HWSW Informatikai Kerekasztal: .AVI filmek hibáinak javítása: melyik progi? Honnan? Hogyan? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

.AVI filmek hibáinak javítása: melyik progi? Honnan? Hogyan?

#1 Guest_balojazz_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 20. 01:10

A kérdés adott. Kellene egy program, amely kijavítja a kissé hibás .avi file-okat. A Micro DVD player lejátszás közben elvesztette a filmet, és kilépett, a film pedig nem pörgethető (tehát a hibás rész nem átugorható). Lécci segítsetek!

------------------

#2 Guest_Gandalf_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 20. 08:12

Nézz be a [url="http://"http://www.go.to/doom9"]www.go.to/doom9[/url] oldal letöltési lapjára, ott az avi utilok között van egy, én már használtam is, korrekt Kép

#3 Guest_J_Blade_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 20. 08:46

Helló!

Nekem is lenne egy kérdésem:
El van csúszva a hang a képhez képest, de már kiírtam CD-re. Van olyan Player amivel be tudom állítani a hang elcsúszását?

Kösz: JB

------------------
...énekes, táncos fiúk, szökdécselő lányok,
nem tudom már követni, mert lavórba hányok...

#4 Guest_Gandalf_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 21. 09:19

szerintem nincs...

#5 Guest_Tom_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 21. 09:26

idézet:
Eredetileg J_Blade írta:
Helló!

Nekem is lenne egy kérdésem:
El van csúszva a hang a képhez képest, de már kiírtam CD-re. Van olyan Player amivel be tudom állítani a hang elcsúszását?

Kösz: JB

[/quote]

Akkor minek írod cd-re ha szar a hangja?

#6 Guest_johnny26_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 21. 12:01

idézet:
Eredetileg balojazz írta:
Kellene egy program, amely kijavítja a kissé hibás .avi file-okat. A Micro DVD player lejátszás közben elvesztette a filmet, és kilépett, a film pedig nem pörgethető (tehát a hibás rész nem átugorható). Lécci segítsetek!
[/quote]

Ha nem pörgethető, akkor télleg súlyosan hibás, ugyanis ha megáll a dvd player, akkor ha jó frame-re kattintasz, oda kéne ugrania.
Ajánlom a virtualdub-mp3-freeze nevezetű progit.
Ez jó, mivel a Video menüben van egy Check video for freezes funkció, ami átvizsgálja a filmet, és a hibás frame-eket összegyűjti a c:/badframes.log-ba. ha 1000-nél több bad frame van, akkor kezd gáz lenni.

Van egy divx-antifreeze kodek is, ami lehetővé teszi, hogy hibás frame-nél tovább menjen a lejáccó, lejáccva a hibás frame-eket. Ennek nyilván akkor van értelme, ha kevés frame hibás, hisz perceken keresztül számolgatva lehal a gép.

Mellesleg, a vdub fenti verziója jól kezeli a hibás frame-ek kiszedését. A log-ból kinézve a hibás frame-eket ki tudod szedni, de ezzel csak óvatosan. Ha kell még segítség, majd mondom tovább is. Kép

#7 Guest_J_Blade_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 21. 12:54

idézet:
Eredetileg Tom írta:

Akkor minek írod cd-re ha szar a hangja?
[/quote]
Mert elsőre csak belenéztem, és nem tűnt fel. Érted? Ilyen egyszerű Kép.

Csá: JB



------------------
...énekes, táncos fiúk, szökdécselő lányok,
nem tudom már követni, mert lavórba hányok...

#8 Guest_Tom_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 21. 13:16

idézet:
Eredetileg J_Blade írta:
Mert elsőre csak belenéztem, és nem tűnt fel. Érted? Ilyen egyszerű Kép.

Csá: JB

[/quote]

Aha.

#9 Guest_Hory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 23. 19:17

idézet:
Eredetileg J_Blade írta:
Helló!

Nekem is lenne egy kérdésem:
El van csúszva a hang a képhez képest, de már kiírtam CD-re. Van olyan Player amivel be tudom állítani a hang elcsúszását?

Kösz: JB

[/quote]

Van.
Aviplay, linux alatt.

#10 Guest_boho_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 24. 00:33

Hi

Ha csak elcsúszott a hang (általában 500 ms szokott lenni) akkor a Virtualdub-ban van olyan opció, amely a hangot tudja csusztatni általad beállított -xxx ms, vagy +xxx ms-al.
(Ugy működik mint egy videovágó, de csak a hanggal és utána szinkronizálja a képhez, azaz mentéskor a videot directstream copy-ra kell állítani.)

Ha szétcsúszott a hang (framedobás miatt) akkor a Cooledit 2000, vagy Soundforge "komprimálni" tudja a hangidőt szintén általad beállított időre.

#11 Guest_LaserJet_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 24. 20:23

Van egy AviDefreezer nevű proggi is, azzal is lehet próbálkozni. Gondolom, ua. mint a plugin a VirtualDub-hoz.

szintén:
[url="http://"http://www.doom9.net"]www.doom9.net [/url]
dvd.box.sk


------------------
Up The Irons!


[Ezt a hozzászólást LaserJet szerkesztette (2001. Június 24.).]

#12 Guest_johnny26_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 25. 15:55

idézet:
Eredetileg LaserJet írta:
Van egy AviDefreezer nevű proggi is, azzal is lehet próbálkozni. Gondolom, ua. mint a plugin a VirtualDub-hoz.
[/quote]

szvsz a vdub-bal törölni lehet könnyen a bad frame-eket, míg a defreezer az kijavítja a bad frame-eket, azaz megmaradnak, de rondák lesznek.
de asszem, ki is próbálom ezt a defreezer-t. persze a vágás sem bonyolult, de talán egyszerűbb, ha a progi megcsinálja a rossz frame-eket.

#13 Guest_Morf_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 25. 21:33

Hello!

Es nem tudnal segiteni, hogy hogyan kell kivagni a hibas frameket? Vagyishogy a kivagas megvan, de hogy kell lementeni? Lehet hogy hulye kerdes, de en nem jottem ra.
Elore is koszi!

------------------
"Csak a kezdok szorfoznek a Neten, en cirkalok."

#14 Guest_Morf_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 25. 21:35

Hello!

Es nem tudnal segiteni, hogy hogyan kell kivagni a hibas frameket? Vagyishogy a kivagas megvan, de hogy kell lementeni? Lehet hogy hulye kerdes, de en nem jottem ra.
Elore is koszi!

------------------
"Csak a kezdok szorfoznek a Neten, en cirkalok."

#15 Guest_johnny26_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 26. 09:57

idézet:
Eredetileg Morf írta:
Hello!

Es nem tudnal segiteni, hogy hogyan kell kivagni a hibas frameket? Vagyishogy a kivagas megvan, de hogy kell lementeni? Lehet hogy hulye kerdes, de en nem jottem ra.
Elore is koszi!
[/quote]

nem hüje kérdés.
mindenekelőtt a video menüben állítsd direct stream copy-ra azt a pöttyöt. így nem fog tömöríteni, kódolni, hanem egyazegybenn fogja másolni a frame-eket.

és hogyan vágtad ki? mer ha jól tudom, akkor nem tucc keyframe-et törölni.

a kivágásnál egyébként egyszerűbb lehet az, ha a bad frame-ek előtti és utáni részt elmented külön-külön, majd utána megnyitod az elsőt, és File/Append video segment (vagy mi) -tel berakod mögé a másik részt, majd elmented.

A direct stream-et mindig állítsd be előtte, mer különben elkezd dolgozni, mint őrült.

Sajnos nekem még nem nagyon sikerült rendesen ez a kivágás. Azt tudom (sejtem?), hogy ha keyframe-et nem törölsz (tehát 2 keyfr között törölsz csak), akkor kitörli rendesen, azaz változik maga az avi file is. Ha azonban 3-400 frame hibás, ott már nem változik semmi, azaz nincs törlés.

én hamarosan ki fogom próbálni a defreezer-t, ha befejezek egy töltést. úgyis hibás lesz. Kép
de néztem a leírását, és egyszerű: a bad frame (csoport) előtti és utáni keyframe-számokat kell beírni (akkor több ijen intervallum is lehet), és a defreezer kijavítja a keyframe-ek közötti frame-eket, aztán elé és mögé odamásolja a maradék jó frame-eket. ez egyszerűbb, és ha nem nagy a hiba, akkor jó is, hisz csak kis torzulások láccanak.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó