HWSW Informatikai Kerekasztal: Mágnesmotor - valóság vagy csak álom???? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mágnesmotor - valóság vagy csak álom???? Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 13:10

idézet:
Ezt írta Rive:


Csakhogy: ebben az esetben nem egy meg-nem-értett zsenipalántáról van szó, hanem egy az egyben a régi sikertelen kísérlet erőltetéséről. Ez igen nagy különbség...

Gy.k. a helyes példa itt nem a gyakorlati matematika alapjainak az ujrafelfedezése - arabok, meg a középkori Európa -, hanem a teknős-paradoxonba vetett hit erőltetése a jelenkori matematikában...
[/quote]

Akkor hogyan müködhet ez a rohadt számítógép? Bakker és hogyhogy a föld nem lapos? Ès mi az, hogy nem a Föld körül kering az összes bolygó és csillag? Ès mi a francért nem fulladnak meg azok az emberek, akik vonatra ülnek? Ès mi az, hogy le tudnak fényképezni egy ATOMOT? Ne mondd már, hogy lehetséges a kábel nélküli kommunikáció! Ne vicceljetek már, de hisz ez a tudomány mai állása szerint lehetetlen! F@szság az egész! A fenti mondatokat csak el kell helyezni az idöben, és mindjárt nem tünik gúnyolódásnak. No, de nem akarok offolni, egyszerüen csak arra akarok kilyukadni, hogy nem kell csípöböl lef@szozni senkit csak azért, mert olyat mond/mutat/csinál, ami esetleg nem vág össze az általunk eddig ismertekkel.
Teljesen megértem a topicindítót, amiért hagyja a francba ezt a topicot. Nem nekitámadni kellett volna, hanem esetleg néhány dolgot elmagyarázni neki-és nekem is. Engem is érdekel/t volna/ ez a téma.

#22 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 13:20

idézet:
Ezt írta Samott:


Nem hulyeztem le senkit... csak javithatatlanul szkeptikus vagyok, es nem szeretem az osszeeskuves elmeleteket. Ha az a kutyu (vagy barmelyik hasonlo) mukodne akkor hasznalnak... de szerintem csak szelhamosok azok akik azt allitjak hogy ilyen szerkezeteket kepesek epiteni... furcsamod mindegyik eladni akarja, egy sem hasznositani... neked ez nem gyanus?

Samott
[/quote]

Nem gyanús. Bizony, egyes embercsoportok gazdasági érdekei ellenkeznek az ilyesfajta találmányok "közkinccsé" tételével. Pl. gondolj bele, ha ez a mágnesmotor müködik és elterjed, mi lesz az áramszolgáltatókkal? Ès mi lesz azokkal, akik az áramszolgáltatónak a fütöanyagot szállítják? Az olajtársaságokkal? Nem kell majd üzemanyag? Hohó, egy nagy lótúrót az emberiségnek! Megveszem a találmányt akármennyiért, aztát sutba vele! Még olcsóbban jövök ki a dologból, ha nevetségessé teszem a jóembert, kóklernek kiáltom ki! Az ÈN üzletem, az ÈN boldogulásom, az ÈN a lényeg!
Bizony, kedves Samott, így müködik. Nem baj, ha szkeptikus vagy, de ne legyél szemellenzös. Nem megy az egyéniségedhez szvsz... :)

#23 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 13:51

idézet:
Ezt írta Drummaster:
Nem gyanús. Bizony, egyes embercsoportok gazdasági érdekei ellenkeznek az ilyesfajta találmányok "közkinccsé" tételével. Pl. gondolj bele, ha ez a mágnesmotor müködik és elterjed, mi lesz az áramszolgáltatókkal?[/quote]

Ha mukodne mar elterjedt volna... az aramszolgaltatok tulajdonosai valoszinuleg alkatreszt gyartananak hozza es szepen megelnenek belole. ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#24 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:05

idézet:
Ezt írta Drummaster:
Akkor hogyan müködhet ez a rohadt számítógép? Bakker és hogyhogy a föld nem lapos? ?s mi az, hogy nem a Föld körül kering az összes bolygó és csillag? ?s mi a francért nem fulladnak meg azok az emberek, akik vonatra ülnek? ?s mi az, hogy le tudnak fényképezni egy ATOMOT? Ne mondd már, hogy lehetséges a kábel nélküli kommunikáció! Ne vicceljetek már, de hisz ez a tudomány mai állása szerint lehetetlen! F@szság az egész! A fenti mondatokat csak el kell helyezni az idöben, és mindjárt nem tünik gúnyolódásnak. No, de nem akarok offolni, egyszerüen csak arra akarok kilyukadni, hogy nem kell csípöböl lef@szozni senkit csak azért, mert olyat mond/mutat/csinál, ami esetleg nem vág össze az általunk eddig ismertekkel.
Teljesen megértem a topicindítót, amiért hagyja a francba ezt a topicot. Nem nekitámadni kellett volna, hanem esetleg néhány dolgot elmagyarázni neki-és nekem is. Engem is érdekel/t volna/ ez a téma.
[/quote]

Ezt marhára nem sikerült megértened...

Mondok egy 'testhezállóbb' ( :p ) példát: mit mondanál az olyan emberre, aki ma odalép hozzád az utcán, és a marxizmus/leninizmus haladó tanaival próbál téged agitálni?

Majd miután elküldet, ahova való, felszólít, hogy védd meg az igazadat, és ha nem vagy rá képes, akkor tuskó vagy?

Hm?

idézet:
Ezt írta Drummaster:
Nem gyanús. Bizony, egyes embercsoportok gazdasági érdekei ellenkeznek az ilyesfajta találmányok "közkinccsé" tételével. Pl. gondolj bele, ha ez a mágnesmotor müködik és elterjed, mi lesz az áramszolgáltatókkal? ?s mi lesz azokkal, akik az áramszolgáltatónak a fütöanyagot szállítják? Az olajtársaságokkal? Nem kell majd üzemanyag? Hohó, egy nagy lótúrót az emberiségnek! Megveszem a találmányt akármennyiért, aztát sutba vele! Még olcsóbban jövök ki a dologból, ha nevetségessé teszem a jóembert, kóklernek kiáltom ki! Az ?N üzletem, az ?N boldogulásom, az ?N a lényeg!
Bizony, kedves Samott, így müködik. Nem baj, ha szkeptikus vagy, de ne legyél szemellenzös. Nem megy az egyéniségedhez szvsz... :)
[/quote]

Még akár igaz is lehetne, ha ez a fajta perpeetum mobile nem olyankor merült volna fel elsőre, mikor még maximum a szén- és a gőzgép-lobbiról lehetett szó. Ja, és az utána jövő belsőégésű motorok lazán elsöpörték mindezt, és az atomenergia még csak ködös ábránd se volt...
Ekkor volt az, hogy egy Röntgen nevezetű ember szórakozott némi árnyképekkel, és mellesleg pusztán a megismételhető eredményei miatt röpke hónapok alatt sikerre víve egy kezdetben sarlatánságnak kikiáltott dolgot...

Szóval, az összeesküvés-elméleteket el kellene már felejteni végre...

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
Elköltöztem :-)

#25 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:12

idézet:
Ezt írta Samott:


Ha mukodne mar elterjedt volna... az aramszolgaltatok tulajdonosai valoszinuleg alkatreszt gyartananak hozza es szepen megelnenek belole. ;)

Samott
[/quote]

Ne viccelj, Samott... :D

#26 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:20

idézet:
Ezt írta Rive:


Még akár igaz is lehetne, ha ez a fajta perpeetum mobile nem olyankor merült volna fel elsőre, mikor még maximum a szén- és a gőzgép-lobbiról lehetett szó. Ja, és az utána jövő belsőégésű motorok lazán elsöpörték mindezt, és az atomenergia még csak ködös ábránd se volt...
Ekkor volt az, hogy egy Röntgen nevezetű ember szórakozott némi árnyképekkel, és mellesleg pusztán a megismételhető eredményei miatt röpke hónapok alatt sikerre víve egy kezdetben sarlatánságnak kikiáltott dolgot...

Szóval, az összeesküvés-elméleteket el kellene már felejteni végre...

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

1: A példa rossz, a marxizmus-leninizmusnak semmi köze a tudományhoz, bár kétségtelen, hogy Marx nem volt hülyegyerek.

2: Nem perpeetum mobile-röl beszélünk, hanem mágnesmotorról, egy gépröl, amely nem mozog örökké, hisz egyszer elkopik, tönkremegy. Nem ugyanaz. A szén-fa gözgép ugyanolyan lehetetlen f@szság volt mondjuk 1568-ban, mint most Neked a mágnesmotor. Nincs semmiféle összeesküvés elmélet, egyszerüen csak nem utasítok el semmit csípöböl. De hát én csak egy egyszerü zenész vagyok...

#27 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:35

1. Meghaladott elméletekről, sikertelen gyakorlati próbálkozásokról beszélünk. A példa áll.

2. Történetesen perpeetum mobile-ről beszélünk. Olyan gépről, ami 'több energiát ad mint amennyit beviszel'.

3. Azt, hogy szerinted nincs összeesküvés-elmélet, a fentebbi hozzászólásaid figyelembevételével nemigen értelmezhető.

+1: Tekintve, hogy egyre kevésbé érthető, mit is akarsz írni, ezt inkább holnap folytassuk.

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
Elköltöztem :-)

#28 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:40

idézet:
Ezt írta Rive:
1. Meghaladott elméletekről, sikertelen gyakorlati próbálkozásokról beszélünk. A példa áll.

2. Történetesen perpeetum mobile-ről beszélünk. Olyan gépről, ami 'több energiát ad mint amennyit beviszel'.

3. Azt, hogy szerinted nincs összeesküvés-elmélet, a fentebbi hozzászólásaid figyelembevételével nemigen értelmezhető.

+1: Tekintve, hogy egyre kevésbé érthető, mit is akarsz írni, ezt inkább holnap folytassuk.

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]
1: Hány sikertelen gyakorlati próbálkozás és hibás elmélet volt, mielött a Wright fivérek a levegöbe emelkedtek volna?

2: De nem mozog örökké. Nekem így permanens gép inkább.

3: Pedig nincs. Ha valami újat nem utasítok el, akkor az már összeesküvés elmélet?

+1: Rendben! Jó pihenést! :)

[ 2003. július 30.: Drummaster szerkesztette a hozzászólást ]

#29 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:46

idézet:
Ezt írta Drummaster:
1: Hány sikertelen gyakorlati próbálkozás és hibás elmélet volt, mielött a Wright fivérek a levegöbe emelkedtek volna?

2: De nem mozog örökké. Nekem így permanens gép inkább.

3: Pedig nincs. Ha valami újat nem utasítok el, akkor az már összeesküvés elmélet?

+1: Rendben! Jó pihenést! :)
[/quote]

1. Csakhogy ezúttal az ember által hajtott csapkodó szárnyú repülővel szeretne valaki világ körüli útra menni...

2. Pontosan ez a fogalom az, ami miatt a 'perpeetum mobile' kifejezést kitalálták. Több energia jön ki, mint amennyit beraktál - ennyit takar ez a fogalom, nem többet.

3. Ezúttal az 'új' - itt: évszázados tévút - elutasítását valamiféle lobbira fogtad. Az ilyeneket hívják közös néven 'összeesküvés-elméletnek'.

+1. Ez a beszéd! Beléd is :)

(Kuc :p :) )

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
Elköltöztem :-)

#30 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 14:48

idézet:
Ezt írta Rive:


Ez a beszéd! Beléd is :)
[/quote]

Hahaha, suttyomban megszerkesztettem... :D

#31 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 15:08

idézet:
Ezt írta Rive:

2. Pontosan ez a fogalom az, ami miatt a 'perpeetum mobile' kifejezést kitalálták. Több energia jön ki, mint amennyit beraktál - ennyit takar ez a fogalom, nem többet.
[/quote]

Tudtommal a Perpeetum Mobile kifejezés olyan gépet jelent, amely mindenféle kűlső behatás nélkül örökké üzemel. Emlékezetem szerint maga a kifejezés determinálja azt is, hogy a szerkezet beindító energia-befektetés nélkül is üzemel, és ezé a kritérium az oka, hogy nem tudtak eleddíg csinálni ilyesmit, ugyanis ha volna olyan szerkezet, amely az indulása után energiaveszteség nélkül működik (ergo örökké), annak is kell adni egy kezdőenergiát, amiből elindul.

#32 Felhasználó inaktív   Peregrinus 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.031
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 16:46

idézet:
Ezt írta Rive:


1. Csakhogy ezúttal az ember által hajtott csapkodó szárnyú repülővel szeretne valaki világ körüli útra menni...

2. Pontosan ez a fogalom az, ami miatt a 'perpeetum mobile' kifejezést kitalálták. Több energia jön ki, mint amennyit beraktál - ennyit takar ez a fogalom, nem többet.

3. Ezúttal az 'új' - itt: évszázados tévút - elutasítását valamiféle lobbira fogtad. Az ilyeneket hívják közös néven 'összeesküvés-elméletnek'.

+1. Ez a beszéd! Beléd is :)

(Kuc :p :) )

[ 2003. július 30.: Rive szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]
1. Eszerint még akár fejlődhetne az elmélet.

2.

[url="http://"http://people.inf.elte.hu/chaos/latin/"] Kép [/url]

idézet:
KERESETT SZÓ: perpetuum
perpetuus 3 örökös, szakadatlan

KERESETT SZÓ: mobile
mobilis 2 mozgékony, nyüzsgő; ingatag[/quote]

3. Volt már olyan technológia, amit csak több évszázados kísérletezéssel tudtak kifejleszteni.

+1. Bocs, hogy így válaszolok, de az érvekre ez a legkönnyebb "felelési út".

[ 2003. július 30.: xyzzy szerkesztette a hozzászólást ]

#33 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 17:04

"Itt, Magyarországon is müködik egy gép, ami több energiát termel, mint amennyit fogyaszt."

Ize, hol, mi, mikor? :)

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#34 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 17:32

idézet:
Ezt írta Krinyo:
"Itt, Magyarországon is müködik egy gép, ami több energiát termel, mint amennyit fogyaszt."

Ize, hol, mi, mikor? :)

Krinyo
[/quote]

A franc se tudja pontosan, de volt a TV-ben is róla, meg valami szegedi újság honlapján találtam egy cikket róla.
Valami ürge csinálta, aki sokáig a kanadai energetikai minisztériumnál dolgozott, és valami kanadai alapítvány bízta meg vele, hogy fejlesszen ki ilyen gépet. Volt riport az ürgével. Talán a spektrumon talán nem, nem emléxem, de láttam a filmet. Persze semmilyen konkrét részletet nem árult el, a gépről is csak rövid felvételek voltak, de kb úgy nézett ki, hogy volt két nagy kapcsolószekrényszerű fémdoboz, és közötte forgott elég nagy sebességgel (már amennyire ezt szabad szemmel meg lehet állapítani) egy elég vastag acélrúd/cső.
Megpróbálom a cikket előásni...

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#35 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 17:35

Az jo lenne, mert ez egy kicsit ellent mond a ma ismert fizikai torvenyszerusegeknek... :)

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#36 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 17:49

idézet:
Ezt írta Krinyo:
Az jo lenne, mert ez egy kicsit ellent mond a ma ismert fizikai torvenyszerusegeknek... :)

Krinyo
[/quote]

Jól fogalmaztál, a MA ismert törvényszerűségeknek mond ellent, azonban sajna nem találom... Az biztos, hogy valami szeged.hu van ilyesmi volt de nem emléxem pontosan sajna és már nem tudom, hogy milyen kifejezésre kerestem rá akkor (kb. 2 hónapja volt).
Azért ha megtalálom, belinkelem!!!
De tényleg volt riport a TV-ben róla...

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#37 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 17:54

Hah! megvan!!!!
[url="http://"http://www.hokkento.szeged.hu/0303/mappa/szabo.htm"]http://www.hokkento....mappa/szabo.htm[/url]

Üdv: byr

UI: mindenki csak saját felelősségre olvassa el...
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#38 Felhasználó inaktív   Krinyo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:06

Szep es jo, de keves... :(
Tobb info kellene hogy mi ez es mikent mukodik.

Krinyo
72792 óra, 6649 anyag, 11 376 878 karakter (6772 A4-es oldal) = az én HWSW-m

#39 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:11

idézet:
Ezt írta Krinyo:
Szep es jo, de keves... :(
Tobb info kellene hogy mi ez es mikent mukodik.

Krinyo
[/quote]

Azt valszeg nem fogják megmondani, hogy miként működik, de ha veszel egyet, akkor szerintem szétszedheted, és megnézheted...
1ébként ez egy cikk folytatása, abban lehet benne volt, hogy melyik cégről van szó, de ha érdekel, írj a cikk írójának, és biztos, hogy meg fogja tudni mondani a cég nevét, címét, stb... Innentől kezdve meg gyerekjáték... :)

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#40 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:15

idézet:
Ezt írta byr:
De tényleg volt riport a TV-ben róla...[/quote]

Volt bizony: [url="http://"http://www.korridor.hu/Archivum_index.php?cikk=100000048184&next=0&archiv=1"]Magyar találmány: az igazi örökmozgó[/url]

idézet:
22 évvel ezelőtt titokzatos látogatók kerestek fel egy Kanadában élő Magyar mérnököt. A férfit arra kérték, hogy oldja meg a megoldhatatlant, építsen egy örökmozgót, amelyik olcsón, környezetszennyezés nélkül termeli az áramot. A mérnők nevetett a képtelen ötleten, de nem hagyta nyugodni a kihívás, és elkezdett dolgozni. A titokzatos látogató a mai napig több mint 400 millió dollárt, azaz több mint 100 milliárd forintot utalt át a fejlesztésre. És a gép nem rég működni kezdett.[/quote]

Hat aki ezek utan meg hisz neki... ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó