HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows XP Embedded CF kártyán - Klónozás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows XP Embedded CF kártyán - Klónozás CF card klonózás Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Arvaik 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 21. 09:51

Sziasztok!

Az alábbi problémával állok szemben. Adott egy célgép amin xp embedded fut. Szeretnék biztonsági másolatot készíteni a cf kártyáról. Próbáltam Acronissal, ghost 11.5-el, driveimage xml, aomei backuppal. Minden esetben az a felállás, hogy az imga elkészül visszatöltöm egy másik cf kártyára, Sima asztali gépben a boot elindul, de természetesen kék halál, f8-al elérem az indítómenüt, tehát a kártya bootra képes. Vissza a célgépbe és disk read error.

Ötlet?

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 04. 21. 10:08

Célgép ellenőrizheti a kártyát is, ha licenszelt szoftver kompletten egyben.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Arvaik 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 21. 12:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 04. 21. 10:08

Célgép ellenőrizheti a kártyát is, ha licenszelt szoftver kompletten egyben.


Légyszíves ezt fejtsd ki nekem bővebben. Azt akarod ezzel mondani, hogy a célgépben a bios ellenőrzi az eredeti CF kártya adatait és az alapján kezdi el a bootolásT?

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 04. 21. 12:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Arvaik - Dátum: 2016. 04. 21. 13:07

Légyszíves ezt fejtsd ki nekem bővebben. Azt akarod ezzel mondani, hogy a célgépben a bios ellenőrzi az eredeti CF kártya adatait és az alapján kezdi el a bootolásT?


Vagy a szoftver. Vagy akármi.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Arvaik 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 21. 12:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Arvaik - Dátum: 2016. 04. 21. 12:07

Légyszíves ezt fejtsd ki nekem bővebben. Azt akarod ezzel mondani, hogy a célgépben a bios ellenőrzi az eredeti CF kártya adatait és az alapján kezdi el a bootolásT?


Hát én ezt akkor sem értem, a bios után rögtön a windows kezdene bootolni , de disk read error jelenik meg a célgépben, más gépben pedig bootol a kártya.

Esetleg valami ötlet a megoldásra?

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 04. 21. 13:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Arvaik - Dátum: 2016. 04. 21. 13:22

Hát én ezt akkor sem értem, a bios után rögtön a windows kezdene bootolni , de disk read error jelenik meg a célgépben, más gépben pedig bootol a kártya.


Lehet partíciót olvasna máshol. Mondjuk egy integrált SafeNet/Rainbow, bármi hasonló megoldást. Ettől is elkresselhet a nagy gépen, vagy nem ettől. Gyilkold ki a drivereit, nézd meg virtuálisan vagy sysprepet rá, hogy akkor elindul-e.

Ötlet nem sok, lehet direkt úgy van összerakva, hogy ne tudd másolni, most szerintem senki nem fogja leírni azt a 4ezer oldal dokumentációt, amit az ilyenolyan másolásvédelmekről és egyben cuccokról tudni kell. Ha már a gépet nem tudjuk kiféle, miféle, kefél-e és rákugliznánk helyetted.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Arvaik 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 4
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 21. 14:58

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 04. 21. 13:07

Lehet partíciót olvasna máshol. Mondjuk egy integrált SafeNet/Rainbow, bármi hasonló megoldást. Ettől is elkresselhet a nagy gépen, vagy nem ettől. Gyilkold ki a drivereit, nézd meg virtuálisan vagy sysprepet rá, hogy akkor elindul-e.

Ötlet nem sok, lehet direkt úgy van összerakva, hogy ne tudd másolni, most szerintem senki nem fogja leírni azt a 4ezer oldal dokumentációt, amit az ilyenolyan másolásvédelmekről és egyben cuccokról tudni kell. Ha már a gépet nem tudjuk kiféle, miféle, kefél-e és rákugliznánk helyetted.


köszi

a guglin már túl vagyok

Azért próbáltam fórummal mert a gugli találatait végigpróbáltam. kb 8 fajta programmal kb 3 fajta kártyával, a rawcopytól kezdve a particiók egyenként recoveryzésén át ..........

#8 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 04. 21. 14:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Arvaik - Dátum: 2016. 04. 21. 15:58

Azért próbáltam fórummal mert a gugli találatait végigpróbáltam. kb 8 fajta programmal kb 3 fajta kártyával, a rawcopytól kezdve a particiók egyenként recoveryzésén át ..........


Rosszul keresed, ezek csak sima másolási módszerek és kb. a 2. után rájöhettél, hogy valami trükk van benne.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó