HWSW Informatikai Kerekasztal: Petárda és tüzijáték :( - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (35 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Petárda és tüzijáték :( Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 16:58

Az eddigi hozzászólások alapján lehet, hogy nem leszek túl népszerű, de:
Vettem tegnap rakétákat, két csomaggal. Az egyik csomagban 6 db fapálcás rakéta volt, egyesével lehetett őket kilőni, a másik ún. "bombatelep" volt, egyszeri gyújtás után 20-25 db rakétácska lövellt ki belőle.

Hogy miért tettem?
Egyrészt van két pici gyerekem, akik nagyon szeretik a tűzijátékot, de augusztus 20-án mindig elalszanak este 9-re, így viszont örömet szereztem vele nekik.
Másrészt szép nagy kertes házban lakunk, ahol biztonságosan ki tudtuk élni hajlamainkat.
Harmadrészt számlát is kaptam az eszközök mellé, ergo legális forrásból származnak, és a forgalmazó jótállást is vállal a termékekre, tehát nem kell attól félnem, hogy hazafelé a csomagtartóban durran a cucc.
Negyedrészt - és ez a legfontosabb! - az eladó minden egyes vevőnek részletesen elmagyarázta, mit hogyan kell hasznáni. Így elkerülhető a hibás gyújtás miatti balesetek jó része.

#42 Felhasználó inaktív   UnConnecteD 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.667
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 17:09

en tegnap sokat jatszottam a Call of Duty-val, igy fel se tunt a sok petarda ;)

#43 Felhasználó inaktív   Hasse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.029
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 17:09

Idézet: Ez írta AndrewBoy:

... Ennyi, maradt vagy 60 db. Elraktam a garázsban egy fém dobozba őket. Lehet jövőre már nem lesz jó, de akkor max eláztatom őket, vagy leöntöm benzinnel az egészet és felgyújtom;-)


Ez speciel még mindig tilos.

Szerkesztette: Hasse 2004. 04. 06. 00:46 -kor


#44 Felhasználó inaktív   AndrewBoy 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.305
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 17:18

idézet:
Ezt írta Hasse:


Ez speciel még mindig tilos.
[/quote]

Annyi minden tilos a világon. Lehet szétszedem az összeset és meggyújtom, max szép lassan elég a por.

#45 Felhasználó inaktív   Sasfióka 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.380
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 17:23

idézet:
Ezt írta Silver:
Az eddigi hozzászólások alapján lehet, hogy nem leszek túl népszerű, de:
Vettem tegnap rakétákat, két csomaggal. Az egyik csomagban 6 db fapálcás rakéta volt, egyesével lehetett őket kilőni, a másik ún. "bombatelep" volt, egyszeri gyújtás után 20-25 db rakétácska lövellt ki belőle.

Hogy miért tettem?
Egyrészt van két pici gyerekem, akik nagyon szeretik a tűzijátékot, de augusztus 20-án mindig elalszanak este 9-re, így viszont örömet szereztem vele nekik.
Másrészt szép nagy kertes házban lakunk, ahol biztonságosan ki tudtuk élni hajlamainkat.
Harmadrészt számlát is kaptam az eszközök mellé, ergo legális forrásból származnak, és a forgalmazó jótállást is vállal a termékekre, tehát nem kell attól félnem, hogy hazafelé a csomagtartóban durran a cucc.
Negyedrészt - és ez a legfontosabb! - az eladó minden egyes vevőnek részletesen elmagyarázta, mit hogyan kell hasznáni. Így elkerülhető a hibás gyújtás miatti balesetek jó része.
[/quote]

Nem ettől válik valaki népszerűtlenné, legalábbis az én szememben biztos nem. Az, ha valaki biztonságosan használ biztonságosan használandó eszközöket, azzal nincs baj. Viszont amikor a 12 éves kiccsákó kap a bratyótól 100 db durranósrudat, aztán azt hiszi, hogy azért izzik, mert cigi, és milyen vagány, ha ő bagózik a haverok előtt, és a szájába veszi, majd megszívja (mindkét értelemben), az már baj. Ha valaki nem a szoba közepére dobja a petárdát, ha valaki nem egy túlzsúfolt tánctérre dobja be BÚÉK felkiáltással, akkor nincs baj. Ha tudja, hogy a megfelelő helyen a személyi biztonságot figyelembe véve, a megfelelő mennyiségben kell használni, használja. De az szerintem nem egy egészséges állapot, hogy egy ember dec. 29-től jan. 2-ig egy ember egész napi szórakozását az teszi ki, hogy az akciósan a józsefvárosin vásárolt 500 db petárda elfogyjon, az számomra már egy nem tolerálható dolog. Persze kinek a pap, kinek a papné.

SF
"Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben..."

#46 Felhasználó inaktív   ufonauta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 17:24

idézet:
Ezt írta Silver:
..Így elkerülhető a hibás gyújtás miatti balesetek jó része...[/quote]

De nem mind.

----------
Hali UFO

#47 Felhasználó inaktív   Hasse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.029
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 18:06

Idézet: Ez írta Sasfióka:

...Viszont amikor a 12 éves kiccsákó kap a bratyótól 100 db durranósrudat, aztán azt hiszi, hogy azért izzik, mert cigi, és milyen vagány, ha ő bagózik a haverok előtt, és a szájába veszi, majd megszívja (mindkét értelemben), az már baj. Ha valaki nem a szoba közepére dobja a petárdát, ha valaki nem egy túlzsúfolt tánctérre dobja be BÚÉK felkiáltással, akkor nincs baj. ...SF


Lehet, hogy a hülyéket kéne hatóságilag betiltani? :D

Szerkesztette: Hasse 2004. 04. 06. 00:45 -kor


#48 Felhasználó inaktív   Studi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 14.826
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 18:22

idézet:
Ezt írta Silver:
Az eddigi hozzászólások alapján lehet, hogy nem leszek túl népszerű, de:
Vettem tegnap rakétákat, két csomaggal. Az egyik csomagban 6 db fapálcás rakéta volt, egyesével lehetett őket kilőni, a másik ún. "bombatelep" volt, egyszeri gyújtás után 20-25 db rakétácska lövellt ki belőle.

Hogy miért tettem?
Egyrészt van két pici gyerekem, akik nagyon szeretik a tűzijátékot, de augusztus 20-án mindig elalszanak este 9-re, így viszont örömet szereztem vele nekik.
Másrészt szép nagy kertes házban lakunk, ahol biztonságosan ki tudtuk élni hajlamainkat.
Harmadrészt számlát is kaptam az eszközök mellé, ergo legális forrásból származnak, és a forgalmazó jótállást is vállal a termékekre, tehát nem kell attól félnem, hogy hazafelé a csomagtartóban durran a cucc.
Negyedrészt - és ez a legfontosabb! - az eladó minden egyes vevőnek részletesen elmagyarázta, mit hogyan kell hasznáni. Így elkerülhető a hibás gyújtás miatti balesetek jó része.
[/quote]


Emiatt egyáltalán nem leszel népszerűtlenebb. De én biztos százszor meggondolnám, hogy robbanóanyaggal próbálkozzám a gyermekem közelében. Elég, ha millióbol egy rossz, ha éppen a te kezedben van. Ráadásul sokan adták fiatal, 10-12 éves gyerekek kezébe, amit viszont abszolút elítélek.
"Mindenki a saját baklövéseit nevezi tapasztalatnak." - Oscar Wilde

#49 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 20:03

idézet:
Ezt írta Studi:


De én biztos százszor meggondolnám, hogy robbanóanyaggal próbálkozzám a gyermekem közelében. Elég, ha millióbol egy rossz, ha éppen a te kezedben van.
[/quote]

Ezzel viszont egyetértek, és igyekeztem minden óvintézkedést betartani.

#50 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 22:39

Személy szerint én nem vettem, nem használtam petárdákat.
Nem is zavart volna különösen, de a macskáinkra nagyon rossz hatással volt az órákon át folyó durrogtatás. Én csak őket sajnáltam.
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#51 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 22:44

idézet:
Ezt írta *Iguana*:
Személy szerint én nem vettem, nem használtam petárdákat.
Nem is zavart volna különösen, de a macskáinkra nagyon rossz hatással volt az órákon át folyó durrogtatás. Én csak őket sajnáltam.
[/quote]

Én is rosszul viselem. Lehet, hogy álmomban két macska voltam?
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#52 Felhasználó inaktív   Levente 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 23:13

Én idén se petárdáztam, csakúgy, mint eddig. Egyszerűen nem élvezem. Viszont a társaságban, akikkel voltam, volt pár petárdázós gyerek, de szerencsére a kúltúráltabbik fajta :) Az ilyenekkel semmi bajom nincs, viszont ami éjfélkor az egri Dobó téren ment, az leírhatatlan. Telefonálni nem lehetett a hangzavartól, amit a sok petárdadurranás csinált... Szóval ha valaki "normálisan" tud petárdázni, azt elviselem, de ezt nem igazán...
[ kitaláltam, és attól kezdve van ]

#53 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:02

Én a Körúton mentem olyan este 9 körül, tartottam a szilveszteri buli színhelyére.

És ízelítőt kaptam a roppant értelmes és kultúrált petárdadurrogtató eszementek jópofaságaiból: nagyon sokan azt élvezték, hogy mentek autóval, és az ablakon kidobálva a petárdát igyekeztek a járda legtömöttebb részére eljuttatni a robbanószert, és a szétspriccelő emberek láttán jókat derültek.

Na ehhez gratulálni tudok.

Érdemes volt legalizálni: most minden barom kiélheti magát, és még a rendőrtől sem kell félnie.
Szép.

Az már csak hab a tortán, hogy bár kertvárosban lakunk, de az állandó durrogtatás (már kedden elkezdődött persze) idegesít, a kutyámat beszaratja, és általában 3-4 autóriasztó is szól egyszerre, gondolom a robbanás indította be őket.

Remélem jövőre a kézigránátot is legalizálják, mert akkor tényleg izgalmas lesz a belvárosab nszilveszterkor járni-kelni.
:eek: :(

#54 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:04

Egyébként azzal semmi bajom, ha valaki a kertjében kilő pár rakétát, tegye, szíve joga.

De a non-stop petárdázásnak, pláne hogy azzal még balesetet is cél okozni, már nem tudok örülni. :(

[ 2004. január 02.: Etele szerkesztette a hozzászólást ]

#55 Felhasználó inaktív   Kuronyab 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:05

idézet:
Ezt írta [-Lulu-]:


Csepelen sem jobb... :( (szűk sétányok rulez)
[/quote]

Hál' istennek idén elkerültem a "hazai" lakótepeleket, de azért látszott hogy "kicsit" elszabadult a pokol, boldog-boldogtalan 2kézzel szórta a petárdát. Semmi jónak nem vagyok az elrontója, de a kulturálatlan egymás alá dobálásnak nem látom sok értelmét - és semmi vicceset sem látok benne :rolleyes: :)

Tüzijátékot meg azért nem érdemes fellőni, mert a szomszédé ugyis sokkal jobban látszik, na meg kicsit olcsóbb is a másét nézni, holott semmivel sem nyujt kevesebb élvezetet.

Azért vettünk petárdát és tüzijátékot, de a nagyja maradt a spejzban..ööö nem is, visszavittük az árusnak :cool: :D

(éjjen csepel)
kuronya.hu                             Mediagalaxy.hu

#56 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:05

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Én is rosszul viselem. Lehet, hogy álmomban két macska voltam?
[/quote]

Mondtam én, hogy kettő? :p
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#57 Felhasználó inaktív   Kuronyab 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 473
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:06

Jajj, annyit még hoyg szegény macskánk eltünt egy napra, valszeg együtt kummantott a többi utcai jószággal... Szerencsétlen állatok nem komálják az effajta hepajokat :(
kuronya.hu                             Mediagalaxy.hu

#58 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:07

idézet:
Ezt írta *Iguana*:


Mondtam én, hogy kettő? :p
[/quote]

és azt, hogy Jehova?
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#59 Felhasználó inaktív   Fym 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.569
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:11

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Én is rosszul viselem. Lehet, hogy álmomban két macska voltam?
[/quote]

És játszottál egymással??? ;)
.:: A lényeg, hogy össze kell őket párosítani, hármasával ::.
.:: Fr33 YouR MinD ::.
.:: [Konfigok] ::: [Hunclickers] ::.
.:: Join the HWSW World Community-Team© ::: A HWSW UD-Team honlapja ::.

#60 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:29

idézet:
Ezt írta lameXpert:


és azt, hogy Jehova?
[/quote]

Olyan volt már. :p
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

Téma megosztása:


  • (35 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó