HWSW Informatikai Kerekasztal: Drogkérdés - drogtörvények - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Drogkérdés - drogtörvények Értékeld a témát: -----

#1 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 12:24

Hali!

Próbáltam nem az eredeti törvényeket bemásolni (nem találtam ezeket), mivel a nyakatekert jogi szövegeket nehezebb megérteni...ezért inkább folyamodtan egy “magyarázó” html oldalhoz.

A törvény egyszerű: ha kábitószerrel élsz, fogyasztod, átadsz, eladsz, terjesztessz... minimum 2 év börtönbüntetés fenyeget. Semmi különbséget nem tesznek a heroin és a cannabis között, teljesen mindegy melyik a könnyű, és melyik az addiktívabb drog... ugyanazon büntetés alá esik a tartása/fogyasztása.

A legviccesebb a csekély mennyiség táblázat:
Hasis THC tartalma az urak szerint 3-15%... kár, hogy a hasisolajban 90% körül található meg ez a hatóanyag. Kép Kép
Cannabis, mint növény 5db számít még csekély mennyiségnek. Ha egy szép kinti növényt nevelgetsz, akár növényenként 200-300 grammnyi fűhöz is juthatsz... amennyiben jó “családból” származik és megnő 2 méteresre.
5db esetén ez meghaladhatja az 1 kg mennyiséget is! Kép Kérdés, hol van ez a maximált 100 grammtól??

Szóval egy kicsit hozzáértőbben kellett volna megalkotni...

Elég súlyos dolog egy kalap alá venni a cannabist és pl. a kokaint.
Az alkoholról nem is beszélve... ami full legális. Kép
Pedig SZVSZ az alkohol sokkal súlyosabb károkat okoz, az egyénben és a társadalomban is.
Csak ugye az biznisz...


Üdv,
Daneel


********************************

Milyen büntetésekkel fenyeget a drogtörvény? (www.funyiro.hu)

A büntetés nagysága elsősorban két dologtól függ:
- Fogyasztói vagy terjesztői típusú cselekményt,
- Milyen mennyiségű kábítószerrel követtél el (csekély mennyiség, csekély mennyiségnél több, de a jelentős mennyiségnél kevesebb, jelentős mennyiség)

A törvény “bonyolult” szabályait táblázatokkal mutatjuk be.

Fogyasztás (mennyiségtől függetlenül) 2 évig terjedő szabadságvesztés

Csekély mennyiségű kábítószer, fogyasztói típusú magatartás 2 évig terjedő szabadság vesztés, vagy pénzbüntetés vagy közmunka

Csekély mennyiséget kínál, átad 2 évig terjedő szebadságvesztés

Csekély mennyiségnél több kábítószer
Fogyasztói típusú magatartás 5 évig terjedő szabadságvesztés

Csekély mennyiségnél több kábítószert kínál, átad 2-8 évig terjedő szabadságvesztés

Jelentős mennyiségű kábítószer
fogyasztói típusú magatartás 5-15 évig terjedő szabadságvesztés

Jelentős mennyiségű kábítószer
terjesztői típusú magatartás 10-15 évig vagy életfogytig tartó szabadságvesztés


A kábítószer mennyiségétől is függ tehát a büntetés nagysága.
1999. március 1.-től törvény tartalmazza a csekély és jelentős mennyiség meghatározását. Ha csak fogyasztó vagy, de a csekély mennyiségnél több drogot találnak nálad, akkor ennek tartásáért, és nem fogyasztásáért fognak megbüntetni.
Az egyszerre megtalált különféle cuccok mennyiségét össze kell adni.


Csekély mennyiség

Drog hatóanyagtartalom törvényben utcán


Amfetamin 5-45% 0,5 gr 1-10 gr
MDA,MDMA 45-110 mg 1 gr 10-20 db tabletta
Heroin (utcai adag) 10-50% 0,6 gr 1-6 gr
Heroin (nagy tételek) 40-80% 0,5-1,5 gr 0,5-1,5 gr
Kokain (utcai adag) 25-60% 2 gr 3-8 gr
Kokain (nagy tételek) 60-80% 3-3,5 gr 3-3,5 gr
LSD 0,06-0,17 mg 1 mg 5-15 db
Metadon 5 mg/tabletta 1 gr 200 db
THC (marihuána) 1-8% 1 gr 12-100 gr
THC (hasis) 3-15% 30-100 gr 30-100 gr
THC (növény) 5 db Kép

Marihuána termesztés esetében ha kender nő növényt találnak, akkor hatóanyagtartalomtól, ivartól és mérettől függetlenül max. 5 db növény számít csekély mennyiségnek. A jelentős mennyiség a csekély mennyiség húszszorosa.

Vannak olyan esetek, amikor már a csekély mennyiség miatt is súlyosabb büntetés jár.
- Ha elmúltál 18 éves, és egy 18-at még be nem töltött személyt juttatsz kábítószerhez, akkor 5-10 évi börtönre ítélhetnek.

A törvény szerint bizonyos helyszíneken a terjesztői típusú cselekmények súlyosabban büntetendők. Így például az iskolában, kollégiumban, művelődési házban, illetve ezek környékén és a katonaságnál már egy adag kábítószer átadásáért, kínálásáért vagy eladásáért 5-10 évi szabadságvesztés járhat.
A haszonszerzéssel járó rendszeres árusítás büntetése is 5-10 évig terjedő szabadságvesztés.
A forgalmazás és kereskedés 2-8 évig büntetendő.
Ha a fenti cselekményeket jelentős mennyiségű kábítószerrel követed el, a büntetési tétel 10-15 évig vagy életfogytig tartó fegyház.

#2 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 12:26

Látom a táblázat nem jött össze, de nem baj nem az a lényeg.

Nincs valami, amivel a tabulátort helyettesíteni tudnám, és nem space természetesen? Kép

#3 Guest_pedro870_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 12:39

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:
[/quote]

az egyes kábszerek esetén mennyi egy átlagos egyszeri adag? Tehát hány grammal játszik az "egyszerű felhasználó"?

#4 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 12:52

idézet:
Eredetileg pedro870 írta:

az egyes kábszerek esetén mennyi egy átlagos egyszeri adag? Tehát hány grammal játszik az "egyszerű felhasználó"?
[/quote]

Metadont és az Amfetamint nem ismerem...
- Cannabis: kb. 1/4 gramm.
- Kokain/heroin szintén 1/4 g
- LSD: 100-400 mikrogramm, bár van olyan kapszula amiben van 1 miligramm is!!!

Egyébként a kokain/heroin változó lehet... gondolom hozzászokás kérdése.

Üdv,
Daneel

BTW nem értem, hol van a táblázatban a pszilocibin és a speed? Kép

#5 Guest_Shoonqy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:04

Én sem ismerem a pontos törvényeket, de egy régebbi diákönkormányzatos találkozó alkalmával hozzájutottam néhány másolathoz a törvényről, és ott abban már nem 2 év szerepel, hanem keményen 10 évről startol. És ez még csak a használat. A terjesztésért meg 25 évtől lehet kapni felfelé... Ezek elméletileg a drogtörvénnyel léptek életbe, de lehet, hogy azóta már változott, ez már 3 éve volt. Lényeg a lényeg, szerintem a 2 év már régen volt... Kép

#6 Guest_leslie_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:11

En annyiban szigoritanam a buntetest, hogy a dilereket tettenereskor a helyszinen fejbelonem. Kivancsi lennek, kik kockaztatnak meg ezt. Sztem egy kicsit elrettento hatasa lenne. Kép

------------------
"A nok miatt lettem ilyen gazember" - Moby Dick

#7 Guest_Shoonqy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:19

idézet:
Eredetileg leslie írta:
En annyiban szigoritanam a buntetest, hogy a dilereket tettenereskor a helyszinen fejbelonem. Kivancsi lennek, kik kockaztatnak meg ezt. Sztem egy kicsit elrettento hatasa lenne. Kép

[/quote]

Hát nem rossz 5let! Kép) Bár a lopásoknál is be lehetne vezetni... mondjuk valami Szt. Lászlói törvényt. Kép Lenne néhány ezer félkezű ember de REND lenne az biztos... Csak a sok lágylelkű humanista nem engedné meg, az tuti... Az emberi jogok... Kép(

#8 Guest_Integer_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:24

idézet:
Eredetileg Shoonqy írta:

Hát nem rossz 5let! Kép) Bár a lopásoknál is be lehetne vezetni... mondjuk valami Szt. Lászlói törvényt. Kép Lenne néhány ezer félkezű ember de REND lenne az biztos... Csak a sok lágylelkű humanista nem engedné meg, az tuti... Az emberi jogok... Kép(
[/quote]


Több félkezű ember lenne, mint ahány tolvaj. Több vádló lenne, mint ahány védő. És lehet, hogy a tolvaj vágna előbb...

De legalább ezeket később könnyebb lesz levágni... védekezni meg amúgy sem tudnának.

Európa merre is van?

#9 Guest_bellone_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:26

idézet:


Eredetileg Daneel írta:

Pedig SZVSZ az alkohol sokkal súlyosabb károkat okoz, az egyénben és a társadalomban is.
Csak ugye az jó biznisz...
[/quote]

A narkó is jó üzlet...
Ez a törvény kőkemény politikai döntéseken alapul(emlékezzünk, hogy melyik párt akarta a 90-es évek elején legalizálni a lágy drogokat-legalábbis látszólag Kép)

Kultúrák találkozásáról is szoktak beszélni. Az alkoholnak hagyományai vannak Európában, viszont ahol a szőlő nem igazán terem meg,
ott a kender és mák származékoknak van hagyománya(Sőt mint Castaneda óta tudjuk a kaktusz és a gomba sem megvetett).

Fiziológiai kártékonyság szempontjából lehet, hogy a drog és narkó között nincs különbség, de, hogy melyik kire károsabb az már érdekesebb kérdés. Az okosok szerint épp a hagyományok miatt kialakult egyfajta genetikai védettség. Ugyan annyi(pl. 0.5 dl) fütyülős pálinkától mondjuk Én még csak nótázni kezdek, de egy dél-amerikai bennszülött már összesz*rja magát.

Szintén más kérdés, megint csak a hagyományok miatt, hogy az alkoholproblémák nagyságrendekkel elterjedtebbek, de ez még változhat.

To be or not to be Kép

#10 Guest_Renwick_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:28

idézet:
Eredetileg Shoonqy írta:

Hát nem rossz 5let! Bár a lopásoknál is be lehetne vezetni... mondjuk valami Szt. Lászlói törvényt. Kép
[/quote]

-OFF-
Áhh, a középkori "szigorú" ítélkezésekből szvsz inkább a boszorkánypereket kellene feleleveníteni. Kép

-Ha nehezebb, mint egy kacsa; Boszorkány!!! Kép Kép Kép

A fehérnépnek nem lenne akkora szája, az biztos! Kép

-ON-

üdv

R.

------------------
" Sose bánkódj az élet dolgai miatt! Nem tart örökké. Kép "

#11 Guest_Creeping Death_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:29

idézet:
Eredetileg leslie írta:
En annyiban szigoritanam a buntetest, hogy a dilereket tettenereskor a helyszinen fejbelonem. Kivancsi lennek, kik kockaztatnak meg ezt. Sztem egy kicsit elrettento hatasa lenne. Kép

[/quote]
Én is így gondolom, hisz biztos, hogytöbb emberke hal meg a kioszott drogok után, mint ahány dilert lelőnének.
1-2 év után senkinek se lenne kedve dilerkedni, az tuti..........

#12 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:45

Hááát nehéz elhinnem, hogy egy füves cigi elszívásáért 10 évet sózhatnak a nyakadba. Ez azért már mindenen túlmutatna. Kép

A funyiro.hu egyébként szinte csak a drogokkal foglalkozik, biztos update-elték volna ha a 99-es törvény módosult volna...

Üdv,
Daneel

ui.: Mindegy, a 2 év is nemnormális ítélet SZVSZ egy ilyen "bazinagy" kihágásért.

#13 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 20:51

Pl. teszem azt gyorsan autókázól lakott területen, ergó életeket veszélyeztetsz. Mégis csak pénzbüntetést kapsz.
Ha elszívok egy füves cigit, legfeljebb csak magamat veszélyeztetem... mégis 2 évet rámhúzhatnak ha elkapnak.
Bár nem hallottam még olyan esetről, hogy valaki megkapta volna ezt a bizonyos 2 évet...inkább a felfüggesztett a divat nem? Kép

Üdv,
Daneel

#14 Guest_Shoonqy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 21:08

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:
Pl. teszem azt gyorsan autókázól lakott területen, ergó életeket veszélyeztetsz. Mégis csak pénzbüntetést kapsz.
Ha elszívok egy füves cigit, legfeljebb csak magamat veszélyeztetem... mégis 2 évet rámhúzhatnak ha elkapnak.
[/quote]

Végülis ebben is van valami logika. A hollandok például úgy vannak ezzel, hogy aki hülye, az haljon meg. Kép Kép Ezt személyes beszélgetéskor sikerült hallanom.

idézet:
Eredetileg Integer irta:

Több félkezű ember lenne, mint ahány tolvaj. Több vádló lenne, mint ahány védő. És lehet, hogy a tolvaj vágna előbb...

De legalább ezeket később könnyebb lesz levágni... védekezni meg amúgy sem tudnának.

Európa merre is van?
[/quote]


Na persze nem kell megint mindenre általánosítani, de legalább a tettenéréskor nyugodtan lehetne... Kép Meg hát kissé nevetségesek a tulajdon védelmére alkotott törvények is... Kép Ha valaki jól beveri a betörő fejét, akkor a betörő jelenti fel súlyos testi sértésért... :p

------------------
"Gyűlölni a férget méltó életprogram, de csak egy másik féregnek." - Fekete Gyula

#15 Guest_Creeping Death_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 22:03

Aki hülye, haljon meg- ez nem egy etikus kijelentés...........
Aki akarja, haljon meg......ebben már van valami
Szerintem mindenkinek isten(?)adta joga az, hogy úgy tegye tönkre egészségét, életét, ahogy akarja. Egyesek isznak, másik cigiznek, vannak, akik inkább bekeményítenek, s drogoznak........
(DE a cigiző csak a saját egészségét károsítsa, ne az enyémet)

Egyébként teljesen meg tudom érteni azokat, akik a drogokban keresik a boldogságot. A mai világban nagyon kevés támasz, "boldogságforrás" van s így előfordulhat, hogy valaki csak ebben találja meg boldogságát (párszor voltam már én is olyan kedélyállapotban (nem is egyszer), hogy ha valaki megkínál pl. egy füves cigivel- bár utálom a cigarettát- lazán elfogadtam volna)
Egy felnött, érett gondolkozású ember szabadon dönthessen arról, hogy mit kezd az éltével, hisz azért kapta (hogy ki a franctól, azt nem tudom,s nem is érdekel), hogy valamit kezdjen vele, élvezze az életet.... ebben nem lenne szabad megakadályozni az embereket, mint az öngyilkosságban is

DE az a nyavajás diller, aki fiatalokat CSÁBÍT, BEFOLYÁSOl arra, hogy probálja ki, azon nyomban fejbe is kéne lőni. Aki akarja a szert, az menjen oda a dillerhez, aki ne az iskola elött álldogáljon...........

Ennyi

[Ezt a hozzászólást Creeping Death szerkesztette (2002. Január 02.).]

#16 Guest_joe39_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 22:16

idézet:
Eredetileg RDaneel írta:
Pl. teszem azt gyorsan autókázól lakott területen, ergó életeket veszélyeztetsz. Mégis csak pénzbüntetést kapsz.
Ha elszívok egy füves cigit, legfeljebb csak magamat veszélyeztetem... mégis 2 évet rámhúzhatnak ha elkapnak.
Bár nem hallottam még olyan esetről, hogy valaki megkapta volna ezt a bizonyos 2 évet...inkább a felfüggesztett a divat nem? Kép

Üdv,
Daneel
[/quote]
idézet:
Eredetileg Creeping Death írta:
Aki hülye, haljon meg- ez nem egy etikus kijelentés...........
Aki akarja, haljon meg......ebben már van valami
Szerintem mindenkinek isten(?)adta joga az, hogy úgy tegye tönkre egészségét, életét, ahogy akarja. Egyesek isznak, másik cigiznek, vannak, akik inkább bekeményítenek, s drogoznak........
(DE a cigiző csak a saját egészségét károsítsa, ne az enyémet)

[/quote]

nem kívánom senkinek:
alkoholos, drogos autóvezető által elszenvedett egészségkárosodás, életvesztés.


bár sárga bmw itt is kivétel lehet.....

#17 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 22:23

Aki iszik vagy drogozik, az ne üljön a volán mögé...
Bár nyugodtan besorolhatjuk a piát a drogok közé, hiszen a hatása nem sokban különbözik tőle..., de annyiban biztos hogy jóval veszélyesebb alkoholos mámorban vezetni mint bekábszerezve.
Mivel az alkohol depresszáns, bódító, lassító hatású. A kábszerekre ez nem általános.
Azokat akik ezt megteszik (így vezetnek), soha nem engedném ki a börtönből... bár vannak ennél súlyosabb cselekmények is... olyanok amelyeket "józanul" követnek el.

Sárga BMW mi is volt? Kép

#18 Guest_Creeping Death_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 22:28

Említettem én egy rohadt szóval azt, hogy a piás üljön be az autóba, ha füvezel, utána max az áramot vezesd.............
RD: Császár ELőd a meoldás a sárga kocsikára, asszem

#19 Guest_RDaneel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 23:14

idézet:
Eredetileg Creeping Death írta:
RD: Császár ELőd a meoldás a sárga kocsikára, asszem[/quote]

Hehe... a kicsi Előd. Ott volt anno az egyik Dzsorgosz vicctúrán... nem igazán látszott rajta, hogy megviselte volna a dolog! Kép Kép

#20 Guest_joe39_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 02. 23:15

CD: nem ellened, melletted szóltam.

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó