HWSW Informatikai Kerekasztal: Elektronika tanfolyam kezdőknek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (20 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Elektronika tanfolyam kezdőknek Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 16. 21:30

Tehát ez a topik azért indult hogy a nem szakmabeliek feltehessék a kérdéseiket elektronikával kapcsolatban.

Nekem is volna egy kérdésem. Össze akarok rakni egy áramkört, vettem is egy NYÁK lapot. Meg is terveztem:
itt van, túl nagy a kép, ezért inkább belinkelem . Nem igazán az a lényeg, hanem az hogy, ezt hogy kötöm össze? Mert sima ónnal kész szenvedés lenne összekötögetni, mert nem nagyon fogja a műanyagot. Próbáltam gyantával is, állíólag arra kellet volan rá "kennem" az ónt, és akkor menne, de nem fogja  úgy sem. TEHÁT? MI a megoldás? Drótokkal ideoda kötögessem? na má, olyan jól megterveztem...

A másik kérédesem, hogy ugye ez egy infravevő volna, és hogy nem baj-e hogy befelé van fordítva a vevő. Gondolom nem értitek, illusztráció:
itt van, túl nagy a kép, ezért inkább belinkelem
Tehát kédés hogy nem nagy baj-e ha fordítva van, vagyis háttal(a keretben lévő) ifravevő.

THX,
Proz3ssoR

Szerkesztette: Proz3ssoR 2004. 04. 03. 09:47 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Vizi naplopó 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.017
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 16. 21:39

Szvsz másik nyákot kellett volna venni, de mind1.
Próbáld meg vékony vezetékkel összekötni.
Az infrára ha jól tudom rá kell látnia az egységnek mint a TV távirányítónál.
SPM fokozat pajti!!!

#3 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 16. 21:46

Az ötlet jó, de rossz a hely. :)

#4 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 16. 23:01

Így van, a vevő felé optikai "rálátásnak" kell lennie az adó felől, magyarán ha képes leszel a távirányítóval átvilágítani azon a kondin, jó lehet, de szerintem kicsit kényelmetlen lesz hosszú távon. :) - fordítsd meg!

Ha egy-egy szomszédos forrszemet felónozol, majd a kettő közé nyomod a pákát, azt ott tartod és egy pillanatra a kettő közé nyomod az ónt, hogy az a páka hegyéhez is hozzáérjen, majd elrántod mindkettőt, össze fog "ugrani" a két ónozott forrszem. Nagyon jó megoldás, bár elsőre nehezen megy majd, rá lehet érezni. Később már arra is, hogy minél kevesebb ónt egyen. :) Ezt a műveletet mindig megszilárdult ónpacák között tedd meg, ha folyékony (forró) valamelyik, vagy mindkettő, akkor nem fog összeugrani, hanem valamelyik szélsőre ugrik át, ott lesz nagy paca. Várd meg, míg kihűl annyira, hogy megszilárduljon, akkor fuss neki újra.
Az összes áramkörömet így csinálom, ami még próbaverziós, teljesen jó megoldás.

Vagy, ha nagyon nem megy, csinálhatod alkatrészlábakkal is a forrasztási oldalon a kötözgetéseket, ill. vékony dróttal.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#5 Felhasználó inaktív   corelx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 00:02

én egyedül azt nemértem, minek ilyen nyák-os megoldással szenvedni az infránál?!
az enyimet eccerüen beledobtam egy rs232 csati házába, rá egyenesen a "fejre". mondjuk ahhoz inkább a kerámia kondi illik, az nem ekkore ;)
szoval ha rámhallgatsz veszel egy com-port csatit, meg házat és belenyomod.az könnyeb is talán :)

#6 Felhasználó inaktív   ant 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 219
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 10:19

En is gondolkodtam mar ilyen topikon, de nem mertembelevagni :D En is szeretnek erteni kicsit az elektronikahoz, mert azert erzem, hogy a szigszalag nem a legjobb modja az elemek osszekotesenek ;) (lasd a lenti linken) Csak most sajna nincs idom/erom ilyesmire... :( A komolyabb moddokat (ahol forrasztani is kellett :D) eddig egy jobaratomra biztam.

A nagy kepekre a megoldas: windows paint inditasa, kep menu > nyujtas/dontes majd ctrl+s...

Etele: hol lenne ez jo helyen?

#7 Felhasználó inaktív   Laslie 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 585
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 10:37

Én is jelentkeznék érdeklődőnek. :)
ASRock K7S8X R3.01 | AMD Duron 1600 MHz | Spire WhisperRock III | 512 MB DDR SDRAM | Abit 9550 CDT 128MB 128bit | Seagate Barracuda 7002.7 80 GB | WD WD200EB 20 GB | Samsung 52/32/52 CR-RW | LG GSA-4040B | UltraPower AT-T460 460W | Codegen 6012-1 ház

#8 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 10:44

idézet:
Ezt írta corelx:
én egyedül azt nemértem, minek ilyen nyák-os megoldással szenvedni az infránál?!

az enyimet eccerüen beledobtam egy rs232 csati házába,
[/quote]
Merlehet, hogy nemakar mindig behalyolni a gép mögé a távirányittóval

idézet:

rá egyenesen a "fejre".
[/quote]

:confused:

idézet:

mondjuk ahhoz inkább a kerámia kondi illik, az nem ekkore ;)
[/quote]

Ezt ugye nemgondoltad komojan :confused: :eek:


idézet:

szoval ha rámhallgatsz veszel egy com-port csatit, meg házat és belenyomod.
[/quote]

...meg egy tükröt, ugye?

idézet:

az könnyeb is talán :)
[/quote]

Szerintem a súly itt nem szempont.
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#9 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 12:15

idézet:
Ezt írta corelx:
én egyedül azt nemértem, minek ilyen nyák-os megoldással szenvedni az infránál?!
az enyimet eccerüen beledobtam egy rs232 csati házába, rá egyenesen a "fejre". mondjuk ahhoz inkább a kerámia kondi illik, az nem ekkore ;)
szoval ha rámhallgatsz veszel egy com-port csatit, meg házat és belenyomod.az könnyeb is talán :)
[/quote]

Eleinte én is úgy csináltam, de mikor "dobtam bele a csatiba" éppen, akor sikerült letörnö eg lábat :rolleyes:
Eyébként meg megtetszett így ahog van, nem annyira "gányolt".

idézet:
Ezt írta Mono:


Merlehet, hogy nemakar mindig behalyolni a gép mögé a távirányittóval
[/quote]

hát, aért nem megoldhatatlan a kábleelzés, veszel egy soros prot hosszabítót és kész, de szerintem így elegánsabb :cool:
Azon kívül, amilyen távirányítóval próbáltam simán "átvilágított" a PC-m házán :D :D

Azért kösz szépen az ötletet(mármint a tecnikát), ha hazaérek megpróbálom.

idézet:
Ezt írta Vízi naplopó

Szvsz másik nyákot kellett volna venni, de mind1.
Próbáld meg vékony vezetékkel összekötni.

[/quote]

tudom, de azt
1. fúrni kell ahhoz nincs kedvem
2. maratni, ahhoz meg nincs maróanyagom + időm + olyan "kenőcsöm" :) amit nem mar le.

[ 2004. március 17.: Proz3ssoR szerkesztette a hozzászólást ]

[ 2004. március 17.: Proz3ssoR szerkesztette a hozzászólást ]

#10 Felhasználó inaktív   c0rn 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 231
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 12:25

szerintem először végezz el egy helyesírás tanfolyamot

(más is hibázik, de azért betűket kihagyni, felcserélni...)

#11 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 12:56

AZ onnak nem feladata az "osszekotogetes". Az onnak az a feladata, hogy rogzitsed az alkatreszt a NYAKhoz. A gyanta meg azert kell, hogy a forrasztopaka fejet idonkent nem art megtisztitani. Megoldas: valoban drotokat kell hasznalni ilyne NYAK eseteben. teendo: a drot veget megblankolod, ha tobb szalbol all a vezetek, akkor megsodrod egy kicsit es befutatott onnal. Igy sokkal konnyebben lehet hasznalni.

Ja es nem artana megtanulni rendesen forrasztani, meg a helyesirast is.. :rolleyes:
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#12 Felhasználó inaktív   Mono 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.750
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 16:30

idézet:
Ezt írta Schwarzmueller:
AZ onnak nem feladata az "osszekotogetes". Az onnak az a feladata, hogy rogzitsed az alkatreszt a NYAKhoz.
[/quote]

Ha alkalmas rá, akkor a feladata lesz, mihelyst mozgó elektronnal találkozik.

idézet:

Ja es nem artana megtanulni rendesen forrasztani, meg a helyesirast is.. :rolleyes:
[/quote]

Na ja.... :rolleyes:
Adjon az Isten, szebb jövőt!

#13 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 16:39

idézet:
Ezt írta Mono:
Ha alkalmas rá, akkor a feladata lesz, mihelyst mozgó elektronnal találkozik.[/quote]

Én a magam részéről - áttekinthetőség és megfelelő földelő-ellenállás végett - a földeket és a tápfeszültségeket szoktam így vezetni, a többit vezetékezem :)

A topiknyitó meg szerezzen egy nem nullwattos wellert és gyantás ónt :D
Elköltöztem :-)

#14 Felhasználó inaktív   szabe 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 17. 23:49

idézet:
Ezt írta Schwarzmueller:
AZ onnak nem feladata az "osszekotogetes". Az onnak az a feladata, hogy rogzitsed az alkatreszt a NYAKhoz. A gyanta meg azert kell, hogy a forrasztopaka fejet idonkent nem art megtisztitani. Megoldas: valoban drotokat kell hasznalni ilyne NYAK eseteben. teendo: a drot veget megblankolod, ha tobb szalbol all a vezetek, akkor megsodrod egy kicsit es befutatott onnal. Igy sokkal konnyebben lehet hasznalni.

Ja es nem artana megtanulni rendesen forrasztani, meg a helyesirast is.. :rolleyes:
[/quote]

A gyantának a folyatás a feladata és nem a páka tisztítás. Csak nehogy hülyeségeket írjunk egy kezdőknek szóló topicba. A Jó forrasztás lelke a tiszta felületek és a folyatás. (pl: gyantás cin) A pákahegyet valóban nem árt néha tisztítani, bekapcsolt állapotban vizes, kicsavart szivacson le lehet törölni róla a ráégett anyagokat. Pillanatforrasztónál, ha rézből van a hegy, akkor azt lehet kapargatni, csiszolni is, De nehogy ezt tegyétek egy normális (pl weller) pákaheggyel, mert a felületi kemény réteget ha lekoptatjátok, akkor hamar vége a pákahegynek.

Na most, hogy már megtanultunk forrasztani, jöhetnek a topic nyitó valódi elektronikai kérdések is.... :))

Üdv: szabe

#15 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 08:08

Nah, köszönöm szépen a sok "építő jellegű" kritikát(tanujjá' meg írni!!! :D) Igyekszem, csak nagyon kellett sietnem mindkét hozzászólásomkor, de ígérem ezúton figyelni fogok.

idézet:
Ezt írta Schwarzmueller

Megoldas: valoban drotokat kell hasznalni ilyne NYAK eseteben. teendo: a drot veget megblankolod, ha tobb szalbol all a vezetek, akkor megsodrod egy kicsit es befutatott onnal. Igy sokkal konnyebben lehet hasznalni.

[/quote]

Azért ennyire béna nem vagyok. Köszi :p

idézet:
Ezt írta szabe

A gyantának a folyatás a feladata és nem a páka tisztítás. Csak nehogy hülyeségeket írjunk egy kezdőknek szóló topicba. A Jó forrasztás lelke a tiszta felületek és a folyatás. (pl: gyantás cin) A pákahegyet valóban nem árt néha tisztítani, bekapcsolt állapotban vizes, kicsavart szivacson le lehet törölni róla a ráégett anyagokat. Pillanatforrasztónál, ha rézből van a hegy, akkor azt lehet kapargatni, csiszolni is, De nehogy ezt tegyétek egy normális (pl weller) pákaheggyel, mert a felületi kemény réteget ha lekoptatjátok, akkor hamar vége a pákahegynek.

[/quote]

Köszi, ezt megjegyzem. :) Egyébként pillanatforrasztom van. Nem tudok (vele) még rendesen forrasztani, de majd idővel belejövök. Pl. tegnap mikor csináltam a művet 1 rézhegyet sikerült szép feketére égetnem :D :D, gondoltam hogy le kéne smirglizni, de nem találam(este viszont azt álmodtam hogy ott van a szerszámosban, de még sincs ott :mad :). Nem igazán fogta meg a páka hegye a cint.
Szóval még nem jöhetenek a "valódi elektronikai kérdések". Bár szerintem ezek is azok - gyakorlati kérdések! :)

Hogyha már így szép magyarul(és nem utolsó sorban - helyesen! :D) válaszolgattam a hozzászólásokra, bejelenthetem hogy tegnap este kész lett a mű.

Ha érdekel titeket rakhatok be képeket(+ egy kis kommentárt)

Proz3ssoR

U.I.: köszi a segítséget!

#16 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 08:39

idézet:
Ezt írta Proz3ssoR:
... Egyébként pillanatforrasztom van. Nem tudok (vele) még rendesen forrasztani...[/quote]

Nem is fogsz vele megtanulni. A pillanatforrasztók sokmindenre jók, de erre a fajta barkács-nyákra nem. Ha komolyan akarod csinálni a dolgot, akkor vegyél egy használt wellert.
Elköltöztem :-)

#17 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 10:09

idézet:
Ezt írta Rive:


Nem is fogsz vele megtanulni. A pillanatforrasztók sokmindenre jók, de erre a fajta barkács-nyákra nem. Ha komolyan akarod csinálni a dolgot, akkor vegyél egy használt wellert.
[/quote]

van egy, de az sem valami jó, pontosabban nemigazán tudom használni.

#18 Felhasználó inaktív   NEUROFiRE 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.021
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 13:00

idézet:
Ezt írta Proz3ssoR:
Nem iagzán az a lényeg, hanem az hogy, ezt hogy kötöm össze? Mert sima ónnal kész szenvedés lenne összekötögetni, mert nem nagyon fogja a műanyagot. Próbáltam gyantával is, állíólag arra kellet volan rá"kennem" az ónt, és akkor menne, de nem fogja úgy sem. TEHÁT? MI a megoldás? Drótokkal ideoda kötögessem? nm má, olyan jól megterveztem...
[/quote]

Pedig ugy kene (probapanelnel nincs tul sok egyeb lehetoseg)). Esetleg a rovidebb atkoteseket az alkatreszlabak hajlitgatasaval is meg lehetvalositani. A hosszabb atkoteseket imho tomor, szigetelt (vagy ha olyan a vonalvezetes, akkor szigeteletlen, leonozott) rezvezetekkel celszeru megcsinalni, 4-5 raszterenkent egy forrponthoz illik rogziteni.
Ofkorsz mindez a 'ganyolas' kategoriaba sorolhato.

Normalisabban nez ki az egesz, ha csinalsz neki egy kis NYAK-ot (uvegszalas, egy vagy ketoldalasan folizaott, ~15x30cm-es darab kb. 500ft), veszel maratasallo filcet (TN190 TN191 TN192 pl., ez 3 eltero vastagsagu; par szaz ft/db), meg vmi vaskloridos gyorsmarato lotyit (talan TN150, ez nem tudom mennyi). A NYAK-ot megtisztitod (sosavas furdovel, ecet+so keverekkel, suroloporral, surolokefevel, kinek melyik tetszik) nagyjabol bejelelod, hogy hol lesznek az alkatreszek labainak szant furatok (lehet kapni ilyen raszteres uvegszalas lapot, olyan, mint a probanyak, csak nincsenek rajta forrszemek, sokat segithet ilyen munkaknal), a filccel megrajzolod a mintazatot, lemaratod (kiontasz annyi maratot egy muanyag vagy uveg talba, hogy ellepje a belerakott NYAK-ot, neha lotykolod kicsit (probald nem kiboritani, elegge meg tud fogni mindent), latni fogod, hogy mikor van kesz; celszeru jol szellozo helyen csinalni az ilyesmit, az sem art, ha van folyoviz), bepontozod a furatok helyet, kifurod, megint tisztitas, es kb kesz.

Tovabbi lehetosegek a rajzolat elkeszitesere: alfaset (draga, elegge maceras is szerintem, meg csak egy darabnal hasznalhato normalisan), fotozas (eleg maceras, de nagyobb mennyisegben egesz hasznalhato eljaras), PnP folia (viszonylag draga, de egyszeru, kenyelmes es tiszta modszer, bar eddig nekem ket B4-es meretu foliaval csak ket (kb. 5x8cm-es) NYAK-ot sikerult csinalni vele _valoban_ jo minosegben (ertsd: nem kellett utolag javitgatni, stb), bar ez valszeg az en benasagom), 'zebrasavos' modszer (lehet kapni ilyen paneleket a boltban, nehany feladatra egesz jo, egyebkent szerintem eleg gaz megoldas), meg van megegy, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve (a szukseges mintazatot karcolassal kell felvinni a NYAK-ra; egyszerubb mintaknal ez is egesz hasnzalhato).

#19 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 19:48

idézet:
Ezt írta NEUROFiRE:
[/qb]
Pedig ugy kene (probapanelnel nincs tul sok egyeb lehetoseg)). Esetleg a rovidebb atkoteseket az alkatreszlabak hajlitgatasaval is meg lehetvalositani. A hosszabb atkoteseket imho tomor, szigetelt (vagy ha olyan a vonalvezetes, akkor szigeteletlen, leonozott) rezvezetekkel celszeru megcsinalni, 4-5 raszterenkent egy forrponthoz illik rogziteni.
Ofkorsz mindez a 'ganyolas' kategoriaba sorolhato.

Normalisabban nez ki az egesz, ha csinalsz neki egy kis NYAK-ot (uvegszalas, egy vagy ketoldalasan folizaott, ~15x30cm-es darab kb. 500ft), veszel maratasallo filcet (TN190 TN191 TN192 pl., ez 3 eltero vastagsagu; par szaz ft/db), meg vmi vaskloridos gyorsmarato lotyit (talan TN150, ez nem tudom mennyi). A NYAK-ot megtisztitod (sosavas furdovel, ecet+so keverekkel, suroloporral, surolokefevel, kinek melyik tetszik) nagyjabol bejelelod, hogy hol lesznek az alkatreszek labainak szant furatok (lehet kapni ilyen raszteres uvegszalas lapot, olyan, mint a probanyak, csak nincsenek rajta forrszemek, sokat segithet ilyen munkaknal), a filccel megrajzolod a mintazatot, lemaratod (kiontasz annyi maratot egy muanyag vagy uveg talba, hogy ellepje a belerakott NYAK-ot, neha lotykolod kicsit (probald nem kiboritani, elegge meg tud fogni mindent), latni fogod, hogy mikor van kesz; celszeru jol szellozo helyen csinalni az ilyesmit, az sem art, ha van folyoviz), bepontozod a furatok helyet, kifurod, megint tisztitas, es kb kesz.

Tovabbi lehetosegek a rajzolat elkeszitesere: alfaset (draga, elegge maceras is szerintem, meg csak egy darabnal hasznalhato normalisan), fotozas (eleg maceras, de nagyobb mennyisegben egesz hasznalhato eljaras), PnP folia (viszonylag draga, de egyszeru, kenyelmes es tiszta modszer, bar eddig nekem ket B4-es meretu foliaval csak ket (kb. 5x8cm-es) NYAK-ot sikerult csinalni vele _valoban_ jo minosegben (ertsd: nem kellett utolag javitgatni, stb), bar ez valszeg az en benasagom), 'zebrasavos' modszer (lehet kapni ilyen paneleket a boltban, nehany feladatra egesz jo, egyebkent szerintem eleg gaz megoldas), meg van megegy, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve (a szukseges mintazatot karcolassal kell felvinni a NYAK-ra; egyszerubb mintaknal ez is egesz hasnzalhato).
[/quote]

Kösz, megjegyzem őket :), de egyenlőre maradok a gányolásnál. Annyira nem drágák, de annyira komoly áramköröket nem csinálok, hogy értelme legyen, meg hát kezdő is vagyok hozzá, és spec nincs kedvem pacsmagolni ilyen-olyan savakkal, mert szerintem az macerásabb, mint forasztgatni ónpacákat :D. Egyszer talán. Egyébként már kész van.

#20 Felhasználó inaktív   Proz3ssoR 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 321
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 18. 20:01

itt van 1-2 kép ha esetleg érdekli valakit:

felülnézetbőlé:
Kép
Kép

a hátulja. Hát mondhatom azért törekvéseim ellenére gányolt lett:
Kép

itt a melléktermék :cool: :
Kép

csoportkép :D :
Kép

a soros port dobozt még nem forrasztottam rá, de majd megesik 1* az is.

[ 2004. március 18.: Proz3ssoR szerkesztette a hozzászólást ]

Téma megosztása:


  • (20 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó