HWSW Informatikai Kerekasztal: Laptop LCD - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Laptop LCD felbontás változás Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 26. 10:22

Üdv mindenkinek!

Mi történik, ha egy laptop LCD paneljét nagyobb felbontásúra cserélem? Be lehet utána állítani a nagyobb felbontást, vagy aztán is csak a régi kijelzőjét engedi használni? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

#2 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 26. 11:52

Üzenet megtekintéseIdézet: gpetya - Dátum: 2015. 05. 26. 11:22

Üdv mindenkinek!

Mi történik, ha egy laptop LCD paneljét nagyobb felbontásúra cserélem? Be lehet utána állítani a nagyobb felbontást, vagy aztán is csak a régi kijelzőjét engedi használni? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

piros

szóval csak úgy nem cserélgetheted, de ha ugyanazon a tipuson belül volt más felbontású képernyővel készült verzió, elvileg akkor menni fog és kész
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#3 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 26. 12:06

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 05. 26. 13:52

piros

szóval csak úgy nem cserélgetheted, de ha ugyanazon a tipuson belül volt más felbontású képernyővel készült verzió, elvileg akkor menni fog és kész


Szia! Pontosan! Ezt a típust kétféle LCD-vel szerelték, 1680x1050-essel és 1920x1200-assal. Nekem van egy 1920-as, de az alaplap lekotlott. Ha veszek egy ugyan ilyen notebookot, de 1680-as felbontással, s beleteszem az enyémből az 1920-as LCD-t, akkor feljebb tudom majd szerinted állítani a felbontást 1920-ra?

#4 Felhasználó inaktív   Sparow2 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.143
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 26. 12:17

Üzenet megtekintéseIdézet: gpetya - Dátum: 2015. 05. 26. 13:06

Szia! Pontosan! Ezt a típust kétféle LCD-vel szerelték, 1680x1050-essel és 1920x1200-assal. Nekem van egy 1920-as, de az alaplap lekotlott. Ha veszek egy ugyan ilyen notebookot, de 1680-as felbontással, s beleteszem az enyémből az 1920-as LCD-t, akkor feljebb tudom majd szerinted állítani a felbontást 1920-ra?

Elvileg mennie kell.
Ismerős épp most ügyködött ilyesmit a laptopján, nála a belső kanóc is másmilyen volt az LCD oldali végén, így abból is kellett vennie. De nálad a másik laptopban van vezeték is az LCD-hez.

#5 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 27. 19:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Sparow2 - Dátum: 2015. 05. 26. 14:17

Elvileg mennie kell.
Ismerős épp most ügyködött ilyesmit a laptopján, nála a belső kanóc is másmilyen volt az LCD oldali végén, így abból is kellett vennie. De nálad a másik laptopban van vezeték is az LCD-hez.


S neki sikerült? Vagy ő nem nagyobb felbontásút pakolt bele?

Én beadtam közben szervízbe a notit, várom hogy meg tudják-e javítani az alaplapot. Ha nem akkor ugyan ezt a típust megveszem kisebb felbontású kijelzővel, aztán ha az alaplap egyezik, akkor átteszem az enyémbe. Ha nem, akkor a kijelzőt próbálom meg áttenni. Először azt gondoltam hogy az alaplap nem fog egyezni, de úgy tűnik az mindkettőben azonos lesz. Fontos a nagy felbontás, hogy egyszerre minél több minden megjelenjen egy oldalon. Meg azért film és fénykép nézéskor sem mindegy :)

Szerkesztette: gpetya 2015. 05. 27. 19:05 -kor


#6 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 02. 08:43

Megvettem a másik laptopot, s rosszul adták meg az adatait, ennek az LCD-je is 1920-as, szóval nem kellett átszerelnem a kijelzőt. Viszont a procit is át szeretném tenni, de nem indul el vele a laptot, pontosan nem emlékszem hogy mit ír ki, de a hw változás miatt SMART kártyát kér. Nem is hallottam még ilyenről. A BIOS is le van jelszavazva. Ezekkel lehet kezdeni valamit?

#7 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 06. 02. 09:14

Üzenet megtekintéseIdézet: gpetya - Dátum: 2015. 06. 02. 09:43

de a hw változás miatt SMART kártyát kér. Nem is hallottam még ilyenről. A BIOS is le van jelszavazva. Ezekkel lehet kezdeni valamit?


BIOSra tán mondanak okosat, de ugye pont azért van, hogy illetéktelen ne férjen hozzá...

SMARTot lehet összevintad, mert van smartcard reader, vagy külön szól a hardverváltozásért és mellékesen SMART errort mond, ami a merevlemez hibájára utal.
Make love not Wor.

#8 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 02. 10:39

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 06. 02. 11:14

BIOSra tán mondanak okosat, de ugye pont azért van, hogy illetéktelen ne férjen hozzá...

SMARTot lehet összevintad, mert van smartcard reader, vagy külön szól a hardverváltozásért és mellékesen SMART errort mond, ami a merevlemez hibájára utal.


Értem, hogy azért lett a BIOS levédve, de jó lett volna ha kikapcsolják a jelszavas védelmet mielőtt eladják. Illetéktelen adadokhoz nem férek hozzá, winyó nélkül vettem a gépet s az én winyómat raktam bele.

Ha kicserélem a processzort, akkor nem a megszokott kép jön be a lehetőségekkel, hogy mivel lehet belépni BIOS-ba stb, hanem egy másik képernyő, ahol írja hogy a hardware megváltozott, s hogy azonosítsam magam SMART CARD-al. Pontosan nem emlékszem a szövegre, de valami ilyesmit kér. S ezen a képernyőn nem lehet továbbjutni. Visszatettem a régi procit s azzal megy.

#9 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 02. 15:49

Vissza kell menni sanyikához akitől vetted, aztán vagy megmondja a bios jelszót, vagy bekopogsz a területileg illetékes kapitányságra, hogy akkor te jóhiszeműen vettél egy lopott gépet...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 06. 02. 16:05

Üzenet megtekintéseIdézet: gpetya - Dátum: 2015. 06. 02. 11:39

Értem, hogy azért lett a BIOS levédve, de jó lett volna ha kikapcsolják a jelszavas védelmet mielőtt eladják.


Jó lett volna, de ezzel itt nem sokra mész. Megkérdezed az eladót, ha nem tudja, akkor először észérvekkel próbálkozol, aztán valami komolyabbal.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 02. 17:59

Az a gond, hogy kereskedéstől vettem, szóval én nem tudom hogy ki használta előttem. Akitől vettem annak szóltam, gondolom ő megpróbálja megkeresni akitől vette.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 06. 02. 18:16

Üzenet megtekintéseIdézet: gpetya - Dátum: 2015. 06. 02. 18:59

Az a gond, hogy kereskedéstől vettem,


Akkor szopjon vele az. Gyönyörű, hogy meg sem nézték rendesen.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 02. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 06. 02. 20:16

Akkor szopjon vele az. Gyönyörű, hogy meg sem nézték rendesen.


Annyi infó volt, hogy HDD nincs benne, de BIOS-ig le van tesztelve. Rákérdeztem az LCD felbontására, azt sem sikerült eltalálniuk :) Mondjuk az pont jobb :)
Sajnos túl messze volt, nem tudtam elmenni megnézni.

Szerkesztette: gpetya 2015. 06. 02. 18:54 -kor


#14 Felhasználó inaktív   gpetya 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 104
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 06. 00:12

Kivettem az elemet 5 percre, s a bios jelszó törlődött. Ez csak azért működött mert a stringent security option ki volt kapcsolva. Mázli. Aztán azért volt TPM-es hibaüzenet, mert a bios nem ismerte fel a procit, frissíteni kellett a bios-t. Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó