HWSW Informatikai Kerekasztal: Sic gloria transit mundi...... (?) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Sic gloria transit mundi...... (?) Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 13:32

idézet:
Az az igazság, hogy nincs igazság, és az a vicc, hogy ez komoly.[/quote]
(ismeretlen bölcselkedő)

Nem mondunk nagy újdonságot, ha kijelentjük: nap mint nap tapasztalhatjuk, hogy "a Nagy Testvér", a politika kisebb-hangyobb mértékben újra meg újra beleszól az életünkbe. Ezt mindenki kénytelen tudomásul venni, mégha reakcióink érzelmi megnyilvánulásai nem is mindig leplezhetőek. Talán nem nagy túlzás azt állítani, hogy az emberiség - nagy általánosságban - egy határozott, éles határ vonal mentén két részre osztható: egyesek politizálnak, mások szidják a politikusokat. Tisztelet a kivételeknek: akik a kettőt egyszerre csinálják - nem úgy értve persze, hogy tisztelet azoknak az egyes politikusoknak, akik más egyes politikusokat szidnak, hanem azoknak , akik mernek elgondolkodni, és véleményt, sőt kritikát kialakítani a politikai gyakorlattal kapcsolatban. Tudniillik a politkával van valami alapvető, eleve tapasztalt probléma. A hétköznapi életben mi, emberek szinte kizárólag olyan dolgokkal - tárgyakkal, jelenségekkel - találkozunk, amelyek jelenléte az Univerzum többi részén enyhén szólva nem jellemző. És, mivel életterünk a Világegyetemnek csak elképesztően piciny, szinte szóra sem érdemes hányadát teszi ki, nyugodtan mondhatnánk, hogy legtöbbünk kizárólag teljesen jelentéktelen dolgokkal foglalkozik, végig egész jelentéktelen élete során.
Ugyanakkor ezen jelentéktelen dolgok folyása közepette használunk szavakat, amelyek tartalma, jelentése ködbe veszni látszik, vagy legalábbis jelentősen eltér az egyes egyedek számára. Amikor naponta egymagukban használjuk a "jó" és "rossz" szavakat, akkor emögött kimondatlanul is megbúvik egy rejtett elgondolás arról, hogy mire jó vagy rossz, amiről állítjuk, mi a dolgok menetének az az iránya, amit megegyezéssel jónak, helyesnek tartva már ez egyáltalán elvileg eldönthető. Ezt a kimondatlan alapvetést szokás értékválasztás néven említeni.
Ez az értékválasztás azonban egyedfüggő, de úgy beszélünk róla, mintha mindenki ugyanazt értené alatta, sőt késhegyre menő viták mennek egy egy állításról úgy, hogy a közös alapokat ki sem jelöltük, netán meg sem kíséreltük megtalálni.

Tehát a kérdésem: Neked mit jelentenek a következő szavak?

érték, erkölcs, hit, rossz, politika, tudomány, jog, kötelesség, lehetőség, pénz, jó, .....

(ps.: a fogalmakról kérdez(né)lek és arról, neked mit jelent :) )
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#2 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 13:56

Érték, erkölcs, hit, jó, rossz : ezek a leginkább szubjektív fogalmak. Léteznek ideáik és 'személyre szabott' manifesztációik.

Ha személyről beszélünk, érték lehet mindaz, ami miatt te pozitívan értékeled azt a személyt (a saját értékrendedben). Ha (mint én tettem meglehetősen fellengzősen, így visszanézve :)) 'emberi érték'-ről, mint ideáról beszélünk, nyilván az élet tisztelete, a jóindulat, a bölcsesség és hasonló tulajdonságok jutnak eszünkbe.

Elnézést, sosem voltam nagy gondolkodó.

#3 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 14:05

idézet:
Ezt írta lameXpert:

(ismeretlen bölcselkedő)

Nem mondunk nagy újdonságot, ha kijelentjük: nap mint nap tapasztalhatjuk, hogy "a Nagy Testvér", a politika kisebb-hangyobb mértékben újra meg újra beleszól az életünkbe. Ezt mindenki kénytelen tudomásul venni, mégha reakcióink érzelmi megnyilvánulásai nem is mindig leplezhetőek. Talán nem nagy túlzás azt állítani, hogy az emberiség - nagy általánosságban - egy határozott, éles határ vonal mentén két részre osztható: egyesek politizálnak, mások szidják a politikusokat. Tisztelet a kivételeknek: akik a kettőt egyszerre csinálják - nem úgy értve persze, hogy tisztelet azoknak az egyes politikusoknak, akik más egyes politikusokat szidnak, hanem azoknak , akik mernek elgondolkodni, és véleményt, sőt kritikát kialakítani a politikai gyakorlattal kapcsolatban. Tudniillik a politkával van valami alapvető, eleve tapasztalt probléma. A hétköznapi életben mi, emberek szinte kizárólag olyan dolgokkal - tárgyakkal, jelenségekkel - találkozunk, amelyek jelenléte az Univerzum többi részén enyhén szólva nem jellemző. És, mivel életterünk a Világegyetemnek csak elképesztően piciny, szinte szóra sem érdemes hányadát teszi ki, nyugodtan mondhatnánk, hogy legtöbbünk kizárólag teljesen jelentéktelen dolgokkal foglalkozik, végig egész jelentéktelen élete során.
Ugyanakkor ezen jelentéktelen dolgok folyása közepette használunk szavakat, amelyek tartalma, jelentése ködbe veszni látszik, vagy legalábbis jelentősen eltér az egyes egyedek számára. Amikor naponta egymagukban használjuk a "jó" és "rossz" szavakat, akkor emögött kimondatlanul is megbúvik egy rejtett elgondolás arról, hogy mire jó vagy rossz, amiről állítjuk, mi a dolgok menetének az az iránya, amit megegyezéssel jónak, helyesnek tartva már ez egyáltalán elvileg eldönthető. Ezt a kimondatlan alapvetést szokás értékválasztás néven említeni.
Ez az értékválasztás azonban egyedfüggő, de úgy beszélünk róla, mintha mindenki ugyanazt értené alatta, sőt késhegyre menő viták mennek egy egy állításról úgy, hogy a közös alapokat ki sem jelöltük, netán meg sem kíséreltük megtalálni.

Tehát a kérdésem: Neked mit jelentenek a következő szavak?

érték, erkölcs, hit, rossz, politika, tudomány, jog, kötelesség, lehetőség, pénz, jó, .....

(ps.: a fogalmakról kérdez(né)lek és arról, neked mit jelent :) )
[/quote]

érték,erkölcs,hit,kötelesség = lehetőség... a normális, emberi életre...

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#4 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 14:50

idézet:
Ezt írta NeverGone, a tökös:


érték,erkölcs,hit,kötelesség = lehetőség... a normális, emberi életre...
[/quote]

És Neked mi a normális, emberi élet?
Ha körülnézek, azt látom, hogy a túlfogyasztás, a mérték nélküli önzőség...emberi.
És tudom, hogy Te nem erre gondolsz. Az 'emberi' szerintem már nem ugyanazt jelenti, mint amire gondolunk. Lehet, hogy nekem kellene több vidám dolgot olvasnom, és még kevesebb hírt hallanom, de én akkor is így érzem. És egyre jobban tisztelem a kivételt.
Hadd mondjak egy példát. Van egy Zen Bu Kan Kempo nevű harcművészet, aminek az egyik dojo-ja csak sérült fiatalokból áll. Mesterük (remélem, jól írom a nevét) Csorbics Gergely (kiemeltem, tiszteletből). Láttam őt néhányszor, amint épp a tanítványait kísérte egy versenyre, láttam, ahogy szurkolt és gratulált nekik. Elképesztő érzés. Biztos vagyok benne, hogy mindenki találkozott már ilyen emberrel, és ezzel az érzéssel.
A dilemmám az, hogy ha azt mondom róla, hogy 'ember', megsértem, vagy elismerem? Ennyi idősen még mindig csak tanulom a világot, ami körülvesz...mindent látni akarok, amit láthatok, és ez sajnos cinikussá tesz - az éremnek hol az egyik, hol a másik arcát látom, és egyéb közhelyek.

Nézzétek el, ha érthetetlen, amit írtam. Kérésre kiszerkesztem.

#5 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 15:51

Nincs mit kiszerkeszteni.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#6 Felhasználó inaktív   szucsg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 747
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 15:57

idézet:
Ezt írta lameXpert:

(ismeretlen bölcselkedő)

Nem mondunk nagy újdonságot, ha kijelentjük: nap mint nap tapasztalhatjuk, hogy "a Nagy Testvér", a politika kisebb-hangyobb mértékben újra meg újra beleszól az életünkbe. Ezt mindenki kénytelen tudomásul venni, mégha reakcióink érzelmi megnyilvánulásai nem is mindig leplezhetőek. Talán nem nagy túlzás azt állítani, hogy az emberiség - nagy általánosságban - egy határozott, éles határ vonal mentén két részre osztható: egyesek politizálnak, mások szidják a politikusokat. Tisztelet a kivételeknek: akik a kettőt egyszerre csinálják - nem úgy értve persze, hogy tisztelet azoknak az egyes politikusoknak, akik más egyes politikusokat szidnak, hanem azoknak , akik mernek elgondolkodni, és véleményt, sőt kritikát kialakítani a politikai gyakorlattal kapcsolatban. Tudniillik a politkával van valami alapvető, eleve tapasztalt probléma. A hétköznapi életben mi, emberek szinte kizárólag olyan dolgokkal - tárgyakkal, jelenségekkel - találkozunk, amelyek jelenléte az Univerzum többi részén enyhén szólva nem jellemző. És, mivel életterünk a Világegyetemnek csak elképesztően piciny, szinte szóra sem érdemes hányadát teszi ki, nyugodtan mondhatnánk, hogy legtöbbünk kizárólag teljesen jelentéktelen dolgokkal foglalkozik, végig egész jelentéktelen élete során.
Ugyanakkor ezen jelentéktelen dolgok folyása közepette használunk szavakat, amelyek tartalma, jelentése ködbe veszni látszik, vagy legalábbis jelentősen eltér az egyes egyedek számára. Amikor naponta egymagukban használjuk a "jó" és "rossz" szavakat, akkor emögött kimondatlanul is megbúvik egy rejtett elgondolás arról, hogy mire jó vagy rossz, amiről állítjuk, mi a dolgok menetének az az iránya, amit megegyezéssel jónak, helyesnek tartva már ez egyáltalán elvileg eldönthető. Ezt a kimondatlan alapvetést szokás értékválasztás néven említeni.
Ez az értékválasztás azonban egyedfüggő, de úgy beszélünk róla, mintha mindenki ugyanazt értené alatta, sőt késhegyre menő viták mennek egy egy állításról úgy, hogy a közös alapokat ki sem jelöltük, netán meg sem kíséreltük megtalálni.

Tehát a kérdésem: Neked mit jelentenek a következő szavak?

érték, erkölcs, hit, rossz, politika, tudomány, jog, kötelesség, lehetőség, pénz, jó, .....

(ps.: a fogalmakról kérdez(né)lek és arról, neked mit jelent :) )
[/quote]

Mivel erős a gyanúm, hogy te engem a "rossz" kategóriában tartasz nyilván, csak egyet kérdeznék:
a) az én idegesítésemre, vagy
B) figyelemfelhívás céljából
írtad fordítva a latin szállóigét?
SzG
1. 'Remember: Linux's just like wigwam: no windows, no gates, apache inside.' :)
2. You'll be assigned to a mission a few'd qualify for... a mission a few would survive...
3. Nem vagy elég részeg, amíg a padlón nem keresel kapaszkodót...

#7 Felhasználó inaktív   cx.core 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 16:14

idézet:
Ezt írta lameXpert:
Tehát a kérdésem: Neked mit jelentenek a következő szavak?

[...], tudomány, [...]
[/quote]

(Írtam vagy fél oldalt a többiről, végül meggondoltam magam.)
Sok (ma is élő!) mítosz született arról, hogy mi is a tudomány valójában. SZVSZ csak egy világmagyarázat.

#8 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 16:15

Kép
Sic Transit Gloria Mundi (Thus Passes The Glory Of The World)

:)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#9 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 16:35

idézet:
Ezt írta lameXpert:
Nincs mit kiszerkeszteni.[/quote]

Optimista leszek: köszönöm.

#10 Felhasználó inaktív   szucsg 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 747
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 16:43

idézet:
Ezt írta lameXpert:
Sic Transit Gloria Mundi (Thus Passes The Glory Of The World)

:)
[/quote]

Igen, ezt én is tudtam (bár kínaiul te idézed nekem először).
A smiley-ból körülbelül annyit veszek ki, hogy az én idegesítésemre. Persze ha legközelebb válaszolsz, úgyis kiderül, hogy tévedtem ;)
SzG

[ 2003. január 13.: szucsg szerkesztette a hozzászólást ]
1. 'Remember: Linux's just like wigwam: no windows, no gates, apache inside.' :)
2. You'll be assigned to a mission a few'd qualify for... a mission a few would survive...
3. Nem vagy elég részeg, amíg a padlón nem keresel kapaszkodót...

#11 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:17

idézet:
Ezt írta lameXpert:
Nem mondunk nagy újdonságot, ha kijelentjük: nap mint nap tapasztalhatjuk, hogy "a Nagy Testvér", a politika kisebb-hangyobb mértékben újra meg újra beleszól az életünkbe.[/quote]

Nem sok dolog van, amit nehezen viselek. Mások hülyének nézése és a butasággal nem párosuló hülyeség az egyik; a tehetetlenség egy másik. A magyar napi politika egyszerre mindkettő.

Megjegyzed, hogy két csoportra tudod osztani az embereket. Ha muszáj választani, én a sima fikázók közé tartozom, azzal a kitétellel, hogy személyes tapasztalat ábrándított ki a politikából, és ugyanez a tapasztalat sugallja, hogy rohadtul lehetne (és persze kellene) tenni valamit. De nem a politikusokból ábrándultam ki: van szerencsém (komolyan szerencsének érzem) néhány "kisebb formátumú" politikust személyesen is ismerni mindkét oldalról, és állítom, kvalitásaikat tekintve megfelelnek annak, ahogy én egy politikust elképzelek. Sőt, remek szakemberek veszik körül őket. A "nagykutyáknál" van a kutya elásva. Egy még nagyobb kutya meg az emberek gondolkodásmódjában, a korlátolt, szemellenzős látásmódban van elkaparva, és abban a tévhitben: baromként acsarkodva, kiállva egy megfoghatatlan sz@rcsimbók (ti. "politikai eszme") mellett tartozunk valahova.

Elnézést a politikai kitérőért, de úgy gondolom, ez még nem tartozik a fórumon kimondva-kimondatlanul tiltott kategóriába, lévén senkit (sem személyt, sem pártot) nem címeztem meg. Aki mégis így látja, téved, és kérem, ne is reagáljon a mondandómra, ugyanis a direkt flame-mel ez az érdekesnek ígérkező topik halálra lenne ítélve.

A fogalmakat igyekszem vacsora mellett kicsit megrágni.

#12 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:27

idézet:
Ezt írta Cybernetics Core:


Sok (ma is élő!) mítosz született arról, hogy mi is a tudomány valójában. SZVSZ csak egy világmagyarázat.
[/quote]

A tudomány szerintem szimplán az emberi módja a világban található dolgok rendszerezett, magas szintű vizsgálatának.

[ 2003. január 13.: Netmaster szerkesztette a hozzászólást ]

#13 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:30

idézet:
Ezt írta Netmaster:
A tudomány szerintem szimplán az emberi módja a világban található rendszerezett, magas szintű vizsgálatának.[/quote]

Ugye nem nagy gáz, ha ezt nem értem kristálytisztán? :confused:

#14 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:38

idézet:
Ezt írta Satriani:


Ugye nem nagy gáz, ha ezt nem értem kristálytisztán? :confused:
[/quote]

Olvasd el még egyszer :p.

#15 Felhasználó inaktív   cx.core 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:50

idézet:
Ezt írta Netmaster:
A tudomány szerintem szimplán az emberi módja a világban található dolgok rendszerezett, magas szintű vizsgálatának.[/quote]

Legalábbis a mai ember (vagyis mi) ezt gondolja a jelen tudományáról. :) Ha kíváncsi vagy rá, azonnal tudok mondani egy második változatot, ami más színben tüntetné fel a dolgot.

#16 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 17:56

idézet:
Ezt írta Cybernetics Core:


Ha kíváncsi vagy rá, azonnal tudok mondani egy második változatot, ami más színben tüntetné fel a dolgot.
[/quote]

No, ne kelljen már kérlelni, azért van a topic, ugye lameX? :)

#17 Felhasználó inaktív   cx.core 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.337
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 18:12

(Mint minden hasonlat ez is sántít.)

A vikingek, amikor meséltek a gyerekeiknek, mondjuk a Világ Fájáról (Iggdrasil), vagy az isteneikről, akkor ezt abban a tudatban tették, hogy ez a Világ Rendje, és ez tényleg így van (nem pedig úgy, mintha ez egy kitalált dolog lenne). Remélem nem nagyon zavaros a mondanivalóm...

(Hozzáfűzném, hogy a matematikusok többsége úgy gondolja, hogy a matematika törvényei univerzálisak és örök érvényűek, olyan igazságok, melyek a "Világ Rendjének" kivetülései az emberi elmében. Van azonban egy kis csoport (és az a meglepő, hogy szakmailag az előbbieknél semmivel sem kisebb koponyák alkotják), melynek tagjai nem így gondolják.)

[ 2003. január 13.: Cybernetics Core szerkesztette a hozzászólást ]

#18 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 18:53

idézet:
Ezt írta Cybernetics Core:
akkor ezt abban a tudatban tették, hogy ez a Világ Rendje, és ez tényleg így van (nem pedig úgy, mintha ez egy kitalált dolog lenne). Remélem nem nagyon zavaros a mondanivalóm...
[/quote]

Szerintem ez nem mond ellent annak, amit írtam.

#19 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 19:11

idézet:
Ezt írta szucsg:
Igen, ezt én is tudtam (bár kínaiul te idézed nekem először).........[/quote]

idézet:
A Short History of All Souls
Written by Thomas Burcham
PART 5
In the last installment of our continuing short history, All Souls’ had ceased to be a mission of St. Mark’s and had become a separate parish by incorporating on February 11, 1926. The original Articles of Incorporation set a term of existence for the corporation of 50 years, which was the common corporate practice in those days. Still, one must wonder if the signers of the Articles of Incorporation thought that the Millennium might begin in 1976, coincident with the 200th anniversary of the independence of the United States. At about the same time, a new Book of Common Prayer was being prepared (the 1928 version) which listed the "golden numbers", i.e. the dates that served as a basis for calculating Easter and events appertaining thereto, to the year 8,400. Thus while the national church was looking more than 6,000 years into the future, the congregation at All Souls’ set its corporate term at 50 years. But, it is All Souls’ which has outlasted the 1928 Book of Common Prayer. Sic gloria transit mundi. [/quote]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#20 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 13. 19:13

idézet:
Ezt írta Netmaster:


No, ne kelljen már kérlelni, azért van a topic, ugye lameX? :)
[/quote]

idézet:
Tehát .....: Neked mit jelentenek a következő szavak?

érték, erkölcs, hit, rossz, politika, tudomány, jog, kötelesség, lehetőség, pénz, jó, .....

(ps.: a fogalmakról kérdez(né)lek és arról, neked mit jelent :) )[/quote]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

Téma megosztása:


  • (34 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó