HWSW Informatikai Kerekasztal: AZ AGYAMRA MÉSZ avagy az idegesitő szokások topikja. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

AZ AGYAMRA MÉSZ avagy az idegesitő szokások topikja. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 13:24

Anyu, apu, tesó, barát/barátnő, asszonypajtás...stb. Szeretteink. Akiket tiszta szivből szeretünk, akár a tűzbe is mennénk értük. De ugye ember nincs hiba nékül.
Szinte mindenkinek van valami idegesítő szokása, bogara, amitől a a falra tudnánk mászni, az agyunkra mennek! :D

Hát akkor kezdeném a sort:

Édesanyámból jó iró-költő vált volna. Ugyanis imádja "szinezni" a dolgokat. Ha pl. az isiben osztályfőnöki dicséretet kaptam, akkor azt jóanyám az ismerősöknek már igazgatói dicséretként tálalta. :) Ha a melóhelyen pl. kaptam 10ezer FT jutalmat, az anyámnál már 15ezer volt sőt melléadományozta a munkaérdemrend tölgyfalombokkal ékesített aranyfokozatát. :D Nem egyszer volt már ebből kellemetlenségem, mikor a szomszédok gratuláltak/rákérdeztek az ilyesmire, én meg csak pislogtam, hogy miről van szó? :confused:
Ha gyerekkoromban meg voltam fázva egy kis hőemelkedéssel azt a szomszédasszony már úgy tudta, hogy: "Zolika nagyon beteg, este alig tudtuk levinni a lázát!"

Jóapámat pedig a szülei biztos alva "csinálták", mert alig ül le TV elé, 5 perc múlva bealszik. Ha valaki mégis veszi a bátorságot a családból és átvált egy másik csatornára, akkor rögtön felébred és veszekszik, hogy ő nézi a meccset/filmet ne kapcsolgassuk a TV-t. "-De hisz alszol. -Ééén? Dehogy alszok, nézem!" Visszakapcsol, de persze 2 perc múlva már horkol. :D

Az unokatesómnak pedig a cipőlevéttellel van "gondja". Ha hazamegy, kilép a cipőből és otthagyja az előszoba közepén. Persze a felesége ettől idegbajt kap. "Drágám! Leszakadna a derekad, ha lehajolnál a cipődért és beraknád abba a kurva cipősszekrénybe?!?" Egy-két napig aztán böcsülettel elrakja, de aztán gyorsan ellustul és kezdődik az egész cipőmizéria előlről.

Nosza hát, irjuk meg szeretteink (vagy akár kollegáink) idegesitő szokásait! :)
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#2 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 13:40

Apám:
1. Állandóan vizsgáztat. Például ha a tévében vagy a rádióban elhangzik egy félreeső főváros neve, azonnal megkérdezi, hogy na ez minek a fővárosa. Mert őbelé még általános iskolába beleverték az ilyeneket, és hát ez IQ kérdése. Persze hiába magyarázom neki, hogy nem, és hát akkor minek a térkép? De ő akkor is folytatja.
2. Hasonló az elsőhöz: ha a rádióban egy régi szám megy (60-70-es évekből), akkor rákérdez az együttesre.
2. Ellentmondások. Ha valamiről vitatkozunk, csakazért is ellentmond az én véleményemnek. Még akkor is, ha az ő vélemény már teljesen hülyeség, de nehogy nekem legyen igazam!

#3 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 13:45

idézet:
Ezt írta Colonel Brett Shaw:


Jóapámat pedig a szülei biztos alva "csinálták", mert alig ül le TV elé, 5 perc múlva bealszik. Ha valaki mégis veszi a bátorságot a családból és átvált egy másik csatornára, akkor rögtön felébred és veszekszik, hogy ő nézi a meccset/filmet ne kapcsolgassuk a TV-t. "-De hisz alszol. -Ééén? Dehogy alszok, nézem!" Visszakapcsol, de persze 2 perc múlva már horkol. :D


Nosza hát, irjuk meg szeretteink (vagy akár kollegáink) idegesitő szokásait! :)
[/quote]

Ezredes Úr! Ez a tévés dolog családomban is felütötte a fejét, azt hiszem, tipikus jelenség. :D
Nekem egyébként a gyerekeim hagyják mindenhol égve a lámpát, ha lekapcsolom, rögtön megjelennek, hogy "miért kapcsoltad le, most akartam bemenni."
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#4 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 13:46

Fene tudja. Engem nemigen tudna senki rávenni, hogy a környezetemben élő, bennem bízó emberek hibáit, furcsaságait egy nyilvános fórumon kiteregessem.

Kifejezetten árulásnak érzem még a gondolatot is.
Elköltöztem :-)

#5 Felhasználó inaktív   Jareth 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.150
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 13:58

idézet:
Ezt írta Rive:
Fene tudja. Engem nemigen tudna senki rávenni, hogy a környezetemben élő, bennem bízó emberek hibáit, furcsaságait egy nyilvános fórumon kiteregessem.

Kifejezetten árulásnak érzem még a gondolatot is.
[/quote]

Szerintem ezek a "vallomások" teljesen helytállók itt a fórumon, hiszen nem magánjellegű dolgokról olvashatunk, hanem egészen hétköznapi "hibákról"!
Tyraan - Artum Inferniti

#6 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:02

idézet:
Ezt írta Jareth:


Szerintem ezek a "vallomások" teljesen helytállók itt a fórumon, hiszen nem magánjellegű dolgokról olvashatunk, hanem egészen hétköznapi "hibákról"!
[/quote]

... amit az érintettek csak a szűk, bizalmas családi környezetben mernek megtenni, és nem szánják a nyilvánosság elé.
Elköltöztem :-)

#7 Felhasználó inaktív   a-n-d-r-e-w 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 36.253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:05

idézet:
Ezt írta Colonel Brett Shaw:


Jóapámat pedig a szülei biztos alva "csinálták", mert alig ül le TV elé, 5 perc múlva bealszik. Ha valaki mégis veszi a bátorságot a családból és átvált egy másik csatornára, akkor rögtön felébred és veszekszik, hogy ő nézi a meccset/filmet ne kapcsolgassuk a TV-t. "-De hisz alszol. -Ééén? Dehogy alszok, nézem!" Visszakapcsol, de persze 2 perc múlva már horkol. :D

[/quote]

Ez ismerős :D
"te mindig ilyen okos vagy, nem kell szerénykedni" - Tuncsi
--> DEZSŐKE <--

#8 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:10

idézet:
Ezt írta Rive:


... amit az érintettek csak a szűk, bizalmas családi környezetben mernek megtenni, és nem szánják a nyilvánosság elé.
[/quote]

Te eddig itt hány ilyet olvastál?

#9 Felhasználó inaktív   Blackman790817 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.515
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:13

idézet:
Ezt írta Sipi:

[/quote]

Dettó, enyém is, főleg amikor megmagyarázza, hogy én nem érthetek semmit a számítógéphez, mert ő már 1960-ban nyomkodta, és az azóta nem változott. Azt hozzá sem teszem hogy 10 vagy talán 15 éve nem nyúl a géphez (anno C64-hez se).
Mit ér az erő, ha nincs Uralod?

#10 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:13

idézet:
Ezt írta Sipi:
Te eddig itt hány ilyet olvastál?[/quote]

Eddig az összes ilyen. Esetleg kérdezd meg az érintetteket, hány írná alá a róla beírtakat.
Elköltöztem :-)

#11 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:44

idézet:
Ezt írta Rive:


Eddig az összes ilyen. Esetleg kérdezd meg az érintetteket, hány írná alá a róla beírtakat.
[/quote]

Nos, szerintem eddig nem írtak be sértő dolgot, és a leírtak valószínűleg sok emberre igazak. Ezeknél manapság sokkal durvább történetek ömlenek a médiából. De hát téged is érdekel a dolog, ha már egyszer beleolvastál.

#12 Felhasználó inaktív   Mulder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.380
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:45

idézet:
Ezt írta a-n-d-r-e-w:


Ez ismerős :D
[/quote]

nekem is! de van ra franko modszer! kicsit leveszed a hangot a fenyerot kontrasztot, csatornat valtasz es lassan visszapakolsz mindent. ha nem igy csinalom a villanasra amikor valtok mindig felebred.

#13 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:48

idézet:
Ezt írta Mulder:


nekem is! de van ra franko modszer! kicsit leveszed a hangot a fenyerot kontrasztot, csatornat valtasz es lassan visszapakolsz mindent. ha nem igy csinalom a villanasra amikor valtok mindig felebred.
[/quote]

Olyan ez, mint nitroglicerint mixelni. Csak semmi kapkodás. :D
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#14 Felhasználó inaktív   __zso2 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 856
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:49

idézet:
Ezt írta Mulder:


nekem is! de van ra franko modszer! kicsit leveszed a hangot a fenyerot kontrasztot, csatornat valtasz es lassan visszapakolsz mindent. ha nem igy csinalom a villanasra amikor valtok mindig felebred.
[/quote]

Na persze...
Csak győzze az ember 2 másodpercenként levenni a hangot, kontrasztot, meg visszatenni, épp, mire megtenné, már vált is... :D :D :D

Jóvanna, csak vitz volt...
Ajhééé!!!

#15 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:49

idézet:
Ezt írta Sipi:
Nos, szerintem eddig nem írtak be sértő dolgot, és a leírtak valószínűleg sok emberre igazak. Ezeknél manapság sokkal durvább történetek ömlenek a médiából. De hát téged is érdekel a dolog, ha már egyszer beleolvastál.[/quote]

A felhívást láttam, a topic elején. Ez is elég volt ahhoz, hogy billentyűzetet ragadjak.

Amit írsz, melléduma. Hány érintett írná alá a róla beírtakat?

A BigBráneres és a másik reality-népség legalább tudott róla, hogy a gyarlóságaikon mások is röhögnek.
Ebből azt hiszem, elég világos, milyen szintre sorolom be mindazokat, akik ilyeneken élvezkednek.
Elköltöztem :-)

#16 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 14:53

idézet:
Ezt írta Sipi:


Nos, szerintem eddig nem írtak be sértő dolgot, és a leírtak valószínűleg sok emberre igazak. Ezeknél manapság sokkal durvább történetek ömlenek a médiából. De hát téged is érdekel a dolog, ha már egyszer beleolvastál.
[/quote]

Amit most leírok, az érintett tudomására is hoztam, amit ő el is fogadott. Az anyósom túlzott segítőkészségéről van szó. :D Bármit megemlítek, hogy majd kellene, esetleg pár éven belül be kellene szerezni egy újat valamiből, másnap már lohol is egy halom katalógussal, hogy hol lehet kapni, most akciós, szívesen elkísér, ha meg akarom nézni. Alig tudom udvariasan leépíteni.
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

#17 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 15:01

Akkor ne foglalkozzunk a csaladdal (bar draga jo edesanyam is a "dehogy alszom, nezem" tipusba tartozik :D). En szemely szerint azon tudok nagyon bepocceni amikor allok a busz/villamos megalloban mellem lep egy idiota es elkezdi fujni a budos bagojat a pofamba... disznosag hogy en kerulok kenyelmetlen helyzetbe az o fuggosege miatt... ha nem birja ki cigi nelkul hat keressen egy helyet maganak ahol nem zavar senkit. Ha ott bagozik a megalloban nem megyek a kozelebe, de ha en voltam ott elobb akkor alkamazkodjon o!

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#18 Felhasználó inaktív   Sipi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.072
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 15:02

idézet:
Ezt írta Rive:


Amit írsz, melléduma. Hány érintett írná alá a róla beírtakat?
[/quote]

Apám biztosan.
Egyébként én nem a valóságshow-kra gondoltam. Inkább a bulvárlapokra, akik viszont megkérdezés nélkül írnak le mindent (akár van valóságalapja, akár nincs) a közéleti személyiségekről. Persze most mondhatod, hogy aki közéleti munkát vállal, az gondoljon erre, de ez akkor sem jogosítja fel az említett sajtóorgánumokat arra, amit művelnek.

#19 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 15:04

idézet:
Ezt írta Sipi:


Apám biztosan.
Egyébként én nem a valóságshow-kra gondoltam. Inkább a bulvárlapokra, akik viszont megkérdezés nélkül írnak le mindent (akár van valóságalapja, akár nincs) a közéleti személyiségekről. Persze most mondhatod, hogy aki közéleti munkát vállal, az gondoljon erre, de ez akkor sem jogosítja fel az említett sajtóorgánumokat arra, amit művelnek.
[/quote]

Ugyanez okból etikátlan és undorító szerintem az, amire ez a topic indult.
Elköltöztem :-)

#20 Felhasználó inaktív   Thrawn 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.004
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 02. 12. 15:06

Ha már a tömegközlekedésről van szó... Nénike megállóban ezerrel fel, foggal, körömmel, könyökkel beküzdi magát a kocsi belsejében található üres ülésre, majd 2(!) megálló után ugyanez visszafelé. Több energiát felemészt a tülekedéssel, mintha végigállta volna a 2 megállót. :mad:

[ 2003. február 12.: Thrawn szerkesztette a hozzászólást ]
S minthogy az egész galaktikában nem találtak értékesebbet, mint az értelem, mindenütt segítették fölvirradni. Ők lettek a csillagmező földművesei; vetettek, s néha arattak is. És néha, egykedvűen, gyomlálni is kényszerültek.

Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó