HWSW Informatikai Kerekasztal: Machine_check_exception - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Machine_check_exception cd. ill. dvd íráskor jelentkező hiba... Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   TaliGa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 20. 19:21

Jellemzően cd ill. dvd-írás előtt/után jön elő a fenti kép képernyős hibaüzi, mármint STOP Machine check..., a Windows a hardverkárosodást megelőzendő leállította a szgépet. Már az LG 52* cd-írónál is kijött, furcsa mód akkor a ramra gyanakodtam, de az átment a teszteken, sőt előfordult, hogyha egy bizonyos újraírható cd-t tettem az iróba, azzal tuti előjött a fenti hiba... Aztán írót lecseréltem NEC3520-ra, ma tesztelgetem a kicsikét, és első írásnál már ugrik is be a hibaüzi, no újraindít, de az azonos IDE kábelen lévő rackben bekapcsoltam a winyót, és így már ment...
ez mi a szösztől lehet?
ja az író Sec masteren 80 eres, vadiúj kábelen van, mellette slave a rack... alaplap MSI K8N NEO Plat, húzás nincs, minden mindig alapon, táp 360W Chieftec, op. rencer WinXP SP2...

#2 Felhasználó inaktív   Niceday 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.975
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2005. 02. 20. 19:51

... hátha:
You may receive the following Stop error message:

Idézet

SYMPTOMS
You may receive the following Stop error message:
STOP: 0x0000009C (0x00000004, 0x00000000, 0xb2000000, 0x00020151)
"MACHINE_CHECK_EXCEPTION"

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta."

                                                                                                            /André Gide/

#3 Felhasználó inaktív   PPeter 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 20. 19:56

Idézet: TaliGa - Dátum: 2005. febr. 20., vasárnap - 19:21

Jellemzően cd ill. dvd-írás előtt/után jön elő a fenti kép képernyős hibaüzi, mármint STOP Machine check..., a Windows a hardverkárosodást megelőzendő leállította a szgépet. Már az LG 52* cd-írónál is kijött, furcsa mód akkor a ramra gyanakodtam, de az átment a teszteken, sőt előfordult, hogyha egy bizonyos újraírható cd-t tettem az iróba, azzal tuti előjött a fenti hiba... Aztán írót lecseréltem NEC3520-ra, ma tesztelgetem a kicsikét, és első írásnál már ugrik is be a hibaüzi, no újraindít, de az azonos IDE kábelen lévő rackben bekapcsoltam a winyót, és így már ment...
ez mi a szösztől lehet?
ja az író Sec masteren 80 eres, vadiúj kábelen van, mellette slave a rack... alaplap MSI K8N NEO Plat, húzás nincs, minden mindig alapon, táp 360W Chieftec, op. rencer WinXP SP2...

A faszányos alaplapi IDE vezérlő drivertől...

#4 Felhasználó inaktív   TaliGa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 21. 08:13

Idézet: PPeter - Dátum: 2005. febr. 20., vasárnap - 20:56

A faszányos alaplapi IDE vezérlő drivertől...

uhh, akkor úgy véled egy drivercsere megoldaná?

#5 Felhasználó inaktív   TaliGa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 02. 21. 08:24

na úgy néz ki megvan a probléma forrása... itt pontosan ugyanaz a hibajelenség és mobo. tehát valóban az IDE vezérlő+SW környezet körül van a gond...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó