HWSW Informatikai Kerekasztal: SM buszvezérlő??? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

SM buszvezérlő??? Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 14:05

idézet:
Ezt írta lameXpert:


1. Nem tudni valamit és nem akarni tudni, aközött nagy különbség van
2. Kaptál segítséget, vagy nem?
3. Ki gúnyolódik, csak nem te?

--------------------------------
Még rövidebb könyvek:
Lenny olvasmányai
[/quote]

Én nem gúnyolódom.Tehát ha nem tudok valamit akkor egyenértékű azzal, hogy nem akarom tudni.Olvasva a topic címét jutott eszembe, hogy még nem néztem utána, ezért gondoltam, hogy felteszem a kérdést, hátha kapok rendes (gúnymentes választ).
Evvel nem dicsekszek, csak épp olvastam egy egyperces poén oldalon és viccesnek találtam.De ezek szerint minden poént komolyan kell venni.
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#22 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 14:06

Köszi NoP :)
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#23 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 15:43

idézet:
Ezt írta NoP:
..........szerk: lameX, valahol tul'képpen igazad lehet, bár az is lehet, hogy humornak szánták azokat a sorokat. Over and off.[/quote]

Biztos humornak szánnak sokmindent. Az is.

Csak tudod azt is szokták mondani, akasztott ember házában ne emlegess kötelet.
Még egyszerűbben, akinek ég a háza, ne humorizáljon azon, milyen hülyék a tűzoltók.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#24 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 16:02

idézet:
Ezt írta Vulpes:
Sanci10: Tudod az alaplapon nem csak integrált Realtek hangkütyü van, hanem sokminden más is! Ezek nagy része neked nem fontos, ill. nem neked fontos, hanem a Windows-nak, hogy pontosan ismerje az alatta levő vasat, amin fut! No ebben segít neki a fentebb belinkelt driver! Máskor meg olyasvalaki installja a Windows-t, aki ért is hozzá![/quote]

Szia Vulpes!
Köszi a segítséget, én voltam az aki felinstalláltam a Windows-t,mentségemre még kezdő vagyok. Szívesen venném, ha
elmondanád, hogy mi volt a baj, amit rosszul csináltam.Az ilyenekből is tanul az ember.
Szia Sanci10
sanci

#25 Felhasználó inaktív   redanger 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 264
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 20. 16:18

idézet:
Ezt írta sanci10:
...Szívesen venném, ha
elmondanád, hogy mi volt a baj, amit rosszul csináltam.Az ilyenekből is tanul az ember...
[/quote]

hi mindenkinek

én úgy szoktam telepíteni a windows után, hogy amikor kész a win telepítés
utána rögtön az alaplap driver cd-jét, vagy az internetről eltötött friss drivereket kezdem el felrakni, mert egy házat is az alapoktól építenek. szóval ha intel chipset akkor az intel inf ha via akkor azt, utána usb ha kell, lan, audio, majd vga kártya, tuner és amikor mindennel végeztem akkor jönnek az egyéb felhasználói programok. mindenki másképpen csinálja, de azért az alapok azonosak mindenkinél.

bye

#26 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 15:10

idézet:
Ezt írta sanci10:


Szia Vulpes!
Köszi a segítséget, én voltam az aki felinstalláltam a Windows-t,mentségemre még kezdő vagyok. Szívesen venném, ha
elmondanád, hogy mi volt a baj, amit rosszul csináltam.Az ilyenekből is tanul az ember.
Szia Sanci10
[/quote]

Alapból a legnagyobb hiba, hogy sokan (ezek szerint te sem) tudják azt, amit itt a melóhelyen már sokszor (istenem, milyen sokszor) elmondtam már barkácsolókedvű emberkéknek: Egy Windows installállása messze nem ér véget ott, ahol ki lehet venni a CD-t a drive-ból! Lehet azt mondani, hogy inkább itt kezdődik...

(Ha még nem történt meg) BIOS bekonfigurálása, WinXP install, Service Pack, többi frissítés (Windows Update), DirectX, driver-ek minden hardverhez! Ha kész, utána még lehet (kell) finomhangolni, testreszabni a rendszert, végül jöhetnek a felhasználói programok (pl. OfficeXP-nek is vannak frissítései, meg Service Pack-ja, ha jól tévedek 2 is!). Ezek után jöhet a kétnapos nyúzóteszt, és ha azon is átmegy, akkor lehet mondani rá, hogy kész.
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#27 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 16:07

idézet:
Ezt írta Vulpes:


Alapból a legnagyobb hiba, hogy sokan (ezek szerint te sem) tudják azt, amit itt a melóhelyen már sokszor (istenem, milyen sokszor) elmondtam már barkácsolókedvű emberkéknek: Egy Windows installállása messze nem ér véget ott, ahol ki lehet venni a CD-t a drive-ból! Lehet azt mondani, hogy inkább itt kezdődik...

(Ha még nem történt meg) BIOS bekonfigurálása, WinXP install, Service Pack, többi frissítés (Windows Update), DirectX, driver-ek minden hardverhez! Ha kész, utána még lehet (kell) finomhangolni, testreszabni a rendszert, végül jöhetnek a felhasználói programok (pl. OfficeXP-nek is vannak frissítései, meg Service Pack-ja, ha jól tévedek 2 is!). Ezek után jöhet a kétnapos nyúzóteszt, és ha azon is átmegy, akkor lehet mondani rá, hogy kész.
[/quote]

Hali Vulpes!
Köszönöm a választ, de ugy érzem, hogy most sem értem, hogy miért csak most jelenkezett ez a hiba, mivel szeptemberben raktam fel az XP-t. Vissza pergetve az eseményeket,úgy lett csinálva ahogy írtad, mivel egy új gépet raktam össze. Elötte egy P-III.volt, most GA-8KNXP deszka 2.6 800 fsb-s proci 2x256 /400 Samsung memoriák, 120MB Seagate wincsi,Leatek A280 LE 128 MB vivos VGA kártya. A gép azota is rendben zakatól, pedig sokat digiztem, és nyúztam, kivéve ami most jelenkezett.
Szia Sanci10
sanci

#28 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 21. 19:13

idézet:
Ezt írta sanci10:


Hali Vulpes!
Köszönöm a választ, de ugy érzem, hogy most sem értem, hogy miért csak most jelenkezett ez a hiba, mivel szeptemberben raktam fel az XP-t. Vissza pergetve az eseményeket,úgy lett csinálva ahogy írtad, mivel egy új gépet raktam össze. Elötte egy P-III.volt, most GA-8KNXP deszka 2.6 800 fsb-s proci 2x256 /400 Samsung memoriák, 120MB Seagate wincsi,Leatek A280 LE 128 MB vivos VGA kártya. A gép azota is rendben zakatól, pedig sokat digiztem, és nyúztam, kivéve ami most jelenkezett.
Szia Sanci10
[/quote]

Nem lehet hogy csak most vetted észre? Az ilyen driver-hiányos anomáliák nem feltétlenül okoznak hibát, illetve nem olyan hibát ami azonnal szembetűnik, vagy a gép nem megy tőle. Csak azután az user észreveszi, hogy pl. nem megy az USB 2.0. Vagy a szomszéd gépéhez képest csigalassú a memória, merevlemez. Stb., stb., stb..., sokminden előfordulhat.
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#29 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 08:14

idézet:
Ezt írta Vulpes:


Nem lehet hogy csak most vetted észre? Az ilyen driver-hiányos anomáliák nem feltétlenül okoznak hibát, illetve nem olyan hibát ami azonnal szembetűnik, vagy a gép nem megy tőle. Csak azután az user észreveszi, hogy pl. nem megy az USB 2.0. Vagy a szomszéd gépéhez képest csigalassú a memória, merevlemez. Stb., stb., stb..., sokminden előfordulhat.
[/quote]

Csá!

Nem, tuti, hogy nem volt ott, (amúgy a gép mindig lassúbb a szomszéd gépéhez képest) :))) bocsi, így szokott lenni.
Légyszives írjál nekem egy tuti módszert, hogy mivel tudom ellenőrizni a gépet, hogy rendesen, és megfelelő sebességel üzemel-e. A proci nincs húzva.
Köszike Sanci10
sanci

#30 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 08:20

idézet:
Ezt írta sanci10:


Csá!

Nem, tuti, hogy nem volt ott, (amúgy a gép mindig lassúbb a szomszéd gépéhez képest) :))) bocsi, így szokott lenni.
Légyszives írjál nekem egy tuti módszert, hogy mivel tudom ellenőrizni a gépet, hogy rendesen, és megfelelő sebességel üzemel-e. A proci nincs húzva.
Köszike Sanci10
[/quote]
A paraméterekre gondolta, hogy miket produkáljon az ilyen gép.
sanci

#31 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 08:22

idézet:
Ezt írta sanci10:
.... (amúgy a gép mindig lassúbb a szomszéd gépéhez képest) ....


Légyszives írjál nekem egy tuti módszert, hogy mivel tudom ellenőrizni a gépet, hogy rendesen, és megfelelő sebességel üzemel-e. .......
[/quote]

Látod, ott az első mondatodban a tuti módszer :)

(Szerintem nincs ilyen módszer, ha megadják specMarkok átlagértékeit, akkor is szubjektív és gépfüggő, meg tulajdonos..... :) )
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#32 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 09:45

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Látod, ott az első mondatodban a tuti módszer :)

(Szerintem nincs ilyen módszer, ha megadják specMarkok átlagértékeit, akkor is szubjektív és gépfüggő, meg tulajdonos..... :) )
[/quote]

Azért csak van valami elvárás, vagy értékek? memoria, dual,fsb, stb.
sanci

#33 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 09:46

sanci10: Lásd Lamexpert egyel feljebb, egyébként meg jobban jársz, ha hívsz egy hozzáértő (!) embert, aki megnézi a rendszered. Többet érsz vele, mint ha itt elkezdünk neked magyarázni!
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#34 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 10:22

idézet:
Ezt írta Vulpes:
sanci10: Lásd Lamexpert egyel feljebb, egyébként meg jobban jársz, ha hívsz egy hozzáértő (!) embert, aki megnézi a rendszered. Többet érsz vele, mint ha itt elkezdünk neked magyarázni![/quote]

Ok. és tudsz egy hozzáértő embert ajánlani? Én úgy érzem, hogy nem szégyen tanulni, és ezért szeretem tudni, hogy mi miért van. Azzal nem tanulok ha nem tudom a miértjét. Féreértés ne essék én nem a pénzt sajnálom, fizetek is szivesen a szakinak csak magyarázza el a dolgokat.
sanci

#35 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 10:26

idézet:
Ezt írta sanci10:


Ok. és tudsz egy hozzáértő embert ajánlani? Én úgy érzem, hogy nem szégyen tanulni, és ezért szeretem tudni, hogy mi miért van. Azzal nem tanulok ha nem tudom a miértjét. Féreértés ne essék én nem a pénzt sajnálom, fizetek is szivesen a szakinak csak magyarázza el a dolgokat.
[/quote]

Úgy értettem, hogy az ismeretségi körödben nézz szét a megfelelő személy után. A tanulni vágyásod egyébiránt dícséretes, nagyon sokaknak kellene így gondolkodniuk, viszont ez a fórum sajnos nem a legalkalmasabb az ilyen jellegű "tanításra". Ezt a legjobban úgy tanulja meg az ember, ha csinálja!
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#36 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 12:34

idézet:
Ezt írta sanci10:


Szia Vulpes!
Köszi a segítséget, én voltam az aki felinstalláltam a Windows-t,mentségemre még kezdő vagyok. Szívesen venném, ha
elmondanád, hogy mi volt a baj, amit rosszul csináltam.Az ilyenekből is tanul az ember.
Szia Sanci10
[/quote]

Nem, kolléga. Nem csináltál rosszul semmit. Te föltetted, s ez még hiányzott. Nekem is volt 1-2 smbus controller-gondom Win98 alatt, de ott az alaplapi CD-n volt a driver. Persze azok régebbi lapok voltak.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#37 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 12:43

idézet:
Ezt írta sanci10:


Ok. és tudsz egy hozzáértő embert ajánlani? Én úgy érzem, hogy nem szégyen tanulni, és ezért szeretem tudni, hogy mi miért van. Azzal nem tanulok ha nem tudom a miértjét. Féreértés ne essék én nem a pénzt sajnálom, fizetek is szivesen a szakinak csak magyarázza el a dolgokat.
[/quote]

Ha ott vagy a gép előtt és van neted (ami lehetséges), + 1 kis érdeklődés, akkor nem kell fizetned senkinek. Nagyon offolok...

LameXpert-nek: tényleg nincs tuti módszer. Ez olyan, mint a procihiba-kereső program, ami a tesztelendő procin futva megtalálja a hibát, ha van. :) Létezik ilyen sok, de az esetek 1 részében kicsit mókás...

[ 2004. február 22.: Warrior szerkesztette a hozzászólást ]
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#38 Felhasználó inaktív   sanci10 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 46
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 15:15

idézet:
Ezt írta Warrior:


Ha ott vagy a gép előtt és van neted (ami lehetséges), + 1 kis érdeklődés, akkor nem kell fizetned senkinek. Nagyon offolok...

LameXpert-nek: tényleg nincs tuti módszer. Ez olyan, mint a procihiba-kereső program, ami a tesztelendő procin futva megtalálja a hibát, ha van. :) Létezik ilyen sok, de az esetek 1 részében kicsit mókás...

[ 2004. február 22.: Warrior szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Ezért szeretem a normális forumokat (igaz nem sokat levelezek csak ha muszáj)csendes olvasgatással is lehet okos dolgokat begyűjteni.Elöször még a házat sem mertem kinyitni, most legalább ott tartok, hogy egyedül rakom össze a a gépemet igaz előfordulnak kisebb nagyobb hibák, de büszke vagyok, hogy egyedül csinálom. Amikor még én jártam iskolába nem volt divat a számitógép. A haveromnak a gyerekei mindig nevettek, hogy ezt sem tudod, azt sem tudod, hát vettem könyveket és nekiláttam (6.22 Ms- Dos stb.)386-os géppel kezdődött.
Mindenkinek köszönöm a segítséget, és remélem máskor is fordulhatok hozzátok.
Tisztelettel Sanci10
sanci

#39 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 16:12

idézet:
Ezt írta Warrior:


Nem, kolléga. Nem csináltál rosszul semmit. Te föltetted, s ez még hiányzott.
[/quote]

Ott a pont!
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#40 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 22. 21:25

idézet:
Ezt írta sanci10:


Azért csak van valami elvárás, vagy értékek? memoria, dual,fsb, stb.
[/quote]

Az elvárás a tiéd. Ha nagyon-nagyon közelítő értékeket akarsz, nézd meg például az [url="http://"http://www.aida32.hu/download/aida32ee_390.zip"]Aida32[/url], vagy a Sandra által mutatott átlag/sablon értékeket, de ne fetisizáld, ne hidd azt, hogy ennek kell lennie. Ezek átlagértékek, vagy rosszabb esetben valakinek az elvárásai/sugalmazásai, és számtalan szebbnél szebb oka lehet, hogy nálad több vagy kevesebb. Vagy csak egyszerűen más. Hiszen a géped is más, meg te is más vagy. Te tudod megmondani, eldönteni, hogy neked ez elég jó vagy nem.......
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

Téma megosztása:


  • (4 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó