HWSW Informatikai Kerekasztal: Mi van a freemaillel? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mi van a freemaillel? Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   El_Diablo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 11. 21:26

Sziasztok!

A freemaillel van egy olyan gondom, miszerint belépés helyett az alábbi okosságot közli a böngésző:

Not Found
The requested object does not exist on this server. The link you followed is either outdated, inaccurate, or the server has been instructed not to let you have it. Please inform the site administrator of the referring page.

Egy darabig csak a munkahelyi Linux/Chrome kombó válaszolt ekképp, ma estével viszont az itthoni win7en leledző Firefox nyögte be az unalmast. A legérdekesebb az egészben, hogy kipróbáltam Operával, először be is tudtam lépni, majd pár perc múlva már az Opera is ugyanezzel fáraszt.

Amit eddig kipróbáltam (hiába):

- freemailes cookie-k törlése
- biztonsági kivétel törlése és újrakreálása

Utóbbi esetben ugye az a baja a böngészőnek h hajjaj, 2008-as a biztonsági izébizé, lejárt, ejnye, és ezért kell hozzáadnom a kivételt. Na, amint hozzáadom, egyből nyögi is be a fenti hibaüzenetet...

Ötletek...?

üdv
ED

ps: Ja, és az olyan válaszok nem érdekelnek, miszerint "miért használsz, freemailt, szar, használj gmailt". Ad1) használok gmailt, de nem tetszik a címkézős megoldás, a klasszikus folderezős jobban bejön. Ad2) Sok régi ismerőssel itt kezdtem el levelezni, szal van ebben egy adag megszokás is.
.

#2 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 12. 13:01

IE, Maxthon, Chrome alatt megy, nálad van a hiba. Ja, és ne használj freemailt.
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3 Felhasználó inaktív   El_Diablo 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 12. 16:30

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2015. 10. 12. 14:01

IE, Maxthon, Chrome alatt megy, nálad van a hiba. Ja, és ne használj freemailt.


Odabent Chrome alól megint nem ment. Másik gépről Firefox alól igen, most itthonról FF alól megint igen. <sóhaj>
.

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 12. 18:42

Akkor kérdezd meg bent
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 13. 10:46

Üzenet megtekintéseIdézet: El_Diablo - Dátum: 2015. 10. 11. 21:26

ps: Ja, és az olyan válaszok nem érdekelnek, miszerint "miért használsz, freemailt, szar, használj gmailt". Ad1) használok gmailt, de nem tetszik a címkézős megoldás, a klasszikus folderezős jobban bejön. Ad2) Sok régi ismerőssel itt kezdtem el levelezni, szal van ebben egy adag megszokás is.

Pedig de. Nem leoltogatásból írom, hanem tényleg segítő szándékkal, hogy a fríméjlel csak feleslegesen szopatod magad, mindig is szar volt. A Gmail címkézős rendszere nekem sem jön be, a folderözős szerintem is jobb, pl. a Yahoo! Mail is folderezős, és egy csomó másik, érdemesebb lenne ilyeneket próbálgatnod. A freemail netes nagymamáknak való, akiknek épp azt mutatta meg az unoka, aztán csak a Freemailt ismerik és a Facebookot, ami benne van a kék e-betűben.

Esetleg a Gmailt használd Thunderbird vagy hasonló alól, a címkerendszer helyett így megint tudsz folderöket használni. Szinte bármelyik alternatíva jobb, mint a freemail, citromail és a társaik.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 13. 17:34

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2015. 10. 13. 11:46

...pl. a Yahoo! Mail is folderezős...

Így van.
Én is freemail-lel kezdtem, de évek óta átirányítom a bejövő leveleket a Yahoo! Mail fiókba, ha esetleg valami elvetemült még a freemail-os címemre írna.
(Persze, nem biztos, hogy megkapom, volt már olyan, hogy a Yahoo! egyszerűen letiltotta ("dev null"-ba küldte) a freemail-ről jövő leveleket, ezt a freemail ügyfélszolgálat akkor megerősítette, hogy próbálnak megoldást találni, azóta a nem levélszemét átjön.)

A Yahoo! Mail sem tökéletes, van amikor lassú, de még mindig jobban használható mint a freemail.
(Mondjuk én kicsengetem az évi pénzt a reklámmentes levelezésért - ezzel gyöngítem "Google hegemóniát"...)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó