HWSW Informatikai Kerekasztal: Gitár topik - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Gitár topik Értékeld a témát: -----

#971 Felhasználó inaktív   Baddie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 22. 23:45

Idézet: Piftuka - Dátum: 2007. febr. 22., csütörtök - 10:44

...Persze a kérdés az, hogy te mit nevezel "kisebb bulinak"...

...A Hartke Systems hangfalai különben azóta a kedvenceim...

Kisebb bulinak mondjuk egy Gödör Klubban lenyomott estet gondolok, de mondjuk egy műv. ház stílusú est már nekem nagyobbnak számít. De ezt tényleg csak az egyéni ízlés határozza meg.

A Hartke nekem is a kedvenceim között szerepel, csak azért nem azt vettem, mert közel duplájába kerül, mint az általam vett Behringer kombó. Így is kénytelen voltam részletre megvenni, és azt gondoltam, hogy gyakorolásra, tanulásra ez is elég. (Ennek ellenére nekem a Behringerrel semmi bajom)

Ha nem titok, akkor mesélhetnél a zenei múltadról, akár egyediben is, mert engem érdekel. Természetesen csak akkor ha szeretnél, érdekelne a régi zenekarod, az, hogy egyáltalán mit játszottatok, és miért hagytátok abba.

Előre is köszi!  :respect:
"Minek komolyan venni az életet, ha az élet egy képzelt kaland, amiből sosem kerülünk ki élve" (Bob Marley)

#972 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 02. 24. 11:32

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. febr. 22., csütörtök - 21:55

Én nem próbáltam az adott gitárt, egy haverom igen, és ő nem volt elragadtatva tőle, csak ebből tudok kiindulni.

Értem.

Monjuk éppen most beszéltem az említett barátommal telefonon, s nagyon tetszik neki a gitár, mióta a bundokat is rendberakták rajta.

Elmondása szerint a hangszedők nagyon jó, dinamikus hanggal rendelkeznek, s a "vas" szerelvények is meglehetősen jó minőségűek. Jól bírja a "nyúzást" is a tremoló, szóval nincs semmi gond.  ;)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#973 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 02. 24. 11:33

Idézet: spidey - Dátum: 2007. febr. 22., csütörtök - 22:36

Erről itt mi a véleményetek? Én mondjuk nem vennék ilyen digitális gitárt, de elég meggyőző...

Az az igazság, hogy fő hangszernek nem vennék ilyet. De egy második, vagy harmadik hangszernek jó lehet.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#974 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 24. 14:00

Idézet: Piftuka - Dátum: 2007. febr. 24., szombat - 11:32

Értem.

Monjuk éppen most beszéltem az említett barátommal telefonon, s nagyon tetszik neki a gitár, mióta a bundokat is rendberakták rajta.

Elmondása szerint a hangszedők nagyon jó, dinamikus hanggal rendelkeznek, s a "vas" szerelvények is meglehetősen jó minőségűek. Jól bírja a "nyúzást" is a tremoló, szóval nincs semmi gond.  ;)

Akkor jó, én is megnyugodtam kicsit :) Igazából az a baj, hogy az ilyen oldalakon sem lehet túlságosan objektív képet kapni, mert aki a 30 ezres Johnsonhoz szokott, annak minden nagyon király lesz, akinek pedig az első gitárja is 7 húros JEM volt, az mindent le fog szarozni, ami nem tökéletes...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#975 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 24. 16:16

Amatőr kérdés: miért jó a 7 húros gitár?  :think:
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#976 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 24. 22:45

Ha nem akarok nagyon belemélyedni: azért, amiért a legtöbb metálzenekar lehangolja a gitárját: vastagabb húr/mélyebb hangolás->zúzósabb hang. Így megtarthatod az alaphangolásod, és kapsz külön egy húrt, amivel még mélyebb hangokat ki tudsz csalni a gitárból. Van, akinek tetszik, van, akinek nem, sokan pl. bariton gitárt választanak (nagyobb a menzúrájuk (=hosszabb a nyak), ezáltal ezek a hat húros hangszerek eleve B-re vannak hangolva (vagy H-ra, ugye attól függ, hogy nézzük)).
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#977 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 02. 25. 12:37

Idézet: Baddie - Dátum: 2007. febr. 22., csütörtök - 23:45

Kisebb bulinak mondjuk egy Gödör Klubban lenyomott estet gondolok, de mondjuk egy műv. ház stílusú est már nekem nagyobbnak számít. De ezt tényleg csak az egyéni ízlés határozza meg.




Illetve az adott ország sajátosságai. Például az USA-ban egy "klubkoncert", vagy egy művelődési házban tartott koncert a mi értelmezésünk szerint óriási buli a sok ezer néző miatt, míg náluk maximum a "közepes" kategóriát éri el.

De én nem gondolom úgy, hogy egy tipikus magyar "művházbuli", vagy klubokban, éttermekben tartott fellépés "nagy buli" lenne. Az ugyanis a minimum több száz néző előtt tartott koncertekre igaz. Egy PECSA, vagy színházi színpad, vagy valamelyik rock fesztivál szabadtéri színpada tipikusan ilyen.



Idézet

A Hartke nekem is a kedvenceim között szerepel, csak azért nem azt vettem, mert közel duplájába kerül, mint az általam vett Behringer kombó. Így is kénytelen voltam részletre megvenni, és azt gondoltam, hogy gyakorolásra, tanulásra ez is elég. (Ennek ellenére nekem a Behringerrel semmi bajom)


Félreértés ne essék, arra a célra, amire neked kellett, tökéletesen alkalmas, megfelelő az általad vásárolt Behringer kombó.

De ha az ember az együttesével menne koncertezni, s normális hangzást, hangerőt szeretne, akkor még a komolyabb Behringer cuccok is megbuknak. Hiába alacsony az ár, ha használhatatlan a cucc.

(Persze, nyilván az endorser-ek által használt cuccok "nem egészen" ezt a kategóriát képviselik. :) Csak azzal te a boltban nem találkozol soha!)

Idézet

Ha nem titok, akkor mesélhetnél a zenei múltadról, akár egyediben is, mert engem érdekel. Természetesen csak akkor ha szeretnél, érdekelne a régi zenekarod, az, hogy egyáltalán mit játszottatok, és miért hagytátok abba.


Erről majd írok nemsokára neked privi-ben inkább.  ;) Nem untatom a többi fórumtagot a hosszú sztorival.  :)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#978 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 25. 14:20

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. febr. 24., szombat - 22:45

Ha nem akarok nagyon belemélyedni: azért, amiért a legtöbb metálzenekar lehangolja a gitárját: vastagabb húr/mélyebb hangolás->zúzósabb hang.

Nem csak a zúzás miatt jó a 7 húr. Ugye tudjuk, hogy a modern 7 húros gitár elsősorban Vai nevéhez fűződik, ő pedig nem kimondottan a metálkodásról híres. Egyszerűen kapsz plusz egy húrt, öt plusz hangot, és számtalan plusz variációs lehetőséget. Akkordozásra, basszus vezetésre, szólózásra is simán használható, nem csak zúzni lehet a H húron. Persze zúzni is jó rajta. :cool: :D Én még mindig nem jöttem bele teljesen abba, ahogy egy ilyen eszközt használni kéne, pedig már bő másfél éve megvan a hangszerem. Iszonyat jó, nagyon szeretem, utána kézbe venni egy hathúrost kábé olyan, mintha csonka lenne a gitár. :blink: Aztán mikor egy hétig nincs a kezedben a héthúros, kezdheted előről a tanulást és a szoktatást. Különösen a pengetés jelentett nekem gondot: a jobb kéz letámasztott pozíciójától sokkal messzebb van az összes, hathúroson megszokott húr. De ettől még nagyon jó móka, csak kár, hogy nehéz rá valóban jó hetedik húrt találni.

#979 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 27. 15:10

Persze, nem csak azért jó, csak nekem ez jut róla elsőnek eszembe :) Igazából én most tervezem egy olcsó héthúros beszerzését, még nem tudom, milyen rajta játszani, de nagyon vonz, főleg az a része, hogy így egy kicsit enyhíti azt, amit a floyd rose felépítéséből adódóan nem lehet egyszerűen megvalósítani: a lehangolást.

Az igazán jó hetedik húron mit értesz? Jó minőségű? Biztos van kedvenc húrkészleted, abból nem jó a mondjuk egy 52-es vagy 56-os méretű húr? Tényleg, a szabvány 9-42 méretű húrok mellé mekkora hetedik húr dukál? 52-es?
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#980 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 02. 27. 15:46

Idézet: HavocS - Dátum: 2007. febr. 27., kedd - 15:10

Az igazán jó hetedik húron mit értesz? Jó minőségű? Biztos van kedvenc húrkészleted, abból nem jó a mondjuk egy 52-es vagy 56-os méretű húr? Tényleg, a szabvány 9-42 méretű húrok mellé mekkora hetedik húr dukál? 52-es?

Igen, jó minőségűre gondoltam. Az a baj, hogy ad 1. vagy vékony a húr, és akkor nem lesz elég vastag a hangja, de jól lehet rajta üveghangolni ad 2. yóóóóó vastag a húr, de nem elég rugalmas, gyakorlatilag egy drót, ami lehangolva hajlamos csúnyán zörögni. Még nem találtam olyan hetedik húrt, ami a gitárt fél hanggal lehangolva (tehát a hetedik húrt A#-ra engedve) is jól szólt volna. H-n még rendben, de fél hanggal lejjebb már vannak problémák.

Szerintem nincs egyezményes méret, vettem már olyan 9-es készletet, amit 52-es, meg olyat is, amit 56-os húrral egészítettek ki, és ugyanez igaz 10-es készletre is. A múlt hónapban húroztam újra a gitárt, pont úgy sikerült viszonylag normálisan belőni, hogy egy 10-es héthúros készletből felraktam az alsó hat húrt, kihagytam belőle az 52-est, és egy 9-es készletből kivettem az 56-es hetediket. :blink: :confused: :D

#981 Felhasználó inaktív   Baddie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 01. 14:06

Március 13-án megyek tanárhoz végre. Kepes Róbert (Palermo Boogie Gang, Felkai Jam, annak idején Ferenczi György és a Herfli Davidson, stb.) lesz a tanárom, ha valaki esetleg ismeri.  :respect:
"Minek komolyan venni az életet, ha az élet egy képzelt kaland, amiből sosem kerülünk ki élve" (Bob Marley)

#982 Felhasználó inaktív   Pickermanster 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 02. 11:06

Idézet: redanger - Dátum: 2005. febr. 28., hétfő - 15:41

hi mindenkinek

eladnám multieffect pedálomat és érdeklődnék, hogy esetleg valakit érdekel-e a dolog.
nagyon-nagyon megkímélt állapotban van.
a típusa: Zoom 4040
itt van róla kis infó: >> Zoom 4040 << . az oldal alján van a manual, abból szinte mindent meg lehet tudni.

ha esetleg valakit érdekelne, ne fogja vissza magát érdelődjön nyugodtan...

thx
bye

Helló! Engem érdekel..Mennyibe volna,hol laksz,meg ilyenek...írj emilt...pickermanster@gmail.com

#983 Felhasználó inaktív   Baddie 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 02. 14:00

Csupán két évet késtél ezzel az igényeddel!  :D
"Minek komolyan venni az életet, ha az élet egy képzelt kaland, amiből sosem kerülünk ki élve" (Bob Marley)

#984 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 02. 14:07

Tud arról valaki valamit, hogy mennyibe kerül egy bundcsiszolás? Ha a 12. budnál fogom le a húrt,csúnyán zörög.

Szerkesztette: Gery80 2007. 03. 02. 14:17 -kor

Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#985 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 02. 14:44

Idézet: Baddie - Dátum: 2007. márc. 1., csütörtök - 14:06

Március 13-án megyek tanárhoz végre. Kepes Róbert (Palermo Boogie Gang, Felkai Jam, annak idején Ferenczi György és a Herfli Davidson, stb.) lesz a tanárom, ha valaki esetleg ismeri.  :respect:

Ez jó hír!  :) Aztán szorgalmasan gyakorloni, és megfogadni ám a tanár úr tanácsait!  ;)

Szerkesztette: Piftuka 2007. 03. 02. 14:50 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#986 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 02. 14:50

Idézet: Gery80 - Dátum: 2007. márc. 2., péntek - 14:07

Tud arról valaki valamit, hogy mennyibe kerül egy bundcsiszolás? Ha a 12. budnál fogom le a húrt,csúnyán zörög.

Itt találsz információt: http://www.vintage52.hu/munkadij.php !

Rendes, és hozzáértő emberek dolgoznak a gitárokon, de azért követeld meg a tökéletes munkát!

Ugyanis már említett jóbarátom nem régen vásárolt IBANEZ gittyója került bundajavításra a cégnél, s az első alkalmazott nem tökéletesen csinálta meg, s adta ki a kezéből a hangszert. De a barátom nem hagyta annyiban, s visszavitte, ahol immár egy másik hangszerész tökéletes munkát végzett. Természetesen akkor már nem kért pénzt a javításért, mert elsőre nem volt 100%-os a munka, szóval az ő "saruk" volt.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#987 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 02. 15:02

Idézet: Piftuka - Dátum: 2007. márc. 2., péntek - 14:50

Rendes, és hozzáértő emberek dolgoznak a gitárokon, de azért követeld meg a tökéletes munkát!


Köszi az infót :respect:

Ellenben nem értek hozzá, csak játszogatok rajta néha, nem tudom mi a tökéletes munka :confused:
Ilyenkor csak ott csiszolják meg, vagy akkor már az egészet? :think:
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#988 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 02. 15:24

Az attól függ melyik bund a hunyó a zörgésben. Először is tökéletesen be kell állítani a gitárt minden szempontból (nyak, húrláb), s utána lehet a bundozással foglalkozni.

Lehet, hogy elég egyetlen bundot - ha csak az az egy hibás a zörgő húrokért - felcsiszolni.

Ha beviszed hozzájuk, akkor ingyen megmondják, hogy mit várhatsz a javítástól, milyen javítás szükséges, s hogy mi mennyibe fog kerülni. (Ha egyáltalán szükséges.)
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#989 Felhasználó inaktív   Gery80 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 02. 15:43

Köszi ismét! :)

Ha viszek húrt, azt is felrakják nem?
Rosszul nézel ki... iszol te rendesen? :D

#990 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2007. 03. 02. 16:34

Idézet: Gery80 - Dátum: 2007. márc. 2., péntek - 15:43


Ha viszek húrt, azt is felrakják nem?

Feltételezem, hogy igen.

De ezeket inkább tőlük kérdezd meg, mert én még egyszer sem jártam náluk, így csak másodlagos információkra tudnék hagyatkozni, ill. sok tekintetben nem rendelkezem elegendő információval.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

Téma megosztása:


  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó