HWSW Informatikai Kerekasztal: Már futó Windows 2008 Server licence-elése - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Már futó Windows 2008 Server licence-elése Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   jjani 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 24. 08:05

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Xen alatt futó (azaz virtualizált) Windows 2008 Server-t, hogyan kell licence-elni?
Jelenleg azt írja ki, hogy 3 nap van hátra az aktiválásig.
Mire kell figyeljek?
Amit eddig tudok az az, hogy olyan CPU alapú licence-et kell vásároljak, ami annyi CPU-t támogat, amennyi a Host-ban (Xen Hipervisor) fizikailag van.
Én azt nem tudom, hogy mit takar ez a licence?
Ez lesz majd a serial number?
Az egyik bolt honlapján, aki licence-et árul, úgy van feltüntetve, hogy "2 CPU-hoz, OEM vagy dobozos változatban".
Itt sem értem ezt az oem-dobozos sztorit.
Akkor most CD/DVD-t kapok én mindenképpen onnan kell újra telepítsem?

Szóval nem értem, hogy már futó Win Server-t egyáltalán lehet e licence-elni vagy kezdhetem újra egy telepítéssel?

#2 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 24. 13:16

Üzenet megtekintéseIdézet: jjani - Dátum: 2015. 11. 24. 08:05

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy Xen alatt futó (azaz virtualizált) Windows 2008 Server-t, hogyan kell licence-elni?
Jelenleg azt írja ki, hogy 3 nap van hátra az aktiválásig.
Mire kell figyeljek?
Amit eddig tudok az az, hogy olyan CPU alapú licence-et kell vásároljak, ami annyi CPU-t támogat, amennyi a Host-ban (Xen Hipervisor) fizikailag van.
Én azt nem tudom, hogy mit takar ez a licence?
Ez lesz majd a serial number?
Az egyik bolt honlapján, aki licence-et árul, úgy van feltüntetve, hogy "2 CPU-hoz, OEM vagy dobozos változatban".
Itt sem értem ezt az oem-dobozos sztorit.
Akkor most CD/DVD-t kapok én mindenképpen onnan kell újra telepítsem?

Szóval nem értem, hogy már futó Win Server-t egyáltalán lehet e licence-elni vagy kezdhetem újra egy telepítéssel?

CPU Licencet szerintem sima boltban nem kapsz. Keress valami Microsoft partnert aki árul ilyet. Ha a Xen virtualizáció egynél több gépen van, tehát mozoghat a virtuális gép több vasra is, akkor annyi CPU licensz kell, amennyi az összes azt futtatni képes vasban van. Nem kell újratelepíteni, elég a kulcsot beadni neki akár parancssorból is.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó