HWSW Informatikai Kerekasztal: Fejesztőknek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Fejesztőknek Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Stendarr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 29. 10:26

Kérdőív képzésről, gyakornoki munkáról. IT területen gondolkodóknak/dolgozóknak érdekes lehet.
Link: http://bit.ly/1qrESUU



#2 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 29. 10:48

Meg also tagozatos nyelvtan-tanitoknak.

Szerk.
Vegigcsinaltam, mert fasza gyerek vagyok. Nem tiz perc. Mondjuk husz. Lehetne tiz, ha vette volna a faradsagot az osszeallito, es alaposan atgondolja a strukturat, belegondolja magat a kitolto szerepebe, es ennek megfeleloen atalakitja a kerdesek sorrendjet, jelleget, netan a valaszoktol fuggoen dinamikusan kesziti el a kerdoivet. Ez ossze lett dobalva. A bevezetes felrevezeto, kb nagyanyam keverte a fejlesztest az IT-vel es o sok eve ota halott. IT teruleten nem fejlesztokent dolgozva a kerdesek egy resze ertelmetlen, igy a valaszok felrevezetoek. A feleletvalasztos kerdesek valaszai korlatozottak. Kerdesek ismetlodnek.
Ez igy egy kupac gilisztabelsar. Idot kellett volna fektetni bele, ez a konstruktiv tanacsom.
Ja, es ha mar aprilis 7-etol indult, akkor
1. miert csak most teszed ide a linket a lejarat elott egy nappal?
2. miert kellett szerencsetlen aprilis 30-t kihagyni a jobol? (zaras idopontja apr. 30. 00:00)

Szerkesztette: gazdi 2016. 04. 29. 11:15 -kor

Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#3 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 29. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2016. 04. 29. 11:48

Meg also tagozatos nyelvtan-tanitoknak.

Szerk.
Vegigcsinaltam, mert fasza gyerek vagyok. Nem tiz perc. Mondjuk husz. Lehetne tiz, ha vette volna a faradsagot az osszeallito, es alaposan atgondolja a strukturat, belegondolja magat a kitolto szerepebe, es ennek megfeleloen atalakitja a kerdesek sorrendjet, jelleget, netan a valaszoktol fuggoen dinamikusan kesziti el a kerdoivet. Ez ossze lett dobalva. A bevezetes felrevezeto, kb nagyanyam keverte a fejlesztest az IT-vel es o sok eve ota halott. IT teruleten nem fejlesztokent dolgozva a kerdesek egy resze ertelmetlen, igy a valaszok felrevezetoek. A feleletvalasztos kerdesek valaszai korlatozottak. Kerdesek ismetlodnek.
Ez igy egy kupac gilisztabelsar. Idot kellett volna fektetni bele, ez a konstruktiv tanacsom.
Ja, es ha mar aprilis 7-etol indult, akkor
1. miert csak most teszed ide a linket a lejarat elott egy nappal?
2. miert kellett szerencsetlen aprilis 30-t kihagyni a jobol? (zaras idopontja apr. 30. 00:00)


te egy hős vagy, hogy ilyen szeméttel foglalkozol
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#4 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 29. 16:41

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2016. 04. 29. 11:48

Meg also tagozatos nyelvtan-tanitoknak.

Szerk.
Vegigcsinaltam, mert fasza gyerek vagyok. Nem tiz perc. Mondjuk husz. Lehetne tiz, ha vette volna a faradsagot az osszeallito, es alaposan atgondolja a strukturat, belegondolja magat a kitolto szerepebe, es ennek megfeleloen atalakitja a kerdesek sorrendjet, jelleget, netan a valaszoktol fuggoen dinamikusan kesziti el a kerdoivet. Ez ossze lett dobalva. A bevezetes felrevezeto, kb nagyanyam keverte a fejlesztest az IT-vel es o sok eve ota halott. IT teruleten nem fejlesztokent dolgozva a kerdesek egy resze ertelmetlen, igy a valaszok felrevezetoek. A feleletvalasztos kerdesek valaszai korlatozottak. Kerdesek ismetlodnek.
Ez igy egy kupac gilisztabelsar. Idot kellett volna fektetni bele, ez a konstruktiv tanacsom.
Ja, es ha mar aprilis 7-etol indult, akkor
1. miert csak most teszed ide a linket a lejarat elott egy nappal?
2. miert kellett szerencsetlen aprilis 30-t kihagyni a jobol? (zaras idopontja apr. 30. 00:00)

Ez a köcsög állat teleszemetelte az egész magyar webet a baromságával. Ahonnan kibaszták, oda visszament más néven és kezdte újra (ezt konkrétan a weblaboron láttam)
"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

#5 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 30. 08:35

És az Internet????
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 04. 30. 10:39

Üzenet megtekintéseIdézet: FixY - Dátum: 2016. 04. 29. 17:41

Ez a köcsög állat teleszemetelte az egész magyar webet a baromságával. Ahonnan kibaszták, oda visszament más néven és kezdte újra (ezt konkrétan a weblaboron láttam)


Nem baj, lediplomázik, középvezetőnek még jó lesz.
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   FixY 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 700
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 30. 12:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 04. 30. 11:39

Nem baj, lediplomázik, középvezetőnek még jó lesz.

Nem lesz jó, csak alkalmazni fogják... egy ilyen kretén miatt hagytam ott anno a munkahelyemet. Igaz, az nem spammelt, de épp ilyen hülye volt.
(lehettem volna türelmesebb, két évvel később már azt is elzavarták a ...ba)
"They coming to take me away HA-HAAA..." (XIV  Napoleon)

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 07:21

Mekibe jó lesz managernek, krumplisütőhöz.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 08:16

Úgy örülök, hogy nem töltöttem ki a kérdőívet. Nem lett vírusos tőle a gépem.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#10 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 18:01

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2016. 05. 01. 09:16

Úgy örülök, hogy nem töltöttem ki a kérdőívet. Nem lett vírusos tőle a gépem.

Ipadomat megnézném ha megvírusozná :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#11 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 01. 18:33

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2016. 05. 01. 19:01

Ipadomat megnézném ha megvírusozná :)


Vagy BeOS alatt?

Kép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 01:43

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2016. 05. 01. 18:33

Vagy BeOS alatt?

Én Linux alól néztem, de Google Form-oldal, szóval vírus nem lehet benne Ringyózra sem.

Amúgy használsz BeOS-t? Él még az egyáltalán, vannak rá alkalmazások, frissítések?
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 11:35

azt manapság nem haikunak híják?
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#14 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 17:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 05. 02. 02:43

Én Linux alól néztem, de Google Form-oldal, szóval vírus nem lehet benne Ringyózra sem.

Amúgy használsz BeOS-t? Él még az egyáltalán, vannak rá alkalmazások, frissítések?


Egy időben használtam. 2 órát talán. De már elmúlt.

Most fontolgatom, hogy pár dolgot kipróbálok OSX alatt. Hátha jó.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 18:06

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2016. 05. 02. 17:22

Most fontolgatom, hogy pár dolgot kipróbálok OSX alatt. Hátha jó.

BeOS-t sem használtam soha. Az OSX-et fontolgattam, de egyrészt átlag PC-n nem megy, meg csak hekkelésekkel, mert nincsenek driverek, másrészt az alkalmazáskínálata és a stabilitása sem jobb, mint egy Linuxnak, aztán hozzá van kötve az ember egy pénzéhes multi zárt forráskódú szarjához. Amit az OSX tud, azt tudja a Linux is (akár még jobban is), mínusz az Adobe-termékek és a Microsoft Office hivatalos támogatása.

Hasonló a helyzet a FreeBSD-vel, annál sincsenek driverek, lehet wraperekkel szenvedni, ha egyáltalán úgy megy, meg alkalmazás arra sincs több, mint Linuxra, és a BSD kernele is lassabban fejlődik, kevesebb hardvert támogat.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#16 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 18:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 05. 02. 19:06

BeOS-t sem használtam soha. Az OSX-et fontolgattam, de egyrészt átlag PC-n nem megy, meg csak hekkelésekkel, mert nincsenek driverek, másrészt az alkalmazáskínálata és a stabilitása sem jobb, mint egy Linuxnak, aztán hozzá van kötve az ember egy pénzéhes multi zárt forráskódú szarjához. Amit az OSX tud, azt tudja a Linux is (akár még jobban is), mínusz az Adobe-termékek és a Microsoft Office hivatalos támogatása.

Hasonló a helyzet a FreeBSD-vel, annál sincsenek driverek, lehet wraperekkel szenvedni, ha egyáltalán úgy megy, meg alkalmazás arra sincs több, mint Linuxra, és a BSD kernele is lassabban fejlődik, kevesebb hardvert támogat.

Gondolom gyakran nyúlsz a forráskódhoz...

#17 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 18:36

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2016. 05. 02. 18:27

Gondolom gyakran nyúlsz a forráskódhoz...

Én egyáltalán nem, de a nyílt forráskód több mindenre garancia. Egyrészt van, aki annyira ráér, és belenéz a kódba, és ez garancia arra, hogy szándékos backdoor / security hole nincs benne, mondom szándékos. Aztán mivel nyílt a forráskód, ha elmegy a fejlesztés szar, bloatware, baromság irányába, vagy hirtelen fizetős adware-t csinálnak belőle, akkor ott a lehetőség, hogy forkolják (pl. a Firefoxból Pale Moon lett, vagy az OpenOffice.org-ból LibreOffice), és fejlesszék tovább a helyes irányba, így nem vagy egy fejlesztőhöz kötve. Pl. most milyen jó lett volna, ha a Skype annak idején nyílt forráskódú, a MS szétqrta, de most egy köré szerveződött közösség fejleszthetné tovább a normális irányba, decentralizált kommunikációra, nem bloatware-ként, de ugyanezt lehet elmondani a 2-es uTorrentről, az is hova jutott sajnos mostanra.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#18 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 19:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 05. 02. 19:06

BeOS-t sem használtam soha. Az OSX-et fontolgattam, de egyrészt átlag PC-n nem megy, meg csak hekkelésekkel, mert nincsenek driverek, másrészt az alkalmazáskínálata és a stabilitása sem jobb, mint egy Linuxnak, aztán hozzá van kötve az ember egy pénzéhes multi zárt forráskódú szarjához. Amit az OSX tud, azt tudja a Linux is (akár még jobban is), mínusz az Adobe-termékek és a Microsoft Office hivatalos támogatása.

Hasonló a helyzet a FreeBSD-vel, annál sincsenek driverek, lehet wraperekkel szenvedni, ha egyáltalán úgy megy, meg alkalmazás arra sincs több, mint Linuxra, és a BSD kernele is lassabban fejlődik, kevesebb hardvert támogat.


Pont a Blender miatt akarom kipróbálni az OSX-et :)

Idézet

Video Editing
Blender even comes with a built-in Video Editor.

The Video Editor allows you to perform basic actions like video cuts and splicing, as well as more complex tasks like video masking.

The Video Editor includes:

  • Live preview, luma waveform, chroma vectorscope and histogram displays
  • Audio mixing, syncing, scrubbing and waveform visualization
  • Up to 32 slots for adding video, images, audio, scenes, masks and effects
  • Speed control, adjustment layers, transitions, keyframes, filters and more.


Kép
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

#19 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 02. 21:21

Üzenet megtekintéseIdézet: enpera - Dátum: 2016. 05. 02. 19:07

Pont a Blender miatt akarom kipróbálni az OSX-et :)

De hisz Blender van Linuxra, sőt, Windowsra is. Csak ezért egy komplett OS-t felesleges feltenni. Nem hinném, hogy OSX alatt annyival jobban fut.

Igaz sose használtam, nincsenek grafikusi képességeim, se a modellezéshez nem értek, szóval nem tudnám mire használni. Mondjuk nem is laikusoknak készítik az ilyen szoftvereket.

Szerkesztette: Raynes 2016. 05. 02. 21:22 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#20 Felhasználó inaktív   enpera 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.496
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 05. 04. 17:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 05. 02. 22:21

De hisz Blender van Linuxra, sőt, Windowsra is. Csak ezért egy komplett OS-t felesleges feltenni. Nem hinném, hogy OSX alatt annyival jobban fut.

Igaz sose használtam, nincsenek grafikusi képességeim, se a modellezéshez nem értek, szóval nem tudnám mire használni. Mondjuk nem is laikusoknak készítik az ilyen szoftvereket.


Van OSX a gépen, csak át kell bútolni rá. Elkezdett birizgálni a kíváncsiság, hogy a sima Sony Vegas és a Premiere Pro után milyen lehet. Eléggé hasonló a kezelőfelület, de aztán a valóság majd megmutatja. Lehet hülyét kapok tőle seperc alatt. Az is lehet, hogy mindent visz. Ki kell próbálni.
Szerk.: szerkesztó ergo sum...

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó