HWSW Informatikai Kerekasztal: Monitor hibák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (80 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monitor hibák Értékeld a témát: -----

#1 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 14. 22:46

Sziasztok!

Szerintem érdemes lenne egy témát indítani a monitoroknál tapasztalható hibákról. Kezdeném mindjárt azzal, hogy a monitoron nem világítanak egyes pixelek. Van erre valamilyen előírás, ami megszabja, hogy mennyi lehet ezeknek a száma, ill. a "sürűségük" hogyan alalkulhat?
A másik probléma pedig az, hogy a betük szélei nem elég kontrasztosak, kicsit elmosódottabbak mint a közepén (halványabbak).
Ennek illusztrálására egy példa (különösen a 2. és 3. képen jól kivehető (remélem)): [url="http://"http://kep.tar.hu/vighb/index.phtml?aid=27504741"]Példa[/url]

Köszi a válaszokat!

[Ezt a hozzászólást vb szerkesztette (2001. Július 15.).]

#2 Guest_Eszkiskac_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 14. 23:15

Haver eccer vett Belinea monitort, 2 hónap után +jelentek ezek a fekete pontok. Főleg fehér háttér előtt (pl Word) láccott, de nagyon! Mivel garis volt, visszavitte, hogy csináljanak vele vmit! Erre visszadobták neki a monitort, hogy "pixelhiba tűréshatáron belül"! Ha elég erőszakos vagy (és még garis), talán kicserélik.
Majd kigúvadt a szemem, de én nem láttam a másik problémádat. De a betűk élelmosását a Képernyő tulajdonságai->Hatások fül alatt ki tudod iktatni. Csak ennyi.

#3 Guest_zsoss_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 14. 23:19

Nekem pl.egy Samsung syncmaster 750s van, és amúgy semmi baj sincs vele,tök meg vagyok elégedve,kivéve egyet:a képcső jobb harmada,és főleg annak alján a kép kicsit életlen, ami főleg csak szöveges dolgoknál tűnik fel,néha azért zavar.
Na ez most előfordul, vagy már cserére ad okot?
Esetleg garis javítás?
Jó ötlet ez a topic!

#4 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 14. 23:32

Hi Eszkiskac!

Elég sok kihunyt pixel van a monitoromon (kb. 10), és ráadásul eléggé egy helyen, de ez még nem annyira zavaró.

A második képen jól látszik, hogy a SyncMaster 700IFT és 900 IFT feliratnál az F és T betűk között a fehér háttér helyett szürke vonal van.

A harmadik képen pedig az apróbb betűkön megfigyelhető, hogy nem elég kontrasztosak, a széleknél szürke "elmosódás látható".

Másik - hagyományos (nem sík)- monitoron is megvizsgáltam ott nem jelentkezett a probléma. Amin a képek készültek egy új SyncMaster 700NF.

Kösz a hozzászólást.

#5 Guest_NEUROFiRE_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 14. 23:49

idézet:
Eredetileg zsoss írta:
Nekem pl.egy Samsung syncmaster 750s van, és amúgy semmi baj sincs vele,tök meg vagyok elégedve,kivéve egyet:a képcső jobb harmada,és főleg annak alján a kép kicsit életlen, ami főleg csak szöveges dolgoknál tűnik fel,néha azért zavar.
Na ez most előfordul, vagy már cserére ad okot?
Esetleg garis javítás?
Jó ötlet ez a topic!
[/quote]
Nem hiszem, hogy gariban javitanak ( legalabbis biztosan nem ingyen ), de ez csak fokuszproblema, probalj fokuszt allitani a monitoron!

A pixelhibakat regebben okozhatta "beeges", de ez ma mar nem jellemzo. Inkabb arra gyanaxom, hogy a kepcso gyari hibas, levallt a foszforreteg, vagy valami ilyesmi. MAs felbontasban/frissitessel is eloall a problema?
A belinket kep enyhen szolva nem tul jo, ha lehet NE jpeg-ben rakd ki a netre, mert a tomorites rontja a minoseget ( nagyits csak ra: egy elmosodott ize az egesz ).
Az eletlenseg szubjektiv, talan egy kicsit latszik, de lehet, hogy tevedek.
Neked is ajanlom a fokuszallitast.

#6 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 00:20

Minden felbontásnál jelentkezik a probléma. Az egyes betűk színe eltérő "erősségű" (pl. egy n betű egyik szára szürkés a másik teljesen fekete).

Nem a fókusszal lehet a baj mert a probléma a fókusz módosítása közben is fennmaradt (a kép persze életlen lett (függőleges, viszintes fókusz állításánál)). Egyébként megpróbáltam minden lehtséges beállítást (fókusz, moire, konvergencia), egyikkel sem tudtam korrigálni.

Feltettem a képek .bmp változatát is (nagy a méret, de elég gyorsan letölthető).

Kérdés továbbra is, hogy mennyi a megengedett hibás pixelek száma (pl. sík, ill. hagyományos képcsőnél) és milyen lehet ezek eloszlása? Ezekkel a hibákkal a garanciához lehet-e fordulni?

#7 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 00:27

Hi zsoss!

Csinálj valami képet ahol jól látszik a probléma.

Ha jól látom a 750s -en nem lehet fókuszt állítani.

#8 Guest_zsoss_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 00:37

H és V moairé van, csak külön fókusz nincs.
Képen meg nem hiszem hogy látszana a dolog,mert mint írtam nem durva a hiba.
Lehet valaki észre se venné.
Tehát együtt kell élni ezzel?

#9 Guest_NEUROFiRE_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 15:07

A moaire allitas nem ugyanaz, mint a fokusz allitas!
A fokuszt nem nagyon lehet a menubol allitani, csak "hardveresen" Kép, csavarhuzoval.

vb: ha ugyanolyan betu hol eles ( feket ), hol valami szurkes ize ( a kepernyo ket kulonbozo reszen ), akkor az lehet, hogy moaire, vagy a kepcso gyartasi asszimmrtriaja.

zsoss:
Minden monitoron/TV-n ( pontosabban minden katodsugarcsoves cuccon ) lehet fokuszt allitani.
A potmeter altalaban a nagyfesz trafon szokott lenni ( egy masik poti tarsasagaban, aminek hirtelen nem jut eszembe a neve ), es egy Philips1-es csavarhuzoval barmikor lehet allitgatni. Lehetseges az is, hogy kompromisszumot kell kotni, es mindenhol kicsit eletlenebb lesz a kep, de legalabb egyforman eletlen. Ha meg garis, akkor vidd vissza, hogy szenvedjenek vele a szervizesek. Ha problemaznak, akkor fogyasztovedelmisekkel kell fenyegetozni, meg azzal, hogy atb*sszak a vasarlokat, stb. Kulonosen hatekony m,egoldas, ha sokan vannak az uzletben ( ha hangosan beszelsz, de nem uvoltve, csak epp annyira, hogy mindenki tisztan ertse Kép, akkor meg jobb )...

Egyebkent ezek a kepek hogy keszultek?

#10 Guest_ufonauta_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 15:40

Hali
Hááá...t már éjjel kinéztem a szemem és most is lesem nappali fénynél. Kép
Mi a fenét kell nézni?Mi a bibi? Kép
-------------
hali UFO

------------------
A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

#11 Guest_joe39_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 17:00

vagy a szemem rossz, vagy a monitorod jó, vagy a kép nem mutatja a hibát. most egy syncmaster 15gle-n nézem. mi a baj?

#12 Guest_Red_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 17:29

Hi!

a monitor szeletol 2cm-es savban(minden iranybol) 4pixel hiba engedelyezett gyarilag. a tobbi reszen (monitor kozepe) 2pixel hiba meg tureshataron belul van. Alltalaban ennyit valalnak a nagyob monitorgyartok,de nem feltetlen.

#13 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 18:39

Igen a képek nem sokat mutatnak (a VGA kártyát jellemzik inkább Kép, fotók kellenének helyette), de feljebb leírtam a jelenséget. Különösen szürke háttér és fekete betük esetén jön elő.

NEUROFiRE: simán printscreen, de nem jók ezek a képek, mert a VGA kártya "képét" jelenítik meg nem azt amit én látok (pl. pixelhibák nem is látszódhatnak). Lehet konvergenciahiba (erről is csináltam [url="http://"http://kep.tar.hu/vighb/index.phtml?aid=27504741"]képet[/url]).

Red: kösz az infot, ilyen jellegű információkra gondoltam.

Hol lehet ezeknek utánanézni, a gyártók gondolom ilyesmit nem tesznek közzé a honlapjukon.

#14 Guest_NEUROFiRE_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 20:22

idézet:
Eredetileg vb írta:
NEUROFiRE: simán printscreen, de nem jók ezek a képek, mert a VGA kártya "képét" jelenítik meg nem azt amit én látok (pl. pixelhibák nem is látszódhatnak). Lehet konvergenciahiba (erről is csináltam [url="http://"http://kep.tar.hu/vighb/index.phtml?aid=27504741"]képet[/url]).
[/quote]
Gondoltam, hogy printscreen, mert mindenhol ugyanolyan volt a kepminoseg, ezert kezdetm gyanagodni Kép

#15 Guest_Sol_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 15. 21:26

idézet:
Eredetileg Eszkiskac írta:
Haver eccer vett Belinea monitort, 2 hónap után +jelentek ezek a fekete pontok. Főleg fehér háttér előtt (pl Word) láccott, de nagyon! Mivel garis volt, visszavitte, hogy csináljanak vele vmit! Erre visszadobták neki a monitort, hogy "pixelhiba tűréshatáron belül"! Ha elég erőszakos vagy (és még garis), talán kicserélik.
Majd kigúvadt a szemem, de én nem láttam a másik problémádat. De a betűk élelmosását a Képernyő tulajdonságai->Hatások fül alatt ki tudod iktatni. Csak ennyi.
[/quote]

NEm a Mistralban vette véletlenül??? Kép

#16 Guest_Pinyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 01:51

Azt hiszem az LCD-knél 2x annyi a megengedett pixelhiba, mint a hagyományos képcsöveknél. Ja és én úgy tudom, hogy mérettől függ, és ha a képernyő közepén jelentkezik 2 db akkor máris cserélik. (kivéve LCD)

#17 Guest_zolee_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 09:04

vb: ha nem fotót készítesz, hanem printscreent, akkor a képben NEM lesz hiba, remélem ezt te is belátod.
Pláne ha bmp-be mented...

------------------
peace
"Tears they flow but why am I crying,
After all I'm not afraid of dying,
Don't I believe that there never is an end."

#18 Guest_ubi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 11:56

Hali!

Nekem van egy 19" iiyama 452 és nekem nem fekete, hanem éppenhogy világosabb egy képpont. Olyan mintha kívülröl valami szennyeződés lenne rajta, de nem lehet letörölni és nem is hiszem, hogy sérülés lenne. Ez mi a fene lehet?


------------------
Wake up, Neo... The matrix has you...

#19 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 12:16

idézet:
Eredetileg ubi írta:
Hali!

Nekem van egy 19" iiyama 452 és nekem nem fekete, hanem éppenhogy világosabb egy képpont. Olyan mintha kívülröl valami szennyeződés lenne rajta, de nem lehet letörölni és nem is hiszem, hogy sérülés lenne. Ez mi a fene lehet?
[/quote]

Neonvilágítású légyszar?

------------------
"Az emberi kiváncsiság a legnagyobb felhajtóerő
(Egy szoknya feljegyzéseiből)"

#20 Guest_ubi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 12:30

idézet:
Eredetileg lameXpert írta:
Neonvilágítású légyszar?[/quote]

Bameg, erre nem is gondoltam Kép Bár egy légytől elég szép teljesítmény, hogy pont csak egy pixelnyi területet talál telibe, és körölötte nincsenek légylábnyomok, tehát ezt még röptében is. Kép

------------------
Wake up, Neo... The matrix has you...

Téma megosztása:


  • (80 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó