HWSW Informatikai Kerekasztal: Öngyilkosság - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Öngyilkosság Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 14:38

"Velünkszületett képesség az, hogy kiolthatjuk saját életünket."

Évente 1 millió ember lesz öngyilkos világszerte. Mi a véleményetek az ilyen emberekről? Az ilyen emberek valami születési rendellenességben szenvednek, hogy olyan érzésük támad, vagy késztetést éreznek e tett megtételére?

Ezt a topicot a 17 évesen öngyilkos lett unokabátyám emlékére nyitottam, felakasztotta magát. Idén lenne 25 éves.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#2 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 14:48

idézet:
Ezt írta -=Tiger=-:

Ezt a topicot a 17 évesen öngyilkos lett unokabátyám emlékére nyitottam, felakasztotta magát. Idén lenne 25 éves.
[/quote]

:(
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#3 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 01. 04. 14:52

Részvétem.

Szerencsére családban ilyen még nem történt, de egy volt általános iskolai osztálytársam 17-18 éves kora körül szintén felakasztotta magát. Ma lenne 22 éves.

Lehet a kérdést egyéni szempontból és társadalmi szinten is nézni, a pszichológia és szociológia is rengeteget foglalkozik vele, van bőven olvasnivaló.

Ha úgy érzed, hogy tudnál a bátyád haláláról beszélni, akkor elmondhatnád, te hogyan láttad ezt közelről, mit gondolsz, mi vihet erre egy embert...de tényleg csak ha úgy gondolod.

#4 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 14:59

idézet:
Ezt írta -=Tiger=-:
....... Évente 1 millió ember lesz öngyilkos világszerte. Mi a véleményetek az ilyen emberekről? ....[/quote]

Az ilyen (vagy olyan) emberekről úgy általában semmi. Rosszul feltett kérdés és rossz sugalmazás.....

A jelenségről? Igen, létezik. És minden eset más és más... de ha a közöset - a tanulságot - keresed, akkor ne véleményeket kérdezz.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#5 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 14:59

idézet:
Ezt írta special:
Részvétem.

Szerencsére családban ilyen még nem történt, de egy volt általános iskolai osztálytársam 17-18 éves kora körül szintén felakasztotta magát. Ma lenne 22 éves.

Lehet a kérdést egyéni szempontból és társadalmi szinten is nézni, a pszichológia és szociológia is rengeteget foglalkozik vele, van bőven olvasnivaló.

Ha úgy érzed, hogy tudnál a bátyád haláláról beszélni, akkor elmondhatnád, te hogyan láttad ezt közelről, mit gondolsz, mi vihet erre egy embert...de tényleg csak ha úgy gondolod.
[/quote]

Sajnos nem tudom mi vihette rá, állítólag egy évvel előtte is megpróbálta, lent a nagyszüleinél Csongrádon. Kb. fél éve tudtam meg én is az igazságot, hogy ténylegesen mi történt. Addig csak annyit mondtak szüleim, hogy nem tudták az orvosok megállapítani a halál okát. Eddig eltitkolta előlem mindenki. Átlagosan kezdődött a napja, anyukájával kitakaritotta a lakást, anyukája elment dolgozni, megebédelt, (bableves, dinnye) mire a huga hazaért már nem tudott rajta segíteni.
:(

Nem tudom elképzelni mi okozhat olyan problémát az ember életében, amit szülök, rokonok, barátok segítségével ne lehetne megoldani.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#6 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:01

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Az ilyen (vagy olyan) emberekről úgy általában semmi. Rosszul feltett kérdés és rossz sugalmazás.....

A jelenségről? Igen, létezik. És minden eset más és más... de ha a közöset - a tanulságot - keresed, akkor ne véleményeket kérdezz.
[/quote]

Csak tudod érdekel mások vélemyénye erről a témáról.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#7 Felhasználó inaktív   Emvy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:01

Hát ilyen témában nem érdemes sztorizgatni, de a volt sulimban egy hetedikes (13 éves) srác... :(
while (!sleep) sheep++;

#8 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:02

idézet:
Ezt írta -=Tiger=-:


Nem tudom elképzelni mi okozhat olyan problémát az ember életében, amit szülök, rokonok, barátok segítségével ne lehetne megoldani.
[/quote]

Az, hogy nem lát rá esélyt, és elviselhetetlennek gonoldja a jelenlegi állapotát. Vagy nincsenek szülők, rokonok és barátok, akikre számítani tudna.

#9 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:04

idézet:
Ezt írta special:


Az, hogy nem lát rá esélyt, és elviselhetetlennek gonoldja a jelenlegi állapotát. Vagy nincsenek szülők, rokonok és barátok, akikre számítani tudna.
[/quote]

És akiknek vannak szülei barátai. Azokkal mi a helyzet?
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#10 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:07

idézet:
Kapcsolataink konfliktushelyzetei egyetlen tanítást hordoznak magukban, a régi közmondást: olyan erõs a lánc, mint a leggyengébb láncszeme. Elvárásokkal lépünk kapcsolatainkba, szépnek és jónak képzeljük el, ahol társunk olyan, amilyennek szeretnénk. Vajon én is olyan társa vagyok neki, mint amilyet szeretne? Nem, mert õ zsarnok / figyelmetlen / álmodozó / túl önálló ... Azt hiszem, hogy az élet olyan, mint a kötéltánc. Bajos fennmaradni a kötélen, az ember folyton billeg, álmodozik egy társ után, akinek a kezébe mindig bele lehet kapaszkodni, amikor megingok, segít, na és persze inogjon meg néha õ is, hogy ne én legyek a balek a csapatban. A probléma csak az, hogy ha egy kötélen ketten állnak, még nehezebb fennmaradni rajta, hiszen mozgásaimba, a kötél ingásába már nem csak az én, hanem az õ mozdulatai is belejátszanak. Nem segítjük, hanem marjuk egymást, néha egész csendes nyugalomba jövünk, aztán egyetlen mozdulatra széttörik minden - máskor már csak zavarjuk egymást, de elszakadni nem tudunk, hiszen minden rezdülésem óhatatlanul eljut hozzá és viszont. Nem volt véletlen, hogy a kapcsolatot nagy felelõsségnek, életre szólónak tekintették, tekintik sok helyen. Összeforrunk, szét sosem válunk igazán. Igazán jó kötéltáncos pár egymáshoz is illõ, egyedül is jól táncoló emberekbõl születik. Nem az az együttlét igazi célja, hogy a mindennapokban valamennyire fennmaradjunk, hanem hogy egy gyönyörû kis világot hozzunk létre együtt, mely belõlünk származik, mégis több, mint mi ketten.[/quote]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#11 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:08

idézet:
Ezt írta Emvy:
Hát ilyen témában nem érdemes sztorizgatni, de a volt sulimban egy hetedikes (13 éves) srác... :([/quote]

Mért ne volna érdemes? Ezzel is csak tanul az ember, és amit megtanul, csak hasznára vállhat.
Lehet, hogy az itt tapasztaltak alapján egyszer majd tudsz segíteni egy bajban lévő embernek.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#12 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:10

idézet:
Kapcsolataink konfliktushelyzetei egyetlen tanítást hordoznak magukban, a régi közmondást: olyan erõs a lánc, mint a leggyengébb láncszeme. Elvárásokkal lépünk kapcsolatainkba, szépnek és jónak képzeljük el, ahol társunk olyan, amilyennek szeretnénk. Vajon én is olyan társa vagyok neki, mint amilyet szeretne? Nem, mert õ zsarnok / figyelmetlen / álmodozó / túl önálló ... Azt hiszem, hogy az élet olyan, mint a kötéltánc. Bajos fennmaradni a kötélen, az ember folyton billeg, álmodozik egy társ után, akinek a kezébe mindig bele lehet kapaszkodni, amikor megingok, segít, na és persze inogjon meg néha õ is, hogy ne én legyek a balek a csapatban. A probléma csak az, hogy ha egy kötélen ketten állnak, még nehezebb fennmaradni rajta, hiszen mozgásaimba, a kötél ingásába már nem csak az én, hanem az õ mozdulatai is belejátszanak. Nem segítjük, hanem marjuk egymást, néha egész csendes nyugalomba jövünk, aztán egyetlen mozdulatra széttörik minden - máskor már csak zavarjuk egymást, de elszakadni nem tudunk, hiszen minden rezdülésem óhatatlanul eljut hozzá és viszont. Nem volt véletlen, hogy a kapcsolatot nagy felelõsségnek, életre szólónak tekintették, tekintik sok helyen. Összeforrunk, szét sosem válunk igazán. Igazán jó kötéltáncos pár egymáshoz is illõ, egyedül is jól táncoló emberekbõl születik. Nem az az együttlét igazi célja, hogy a mindennapokban valamennyire fennmaradjunk, hanem hogy egy gyönyörû kis világot hozzunk létre együtt, mely belõlünk származik, mégis több, mint mi ketten. [/quote]

Nem tudom, hogy ki írta ezt, de nagyon igaza van, köszi hogy beszúrtad. ;)

[ 2004. január 04.: -=Tiger=- szerkesztette a hozzászólást ]
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#13 Felhasználó inaktív   bolic system 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.466
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:15

Többször voltam az öngyilkossági kísérleteken régen, akkorában még utoljára érettségi voltam, mi a hiba? AZ ÜGYVÉDEK NEM FOGLALKOZNAK VELE! Hiába ordítoztam mindenhová, a szüleim úgy bántották vele, mint egy kutyának! Azt hogy nem mehettek el diszkóba, moziba, buliba, egyéb szórakozásra és még sorolnám fel!

Egyszerűen dührohamom volt az egyik napon, nem tudtam megviselni a szüleim magatartásától, kizárásáktól stb.

Az ügyvédek azért nem foglalkoznak vele, mert nem avatkozhatnak bele a családi ügybe.

Általános koromban, 15 évesig vitte anyukámmal hazafelé! Miféle szabadság ez? :mad:

De most alakul a dolog, de már érzem, hogy koptat a kreatívitásom, az önakaratom stb...

Szüleik figyelmét kérem, akik itt egyikük lehet, ne tegyen úgy mint velem! 50% szabadságot engedjen bele, ne túl sok keveset vagy sokat.

A haverom rég tudták, nem akarnak eljönni a szüleim zargatások miatt (ordibált a vendégnek, elképzelhető...), ez is sanyarú.

Aki tudja segíteni kihúzni az átkozott fészekből (inkább jó a fészek, a szabadság viszont nem), legalább adjon melót és lakást adjon, ezzel megszabadulhat a "holtpont"-i sátán.

U.I.: 1998-ban álltam a HÉV sínen, társam megint kihúzták...

Üdv.: bolic
Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

#14 Felhasználó inaktív   PG.PG 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 561
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:55

idézet:
Ezt írta -=Tiger=-:
...
Nem tudom elképzelni mi okozhat olyan problémát az ember életében, amit szülök, rokonok, barátok segítségével ne lehetne megoldani.
[/quote]

Millió egy dolog; hidd el.

#15 Felhasználó inaktív   Exi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 15:56

idézet:
Ezt írta -=Tiger=-:
Az ilyen emberek valami születési rendellenességben szenvednek, hogy olyan érzésük támad, vagy késztetést éreznek e tett megtételére?
[/quote]
Szó sincs születési rendellenességről. Az élni akarás velünkszületik, csak van akiben idővel elgyengül. Az okokat ki lehet találni a legtöbb esetben. Családi körülmények (közeli hozzátartozó halála, családi viszályok), anyagi körülmények (leszázalékolás, munkanélküliség, 2 gyerek nevelése havi 50eből), súlyos betegség (szívproblémák, magas vérnyomás, depresszió).
Ha ezekből több is összejön valakinek akkor már nem is annyira kérdéses hogy miért fordul meg a fejében hogy eldobja magától az életét. Viszont utólag megmagyarázni már nem sok értelme van...

idézet:

Ezt a topicot a 17 évesen öngyilkos lett unokabátyám emlékére nyitottam, felakasztotta magát. Idén lenne 25 éves.
[/quote]

R.I.P.
Nekem édesanyám lett öngyilkos 2.5 évvel ezelőtt, a fent felsorolt okokból. :(
Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.

#16 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 16:02

Az életet az egy ajándék, és nem azért kaptuk, hogy eldobjuk magunktól.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#17 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 16:06

Exi!

Őszinte részvétem.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#18 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 16:12

Még mindig nem tudom, hogy öngyilkossághoz gyengének kell lenni, vagy erősnek...

#19 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 16:14

idézet:
Ezt írta Netmaster:
Még mindig nem tudom, hogy öngyilkossághoz gyengének kell lenni, vagy erősnek...[/quote]

Látod! Ez egy jó kérdés!
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

#20 Felhasználó inaktív   -=Tiger=- 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.011
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 04. 16:15

Bár......

Abban az esetben biztosan gyenge, hogy megoldja a problémáit. De hogy kioltsa saját életét abban nagyon erős.
"Tessék, itt a titkom. Nagyon egyszerű. Jól csak a szívével lát az ember. Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan."

Téma megosztása:


  • (10 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó