HWSW Informatikai Kerekasztal: Hangkártya zúgás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Hangkártya zúgás

#1 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 11:02

Sziasztok!
Nemrég bővítettem gépet, és sajnos azt kellett tapasztalnom, hogy a hangkártya zajos. Egy Audigy2 kártyáról van szó, tehát biztos nem ott van a probléma. Főleg olyan zenéknél lehet észrevenni ahol csöndesebb részek vannak, vagy szólóban szól egy hangszer, ilyenkor a háttérben egy zúgás hallatszik. Próbáltam az alaplapi hangkártyát (AC97), avval is hasonló a helyzet. Szerintetek ezt az alaplap okozza? A régi alaplapommal ugyanis nem tapasztaltam ilyet. Pedig abban csak egy Live volt benne, tehát egy gyengébb kártya mint a mostani. A mostani alaplapom egy Albatron KX600Pro. Van esetleg ötletetek? Köszi...

#2 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 11:38

Próbáld meg kiszűrni ,hogy melyik egység hozza fel a zajt.
Huzd ki a hangszóró rendszert és tekerd teljes hangerőre.
Amenyiben ez zajos forditsd meg a villásdugót.
Huzzál le mindent CD-t, DVD-t,TV kártyát az AUDIGY2-ről.
A MASTER hangerőt told fel teljesen.
Amenyiben ez zajos távolítsd el a szigetelő korongokat az alaplapod felfogatása alól,és ellenőrizd a gépház védőföldelését.
Csatlakoztatsd egyenként a hang kábeleket.
A nekik megfelelő hangerő szabályzót tekerd maximumra.
Amelyik zúg ott földhurok keletkezett.A kábel egyik oldalán az árnyékolást szüntetsd meg.
Amenyiben ezek után nem lokalizálható a zaj akkor egy másik tápegységgel kell megvizsgálni a gépet.
Amennyiben ez sem vezet eredményre akkor az alaplapod a rossz vagy szűretlen vagy árnyékolatlan.

#3 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 11:56

1. Fejhallgatóval tesztelem a kártyát.
2. Alapzaj egyáltalán nincs, csak akkor van a probléma, mikor pl. mp3-mat játszok le (az mp3 jó minőségű), midi-nél nem hallok problémát, cd audio-t most nem tudom kipróbálni.

#4 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:05

Azért a hang kábeleket lehúzhatod.Próbáld úgy.A midi lejátszást rögzitsd wav-ba.Azt hallgatsd, az is zúg?

#5 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:18

Azt hogy csináljam? Kössem rá a kimenetet a bemenetre?

#6 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:21

Ja és nem vagy ICQ-n vagy MSN-en rajta esetleg?

#7 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:24

Valamilyen hangrögzítő programmal pl GOLD WAVE.A midit választd felvételi forrásnak.A media playerrel jatszd a midit a GOLD WAVE-vel rögzitsd,és mentsd ki wav-ba.

#8 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:41

Hát lehet, hogy én vagyok béna, de én nem találom hol kell beállítani a recording source-t a gold wave-ben. Pedig a helpben írja is, hogy új fájl létrehozásakor ki lehet választani, de én nem látom.

#9 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:48

Ja, látom a mixerben is lehet választani recording source-t, de a midi nincs felsorolva. Ez most azért van mert az alaplapi kártyát használom?

#10 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 12:53

Control ablak egy kis téglalap kispötty és kis pipa.Volume fül analógmix legyen kipipálva.Hallgasd meg az MP3-akat a creativ lejátszójával, mert lehet hogy nem hangkártya hanem codec bajod van.

#11 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 17:32

Megoldódott ?

#12 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 21:16

Bocsi csak közben elmentem itthonról. Szóval kipróbáltam a midi felvételt, ott nem jelenik meg a zaj. Próbáltam a creative lejátszót (juj de szar), és azzal ugyanúgy zúg.

#13 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 21:37

Nézd meg ,hogy az MP3-at mi dekodolja.A Fraunhoffer codec ?

#14 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 22:46

Hát, röstellem a dolgot, de úgy tűnik mégiscsak a felvétellel volt a probléma. Beraktam az eredeti cd-t, rádugtam a fejhallgatót közvetlenül, és lám az is zúg. Pedig azt gondoltam hogy ez egy nagyon jó minőségű felvétel. Akkor ezek szerint mással kell letesztelni.

#15 Felhasználó inaktív   jazzman 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 216
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 22:55

Mindenesetre nem vagyok elragadtatva az Audigy2 hangjától. Nemhogy a live-hoz képest, de még az alaplapi kártyához képest sem szól szebben. Vagy ez mégiscsak valami hibának a jele?

#16 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 23:01

Próbáld ki nagy hangfalakkal is,majd ott lessz különbség.
Sokkal dinamikusabb az AUDIGY2.
:)

#17 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 25. 23:45

Ugyan kicsit más probléma, de látom hogy itt vannak hozzáértők ;)

Szóval... Audigy2 és Logitech Z560 párosításról van szó, a hangfalakon időnként némi zaj jön ki. Néha pattanás, de általában olyan hang, mint mikor megy a vonat és átível az áram a villanymozdony áramszedőjénél :) A mixer és maga a hangfal hangerejétől független a probléma. Aki eddig hallotta az azt mondta, hogy mindenképpen az elektromos hálózatból összeszedett zajról van szó... a vicc az hogy a hangfal pont az UPS "surge protect" konnektorjába van dugva, amiben elvileg zavarvédelem is van. :rolleyes:

Próbáltam megfordítani a villásdugót, de nem segített.

És nem a hangfalban van a probléma, mert az előző (amin a hangerőszabályzó aztán meghibásodott) is ugyanúgy csinálta.

kcsaba, vélemény? ;)

#18 Felhasználó inaktív   [.:AMDFan:.] 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 468
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 26. 01:00

idézet:
Ezt írta Csybe:
Ugyan kicsit más probléma, de látom hogy itt vannak hozzáértők ;)

Szóval... Audigy2 és Logitech Z560 párosításról van szó, a hangfalakon időnként némi zaj jön ki. Néha pattanás, de általában olyan hang, mint mikor megy a vonat és átível az áram a villanymozdony áramszedőjénél :) A mixer és maga a hangfal hangerejétől független a probléma. Aki eddig hallotta az azt mondta, hogy mindenképpen az elektromos hálózatból összeszedett zajról van szó... a vicc az hogy a hangfal pont az UPS "surge protect" konnektorjába van dugva, amiben elvileg zavarvédelem is van. :rolleyes:

Próbáltam megfordítani a villásdugót, de nem segített.

És nem a hangfalban van a probléma, mert az előző (amin a hangerőszabályzó aztán meghibásodott) is ugyanúgy csinálta.

kcsaba, vélemény? ;)
[/quote]

Nekem is hasonló volt a problémám bár nem Audigyvel.
CD Audio kábelt eltüzeltem ott kezdődik.
A legtöbb be és kimenetet elnémítottam a Volume Control Panelen. Így már nem pattog.
Glory Glory Man United!!!

#19 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 26. 10:43

Csybe az elmondottakból úgy gondolom,hogy te valami féle elektromos ívnek hallod a hangját pl neon vagy energia takarékos izzó bekapcsolása.Hallgasd meg fejhallgatóval,hogy úgy hallod e.Amenyiben nem akkor a LOGITECH hang bemenete érzékeny a zajokra.Azt viszont csak a LOGITECH tápjában elhelyezet kereszt szűrővel lehet javítani.Amennyiben a fejhallgatónál is hallod a zajt úgy kövesd az első hozzászólásomban leírtakat.
[.:AMDFan:.] Bizonyos CD,DVD játszók firmware nem túl jól van megírva.Akkor is kapcsolgatják az audio,digitális kimenetüket amikor arra semmi szükség sincs (csak FILE olvasás).Valóban úgy lehet ellene védekezni,hogy a hangkártya mixerében csak akkor engedélyezed az eszközöket,amikor AUDIO CD-t játszol le.Ez hardware-s lejátszás a cd lejátszó DAC-ja adja a hangot.A WIN digitális lejátszása az ATA buszon keresztül tulajdonképpen valós idejű grabb-elés.Ott nincs ez a probléma,de erőforrásokat köt le.ATA foglaltság,proci foglaltság.A harmadik megoldás amikor a digitális kimenetet használod ,ott a hangkártya DAC-ja adja a hangot,a kopogási probléma így is lehet.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó