HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Az Intel és a Toshiba is 3D NAND-dal támad - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Az Intel és a Toshiba is 3D NAND-dal támad Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 03. 27. 19:14

Az Intel-Micron és a Sandiskkel karöltve dolgozó Toshiba is bejelentette első 3D NAND technológiás tárolóit. Az első minták kiszállítását már mindkét páros megkezdte, a végleges termékek azonban csak jövőre kerülnek a boltokba.
https://www.hwsw.hu/hirek/53765/toshiba-sandisk-intel-micron-3d-nand-flash.html

#2 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 27. 19:14

"A flash (NAND) memória egyik legnagyobb problémája a relatív alacsony kapacitássűrűség a hagyományos merevlemezekhez viszonyítva."

ezt igy hogy? mar a cikk forditas sem megy? (az anand cikkeben ugye szo sincs errol..)
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#3 Felhasználó inaktív   bagoly 75 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 40
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 27. 22:20

Olvassátok át a cikket egy szó kimaradt belőle így elég zavaró

#4 Felhasználó inaktív   philcsy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.501
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 27. 22:34

Neki a teljes szövegből maradt ki egy dolog, neked egy mondatból legalább kettő. Te nyerté!
geri: "a világon 6.5 milliárd PC felhasználó van"
geri: "én a hwsw egy kiemelkedő szakmai színvonallal bíró, megbecsült, elsőrangú tagja vagyok."

#5 Felhasználó inaktív   vers 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.382
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 29. 21:09

atlatszo rudak kellenek, amelyeken retegeket lehet aktivalni , es egy fenykibocsatasra kiolvashato egy egesz reteg
M-12 technology

www.m12technology.com

I'm CEO bitch

#6 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 30. 05:13

@vers: neked meg vadász aki lelő.

#7 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 30. 10:36

@bogdan: Azert mert egy masik cikkben ez nincs benne, ez automatikusan hamis kijelentes lenne? Nem ertem a problemadat.

#8 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 30. 12:36

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2015. 03. 30. 10:36

@bogdan: Azert mert egy masik cikkben ez nincs benne, ez automatikusan hamis kijelentes lenne? Nem ertem a problemadat.
hat azert, mert ha a forditas alapjat kepzo cikkben nincs ilyen, akkor talan erdemes rakerdezni, hogy honnan vette ezt a szerzo! (mar csak azert is, mert ilyet sehol nem szokas osszehasonlitani!)

no meg egyaltalan az is a kerdes, hogy vajon tenyleg osszehasonlitotta-e, vagy van-e ra forrasa, vagy csak a hasara csapott, es benyogte. tenyleg, mond, te utananeztel, hogy igaz-e?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#9 Felhasználó inaktív   moderátor 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 366
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 30. 15:59

Mikor lesz olcsóbb?

Mert a Samu 3D-je óta ezzel "riogatnak", ami már rég piacon van, de egyelőre drágább.

#10 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 31. 08:53

@bogdan: "tenyleg, mond, te utananeztel, hogy igaz-e?"

Nem, de en nem is vagyok tudomanyos szakfolyoirat, hogy mindenhez labjegyzetet vagy hivatkozast keressek

Szubjektiv: elsore nekem igaznak tunt az allitas, mert lattam mar szetszedve mindkettot...

#11 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 31. 09:27

Üzenet megtekintéseIdézet: UnA - Dátum: 2015. 03. 31. 08:53

Szubjektiv: elsore nekem igaznak tunt az allitas, mert lattam mar szetszedve mindkettot...
wow! es lattad a biteket a negyzetmilimeteren...?

Idézet

@bogdan: "tenyleg, mond, te utananeztel, hogy igaz-e?"
Nem, de en nem is vagyok tudomanyos szakfolyoirat, hogy mindenhez labjegyzetet vagy hivatkozast keressek
no csak azert, mert ha mar belemkotsz, akkor nem kene elotte utananezni, hogy mi is a helyzet??

mert tudod, en utananeztem: a legjobb hdd-k a tablazat kozepen lennenek. de nem is ez a fo gond, hanem az, hogy szerintem egy szem internetes irast nem tudsz nekem mutatni (ezen kivul), ahol ezt az osszevetest megteszik. egyszeruen mert nem ertelmes! semmi nem jon ki belole, akarmi is a ket arany!! osszevetheted te a viz es a meszko oxigen tartalmat is, csak sokmindenre nem hasznalhato..

illetve bocs, a legnagyobb gond az, hogy a hwsw egyik szerzoje ismetelten a hasara csapott, leirt valami oltari baromsagot, es hiaba jelezzuk itt a kommentekben, hogy az nem ugy van, a cikkben soha nem lesz kijavitva. de hat persze en vagyok a hulye, ha szakmaisagot varok el egy magat szakmainak beallito laptol..

Szerkesztette: bogdan 2015. 03. 31. 09:29 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#12 Felhasználó inaktív   UnA 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.482
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 31. 12:59

@bogdan: Szerintem ertelmezheto, mert hasonlits ossze egy szabvany meretu HDD / SSD tokozast, mondjuk legyen a 2.5 inches, es nezd meg, hogy mennyi tarolo kapacitast lehet erre epiteni. Meg ha a technologia kulonbozo is, akkor is tudsz belole egy szamot kepezni. Sot a kedvedert megneztem, hogy hol tartanak, es ez alapjan a HDD vezet, vagyis nem jott be a tippem.

#13 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 31. 16:53

ez a kerdes termeszetesen mar ertelmezheto, csak hat annak ugye semmi koze nincs, hogy a teljes eszkoz (motor, iro-olvaso-fej, elektronika, cache memoria, tokozas, a kor geometriai sajatossagai, stb, stb, stb...) egyetlen egy resze, konkretan a lemez illetve a chip felulete hogy aranylik egymashoz.. mert ugye a cikk ezt feszegeti!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#14 Felhasználó inaktív   KingFishR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 02. 21:04

@bogdan: Az is egyfajta sűrűség, hogy $/GB :-) Az pedig tényleg problémás.
Jelenleg már kapható azonos méretű SSD, mint HDD ugyanolyan form factor-ban. Pl. jelenleg mindkettőből 2TB körüli a max méret 2.5"-on (SSD: http://monsterssd.com/). Csak SSD-ből ezt nem akarom kifizetni (2600$), HDD-ből meg nem túl megerőltető (130$).
Abban van igazság, hogy a probléma gyökere, hogy az SSD árát már egy ideje kb. 80-90%-ban kitevő Flash chipek szilícium felületre vonatkoztatott kapacitása alacsonyabb, mint szeretnék. A szilícium szeletek árát a használt technológia ill. az egyszerre kezelt felület határozza meg (meg persze a selejt arány). Egy-egy szeletet több hétig tart legyártani! Ezért aztán egyáltalán nem vicces, ha ilyen lassan készülő dologból sok kell.
A sima die stackelés csak azt a problémát oldja meg, hogy hogyan férjen be egy SSD-be a szükséges mennyiségű felület: gyakorlatilag "összehajtogatjuk". De ettől még ugyanannyi a felhasznált szilícium felület, ugyanolyan sok waffert kell gyártani.
A "3D" fejlesztések abba az irányba mutatnak, hogy ugyanazon a szilíciumfelületen több bitet tudjunk rögzíteni - ráadásul vastagabb csíkszélességgel. Ez elméletileg ugyanaz a "hajtogatás", mint a stackelés, de csökkenti a felhasznált szilícium felületet. Persze ha ezzel párhuzamosan ugyanennyivel lassabb a termelés, vagy ugyanennyivel drágábbak a gépek, akkor nem lesz olcsóbb a technológia.
De ha összességében kevesebb pénzbe kerül előállítani nagyobb kapacitás-sűrűségű chipeket, akkor kevesebb pénzbe kerül egy adott méretű drive-hoz szükséges flash chip.
Aztán hogy ezt olcsóbban adják-e el, vagy a profitot növelik, az már üzleti kérdés. De én eddig nem láttam üzleti infókat, amiből az jött volna ki, hogy a Samsung 3D-je annyira olcsó lenne, hogy hirtelen megdobja az SSD részleg profitját (igaz nem is kerestem :)
Most, hogy megjelennek mások is ezzel a technológiával, ki fog derülni, hogy mennyi benne a potenciál: ha lesz verseny, mennek majd szépen lefelé az árak. Ha maradnak az árak, akkor vagy nem igazán olcsóbb a 3D-vel gyártott chip kapacitásra vetítve, vagy karteleznek :)


#15 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 23:13

Üzenet megtekintéseIdézet: KingFishR - Dátum: 2015. 04. 02. 21:04

@bogdan: Az is egyfajta sűrűség, hogy $/GB :-)
nem, nem az. (nem tudom, te milyen univerzumban elsz, de itt a galaxisban ezt igen nehez lenne surusegnek ertelmezni..)

Idézet

Az pedig tényleg problémás.
igen, az ar reszben problemas, de hogy jon ez ide? irtam en valahol, hogy nem az?

Idézet

Abban van igazság, hogy a probléma gyökere, hogy az SSD árát már egy ideje kb. 80-90%-ban kitevő Flash chipek szilícium felületre vonatkoztatott kapacitása alacsonyabb, mint szeretnék.
a "szeretnek" marhasag, en is sok mindent szeretnek, de hogy jon ez ide?

hogy alacsony a feluletre juto kapacitas? persze. de ugye a cikkben nem ez az allitas van megfogalmazva, hanem egy osszevetes.

most komolyan, ennyire nehez megerteni, ha valakinek szakmai gondja van egy adott megfogalmazassal??? hogy jon ide a draga SSD meg mindez, amit irsz? van barmi koze ahhoz, amit en kifogasoltam? szerinted amiket leirtal, azok nem trivialisan egyertelmuek a szamomra? sot, valoszinuleg a cikk szerzoje szamara is. es ha errol irt volna, akkor semmi kifogasom nem lett volna a cikkel kapcsolatban. DE nem errol irt. erted?
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó