HWSW Informatikai Kerekasztal: Túlmelegedő Nvidia GTX GPU - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Túlmelegedő Nvidia GTX GPU Artic Accelero Twin Turbo III Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   attyspocak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 18. 14:19

Kb. egy éve vásároltam egy Artic Accelero Twin Turbo III VGA hűtőt, a GTX 680-as kártyám referencia hútője helyett, mert a gyári hűtő a zárt rendszere miatt olyan módon el tud tömődni porral ,hogy az eszméletlen, és ettől túlmelegedett állandóan.
Az Artic egésszen idáig jól tette a dolgát, azonban pár hete elkezdett túlmelegedni ismét a kártya,a mintha csak a referencia hűtő volna rajta. Nem tudom mi lehet a gond, hiszen a gépen nem változtattam, mégis egyik napról a másikra megváltozott a viselkedése. Ha 3D játék vagy egyéb VGA nyúzó program fut, a gép kb. 10 perc használat után lelövi a VGA-t a túlmelegedés miatt, mert a GPU 90-100 celsius fölé melegszik. A két ventilátor pörög, a hűtőbordák nincsenek tele porral. Létezik, hogy egy év alatt tönkrement a hővezető paszta, vagy a szivacsok, vagy mit tudom én? Amikor túlmelegszik, akkor a hűtő felületek át vannak forrósodva, tehát a hőt végső soron el próbálják vezetni! Kérem segítsetek, mit lehet tenni, mi lehet a baj?
--

attys aki pocak

#2 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 18. 21:45

Üzenet megtekintéseIdézet: attyspocak - Dátum: 2016. 09. 18. 15:19

Kb. egy éve vásároltam egy Artic Accelero Twin Turbo III VGA hűtőt, a GTX 680-as kártyám referencia hútője helyett, mert a gyári hűtő a zárt rendszere miatt olyan módon el tud tömődni porral ,hogy az eszméletlen, és ettől túlmelegedett állandóan.
Az Artic egésszen idáig jól tette a dolgát, azonban pár hete elkezdett túlmelegedni ismét a kártya,a mintha csak a referencia hűtő volna rajta. Nem tudom mi lehet a gond, hiszen a gépen nem változtattam, mégis egyik napról a másikra megváltozott a viselkedése. Ha 3D játék vagy egyéb VGA nyúzó program fut, a gép kb. 10 perc használat után lelövi a VGA-t a túlmelegedés miatt, mert a GPU 90-100 celsius fölé melegszik. A két ventilátor pörög, a hűtőbordák nincsenek tele porral. Létezik, hogy egy év alatt tönkrement a hővezető paszta, vagy a szivacsok, vagy mit tudom én? Amikor túlmelegszik, akkor a hűtő felületek át vannak forrósodva, tehát a hőt végső soron el próbálják vezetni! Kérem segítsetek, mit lehet tenni, mi lehet a baj?

Nezd meg milyen processz terheli a gepet, lehet hog, kaptal egy minert.

#3 Felhasználó inaktív   attyspocak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 09. 29. 17:40

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2016. 09. 18. 23:45

Nezd meg milyen processz terheli a gepet, lehet hog, kaptal egy minert.


Egy mit?
Olyan bitcoin bányászt? A tudtom nélkül?

Mit keressek a futó alkalmazások között?

De ha így lenne, miért a VGA melegszik? miért nem a CPU?

Szerkesztette: attyspocak 2016. 09. 29. 17:42 -kor

--

attys aki pocak

#4 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 02. 08:44

Üzenet megtekintéseIdézet: attyspocak - Dátum: 2016. 09. 29. 18:40

De ha így lenne, miért a VGA melegszik? miért nem a CPU?

Ha jól tudom a GPU számítási kapacitását is használják ezek..

Próbáld meg a rendszerrel együtt induló programok közül kiszűrni esetleg a nem odaillőt.
(win7-nél msconfig->automatikus indítás fül ; 8.1 vagy 10 esetén feladatkezelő->indítás fül)

#5 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 03. 08:58

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2016. 10. 02. 09:44

Ha jól tudom a GPU számítási kapacitását is használják ezek..

Próbáld meg a rendszerrel együtt induló programok közül kiszűrni esetleg a nem odaillőt.
(win7-nél msconfig->automatikus indítás fül ; 8.1 vagy 10 esetén feladatkezelő->indítás fül)

Van vagy valami Malwarebytes vagy hasonló keresőt futtass. De azt is nézheted, hogy melyik process visz el sok időt alapban. Mostanában elég sok játék mellé csomagolnak minereket, Doom4 meg egy csomó másik mellett volt, ahogy olvastam.

#6 Felhasználó inaktív   attyspocak 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 34
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 04. 16:53

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2016. 10. 03. 10:58

Van vagy valami Malwarebytes vagy hasonló keresőt futtass. De azt is nézheted, hogy melyik process visz el sok időt alapban. Mostanában elég sok játék mellé csomagolnak minereket, Doom4 meg egy csomó másik mellett volt, ahogy olvastam.


Gondolom crackelt játékra gondolsz. Nekem eredetik futnak.
--

attys aki pocak

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó