HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Dominánssá válik a mobilhirdetés? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Dominánssá válik a mobilhirdetés?

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2015. 04. 02. 23:01

Évek óta gyors ütemben nő a mobilos hirdetések piaca, egy új előrejelzés szerint globálisan már jövőre lehagyhatja a hagyományos online (webes) költést. Az eMarketer szerint 2016-ra a táblagépes és okostelefonos felületekre költött globális hirdetési összeg átlépheti a 100 milliárd dollárt is, ezzel a digitális hirdetői piac felét megszerezve.
https://www.hwsw.hu/hirek/53791/mobil-hirdetes-ad-tablagep-tablet-okostelefon-digitalis-online.html

#2 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 02. 23:01

Nem tudom, en sajat netezesemet alapul veve olyan reklamon kivul, ami a cikk szovege koze ekelodik, mobilos reklamra halalbiztosan egy arva fillert nem koltenek. Tableten netezve, szigoruan mindenhol asztali nezetet hasznalva -a butitott mobilos nezetet tartsak meg maguknak, a brozergyarto pedig kulonosen nyaljon sot, amikor egy mobilnezetes oldalba nem lehet belenagyitani, es nem tudja ujratordelni a szoveget, az oldal keszitoje pedig azert, mert 7"-on 1280-as kijelzore ne hangyafasznyi betut toljon mar nekem mobilnezetben --> main reason miert hasznalok asztali nezetet 100%-ban), szoval oldal betolt, ranagyitok arra a hasabra, amiben a cikktartalom van, elolvasom, aztan bezarom a fulet. Hogy ezen a kozepso hasabon kivul ha barhol is van barmi reklam az ugyan letoltodik, de egy grammot nem latok belole.

Szerkesztette: asdf 2015. 04. 02. 23:12 -kor

Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#3 Felhasználó inaktív   Fiery 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.083
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 08:14

@asdf: A mobilos reklamok koze tartoznak az appokba epitett reklamok is. Azzal pedig hidd el, jol lehet operalni, plane mivel van tobbfele megoldas is (banner csik, interstitial). Az interstitial kulonosen jol tud mukodni, ha ugyesen epitik be.

#4 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 09:03

Az appokba epitett reklamokrol megfeledkeztem, web only-ban gondolkodtam, jogos.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#5 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 14:11

Üzenet megtekintéseIdézet: asdf - Dátum: 2015. 04. 02. 23:01

Nem tudom, en sajat netezesemet alapul veve olyan reklamon kivul, ami a cikk szovege koze ekelodik, mobilos reklamra halalbiztosan egy arva fillert nem koltenek.

Én kattintottam már mobilhirdetésre, és asszem vettem is már olyan helyről/cuccot, ami mobilreklámban ugrott elém...

#6 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 17:04

Minden létező hirdetést tiltok mobilon :)
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#7 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 19:42

Üzenet megtekintéseIdézet: xclusiv - Dátum: 2015. 04. 03. 15:11

Én kattintottam már mobilhirdetésre, és asszem vettem is már olyan helyről/cuccot, ami mobilreklámban ugrott elém...

Bennem egy gondolat erlelodik erosen, hogy az osszes x veszelyt meg virust talaltam a telefonodon cimu reklamra raklikkelek, majd termeszetesen nem veszek semmit. A program keszitoje jol jar, aki meg hulyeseggel riogatja a juzereket, annak meg a joedeset, es buntetesbol fizesse miattam foloslegesen a reklamkoltseget :D
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#8 Felhasználó inaktív   Pitbull 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.656
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 03. 20:00

@VKP: Az appban lévőt mégis hogyan?
Hazafi vagyok nem "Demokrata".

#9 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 04. 01:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Pitbull - Dátum: 2015. 04. 03. 21:00

@VKP: Az appban lévőt mégis hogyan?


Nagyon egyszerűen, a legtöbb általam használt app-ot megveszem. A maradék 1-2-ből meg kiszedi az adaway a reklámot.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 04. 08:06

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2015. 04. 04. 02:47

Nagyon egyszerűen, a legtöbb általam használt app-ot megveszem. A maradék 1-2-ből meg kiszedi az adaway a reklámot.


Dettó, ennyi. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#11 Felhasználó inaktív   xclusiv 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.057
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 04. 04. 23:07

Üzenet megtekintéseIdézet: asdf - Dátum: 2015. 04. 03. 19:42

Bennem egy gondolat erlelodik erosen, hogy az osszes x veszelyt meg virust talaltam a telefonodon cimu reklamra raklikkelek, majd termeszetesen nem veszek semmit. A program keszitoje jol jar, aki meg hulyeseggel riogatja a juzereket, annak meg a joedeset, es buntetesbol fizesse miattam foloslegesen a reklamkoltseget :D

Ilyenre nyilván nem kattintottam, de jóval kevesebb ilyet látok manapság. Volt egy időszak, amikor valamilyen yahoo ad szolgáltatáson keresztül ömlött az ilyen szar, akkoriban a legemlékezetesebb valami apk-t akart letölteni. Mondjuk az magát az oldalt is átirányította, és alapvetően olvashatatlanná tette, és szerintem ennek az oldal tulajdonosai se örültek annyira. Én jeleztem nekik h szar van az oldalatokon, kaptok adblock-ot ti is...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó