HWSW Informatikai Kerekasztal: Genuine Windows 10? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Genuine Windows 10? Insider programból kilépve, tehát ingyen? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   SFTecher 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 22. 22:07

Egy ideje Win10 Insider Preview van a vason. Miután kijött a build 10240, egyszerűen rányomtam a Stop insider builds gombra, és újraindítottam. A gép megköszönte az eddigi munkámat, de nem kért semmilyen érvényes Windows licenszet. Ehhez képest a rendszer tulajdoságai szerint aktiválva van. Lehetséges, hogy a MS mégis ingyen Win10-et ad az insidereknek?

U. i.: már majdnem egy hete szálltam ki a programból, és mindidáig nem kért kulcsot.

#2 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 14:04

Üzenet megtekintéseIdézet: SFTecher - Dátum: 2015. 07. 22. 23:07

Egy ideje Win10 Insider Preview van a vason. Miután kijött a build 10240, egyszerűen rányomtam a Stop insider builds gombra, és újraindítottam. A gép megköszönte az eddigi munkámat, de nem kért semmilyen érvényes Windows licenszet. Ehhez képest a rendszer tulajdoságai szerint aktiválva van. Lehetséges, hogy a MS mégis ingyen Win10-et ad az insidereknek?

U. i.: már majdnem egy hete szálltam ki a programból, és mindidáig nem kért kulcsot.

http://www.cnet.com/...ws-10-for-free/
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#3 Felhasználó inaktív   SFTecher 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 15:24

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2015. 07. 23. 15:04



A cikk szerint "If your system upgraded from a Genuine Windows 7 or Windows 8.1 license it will remain activated, but if not, you will be required to roll back to your previous OS version or acquire a new Windows 10 license. If you do not roll back or acquire a new license the build will eventually expire." Én nem egy genuine rendszerről upgradeltem Win10-re, ehhez képest a Windowsom aktiválva van. Másrészt ez egy júniusi cikk, és az MS kommunikációja mostanában gyakran meghazudtolta saját magát a kérdéssel kapcsolatban.

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 15:41

Te meg lopsz.

1:1
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   SFTecher 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 17:09

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 07. 23. 16:41

Te meg lopsz.

1:1


Ezt most nem értem. Egyrészt: elég sokáig insiderkedtem, a MS az én adataimat, visszajelzéseimet, upvote-jaimat, crash reportjaimat, stb. használta, a Windows fejlesztésében valahol az én munkám is benne van. Talán ha ezért nem azt kapom, hogy legálisan dolgozhatok nekik (ingyen) tovább, akkor az nem annyira lopás. Másrészt ha ehhez összesen egy Windows-beli (Settings app) gombnyomás kell, amilyen gombot a MS tett oda, akkor az már csak azért is rizikósan nevezhető lopásnak, mert maga a MS engedte meg. Ha én azt mondom a szomszédnak, hogy ha akarja, ingyen viheti a fűnyírómat, akkor utána a szomszéd azt nem ellopta, hanem neki adtam. A kettő között szerintem elég nagy különbség van.

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 19:20

Elnézést ha félreértettem, de azt írtad, nem legál a windowsod, amiről frissítettél.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   SFTecher 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 7
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 07. 23. 19:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2015. 07. 23. 20:20

Elnézést ha félreértettem, de azt írtad, nem legál a windowsod, amiről frissítettél.


Már vágom, mire gondolsz... De abban, h nem genuine Windowsról frissítettem, nem csak ez lehet benne... Telepíthettem pl ex-linuxos vagy zsír új gépre is. Bár egyértelműen félreérthetően fogalmaztam.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó