HWSW Informatikai Kerekasztal: a f@@@@@ ki van az egesz DVD-vel - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

a f@@@@@ ki van az egesz DVD-vel

#1 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 14. 21:27

Kertem toletek millio helpet, mert nem ment a DVD-m korrektul: mi a baj?!
Hat...:1) csak a WinDVD tudja lejatszani barmely filmet, a tobbi 2-3perc utan fagy
2) a hang legtobb filmen kb. 0,5 sec. kesik, ez nem mindig zavaro, de azert megis?!
3)nem akar menni csak Dolby Sorruond-dal
4)van film ami idegesitoen homalyosodik el gyors jelenet kozben(Mummy2)
No kb. igy elsore ennyi, esetleg kivancsiak vagytok a vasra is?!
Itt jon: Epox 8kta+, Duron 700MHz, Leadtek GeForce2MX, 256MBRAM PC133(mennek cas2-on) PQI, Quantum mittomilyen 8,4 GB(csak ATA 33-as), SBLive! kartya+DTT2200 es Sony 12XDVD
A driverek: bios:legujabb, detonator 12.10-es, hangkartyanak a csomagolt.
Meg valami: annak ellenere, hogy a korongokon irja a Dolby Digitalt, nalam nem megy, sot meg 4+1 hangszorora se lehet allitani, kulonben a creative testprogiaiban mukodik az 5.1, es arra is van allitva alapbol.
Mikor eloszor irtam a gondokrol akkor a rendszerem max.-ra volt tuningolva, most viszont minden default(kiveve a biosban a mem. allitasok)
Szoval elegge idegesit, tudva hogy monitorom is lessz valamivel jobb mint a mostani, s ennek ellenere nem muxenek a dolgok!!!

------------------
Csillag van!...kell tobb!!! Jovok lameXpert,mar nem vezetsz sokkal!!!

#2 Guest_tRebroN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 14. 22:48

Első lépésként szerintem dobj fel egy liveware 3-at. Futtas le egy cd/dvd speed testet mondjuk 16* olvasásitól 1* -ig winfost esetleg telepítsd újra. Ha ezután se megy akkor nem tom. !!!
Nézd meg ugy a dolgokat hogy csak az van a gépben ami kell tehát vga. Nem tudom hogy erre mit fog lépni a dvd de ha igy jó akkor sblive be liveware3 fel ha így rossz akkor megvan a hibaforrás. De haladhatsz vissza felé is. Windvd uninst (lehet nem bizti) használj powerdvd-t lehet hogy azzal jó. Ha igy szar akkor minden ki kivéve vga sb ha igy is akkor sb ki ha igy is akkor 1-es módszer minden újratelepít ha ez után is akkor beállitás ha minden efaulton van és ugyse akkor vagy valamit nem szret a cuccos vagy hardver hiba van

#3 Guest_Abel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 14. 23:15

idézet:

4)van film ami idegesitoen homalyosodik el gyors jelenet kozben(Mummy2)
[/quote]

Álljunk csak meg egy percre...
A Múmia 2 nincs is még DVD-n.
Most akkor DVD-t vagy DivX-es AVI-t akarsz lejátszani?

#4 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 04:49

Marpedig van Mumia2 DVD-n, nekem itt van a polcomon!!! Igaz, hogy valahol az istenhatamogott keszult(kinai, legalabbis erre emlekezteto karakterek vannak rajt az angol mellett), dehat a DVD az DVD, nem?!

------------------
No lameXpert!!!Gondolom mar a vallad is leragtad! feltekenyseg, mi?! Utolerlek EN!!!

#5 Guest_Enolagay_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 04:56

Arra kerlek Lord Dalamar, hogy maskor kicsit tartalmasabb/korrektebb topic-cimet adj pls! En megertelek, mert tudom milyen mikor az ember felb@sza az agyat a szamitogep miatt, de azert megis. Koszi. Kép

Nem jo feeling mikor benezek a forumba es egy ilyen tragya topic-cimet latok. Ez minositi a forumot, annak ellenere, hogy ebben a topicban is tok hasznos dolgok lehetnek/vannak, mert egyreszt segitetek egymasnak, es esetleg masnak is kesobb... de csak abban az esetben ha normalis a topic cime es megtalalja a cimbol amit keres.

#6 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 05:13

Ok! Mester!
Csak egy kicsit tenyleg felhuzott, s nem volt kinek kiuvoltozzem magam, tovabba ha van ra modotok, akkor ki is csrelhetitek a topic cimet!!!

------------------
No lameXpert!!!Gondolom mar a vallad is leragtad! feltekenyseg, mi?! Utolerlek EN!!!

#7 Guest_Enolagay_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 05:48

idézet:
Eredetileg Lord Dalamar írta:


...tovabba ha van ra modotok, akkor ki is csrelhetitek a topic cimet!!!

[/quote]

itt nem en vagyok a moderator, nincs jogom. Kép

#8 Guest_caratyuska_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 07:19

Lord

Nekem is voltak hasonló problémáim a dvd lejátszással....
Szídtam is mindent erég rendesen....
Namármost nekem a power dvd nem volt hajlandó lejátszani semmit és emellé még rendszeresen le is fagyott.A Win dvd mondjuk ment de én akkor is a Power dvd-t akartam használni mert nekem személy szerint sokkal jobban tetszett.A konfigomat én is megfelelőnek éreztem : Cel II 600@927 ,448 Mb Ram Cas II , Sb Live + Live ware III , Elsa Gladiac , Win 98 +dx 8 .Na gondolom ezen minden fog menni mint a vaj.Mégsem.Ekkor a Chip valamelyik számán volt egy ingyenes lejátszó program a Schimmis dvd ami elég fapados player de minden lejátszott nagyon szép képet adva.Mostanában böngészgettem a neten és ekkor találtam egy patch-et a power dvd-hez amivel most már tökéletesen meg tudok nézni minden filmet nem fagy és nem akadozik a film.Ajánlom próbáld ki ezt a patch-et hanem találod akkor szólj elküldöm.

By

Sok szerencsét

------------------
atyuska

#9 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 10:49

karatyuska!!!
ok! koszi! legyszives kuldj egy linket, s ha tudsz akkor valami cracket is vagy serialt!!!

------------------
No lameXpert!!!Gondolom mar a vallad is leragtad! feltekenyseg, mi?! Utolerlek EN!!!

#10 Guest_Rudi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 19:27

Először is !

Honnét vetted azt te, hogy a DTT2200-as SB Live-val neked Dolby Digitalban fog szólni ???

A másik, hogy amire te azt hiszed, hogy Dolby Surround, az csak Live Surround !

A DD-hez és a DS-hez is dekóder kell !! Vagy veszel egy házimozierősítőt vagy van a Jazz-nek direkt PC-hez való DS/DD/DTS dekódere. És akkor már DD-ben/DS-ben esetleg DTS-ben fognak megszólalni a DVD filmjeid, de addig nem !

A képminőséggel kapcsolatban próbálj ki másik driver-eket is. Pl. a Mercedes Truck Racing-ben (mondjuk ez csak egy game) a 12.xx driverek hibásan jelenítik meg a textúrákat (nem tudom azóta orvosolták-e már ezt a legújabb drivereikben). Nekem is egy jó öreg 6.48-as van fennt (Leadtek GF2 GTS).

Én meg csak a WinDVD-t használom lejátszásra, nekem a PowerDVD-vel voltak gondjaim (főéeg hanggal).

#11 Guest_Abel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 20:57

idézet:
Eredetileg Rudi írta:
Honnét vetted azt te, hogy a DTT2200-as SB Live-val neked Dolby Digitalban fog szólni ???
[/quote]

Live 5.1-el szól is, gondolom az van Lord Dalamarnak..
Ha mégsem, akkor is szólhat 4 csatornán, hiszen simán lehet PCn dekódolni az AC3-at, bár erről én se tudok bővebbet..


[Ezt a hozzászólást Abel szerkesztette (2001. Június 15.).]

#12 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 15. 21:43

Termeszetesen 5.1-em van, persze azt nem ertem, most, hogy mi az a Dolby Digital...
Miert nem megy nekem akkor 5.1 csatornan, miert csak 2 hangfalat ir ki!!!

------------------
No lameXpert!!!Gondolom mar a vallad is leragtad! feltekenyseg, mi?! Utolerlek EN!!!

#13 Guest_Rudi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 16. 13:26

Eddig egyetlen hangkártyában van beépítve egy Dolby Surround dekóder, ez a Sonicfury (cirka 23-26e Ft nettó).

Dolby Digital dekóder meg egyáltalán nem volt integrálva egyetlenegy hangkütyüre sem (tudomásom szerint), pláne nem egy 20e Ft-osra!

A Live max. csak a megfelelő AC3-as (Dolby Digital) jelet tudná szolgáltatni a dekódernek ill. házimozierősítőnek (ahogy nálam is ezt teszi). Ennyi!

A többi humbuk, hogy 5.1 meg satöbbi eléggé megtévesztő, semmi köze sincs a valódi 5.1-es Dolby Dig.-hoz.

Nem véletlen, hogy egy DD-os Jazz dekóder 40-50e Ft (kifejezetten PC-hez), DD-s házimozoerősítő meg 80-ról indul.

Én azt a PC-s AC3 (Dolby Digital) hangdekódolást is megkérdőjelezném. Annyi az egész, hogy csak lekeveri az AC3-as hangot (pl. DVD filmekből) 4 hangszóróra, ami megintcsak nem AC3...
Ami azért nem szól rosszul (házimozi erősítőm elött én is így halgattam a filmeket).

#14 Guest_Rudi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 16. 13:30

Még annyit, hogy a lejátszószoftverben is be kell állítani a hangfalakat (2-4-Live Surround), nem csak a hangkártyánál!

A Dolby Digitalról a [url="http://"http://www.dolby.com-on"]www.dolby.com-on[/url] találhatsz infókat.

#15 Guest_Brokkoli_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 16. 16:10

milyen mpeg kártya van a gépben?

#16 Guest_Abel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 16. 16:59

idézet:
Eredetileg Rudi írta:
Eddig egyetlen hangkártyában van beépítve egy Dolby Surround dekóder, ez a Sonicfury (cirka 23-26e Ft nettó).

Dolby Digital dekóder meg egyáltalán nem volt integrálva egyetlenegy hangkütyüre sem (tudomásom szerint), pláne nem egy 20e Ft-osra!

A Live max. csak a megfelelő AC3-as (Dolby Digital) jelet tudná szolgáltatni a dekódernek ill. házimozierősítőnek (ahogy nálam is ezt teszi). Ennyi!

A többi humbuk, hogy 5.1 meg satöbbi eléggé megtévesztő, semmi köze sincs a valódi 5.1-es Dolby Dig.-hoz.

Nem véletlen, hogy egy DD-os Jazz dekóder 40-50e Ft (kifejezetten PC-hez), DD-s házimozoerősítő meg 80-ról indul.

Én azt a PC-s AC3 (Dolby Digital) hangdekódolást is megkérdőjelezném. Annyi az egész, hogy csak lekeveri az AC3-as hangot (pl. DVD filmekből) 4 hangszóróra, ami megintcsak nem AC3...
Ami azért nem szól rosszul (házimozi erősítőm elött én is így halgattam a filmeket).
[/quote]

Ezzel jó nagy hülyeséget mondtál..
A Live 5.1 pontosan azt csinálja szoftveresen mint a te hardveres AC3 dekódered.. az AC3 olyasmi mint az MP3, csak több csatornát lehet belekódolni. A Live 5.1 drivere pedig kitömöríti (szoftveresen) és kijátssza 6 csatornán..

#17 Guest_Lord Dalamar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 17. 10:32

Brokkoli!mpeg kartya nincsen (esetleg otlet, hogy milyet erdemes vanni, es az miben, mennyit segitene)
Tovabba, tenyleg nem ertem: a Live!kepes v. nem kodolni "valamit" aminek koze van a DVD-hez!!!

------------------
No lameXpert!!!Gondolom mar a vallad is leragtad! feltekenyseg, mi?! Utolerlek EN!!!

#18 Guest_Brokkoli_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 17. 17:05

MPEG kártya nélkül a DVD fabatkát sem ér.
Minimum egy Hollywood kellene, bármilyen bika a konfig.

#19 Guest_Abel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 17. 17:32

idézet:
Eredetileg Brokkoli írta:
MPEG kártya nélkül a DVD fabatkát sem ér.
Minimum egy Hollywood kellene, bármilyen bika a konfig.
[/quote]

Minek? A mai gépek simán lejátsszák a DVD-t, egy MPEG kártya tiszta pénzkidobás.. akkor már jobb egy normális TV-Out a VGA kártyán, azzal legalább nem csak DVD-t nézhetsz a TV-n.
Nemrég összehasonlítottam egy Creative DVD-Encore mpeg kártyát a PowerDVD minőségével...
A PowerDVD messze jobb volt..

#20 Guest_ufonauta_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 17. 17:42

Hali
Ha már van ez a DVD topic,gondoltam nem nyitok újat.Nekem az lenne a gondom,hogy a PowerDVD frankón lejátszik mindent,de valami 95%-os a procihasználata.Ugyanakkor a SoftDVD kb:35-40%-os procihasználattal játszik.Viszont sokkal fapadosabb. Kép
Plll500, 256MB, Viperll
A Viperll elvileg tudja a hardveres MotionCompensation-t.
Most akkor mi van? A PowerDVD erőforrás igényesebb? Kép
Mondjon valaki,valami okosat!
-----------
Hali UFO

------------------
-Rázós nekem a nemi élet.
Szólt a kukac és kimászott a konnektorból. Kép

[Ezt a hozzászólást ufonauta szerkesztette (2001. Június 17.).]

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó