HWSW Informatikai Kerekasztal: Kezdő kérdések. A Prohardver fórumról menekültem. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kezdő kérdések. A Prohardver fórumról menekültem. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 25. 12:21

Egyrészt: nem tudom, mennyire pörög ez a fórum, eddig csak a cikkekhez kommenteltem. Megnéztem a topikok rendezését, nem igazán jöttem rá, hogy melyik részlegben van helye olyan topiknak, ami garancián túli szervizekről szól, ajánlások, ellenjavallatok.

Másrészt: nem tudom, mennyire pörög ez a fórum, ismét. :) A Prohardver fórum sokkal jobban pörög, de ott olyan idióta a moderáció, hogy fenti témában nem is engedtek topikot nyitni, mert minek, nyilván rajtam kívül senkit nem érdekel a kérdés az egész országban. A Prohardver Fórum pörgéséről, 15 évvel ezelőtti dizájnjáról, idióta moderációs elveiről (ja, pl. prémium tagságot kell venni, ha 5 percen túl is szerkeszteni akarod a hozzászólásod, hogy egyébként mindenkinek olvashatóbb legyen a fórum), illetve arról, hogy nem tudom, mennyire pörög itt a fórum, jut eszembe, hogy itt ez a hatalmas piaci rés, amit a Prohardver Fórum, de részben a HWSW is nyitva hagyott: működő, 2016-os dizájnú, ésszerű moderációs elveket alkalmazó hazai informatikai közösség, ami bevonzza a szélesebb közönséget is. Nem én fogok lecsapni az üzleti ötletre, ha valaki lát benne fantáziát, ingyen adom. :) Tudom, ott a HUP is, de az már rétegízlés.

Szerkesztette: registry 2016. 08. 25. 12:23 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 08. 25. 12:56

Jó. De mi a kérdés? Autós csoport pörög, oda lehet jönni. Előbb még fotóztunk, most gyerek van.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 28. 13:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 08. 25. 13:56

Jó. De mi a kérdés? Autós csoport pörög, oda lehet jönni. Előbb még fotóztunk, most gyerek van.

Oké, itt vagyok a fórum főoldalán és nem vagyok biztos benne, melyik részlegben hozzak topikot, amiben jó szervizekhez keresek ajánlást, vagy ha már van ilyen topik, akkor nem hozok létre újat. Autó-, fotó-, gyerektopik valószínűleg nem a legjobbak erre. ;)

Szerkesztette: registry 2016. 08. 28. 13:28 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 28. 13:59

Az a tiz juzer aki aktiv a forumon mind az autosban kommunikal, nem ertem mit nem ertesz vagy mit akarsz? Ott nyitsz topicot ahol akarsz max szettrollkodjak.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#5 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 28. 16:20

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2016. 08. 28. 14:59

Az a tiz juzer aki aktiv a forumon mind az autosban kommunikal, nem ertem mit nem ertesz vagy mit akarsz? Ott nyitsz topicot ahol akarsz max szettrollkodjak.

Samott

Biztos lehecc benne, hogy széttrolkoggyák.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#6 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 08. 28. 20:06

Üzenet megtekintéseIdézet: registry - Dátum: 2016. 08. 28. 14:27

Oké, itt vagyok a fórum főoldalán és nem vagyok biztos benne, melyik részlegben hozzak topikot, amiben jó szervizekhez keresek ajánlást, vagy ha már van ilyen topik, akkor nem hozok létre újat. Autó-, fotó-, gyerektopik valószínűleg nem a legjobbak erre. ;)


Itt csak autó és kútfúrás van, nem sok értelme a saját garázst reklámozni, mert azt még át is szerkeszti a kocsog admin. Többiek csak simán trollkodnak, mert a közösségi moderáció ilyen. Aki bírja, az úgyis marad. No meg aztán nemtom, szomjas vagyok...
Make love not Wor.

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 00:42

Üzenet megtekintéseIdézet: registry - Dátum: 2016. 08. 25. 12:21

Egyrészt: nem tudom, mennyire pörög ez a fórum, eddig csak a cikkekhez kommenteltem.

Olyannyira nem pörög semennyire, hogy már 2-3 éve halott. Az is csoda, hogy még megy, nem rohadt le a szerver. Már csak egy 10 emberből álló törzsgárda írogat offtopikokba, szakmai írások nincsenek, regelned is kár volt, meg már nekem is felesleges volt akármit is írogatni ide.

A PH-val nem lenne baj, ha nem lennének köcsögök a moderátorok, de sajnos azok. Még szakmai írásokat is kimoderálnak, szankcionálnak hangulatkeltés címén, elfogult, gerinctelen, gucpídféle csicskaemberek feljelentgetései alapján. Időpocsékolás az is. A fórumozásos műfaj meghalt, ha szakmai pörgést akarsz, akkor regelsz egy ilyen kérdez-felelek oldalra, stackexchange és társai, de ott is egy szűkebb kör játszótere inkább az egész.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 09:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 08. 29. 01:42

Olyannyira nem pörög semennyire, hogy már 2-3 éve halott. Az is csoda, hogy még megy, nem rohadt le a szerver. Már csak egy 10 emberből álló törzsgárda írogat offtopikokba, szakmai írások nincsenek, regelned is kár volt, meg már nekem is felesleges volt akármit is írogatni ide.

A PH-val nem lenne baj, ha nem lennének köcsögök a moderátorok, de sajnos azok. Még szakmai írásokat is kimoderálnak, szankcionálnak hangulatkeltés címén, elfogult, gerinctelen, gucpídféle csicskaemberek feljelentgetései alapján. Időpocsékolás az is. A fórumozásos műfaj meghalt, ha szakmai pörgést akarsz, akkor regelsz egy ilyen kérdez-felelek oldalra, stackexchange és társai, de ott is egy szűkebb kör játszótere inkább az egész.

kb igen sajnos
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 08. 28. 21:06

Itt csak autó és kútfúrás van, nem sok értelme a saját garázst reklámozni

Nem saját magam akarom reklámozni, hanem tanácsot kérek tőletek, ha mindegy hol, legyen itt, ha már itt vagyok. Hátha ti itt tízen jobban tudjátok, mint a ProHardveren 10 ezren. Jó (megbízható, becsületes, ár/érték arány) aftermarket számítógépszervizt keresek Budapesten. Melyiket ajánljátok?
Hajrá, ezt trollkodjátok szét! ;)




#10 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 14:57

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 08. 29. 01:42

Olyannyira nem pörög semennyire, hogy már 2-3 éve halott. Az is csoda, hogy még megy, nem rohadt le a szerver. Már csak egy 10 emberből álló törzsgárda írogat offtopikokba, szakmai írások nincsenek, regelned is kár volt, meg már nekem is felesleges volt akármit is írogatni ide.

Nem kifejezetten ide regeltem, a cikkek alá kommentelést élvezem egy ideje.

Ekkor lép életbe az eredeti posztom második fele, amire itt végül is megkaptam a választ:

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 08. 29. 01:42

A PH-val nem lenne baj, ha nem lennének köcsögök a moderátorok, de sajnos azok. Még szakmai írásokat is kimoderálnak, szankcionálnak hangulatkeltés címén, elfogult, gerinctelen, gucpídféle csicskaemberek feljelentgetései alapján. Időpocsékolás az is. A fórumozásos műfaj meghalt, ha szakmai pörgést akarsz, akkor regelsz egy ilyen kérdez-felelek oldalra, stackexchange és társai, de ott is egy szűkebb kör játszótere inkább az egész.

Kevésbé szakmai, mint inkább hazai-specifikus pörgést képzeltem, lásd a fenti kérdésem.


Szerkesztette: registry 2016. 08. 29. 14:58 -kor


#11 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 15:34

Üzenet megtekintéseIdézet: registry - Dátum: 2016. 08. 29. 15:53

Nem saját magam akarom reklámozni, hanem tanácsot kérek tőletek, ha mindegy hol, legyen itt, ha már itt vagyok. Hátha ti itt tízen jobban tudjátok, mint a ProHardveren 10 ezren. Jó (megbízható, becsületes, ár/érték arány) aftermarket számítógépszervizt keresek Budapesten. Melyiket ajánljátok?
Hajrá, ezt trollkodjátok szét! ;)

Milyen geppel van problemad? Mi a hiba oka? Asztali vagy notebook? Merrefele Budapesten? Hol vetted a problemas alkatreszt?

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#12 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 16:00

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 08. 29. 01:42

A fórumozásos műfaj meghalt, ha szakmai pörgést akarsz, akkor regelsz egy ilyen kérdez-felelek oldalra, stackexchange és társai, de ott is egy szűkebb kör játszótere inkább az egész.

Az Anandtech fóruma azért még oké, nem? Arra, amire.




#13 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 08. 29. 16:13

Üzenet megtekintéseIdézet: registry - Dátum: 2016. 08. 29. 16:00

Az Anandtech fóruma azért még oké, nem? Arra, amire.

Arra jó ideje nem néztem rá, de lehet hogy az még oké.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#14 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 08. 17:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 08. 29. 17:13

Arra jó ideje nem néztem rá, de lehet hogy az még oké.


ÉN hardforum on trollkodok. Tele van jobbos republikánus fegyvertartáspárti idiótákkal, de amíg szakmai témákról van szó addig korrekt. És viszonylag pörög is. De nem annyira hogy követhetetlen maszlag legyen mint pl egy neogaf.

#15 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 09. 16:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2016. 09. 08. 17:04

ÉN hardforum on trollkodok. Tele van jobbos republikánus fegyvertartáspárti idiótákkal, de amíg szakmai témákról van szó addig korrekt. És viszonylag pörög is. De nem annyira hogy követhetetlen maszlag legyen mint pl egy neogaf.

Első blikkre egész szimpatikus ez a [H]ard|Forum, majd kicsit elmerülök benne. Nekem csak az lenne a fontos, hogy a szakmai témák pörögjenek, a fegyvertartást meg a politikát leszarom.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#16 Felhasználó inaktív   registry 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 24
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 10. 13:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Samott - Dátum: 2016. 08. 29. 16:34

Milyen geppel van problemad? Mi a hiba oka? Asztali vagy notebook? Merrefele Budapesten? Hol vetted a problemas alkatreszt?

Samott

Ezaz, térjünk a tárgyra: Budapesten keresek megbízható, jó ár/érték arányú notebookszervizt, régebbi gépekhez. Vagy mini PC szervizt. A mini PC tulajdonképpen egy billentyűzet- és képernyő nélküli notebook. Jelenleg a régebbi Lenovo gépeim általános karbantartásáról lenne szó, de nem ragaszkodom a márkához, legközelebb lehet, hogy más márkájú használt gépet veszek, akkora az lesz.

A Prohardver Fórumon úgy tapasztaltam, hogy az embereknek vagy új gépe van, ekkor irány a garanciális szerviz, OK, illetve a Thinkpad topikban aki nem maga bütyköli a gépét, az nem is ember. A kettő között semmiféle átmenet nincs, vagy nem találtam.

Mehet okosba is, számla nem kell, magyarok vagyunk, egymás között. < Ezt légyszi külön trollkodjátok meg, elvárom tőletek, köszönöm! Kép

Szerkesztette: registry 2016. 09. 10. 14:00 -kor


#17 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 10. 14:37

Üzenet megtekintéseIdézet: registry - Dátum: 2016. 09. 10. 14:59

Ezaz, térjünk a tárgyra: Budapesten keresek megbízható, jó ár/érték arányú notebookszervizt, régebbi gépekhez. Vagy mini PC szervizt. A mini PC tulajdonképpen egy billentyűzet- és képernyő nélküli notebook. Jelenleg a régebbi Lenovo gépeim általános karbantartásáról lenne szó, de nem ragaszkodom a márkához, legközelebb lehet, hogy más márkájú használt gépet veszek, akkora az lesz.

A Prohardver Fórumon úgy tapasztaltam, hogy az embereknek vagy új gépe van, ekkor irány a garanciális szerviz, OK, illetve a Thinkpad topikban aki nem maga bütyköli a gépét, az nem is ember. A kettő között semmiféle átmenet nincs, vagy nem találtam.

Mehet okosba is, számla nem kell, magyarok vagyunk, egymás között. < Ezt légyszi külön trollkodjátok meg, elvárom tőletek, köszönöm! Kép


Van valami konkrét problémád, vagy csak hozzászólást generálsz? Mindegyik más témakör, BGA-t ezer+1 helyen csinálnak, a miniPCken meg opciósan olcsóbb kicserélni az alaplapot, mint szopolni a javításokkal. tápot is lehet néha occsón, de sokszor egyszerűbb cserélni.
Make love not Wor.

#18 Felhasználó inaktív   B_Csaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 17. 20:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 09. 09. 17:16

Első blikkre egész szimpatikus ez a [H]ard|Forum, majd kicsit elmerülök benne. Nekem csak az lenne a fontos, hogy a szakmai témák pörögjenek, a fegyvertartást meg a politikát leszarom.


:D :laugh:

#19 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 09. 17. 20:56

Üzenet megtekintéseIdézet: B_Csaba - Dátum: 2016. 09. 17. 21:31

:D :laugh:


Helló. Te valami új vagy itt?
Make love not Wor.

#20 Felhasználó inaktív   B_Csaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 270
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 17. 21:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 09. 17. 21:56

Helló. Te valami új vagy itt?


Csumi Jahno, mi a helyzet?

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó