi le, de neha ra kell segiteni egy kicsit, mert nem mindig a megfelelot huzza le - vagy egyszeruen nem talalja.

A szinkronhoz pedig: a hangsav betoltese aranylag egyszeru feladat lenne, de pont az nem letezik, amit irtal is: csak hangsavokat tartalmazo hely. Szerintem nem is lesz, egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy kinek erne meg fenntartani ugy, hogy kozben folyamatosan kuzdeni kell az jogi fenyegetesekkel.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 24. 15:13

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2015. 03. 24. 15:07

@JMG: Lehet, hogy nem hiszed el, amit irtam torrent vs. streaming temaban, de nekem ez a tapasztalatom. Ha beszelek valakivel, aki nem informatikai erdeklodesu, akkor altalaban meg a fogalmat sem ismerik.


Nálam sem ismerik, csak használják... Elindítja a zöld bitument a szomszéd loginjával. Fogalma sincs mi az a feltöltés, arány, egyéb, csak "jönnek a filmek".
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   pprobesz 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 16:02

@JMG: Na, akkor számoljunk: 39% mondta azt, hogy legalább időnként torrentezik. A magyar netezők száma a felnőtt lakosságból 4 millió 831 ezer fő a NOK (Nemzeti Olvasottság Kutatás) alapján. Ennek a 39%-a 1 millió 884 ezer fő. Ez közel négyszerese annak, amit Te írtál (fél millió).
Egyébként attól még, hogy egy telco cég egy kutatási közlemény mögé áll (jelen esetben a Telekom, ott van a cikkben, nem titok, el lehet olvasni), még van mögötte valós kutatás. Gondolom kiderült, hogy én is molyoltam rajta. Persze nem tökéletes, lehet fikázni is, de előtte legalább azt olvasd el, amit leírtunk.

#14 Felhasználó inaktív   JMG 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 315
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 24. 18:01

@pprobesz:

1. Egy otthoni vezetékes internetet többen is használnak, jellemzően egy család.
2. Torrent egy háztartásban jellemzően egy gépen fut, nem mindenkinek a szobájában egy-egy külön.
3. A vezető torrentportált hoztam példának. Mellette még számtalan egyéb torrentportál van.
4. Egy letöltött film a család többi tagjához is eljut. Sőt pendriveon akár a faluban élő rokonsághoz is ahova még nem jutott el a gyors internet.
5. Semmit nem érnek az egyébként is kis mintán végzett kérdéses felmérések mert a válaszadók nem őszinték.

#15 Felhasználó inaktív   hrgy84 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 152
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 25. 18:45

Régebben a családban népszerű volt a torrent az informatikailag kevésbé képzettek körében is, mára szinte teljesen leváltotta a streaming. Gyorsabb, kevésbé macerás, és ugyanúgy ingyenes. Ráadásul nem kell részenként vadászni a sorozat epizódokat, a gyűjtő portálokon rendezett körülmények között elérhető - szinkronnal vagy anélkül.

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 25. 18:58

Üzenet megtekintéseIdézet: hrgy84 - Dátum: 2015. 03. 25. 18:45

Régebben a családban népszerű volt a torrent az informatikailag kevésbé képzettek körében is, mára szinte teljesen leváltotta a streaming. Gyorsabb, kevésbé macerás, és ugyanúgy ingyenes. Ráadásul nem kell részenként vadászni a sorozat epizódokat, a gyűjtő portálokon rendezett körülmények között elérhető - szinkronnal vagy anélkül.


Érdekes, mert nekem meg azért sírnak, hogy ez nincs meg sehol vagy az nincs meg sehol.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 03. 25. 18:59

Üzenet megtekintéseIdézet: JMG - Dátum: 2015. 03. 24. 18:01

2. Torrent egy háztartásban jellemzően egy gépen fut, nem mindenkinek a szobájában egy-egy külön.


Érdekes, bár én mindig piaci trendekkel ellentétes dolgokba futok bele, aztán kiscsaj laptopján azért megy, mert Twilight, anyuka/apuka komolyzene és hülyezene, meg más stílusú filmek, elvégre oda töltik le és azon is nézik meg...
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó