HWSW Informatikai Kerekasztal: SB PCI128 hangkártya bug, segítsetek. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SB PCI128 hangkártya bug, segítsetek.

#1 Guest_Kory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 05. 30. 10:35

Sziasztok.

A következő a probléma:

A fennt nevezett kártya mindenféle Windows alatt 5-10 perc bekapcsolás után elkezd sercegni-recsegni (főleg játékoknál, de pl. zenehallgatáskor is Winamp stb). Mi lehet a baj.
Driver: Windows saját (winME WIN2K), illetve CD-jén adott.

Mindkettővel bugzik.
Sajnos már nem garis.
Ha valakinek van ötlete írjon. Kösz

#2 Guest_Kory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 05. 30. 20:33

Valaki?

#3 Guest_OctaLAN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 05. 30. 20:55

Ez azért van mert azok a driverek egy raká sz*r-ok!!! Neke is az van és ugyanezt a problémát eljátszotta velem. Szerezz egy jó 98-as drivert , ha nincs más tőlem Kép)) És rakd fel azt én ME alá raktam fel , nem igazán akarja de rá lehet bírni...
Olyasmiket irkál , hogy lehetnek rendszerstabilitási gondok meg ilyenek , persze marhaság az egész. Én felraktam ezt : 8-15-2000 és tökéletes.

#4 Guest_Kory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 05. 30. 22:11

Kösz.

Már töltöm is le a legújabbat.

Majd szólok, ha jó lett.

#5 Guest_Gubi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 03. 07:52

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy van egy SBPCI128-as hangkártyám és hozzá egy jó kis driver ami telepítés előtt megnézi milyen op.rendszer van fent és telepíti a hozzá való drivereket. Ez idáig mind jó, de hogyan tudom azt megcsinálni, hogy Win98 alatt is képes legyen egyszerre több hang is szólni? ME alatt ez működött. Ki lehet valahogy kaparni a WinME driverét és 98 alá telepíteni vagy van más út is?

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

#6 Guest_OctaLAN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 03. 23:17

Nekem 98-as driver van fent és most is muxik igy is. Nem tudom mi lehet a gond. Használtass mindennel Direct Soundot , ne WaveOutot.

#7 Guest_Gubi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 04. 08:36

Köszi szépen!

Ezt minden egyes proginál be kell állítani vagy lehet másképpen is?

#8 Guest_Gubi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 04. 09:13

Megtaláltam!!!

Az eszközkezelőben kellett a Sound Blaster AudioPCI tulajdonságainál, a settings fülre kattintva az S/PDIF Output-ot Digital Sources Only-ra állítani.

Mindent kösz! Kép

#9 Guest_Bari_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 05. 20:27

Hali

hasonló kártyához kellene nekem driver de ami épp kéznél volt az nemjó hozzá, a chipen ES1370-es felirat van, az Ensonic oldaláról szedtem le valamit de azzal meg a win betöltödésekor pofázik hogy a midi driver nemjó Kép
ha tudtok segiteni, megköszönnem

------------------
Üdv Bari

#10 Guest_OctaLAN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 06. 02:00

Az a kártya csak hasonló , de nem ugyanaz , SB128-on 1371/1373 chip van. Nem adtak , hozzá CD-t??

#11 Guest_Bari_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 06. 14:03

Hali

A gép egy ismerősé a driver cd-ket természetesen elkutyulta Kép, a többihez találtam a neten, de a hangkártyával nem boldogulok Kép

------------------
Üdv Bari

#12 Guest_OctaLAN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 06. 19:58

Sandrába nézd meg mit ír ki rá , van ilyen , hogy vendor vagy ilyesmi , hátha mond valamit..
Pci/Agp buses-nél van , és OEM Name sorban..

#13 Guest_Bari_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 07. 14:49

Hali

Ok kiprobalom, holnap hozok be sandra telepitőt, az ensonic oldalan kutakodok meg driver utan hatha talalok olyat ami müxik is, ami most fentvan abban csak a midi rész nemjo, amugy wav, mp3 audio cd-t lejatszik rendesen, csak mar qrva unalmas indulaskor az entert nyomogatni Kép

------------------
Üdv Bari

#14 Guest_Bari_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 12. 14:38

Hali

Sajna a Sandra sem tud semit a hangkütyüröl ha a hibas driver fentvan akkor SB128-nak ismeri fel de ugy nemmegy a Midi része es a gep indulasakor mindig feldom egy ablakot, ha nincs telepitve akkor fel sem ismeri, hogy bennevan a gépben Kép, na majd nyitok egy uj topicot hozza, köszi a segitseget.

------------------
Üdv Bari

#15 Guest_!Yvorl!_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 13. 18:05

idézet:
Eredetileg OctaLAN írta:
Ez azért van mert azok a driverek egy raká sz*r-ok!!! Neke is az van és ugyanezt a problémát eljátszotta velem. Szerezz egy jó 98-as drivert , ha nincs más tőlem
[/quote]
Na hát nincs más Kép Azaz nagyon megköszönném, ha elküldenéd nekem azt a w98as drivert, mert win98alatt tökéletes volt a hang, de WinMe alatt nálam is "recseg" egy darabig. Köfi. Kép


------------------
"Vagy lássanak olyannak amilyen vagy, vagy légy olyan, amilyennek látnak"

#16 Guest_OctaLAN_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 19. 18:27

idézet:
Eredetileg !Yvorl! írta:
Na hát nincs más Kép Azaz nagyon megköszönném, ha elküldenéd nekem azt a w98as drivert, mert win98alatt tökéletes volt a hang, de WinMe alatt nálam is "recseg" egy darabig. Köfi. Kép


[/quote]

Mondj egy cimet es kuldom!

#17 Guest_UseR_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 19. 19:44

Kory: megoldodott?

nekunk linux alatt recsegett az SB128 PCI, ha epp ment mellette a TVTuner. (erdekes GUSon tokeletes volt Kép)

esetleg ha nincs bekapcsolva a vinyokon a DMA, akkor nagy fileok masolasanal akadhat a dolog... de azt gondolom mar regebben is eszrevetted volna...

#18 Guest_Kory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 20. 07:48

idézet:
Eredetileg UseR írta:
Kory: megoldodott?

nekunk linux alatt recsegett az SB128 PCI, ha epp ment mellette a TVTuner. (erdekes GUSon tokeletes volt Kép)

esetleg ha nincs bekapcsolva a vinyokon a DMA, akkor nagy fileok masolasanal akadhat a dolog... de azt gondolom mar regebben is eszrevetted volna...
[/quote]

Persze, a DMA-t be kell kapcsolni, letöltöttem a driver-t, de hibásan jött le az exe!!!
Na újra! Majd akkor felrakom és megpróbálom.

#19 Guest_Windy_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 24. 16:39

Nekem is az a problémám az SB128-ammal, hogy egykét játéknál(ColiMcRae2...) recseg, ropog a hang egy bizonyos idő után. WinME vann fenn próbáltam már többféle driverrel is de egyikse szünteti ezt meg. Creative honlapján van újabb driver de az se az igazi. Ott azt írja, hogy a CT4750 és CT4751-es jelzésu SB128-khoz jó, az enyémre a SiSoft Sandra azt mondja, hogy OEM name: Ensoniq 5880 AudioPCI. Ez lehet gond?

#20 Guest_Kory_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 06. 24. 18:33

idézet:
Eredetileg Windy írta:
Nekem is az a problémám az SB128-ammal, hogy egykét játéknál(ColiMcRae2...) recseg, ropog a hang egy bizonyos idő után. WinME vann fenn próbáltam már többféle driverrel is de egyikse szünteti ezt meg. Creative honlapján van újabb driver de az se az igazi. Ott azt írja, hogy a CT4750 és CT4751-es jelzésu SB128-khoz jó, az enyémre a SiSoft Sandra azt mondja, hogy OEM name: Ensoniq 5880 AudioPCI. Ez lehet gond?[/quote]

Bármi elképzelhető, most letiltott állapotban van, mert van a gépben egy GUS Kép

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó