HWSW Informatikai Kerekasztal: Online közvetítés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Online közvetítés Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HalmE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 22. 20:50

Nem tudom jó helyre dobom e be a kérdést, de a lényeg: szeretnék online közvetítést nyújtani egy több napos konferenciáról és érdeklődnék, hogy nagyvonalakban milyen technika/szoftver szükséges ehhez. Kameráink elvileg vannak.

Endre

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 22. 21:25

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 08. 22. 21:50

Nem tudom jó helyre dobom e be a kérdést, de a lényeg: szeretnék online közvetítést nyújtani egy több napos konferenciáról és érdeklődnék, hogy nagyvonalakban milyen technika/szoftver szükséges ehhez. Kameráink elvileg vannak.

Endre


Bérbeveszed cégtől... Attól függ milyen felbontás és hány ember... Nagy vonalakban? Adobe Media Server, az 1-2 ezer Euróból meg van, aztán némi hozzáértés meg sávszél. Szerver júzerenként kér némi memóriát, ott proci annyire nem kell, kliens oldalon komolyabb i7es nem árt a valós idejű tömörítéshez. Ugyanitt nyilván 1-30 megabites sávszél felfelé, a szükséges tartalomhoz.Ha a kamerák/keverő minden adott és egy bármilyen forrást kezembe nyomsz, akkor meg tudjuk csinálni.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   livebc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 08. 29. 23:26

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 08. 22. 20:50

Nem tudom jó helyre dobom e be a kérdést, de a lényeg: szeretnék online közvetítést nyújtani egy több napos konferenciáról és érdeklődnék, hogy nagyvonalakban milyen technika/szoftver szükséges ehhez. Kameráink elvileg vannak.

Endre


Szia,
nem tudom milyen rendszerességgel terveztek közvetíteni de én látatlanban azt mondanám, hogy első körben a szerver oldallal ne bajlódj... arra vannak kész megoldások a neten amiket igénybe lehet venni... vannak fizetős megoldások és vannak ingyenesek is pl. a youtube....
Sokkal izgalmasabb kérdés, hogy magát az élő stream-et milyen szoftverrel tolod fel a media szerver felé. Sokan használják az Adobe Flash Media Live Encoder-t már csak azért is mert emlékeim szerint ez ingyenes. Kicsit fapados ugyan de működik... aztán van egy csomó fizetős szoftver is amik persze rengeteg extra szolgáltatást tartalmaznak amivel igazán tetszetőssé tehető az online közvetítés. Ezekre gondolok például: vMix, LiveStream, UStream Producer, Wireacast, stb... stb...
Ami fejfájást okozhat, hogy milyen felületen csatlakoztatod a kamerákat a közvetítő (encoder) géphez. Ehhez mindenképp kelleni fog valamilyen spéci kártya ami fogadni tudja a kamerádról érkező hdmi vagy sdi jelet. Tényleg, milyen kamerákat akarsz használni?
Végül a hangról sem szabad megfeledkezni. A konferencia teremnek nyilván van valamilyen hangosítása amit célszerű lenne a közvetítés alá keverni... Biztos segít ebben a hangtechnikus kollega.
Remélem tudtam segíteni valamit..
zs.




#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 08. 29. 23:51

Üzenet megtekintéseIdézet: livebc - Dátum: 2015. 08. 30. 00:26

Sokan használják az Adobe Flash Media Live Encoder-t már csak azért is mert emlékeim szerint ez ingyenes. Kicsit fapados ugyan de működik...


Fapados jahh, de mi kell ennél több? Bemegy a kép és hang, ha akarom akkor egyszerre 2 különböző minőségű streamet is előállít, beállítom, hogy mit mennyire tömörítsen és heló. Teljesen jó, teszi a dolgát.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   HalmE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 08. 20:05

Köszi a segítséget!
Mit értetek pontosan azon, hogy fapados? Bonyolult a kezelése vagy nem tud dolgokat amit kéne?
livebc: nézegettem a szoftvereket is amiket írtál. Elég jónak tűnnek de mintha egy kicsit költségesek lennének. Olcsóbb nincs esetleg a piacon ami használható?
Milyen hardware-t érdemes alátenni, hogy menjen szép simán a közvetítés, mik erre a tapasztalataitok?
Milyen bővítő eszköz kell a gépekbe ami a kamerák képét fogadni tudja?
Endre

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 09. 08. 21:33

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 09. 08. 21:05

Milyen hardware-t érdemes alátenni, hogy menjen szép simán a közvetítés, mik erre a tapasztalataitok?
Milyen bővítő eszköz kell a gépekbe ami a kamerák képét fogadni tudja?


Mit szeretnél és milyen gyakran? Ettől függ.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   livebc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 11. 18:12

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 09. 08. 20:05

Köszi a segítséget!
Mit értetek pontosan azon, hogy fapados? Bonyolult a kezelése vagy nem tud dolgokat amit kéne?
livebc: nézegettem a szoftvereket is amiket írtál. Elég jónak tűnnek de mintha egy kicsit költségesek lennének. Olcsóbb nincs esetleg a piacon ami használható?
Milyen hardware-t érdemes alátenni, hogy menjen szép simán a közvetítés, mik erre a tapasztalataitok?
Milyen bővítő eszköz kell a gépekbe ami a kamerák képét fogadni tudja?
Endre


Fapados alatt leginkább azt értem, hogy "semmi" extra szolgáltatást nem nyújt a az Adobe programja... Az általam felsorolt alkalmazások viszont egy csomó hasznos dolgot tartalmaznak, persze mindegyik mást vagy máshogy. Gondolok itt olyanokra hogy feliratozás, eredmény kijelzés, valamilyen hangkeverő funkció, kép a képben funkció, áttűnések, távoli asztalkapcsolat, mobiltelefonokkal videó kapcsolat, idő megjelenítése, stb... stb.. Azért ezek a dolgok csak úgy mint egy televíziós közvetítéskor az internetes közvetítés esetén is nagyon hasznosak és látványosak tudnak ám lenni.
Az áruk nos valóban nem olcsó... szerintem azt kéne eldöntened, hogy mennyit kell majd használnod és megéri e a belefektetett energiákat. Ha nem akkor az online közvetítés szolgáltatást meg is lehet rendelni profiktól.
Hardware esetén szerinten nagyon nem érdemes spórólni. Csak i7 vagy újab XEON processzorban érdemes gondolkodni mert a közvetítés és az azzal járó videó átalakítás h.264 formátummá igen erős terhelés ad a gépnek amit ráadásul adott esetben egész nap bírnia kell. Elég ciki lenne ha közvetítés közben elfüstölne a géped.. :)
Bővítő eszközök: szerintem keress rá kicsit mert elég sok gyártót fogsz találni akinek van olyan kártyája vagy külső eszköze ami fogadni tudja az SDI vagy HDMI videó jelet. Mint mondtam talán elsősorban az SDI vonalban érdemes gondolkodni mert pl. egy konferencia közvetítés közben akár 50-100 méterre is eltávolodhatsz a kameráddal a közvetítő géptől...
Na csak ügyesen... :)
K.



#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 09. 11. 22:44

Üzenet megtekintéseIdézet: livebc - Dátum: 2015. 09. 11. 19:12

Bővítő eszközök: szerintem keress rá kicsit mert elég sok gyártót fogsz találni akinek van olyan kártyája vagy külső eszköze ami fogadni tudja az SDI vagy HDMI videó jelet. Mint mondtam talán elsősorban az SDI vonalban érdemes gondolkodni mert pl. egy konferencia közvetítés közben akár 50-100 méterre is eltávolodhatsz a kameráddal a közvetítő géptől...
Na csak ügyesen... :)
K.


Abból vannak jófélék, Intensity Pro/Shuttle, csókolom, de hát nahh, össze is írtunk kb. 25 millió forintnyi cuccot... Nem tudom van-e értelme így címszavakban megfejteni, ha kell, akkor keressen meg, beárazzuk, de ki sem derül mit akar. Nekem csak kábelekben kb. 700ezrem van és akkor az még semmiség. 4 csatornás keverő + 3 konverter meg miazmások a következő fél millió, miközben HDról szó sincs. Aztán szerver havidíja. Meg keverjük bele a fejmikrofont és a projektor képét. Mivel a közvetítés 16:9 HD, projektorból viszont jön a 4:3, mert csak, majd a scaler elintézi. Occsón :-D

Ha most akar kezdeni, akkor ne tegye, mert szopó :-) Ha mégis, akkor terveztesse meg pénzért. Vagy mittomén. Nem is értem, általában az ilyen nekiugrás úgyis ingyé meg okosba kellene, saját cuccról szó sem lehet, főleg nem szerverről, szoftverről, sávszélről, addig meg minek elmenni a kábelig, vagy az SD dobozokig 200 méterhez?
Make love not Wor.

#9 Felhasználó inaktív   HalmE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 18. 23:08

Sziasztok!
Mint írtam is az elején konferencia közvetítés lenne a cél a cégünknél. Látom már, hogy szép összetett feladatról van szó és próbálom kalkulálni az árakat is részben a tanácsaitok alapján de azért 25 millnél még koránt sem tartok.. Igazából télleg azon áll vagy bukik a dolog, hogy a cégemnek el kéne döntenie valójában milyen rendszeresen szeretne online közvetítést az eseményeiről. Mert évi pár alkalomért valóban inkább meg kéne rendelnünk a szolgáltatást valakitől/profitól s nem nekünk kéne birkózni vele minden áron.
Szóval papíron nagyjából összeállt, hogy hogyan kéne kinéznie ennek a rendszernek és a költségek is nagyjából megvannak. Ami fejfájást okoz még az a szerver oldal. Vannak stream szolgáltatók ahova csak oda kell "lőni" RTMP-n a videót aztán a nézők már kapcsolódhatnak is hozzá, de ezek jellemzően amerikai cégek és valahogy kétségeim vannak afelől, hogy ez kis hazánkba is megfelelő sávszélességgel fog megérkezni 100-200 nézőhöz például. Végig kéne próbálgatni őket de ez marha macerás ügy. A másik dolog pedig amin agyalok, hogy hogyan lehet zárt rendszerben közvetíteni. Magyarán, hogy ne nézhesse bárki hanem csak aki regisztrált, jegyet vett, satöbbi.
Na ezekre még jó lenne valami ötlet.
köszi:
E.

#10 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 09. 20. 17:20

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 09. 19. 00:08

Vannak stream szolgáltatók ahova csak oda kell "lőni" RTMP-n a videót aztán a nézők már kapcsolódhatnak is hozzá, de ezek jellemzően amerikai cégek és valahogy kétségeim vannak afelől, hogy ez kis hazánkba is megfelelő sávszélességgel fog megérkezni 100-200 nézőhöz például. Végig kéne próbálgatni őket de ez marha macerás ügy. A másik dolog pedig amin agyalok, hogy hogyan lehet zárt rendszerben közvetíteni. Magyarán, hogy ne nézhesse bárki hanem csak aki regisztrált, jegyet vett, satöbbi.
Na ezekre még jó lenne valami ötlet.
köszi:
E.


Idehaza is van jópár, amelyiknek odaadod a streamet és kész, majd onnan helyi szerverről nézhetik a júzerek. Többek közt én is :-)

Zárt rendszerben az nézi, akinek elküldöd a linket :-) És egyebek. Itt inkább a stream előállítása és keverése is szopó, mert ha valaki valamit előad, akkor egy gagyi kamera, laptop, kész, de ha többen vannak, rendes hangot kell, esetleg projektorral vetítenek, akkor tök gáz, hogy a kamera a projektor vásznát próbálja mutogatni, meg ilyesmik. Terem hang sem mindig az igazi, sok helyen a képhez nincs fény, vagy nem tudod mi a fenével kábelezed össze a motyókat. Saját infrastruktúrához szerintem havi bőven több alkalom kell, annál még egy youtube/ustream is egyszerűbb megoldás és akkor csak a kliens oldallal kell foglalkoznod. Igények meg csak nőni fognak, hogy akkor vegyük fel, írjuk DVDre, legyen menü, jajj egy kis felirat.

Ha egy kamera, akkor manapság fillérekért lehet venni régebbi miniDVket, azzal meg egy firewire csatis laptoppal már el lehet lenni.
Make love not Wor.

#11 Felhasználó inaktív   HalmE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 09. 29. 22:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 09. 20. 17:20

Idehaza is van jópár, amelyiknek odaadod a streamet és kész, majd onnan helyi szerverről nézhetik a júzerek. Többek közt én is :-)

Zárt rendszerben az nézi, akinek elküldöd a linket :-) És egyebek. Itt inkább a stream előállítása és keverése is szopó, mert ha valaki valamit előad, akkor egy gagyi kamera, laptop, kész, de ha többen vannak, rendes hangot kell, esetleg projektorral vetítenek, akkor tök gáz, hogy a kamera a projektor vásznát próbálja mutogatni, meg ilyesmik. Terem hang sem mindig az igazi, sok helyen a képhez nincs fény, vagy nem tudod mi a fenével kábelezed össze a motyókat. Saját infrastruktúrához szerintem havi bőven több alkalom kell, annál még egy youtube/ustream is egyszerűbb megoldás és akkor csak a kliens oldallal kell foglalkoznod. Igények meg csak nőni fognak, hogy akkor vegyük fel, írjuk DVDre, legyen menü, jajj egy kis felirat.

Ha egy kamera, akkor manapság fillérekért lehet venni régebbi miniDVket, azzal meg egy firewire csatis laptoppal már el lehet lenni.


Köszi Jahno!
A zárt rendszeren még agyalok egy kicsit mert ez tényleg lényeges lehet nálunk. Az, hogy küldök valakinek egy linket nekem nem tűnik életbiztosításnak mert hát azt fogja és azzal a lendülettel tovább is küldheti bárkinek. És akkor hogy szabályozom, hogy ki csatlakozhat ahhoz a streamhez és ki nem? Persze eldughatom a közvetítést egy jelszóval védett oldal mögé és az alapszintű védelemnek akár meg is felelhet de még mindig nem tuti. Mert ha mondjuk a védett oldalon egy YouTube stream van beágyazva akkor már küldhetik is tovább a linkjét. Ha valami más RTMP vagy HLS stream van ott eldugva akkor sem 100%-os a dolog mert pl a VLC player-el vagy más progival simán csatlakozhatnak hozzá ha ismerik a stream linkjét.
Valami olyan védelmen agyalok, hogy csak azzal az egy specifikus beágyazott lejátszóval induljon el a stream és slussz.

Egyébként még visszakanyarodva: kb havi 2-3 online konferencia közvetítés a cél a cégünknél és ez a szám már szerintem olyan, hogy érdemesebb talán-talán kiépíteni magunknak a dolgot. Kétségtelen, hogy kell egy rakás cucc hozzá hang és kép oldalon egyaránt. De hát valamit valamiért.
E.

#12 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 09. 30. 21:25

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 09. 29. 23:44

Valami olyan védelmen agyalok, hogy csak azzal az egy specifikus beágyazott lejátszóval induljon el a stream és slussz.

Egyébként még visszakanyarodva: kb havi 2-3 online konferencia közvetítés a cél a cégünknél és ez a szám már szerintem olyan, hogy érdemesebb talán-talán kiépíteni magunknak a dolgot. Kétségtelen, hogy kell egy rakás cucc hozzá hang és kép oldalon egyaránt. De hát valamit valamiért.
E.


Védelmet megcsinálja az Adobe is, legfeljebb utána kell túrnom. Volt kártyás fizetős és emelt díjas SMS-es előadásunk, csak azt nem én vezettem le, így fejből nem megy. Ott minden stream egy külön session volt és kész, ezt engedélyezték a fizetés visszaigazolásakor, vagy regisztrációval.

Amúgy ha van sávszél, akkor okés, de ha kintre megy és nincs, akkor nem érdemesebb magatoknak kiépíteni, mert azért én kisebb méretben is annyit fizetek, hogy 2 közvetítés kijön csak a szerver havi díjából, nagyobb méretben tán 3ra is alkudható.

Aztán össze lehet adni kisiparilag, meg rendesen is. Legalább már a kamera filléres áron van, de kábel, audió, biznaszok, én nem merem megszámolni. Nem az a lényeg, hogy ember lő 2-3 darab DV kamerát, aztán valami lesz, hanem 3x30 méter kábel, videókeverő, konverterek, jajj tegyük ki a projektort, legyen felirat, csomó igény menet közben jön/megy. És rögzítsük, aztán "csak" DVd kell belőle, estébé.

Persze 1 kamera, valami alap dolog nem ilyen bonyás, de egy jó térmikrofon már akkor is kell, esetleg gépbe vinni vonaljelet. Feladni manapság egy erősebb laptop is elég, nagyobb felbontásban meg bika i7es. Többit leírtuk, ezen felül szerver sok RAMmal és annak nézőnként sávszél. Belső használatosan alig párat sikerült eladnunk, de azok EU kopasztós pályázatok voltak :-) Igaz helyezkedni is szarul bírtunk, meg kolléga most jó darabig nem tud foglalkozni a szervezéssel, így kicsit leépült a dolog.

Régi szép idők, mikor még hobbiztunk is:

Kép

Kép

És akkor fele még rá sem fért a képre. Következőt már komplett kocsival játszottuk.
Make love not Wor.

#13 Felhasználó inaktív   livebc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 01. 23:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2015. 09. 30. 21:25

Régi szép idők, mikor még hobbiztunk is:
És akkor fele még rá sem fért a képre. Következőt már komplett kocsival játszottuk.


Hohóóóó.... Nem semmi motyó!! :)
Ránézésre nem egy mai darab már.... CRT monitor még befigyelt... :) Mikor volt ez?

Egyébként milyen eseményeket közvetítettetek a cuccal?

Endrének:
Szerintem rendeljetek meg 1-2 közvetítést, hogy lásd vállalható macerával jár e ez nektek vagy sem. Legalább kapsz egy kis gyakorlati betekintést olyanoktól aki télleg ért némileg a streameléshez...

LBC.

#14 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 02. 11:30

Üzenet megtekintéseIdézet: livebc - Dátum: 2015. 10. 02. 00:07

Hohóóóó.... Nem semmi motyó!! :)
Ránézésre nem egy mai darab már.... CRT monitor még befigyelt... :) Mikor volt ez?

Egyébként milyen eseményeket közvetítettetek a cuccal?

Endrének:
Szerintem rendeljetek meg 1-2 közvetítést, hogy lásd vállalható macerával jár e ez nektek vagy sem. Legalább kapsz egy kis gyakorlati betekintést olyanoktól aki télleg ért némileg a streameléshez...

LBC.

Szerintem hangfoglalás Symában...
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#15 Felhasználó inaktív   HalmE 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 04. 22:56

Sziasztok!
Köszi az eddigi segítségeteket. Most kicsit elmerülök a kérdésben és megpróbálom megfogadni a tanácsaitokat, tippjeiteket. Összerakok a egy kis tesztrendszert a meglévő kameráinkból, próbaverziós programokból aztán majd meglátjuk. De megpróbálom meggyőzni főnökeim, hogy 1-2 közvetítést rendeljünk meg, hogy lássuk mit is várhatunk el a rendszerünktől ha összeáll egyszer.

Jahno: Amikor a sávszélről és a költségeiről írtál nem rég akkor a nemzetközi irányra gondoltál? Azért kell horror árat fizetni jól értem?

Szerver oldalon egyébként milyen opciók jöhetnek szóban egyáltalán ha nem valami ingyenes szolgáltatót (youtube) akarok használni?

E,

#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 10. 11. 11:36

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 10. 04. 23:56

Jahno: Amikor a sávszélről és a költségeiről írtál nem rég akkor a nemzetközi irányra gondoltál? Azért kell horror árat fizetni jól értem?

Szerver oldalon egyébként milyen opciók jöhetnek szóban egyáltalán ha nem valami ingyenes szolgáltatót (youtube) akarok használni?


Mindenért fizetni kell, sávszél a /userre van és ha olyat csinálsz, akkor a 100 megabit hamar elfogy.

Ingyenesre youtube, ustream, aármi.
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 10. 11. 11:38

Üzenet megtekintéseIdézet: livebc - Dátum: 2015. 10. 02. 00:07

Hohóóóó.... Nem semmi motyó!! :)
Ránézésre nem egy mai darab már.... CRT monitor még befigyelt... :) Mikor volt ez?

Egyébként milyen eseményeket közvetítettetek a cuccal?


CRT kellett a kontraszt miatt, ha valami hülye eltekerné a kamerát, akkor le lehet cseszni.

Mindenfélét. Volt vállalati értekezlet, esküvő, orvosi konferencia/workshop/távoktatás, kormánynak mindenféle hülyeségei, EU parlamentes gyűlés, zenei fesztivál. Kép meg pár éve volt Hangfoglaláson, ahogy VKP írta.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   livebc 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 21. 19:07

Üzenet megtekintéseIdézet: HalmE - Dátum: 2015. 10. 04. 22:56

Sziasztok!
Köszi az eddigi segítségeteket. Most kicsit elmerülök a kérdésben és megpróbálom megfogadni a tanácsaitokat, tippjeiteket. Összerakok a egy kis tesztrendszert a meglévő kameráinkból, próbaverziós programokból aztán majd meglátjuk. De megpróbálom meggyőzni főnökeim, hogy 1-2 közvetítést rendeljünk meg, hogy lássuk mit is várhatunk el a rendszerünktől ha összeáll egyszer.

Jahno: Amikor a sávszélről és a költségeiről írtál nem rég akkor a nemzetközi irányra gondoltál? Azért kell horror árat fizetni jól értem?

Szerver oldalon egyébként milyen opciók jöhetnek szóban egyáltalán ha nem valami ingyenes szolgáltatót (youtube) akarok használni?

E,



Szerver oldalon az Adobe megoldásain kívül a Wowza media szervere talán az egyik legnépszerűbb megoldás. Minden online közvetítés alapja, hogy szerver oldalon át kell "encode-olni" különböző bitrátára a bejövő streamet. Ebben a wowza nagyon erős... Mostanában épp új árazása van ahogy néztem... 60 dolcsi / hó és nem kell már megvenni a korábbi extra licenceket amik pl. minden egyes képformátumra meg kellett...
De van most már streaming cloud megoldásuk is ami szintén bérelhető.... Ez van, mostanában mindenki befelhősödik.. :) kevés közvetítés esetén talán jobban meg is éri. Ki kéne próbálni, hogy magyarországon is rendesen működik e.
lb.



Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó