HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Logitech MX Master: ez a nem-gamer egerek csúcsa - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Logitech MX Master: ez a nem-gamer egerek csúcsa Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   nhw 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 11:46

@egymajom: Igaz!
"A journey of a thousand miles began with a single step." // Lao Tzu

#22 Felhasználó inaktív   Denevér 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 04. 13:01

@petofisanyi: http://www.topcousins.fi/tuotteet/ergonomia/hiiret
Kicsit utazni kell, hogy kiprobáld, nekem épp sikerült pár hete. Ugyanott székek, meg láb alá hullámpala, ha valaki álva akar gépelni, de szeretné a terhelését elosztani értelmesen.
Ugyan a delfin se rossz, de a Sky Vertical Delux után elgondolkodtam, hogy az MX Air-em ideje frissíteni. Akkor még 1 monitor volt a divat, meg a csavart csukló. Szóval hamarosan újra jön a céges ergomokus, mert megkaptam az új székem és elektromosan állítható végre az asztalom magassága, és kalibrálni kellene hozza a monitor magasságokat. Megemlítem majd neki, hogy egy ilyen céges egér, meg a egy nagy plazma sok apró monitor helyett megoldaná, hogy ne romoljon tovább a szemem ennél. Elvégre az MX Air azt még otthonról vittem be a thinkpadhez, mert annak az egérpadja, de a billentyűzete is kinzás egy MacBook pro után, de még egy régi thinkpadhez képest is. (igaz legutóbb ezt pont javították állítólag)
(V)

#23 Felhasználó inaktív   colosdr 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 04. 18:09

@lugosi: Alapvetően egy primitív bunkó rasszista alak vagyok és bosszantásból használtam a doktori címemet!

Köszönöm a véleményét/véleményed, itt azonnal elhagytam a doktori címet!

Kellemes húsvéti ünnepeket önnek/neked!

#24 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 05. 13:17

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2015. 04. 02. 18:22

aki egyszer logitech egeret vett, az tobbet nem vesz mast, legalabbis a professional kategoriaban igy van

Szart, a commodore egér a király
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#25 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 05. 13:19

Üzenet megtekintéseIdézet: vers - Dátum: 2015. 04. 02. 23:28

@zetor2000:

te valamit nagyon beneztel, ez professional eger, ahol nem megengedett az hogy laggol, sem az hogy nem veszi a jelet, az elso ilyennel csattanna a falon

Így van, logitech mx revo-mat ezért is basztam a falhoz, soha többé logitech.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#26 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 06. 15:13

M510-ben 1,5 év után kellett elemet cserélni napi használat esetén, így baromira nem értem az akku preferálását.
Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#27 Felhasználó inaktív   otto_dc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 274
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 07. 10:36

Laptophoz 2005-től: Microsoft 4000 egy évig (nagyon kicsi volt a kezemhez, és még optikai, 1 db AA-s elem, napi használattal kb. 6-8 hónapot bírt), aztán Logitech V400 dual laser (baromi jó volt, de viszonylag "sokat" fogyasztott, 1xAA elem, 3-5 hónap), aztán 2007-től Logitech VX Nano (2xAAA, kb. 6-9 hónap), mert utáltam állandóan kihúzogatni a V400 USB-vevőjét, illetve a görgetés "élménye" a Nano-val egyérteműen sokkal jobb, és jóval kényelmesebb is. Közben asztali géphez használtam egy MX1000-et is, de az már régóta "nyugdíjas"...

Egyébként mindegyik ma is tökéletesen működik, az MS-t és a V400-ast a gyerekek nyúzzák. Akku csak az MX1000-ben van , de az is jó még, kb. hetente kellene tölteni, ha még használnám.

Hibák: az MS egér némely fa és műa. felületen veszít(het) jelet egy-egy pillanatra; a Logitech-eknél ilyen nem volt (kiv. persze az áttetsző üveget, de ezek egyike sem Darkfield), ill. az MX1000-nek leesett az egyik teflontalpa és nem találtam elviselhető áron pótlást. A leggyakrabban és legtovább napi használatban lévő VX Nano bal mikrokapcsolója kb. egy éve rakoncátlankodott, win 8 alatt képi bejelentkezéskor íves vonalnál el-elvesztette a jelet, de egy szétszedés/takarítás-kombó még rendbehozta. Gondolkodtam rajta, hogy lassan cserélni kellene, de gondban vagyok, hogy mire, illetve most nincs ~20 rugóm egérre. Úgyhogy ameddig nem muszáj, marad.

Más gépek javításához egy noname kínai vackot használok - http://p2.vatera.hu/photos/74/37/78a7_1_big.jpg -, jó mert olcsó (1300 HUF volt) tényleg mindennel elmegy, nano vevőegysége, kapcsolója van, és simán zsebrevágható. Azért persze egésznapos használatra inkább nem ajánlanám. Hiba: a pöpec csomagolás és kinézet ellenére a felső borítás élét muszáj volt azonnal "kezelni" mert vágott. Egy kés élét húztam rajta végig kétszer, azóta "tökéletes".

#28 Felhasználó inaktív   Dr. Evil 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.338
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 22. 15:11

MX1000 egerem megvan még, évek óta nem használtam, sajna behalt a legtöbb gombja, meg a _beépített_ akksija is szar már.
Most egy MX518-at gyűrök, valami üffél hozzámvágta, egész jó de már ez is halódik.

Tud valaki MX518-assal megegyező tudású egeret amit most meg tudok venni boltban? (a gombbal állítható érzékenységet nagyon szeretem)
Logitech vagy Microsoft is lehet, MS cuccokból még nem láttam rosszat.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó