HWSW Informatikai Kerekasztal: Monitor hibák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (80 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monitor hibák Értékeld a témát: -----

#1561 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 24. 14:35

Üzenet megtekintéseIdézet: Virus9AX - Dátum: 2013. 05. 24. 13:16

... Persze hamég aktuális.

:offtopic: ...mármint didyman? :)
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#1562 Felhasználó inaktív   Virus9AX 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.611
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 05. 24. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: Warrior - Dátum: 2013. 05. 24. 16:35

:offtopic: ...mármint didyman? :)

Mármint a probléma :D

#1563 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 06. 00:34

Helló!

A héten vettem egy "AOC e2050Sdak" típusú TFT monitort, de csak ma tudtam kipróbálni. Hát... eléggé elszomorított a helyzet. Valamiért olyan erős a háttér fehér fénye, hogy a fényerőt minimálisra véve sem lehet bírni a monitor előtt. Próbálgattam már jópár LCD monitort, de én még ilyennel nem találkoztam. Első körben módosítgattam a beállításokon, de nem és nem sikerült belőni, aztán visszaállítottam gyári értékekre, de ígysem jó. Hibás lenne a monitor vagy mi? :s
Nem tudom, mennyit számít, de Windows XP fut a gépen és egy Radeon 9200-as VGA felel a grafikáért, amihez D-SUB csatlakozóval kapcsolódik a monitor (van mindkettőn DVI is) és elvileg Win7 ready a monitor, de van hozzá XP, sőt ME driver is, úgyhogy ez biztos nem kavar be.

Tudnátok tanácsolni valamit? Előre is köszönöm!

#1564 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2013. 07. 06. 06:18

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberman30 - Dátum: 2013. 07. 06. 01:34

Helló!

A héten vettem egy "AOC e2050Sdak" típusú TFT monitort, de csak ma tudtam kipróbálni. Hát... eléggé elszomorított a helyzet. Valamiért olyan erős a háttér fehér fénye, hogy a fényerőt minimálisra véve sem lehet bírni a monitor előtt. Próbálgattam már jópár LCD monitort, de én még ilyennel nem találkoztam. Első körben módosítgattam a beállításokon, de nem és nem sikerült belőni, aztán visszaállítottam gyári értékekre, de ígysem jó. Hibás lenne a monitor vagy mi? :s
Nem tudom, mennyit számít, de Windows XP fut a gépen és egy Radeon 9200-as VGA felel a grafikáért, amihez D-SUB csatlakozóval kapcsolódik a monitor (van mindkettőn DVI is) és elvileg Win7 ready a monitor, de van hozzá XP, sőt ME driver is, úgyhogy ez biztos nem kavar be.

Tudnátok tanácsolni valamit? Előre is köszönöm!

A kontrasztot tekerd le.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1565 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 06. 08:14

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2013. 07. 06. 07:18

A kontrasztot tekerd le.


Őszintén szólva jobb valamivel... eddig 100-as skálán 50-en volt, most leszedtem 10-re, világosság értéket meg muszáj voltam feljebb állítani, mert már túl sötét volt a kép.
Viszont amíg tegnap este tudtam bármit állítani, addig most egyes részek inkatívak lettek a menüben, amit nem tudok hova rakni. Tegnap még tudtam állítani az élességet, most már spontán átugorja a navigáció azt a menüpontot, amiben ez található, ráadásul a főmenüpontok egyikét (csak a kontrasztot módosítva). Nagyon nem stimmel nekem valami ezzel a monitorral már a kezdetektől fogva. :(

Szerkesztette: cyberman30 2013. 07. 06. 08:29 -kor


#1566 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 06. 22:20

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberman30 - Dátum: 2013. 07. 06. 09:14

Őszintén szólva jobb valamivel...

ui.: Ha lecserélném a monitort mondjuk egy "Philips 227E4QSD"-re, akkor szerintetek számítana az, hogy milyen a grafikus kártya a gépben? Olvasgattam olyat, hogy egyes esetekben már muszáj erősebb grafikus kártyát használni, de nem tudom, hogy a Radeon 9200-as ebbe a kategóriába eshet-e. :s

#1567 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 06. 22:36

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberman30 - Dátum: 2013. 07. 07. 00:20

ui.: Ha lecserélném a monitort mondjuk egy "Philips 227E4QSD"-re, akkor szerintetek számítana az, hogy milyen a grafikus kártya a gépben?

Szerintem ha van a grafikus kártyádon DVI, akkor olyan túl rossz alapból már nem lehet, de ez csak az én tapasztalatom. Egyik júzernél kakukk lett a DVI-mazzag, viszont volt a kártyáján D-SUB is, meg olyan kábel is volt a monitorhoz, és persze a kártyán is volt.. Mondtam hajrá, tegyük csak át! Magam a világon semmi különbséget nem láttam a képminőségben, na dehát az én műtött szemem nem lehet mérvadó... Kép

Szerkesztette: Macikák 2013. 07. 06. 22:39 -kor

Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#1568 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 07. 00:17

Üzenet megtekintéseIdézet: Macikák - Dátum: 2013. 07. 06. 23:36

Szerintem ha van a grafikus kártyádon DVI, akkor olyan túl rossz alapból már nem lehet, de ez csak az én tapasztalatom. Egyik júzernél kakukk lett a DVI-mazzag, viszont volt a kártyáján D-SUB is, meg olyan kábel is volt a monitorhoz, és persze a kártyán is volt.. Mondtam hajrá, tegyük csak át! Magam a világon semmi különbséget nem láttam a képminőségben, na dehát az én műtött szemem nem lehet mérvadó... Kép

A kártyán van DVI, D-SUB, meg hagyományos video kimenet. Én is próbálkoztam mindkettővel, gyakorlatilag annyi különbséget fedeztem fel a kettő között, hogy amit írtam korábban menü problémát a monitornál, az csak akkor jelentkezett, amíg a DVI kábellel volt összekötve a gép és a monitor, szóval érdekes.

#1569 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 07. 07. 07:30

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberman30 - Dátum: 2013. 07. 07. 02:17

Én is próbálkoztam mindkettővel, gyakorlatilag annyi különbséget fedeztem fel a kettő között, hogy amit írtam korábban menü problémát a monitornál, az csak akkor jelentkezett, amíg a DVI kábellel volt összekötve a gép és a monitor, szóval érdekes.

Én ilyesmit se tapasztaltam egyik fajta csatlakozó/kábel használatával sem. A D-SUB mondjuk ideiglenesen megoldotta a monitor használhatatlanságának a problémáját. Tulaj esküdözött, hogy szerinte a DVI-ről jobb volt a kép, szerintem meg csak önszuggeszciót gyakorolt, de nem nyitottam erről vitát, ráhagytam... Kép
Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#1570 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 02. 14:31

Sziasztok!

Adott egy kb. 3 éves Fujitsu lcd monitor (talán 24'-es, nem nálam van, én csak közvetítek), ami HDMI-vel csatlakozik a géphez. Két napja kezdődött, hogy a fényereje villogás-szerűen változik. Pontosabban: a kép szürkül, majd újra normális. A villogás periódusa változó, a változás lehet gyorsabb vagy lassabb is. Bekapcsolás után akár azonnal is jelentkezhet, máskor meg magától megszűnik. A kép sosem tűnik el teljesen, csak besötétedik valamennyire. Tudom, az információ kissé hiányos, de hátha volna valami ötletetek.
Kép

#1571 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2013. 09. 02. 14:33

Üzenet megtekintéseIdézet: 1966 - Dátum: 2013. 09. 02. 15:31

Sziasztok!

Adott egy kb. 3 éves Fujitsu lcd monitor (talán 24'-es, nem nálam van, én csak közvetítek), ami HDMI-vel csatlakozik a géphez. Két napja kezdődött, hogy a fényereje villogás-szerűen változik. Pontosabban: a kép szürkül, majd újra normális. A villogás periódusa változó, a változás lehet gyorsabb vagy lassabb is. Bekapcsolás után akár azonnal is jelentkezhet, máskor meg magától megszűnik. A kép sosem tűnik el teljesen, csak besötétedik valamennyire. Tudom, az információ kissé hiányos, de hátha volna valami ötletetek.

KH a fénycsövek, trafók, vagy a meghjajtásuk körül. Esetleg a fényerőszabályzásban valahol. Addig kéne megnézni, amíg nem okoz nagyobb bajt, mert ha a nagyfesz körül van az ok, akkor hajlamos ívet húzni, és az meg a fél panelt elégetni.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1572 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2013. 09. 02. 14:38

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2013. 09. 02. 15:33

KH a fénycsövek, trafók, vagy a meghjajtásuk körül. Esetleg a fényerőszabályzásban valahol. Addig kéne megnézni, amíg nem okoz nagyobb bajt, mert ha a nagyfesz körül van az ok, akkor hajlamos ívet húzni, és az meg a fél panelt elégetni.

Köszönöm!

Akkor ezen a vonalon indulunk el.
Kép

#1573 Felhasználó inaktív   nulla 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 221
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 16:48

Sziasztok,
van egy ilyen monitorom: samsung syncmaster 2233bw kb. 5 éves lehet, van egy összetett problémám:
1-2 hónapja elkezdett magától ki-be kapcsolni használat közbe (be van kapcsolva, és egyszer csak elsötétül, aztán visszakapcsolja magát, bal felső sarokban meg villog a Digital/Analog felirat, ami egyébként bekapcsolásnál), ezt teljesen random csinálja, de ha "beindul" akkor elég sokáig szarakodik (kb. használhatatlan). A másik hibája (talán ezzel függhet össze) az kb 2 éve jelentkezett: a jobb oldali panel (vezérlőpanel, amin a fényerőt, stb. lehet állítani) "benyomódik" és elkezdi állítgatni magát, váltogatja a menüket, stb. (ezt eddig meg tudtam oldani úgy h odatámasztottam a gombjához akármilyen tárgyat ami lenyomva tartotta és akkor nem ment) - de most már teljesen megbolondult, - tudtok rá vmi házi megoldást? (most pl. bekapcsoltam és 10 perce jó, de ha használom akkor elromlik fokozatosan - lehet h túlmelegszik? Mondjuk ebbe nem lennék biztos, mivel 3-4 óra használat után is képes helyreállni).

Szerkesztette: nulla 2014. 02. 22. 16:51 -kor


#1574 Felhasználó inaktív   Macikák 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 02. 22. 19:24

Üzenet megtekintéseIdézet: nulla - Dátum: 2014. 02. 22. 17:48

Sziasztok,
van egy ilyen monitorom: samsung syncmaster 2233bw
Az elsőre tudom a választ: döglődik a tápja! Havernak egy syncmaster 2053 bw van és ugyanezt csinálta, a végén be se kapcsolt már egyáltalán, hm! Samsung-szervíz tápot cserélt benne, jelenleg jó. A másik meg valszeg valamilyen kontakthiba lesz. Ha szétszedik, azt is megnézik, gondolom.

Szerkesztette: Macikák 2014. 02. 22. 19:30 -kor

Hotline: És most mit lát a monitorán?
Ügyfél: Egy kis plüssmacit, amit a barátom vett a plázában.


KONFIG: AMD 486 DX4-100+, 16 MB RAM, 200 MB HDD, 1 MB TRIDENT 8900C VGA,
             SAMTRON monitor, YAMAHA hangkártya, PHILIPS cd-olvaso...
             DOOM3-at is ezzel tolom! De most komolyan... :-)))

#1575 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 05. 30. 09:16

Üdv! Sajnos meg kell törjem az 1+ éves csendet.
TFT monitoron függőleges, egy pixelnyi széles, állandó fehér csík a bekapcsolás pillanatától. Az elején állítólag csak kék volt, hol előjött, hol eltűnt, de mostmár nonstop fehér. Elvileg IPS panelú, annál vagy melyiknél van, hogy háttér világítás fix és feszültség hatására sötétülnek be a cellák. Gondolom megmurdelt valami kis izé és pont az az egy szál már nem tud feszt kapni. Mert ugye a kijelzőn levő elektronikán felül és oldalt mennek ki a vezetékek a sorokhoz és oszlopokhoz. Annyi baj van, hogy ezen az elektronikán gyakorlatilag semmi sincs, egy nagyobb pqfp megy egy kisebb. A nagyobbikból mennek ki a hajszálerek a függőlegeshez, bár ahhoz kevesellem az ic lábait, hogy 1024 oszlop*3 rgb vezeték bele legyen kötve.
Ha valami jó tanáccsal kedveskedne valaki, köszönöm.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#1576 Felhasználó inaktív   Dan(td) 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.906
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 19. 04:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 05. 30. 10:16

...
Ha valami jó tanáccsal kedveskedne valaki, köszönöm.

Ne légy szomorú samuraj!
Config.: NZXT.H440.V2.Matte+5xFractal.Design.Venturi.HF-14 ~ ASRock.Z170.OC.Formula ~ Corei7-6700k@4.4ghz ~ Scythe.Mugen.2.rev.b ~ Kingston.HyperX.Savage.Black.16GB@3000MHz.CL15 ~ XFX.RX480.BlackEdition.8GB ~ Samsung.SM961.NVMe.SSD.256GB@KryoM.2 ~ Samsung.PM951.NVMe.SSD.512GB@KryoM.2 ~ Intel.SSD.535.480GB ~ Asus.Cerberus.Keyb. ~ Logitech.G403.Prodigy ~ ENERMAX.625W.Modu82+ ~ Dell.P2414H.:.OnePlus 5T (8GB RAM/128GB ROM~Android 8.1_O).:.Moto.360.2ndGen(Android 7.1.1_N)
Kép

#1577 Felhasználó inaktív   Samuraj 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 06. 21. 13:33

Köszi, mosmá könnyebb, micsoda segítség!
A tényleges probléma megoldásnak jobban örülnék. Azóta átpörgettem az egész topicot, többeknek is voltak már efféle csíkos gondjaik, de egyikre se nemhogy megoldás, de még (érdemi) válasz se volt.
A vindóz nem program! Nem lehet memória igénye! Csak egy alaprendszer, amin a programok futhatnak, nekik lehet memória igényük! A vindóz igenis érje be 64Kilobyte-val! Kiváltképp a telepítője!

#1578 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2015. 06. 21. 14:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Samuraj - Dátum: 2015. 06. 21. 14:33

Köszi, mosmá könnyebb, micsoda segítség!
A tényleges probléma megoldásnak jobban örülnék. Azóta átpörgettem az egész topicot, többeknek is voltak már efféle csíkos gondjaik, de egyikre se nemhogy megoldás, de még (érdemi) válasz se volt.


Mondjuk azt, hogy ezer+1 féle dologtól lehet és ha nem érted mitől, akkor úgysem tudsz vele mit kezdeni? Max. a szalagkábelt nézd meg, aztán add le szevízbe.
Make love not Wor.

#1579 Felhasználó inaktív   1966 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 25. 10:37

Sziasztok! :)

Adott egy Belinea LCD monitor. Pár napja random módon megjelenik a hangerő kijelzője, anélkül, hogy bármit is megnyomnék rajta. Ez a kis ablak nem kötődik a normál Menühöz, abban ugyanis nincsenek hangbeállítási lehetőségek, csak az egyik (jobb vagy bal) nyilacska megnyomására kellene felbukkannia. A monitor nincs más kábellel összekötve a PC-vel, csak a D-sub van használatban. A hangmenü-ablakocskát a Menü gomb megnyomásával el lehet tüntetni, de van amikor 20 mp. alatt 3x is visszajön, máskor akár 1 órán keresztül sem. Ez most vajon monitor hiba, vagy köthető a számítógéphez (VGA), esetleg szoftveres gond (Oprendszer vagy VGA driver)?

Köszi :)
Kép

#1580 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 26. 11:35

Szerintem monitor gond.
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

Téma megosztása:


  • (80 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó